Korona Rzeszów wywalczyła punkt na wyjeździe z Wisłą Sandomierz

W sierpniu Korona rozbiła u siebie Wisłę 5:0. W rewanżu był remis
W sierpniu Korona rozbiła u siebie Wisłę 5:0. W rewanżu był remis Ł. Pado/Archiwum
Remisem kończy najlepszy w historii klubu rok 2021 Watkem Korona Bendiks Rzeszów. Rzeszowianie wywalczyli punkt w wyjazdowym meczu z Wisłą Sandomierz.

8 sierpnia 2021 roku Korona zadebiutowała w 3 lidze meczem właśnie z Wisłą. Nieco ponad trzy miesiące temu rzeszowianie w Krasnem rozbili sandomierzan 5:0. Gospodarze byli żądni rewanżu i bardzo chcieli się odegrać, tym bardziej że wciąż tkwią w strefie spadkowej.

Mecz od początku był wyrównany, dość szybki, ale rzadko którykolwiek z zespołów dochodził do czystej sytuacji bramkowej. Na początku meczu dwie sytuacje miał Maciej Maślany. Najpierw spudłował z 10 metrów, a chwilę potem trafił w poprzeczkę z bliska, mając przed sobą pustą bramkę.

Miejscowi zepchnięci nieco do defensywy w końcówce pierwszej połowy wyprowadzili kontrę, po której bramkę na 1:0 strzelił Jakub Mażysz. Radość Wisły nie trwała jednak długo. Zaraz po wznowieniu gry zrobiło się gorąco pod bramką Borusińskiego. Głową zgrał piłkę Mazur, a pojedynek powietrzny wygrał jeden z niższych na boisku Maślany, pakując futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron bardziej ofensywnie nastawiona była Korona, choć miejscowym nie brakowało okazji do strzelenia gola. W ostatnich dwudziestu minutach gości przycisnęli mocniej. W 85 minucie w pole karne wpadł Cholewa. Mógł zagrać do niepilnowanego Piątka, ale postanowił samemu wykończyć akcję. Niestety strzelił wysoko nad poprzeczką. Mogło się to zemścić kilka minut później. Na bramkę Korony strzelał jeden z piłkarzy Wisły, ale Pawlus odbił jego uderzenie.

- Szkoda, bo mogliśmy ten mecz wygrać i dołożyć dwa oczka więcej, ale taka jest piłka. Mamy 21 punktów po 18 meczach. Można powiedzieć, że jest dobrze, ale też nasza przewaga nad innymi drużynami nieco stopniała – mówi Tadeusz Świgoń, prezes Korony.
Przed klubem z Rzeszowa ciężka zima, bo przewaga nad strefą spadkową jest niewielka. Na wiosnę klub zasili zapewne nowy trener, bo obecny duet Zieliński, Bober, jak zapowiadano miał być opcją tymczasową.

Wisła Sandomierz - Watkem Korona Bendiks Rzeszów 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Mażysz 44, 1:1 Maślany 45.

Wisła (wyjściowy skład): Borusiński – Kuliga, Boksiński, Nikołaj, Partyka, Bełczowski, Taranek, Siedlecki, Handzlik, Rak, Mażysz. Trener Jarosław Pacholarz.

Korona: Pawlus – Padiasek ZK (80 Cholawa), Drozd ZK, Kocój, Kardyś – Kałaska, Kantor, Mazur (70 Dudzik), Maślany ZK, Karwacki – Piątek (85 Jędryas). Trenerzy Tomasz Zieliński, Konrad Bober.