Korona Rzeszów przegrała w Połańcu z Czarnymi. Dziewiąta porażka z rzędu. Czwarta liga już bardzo blisko

Tydzień temu było 1:2 z Tomasovią, w niedziele 1:2 w Połańcu. Nz. w akcji Sebastian Kocój Krzysztof Kapica
Korona Rzeszów przegrała w Połańcu z Czarnymi 1:2. Paweł Pawlus miał dobry dzień, obronił nawet rzut karny, ale dziewiąta przegrana z rzędu stała się faktem. Nasza drużyna ma już tylko raczej matematyczne szanse na utrzymanie

Mecz z Tomasovią kosztował Koronę nie tylko komplet punktów, ale osłabił kadrę. W Połańcu nie mogli zagrać Szymon Rygiel (czerwona kartka) i Jakub Kałaska (żółte kartki). Nadal nie może grać Eryk Galara, bo w meczu w Sieniawie za mocno... dotknął sędziego.

Podopieczni trenera Grzegorza Żyły, którzy mają jeszcze matematyczne szanse na uratowanie ligi, powalczyli jednak na obcym boisku.

- Czarni nas nie zdominowali, ale na pewno mieli więcej okazji bramkowych. Bardzo dobrze spisywał się jednak Paweł Pawlus. Uratował nas w kilku sytuacjach - przyznał Grzegorz Żyła, trener Korony.

Długo wydawało się, że I połowa zakończy się remisem, ale w 38. minucie Filip Bakowski pokonał bramkarza Korony. Po zmianie stron Czarni szukali drugiego gola, a nasi bramki dającej remis. Koroniarze dopięli swego w 64. minucie; ładny przerzut wykonał Szymon Kardyś, Karol Cholewa wyszedł sam na sam, posłał piłkę wzdłuż bramki, Mateusz Jędryas dołożył nogę i zdobył swego 9 gola w sezonie.

Niestety, wynik 1:1 utrzymał się tylko przez niespełna 5 minut, bo na 2:1 podwyższył Filip Krępa. W 78. minucie zespół z Połańca miał szansę podwyższyć na 3:1, gdy po faulu Damiana Karwackiego sędzia wskazał na „wapno”. Piłkę na 11 metrze ustawił Adam Kramarz, oddał półgórny strzał w lewy róg, ale Pawlus pokazał klasę i obronił.

Liczyłem, że po karnym drużyna uwierzy, że nie wszystko stracone, ale brakło nam argumentów