Korona Majdan Królewski. Dariusz Wyka uwielbia dryblingi

  Korona Majdan Królewski. Dariusz Wyka uwielbia dryblingi

  Piotr Szpak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Dariusz Wyka jest jednym z tych piłkarzy beniaminka stalowowolskiej klasy okręgowej Korony Majdan Królewski, którzy obowiązki zawodnika łączą ze studiowaniem poza miejscem zamieszkania.
  Grający w piłkarskim zespole Korony Majdan Królewski Dariusz Wyka jest fanem zespołu warszawskiej Legii.

  Grający w piłkarskim zespole Korony Majdan Królewski Dariusz Wyka jest fanem zespołu warszawskiej Legii. ©Marcin Radzimowski

  Darek gra na pozycji prawego pomocnika, ma 21 lat i od siedmiu lat reprezentuje barwy Korony. Mieszka w Majdanie Królewskim, więc jak większość chłopców z tej miejscowości młodzieńcze lata spędził na stadionie piłkarskim, na którym jest jedna z najlepszych płyt boiska w naszym regionie.

  Darek jest studentem drugiego roku SGGW w Warszawie, mimo studiowania w stolicy z gry w Koronie nie zrezygnował.

  - Zawsze mnie ciągnęło do wielkiego miasta, a że od zawsze byłem kibicem Legii, to postanowiłem studiować w Warszawie. Dzięki temu mogę chodzić na mecze Legii, ale tylko wtedy, kiedy nie gra moja Korona. Bo w takim wypadku wybieram grę w naszym zespole - mówi.

  Piłka jest pasją młodzianina z Majdaniu Królewskiego. Uwielbia oglądać telewizyjne transmisje ze spotkań piłkarskich. Jego Korona w minionym sezonie awansowała do stalowowolskiej okręgówki, w niej, jak na beniaminka spisywała się jesienią bardzo dobrze plasując się na ósmym miejscu w tabeli. Podczas niedawnego halowego turnieju piłki nożnej, który rozegra-ny został w Nowej Dębie Wyka zaimponował grą, dało się zauważyć jego olbrzymią chęć do dryblingów.

  - Przyznam, że lubię "kiwać" rywali, czasami jestem na boisku za bardzo samolubny. Co do naszej gry jesienią, to przyznam, nie spodziewałem się, że będziemy tak wysoko w tabeli. Wiosną będzie trudniej, ale mam nadzieję, że spokojnie się utrzymamy w okręgówce - dodał.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo