Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [16.05]

red.

Wideo

Zobacz galerię (114 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 125 399 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 474 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 854 079 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 71 664 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 16 MAJA]

12:50

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa, odniósł się w niedzielę do zniesienia obowiązku noszenia maseczek oraz do otwarcia ogródków przy restauracjach. - Życie dalekie jest od normalności. Cieszę się, że Polacy mogą nieco skorzystać z życia. Nie wpadajmy jednak w nadmierny entuzjazm, że władza, łaskawie, pozwala nam na to, czego nigdy nie wolno jej było zabraniać - mówił.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 2 167 zakażeń, z tego 65 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 55 osób. 5 z nich w naszym regionie.

9:50

- Musimy dbać, by sposób komunikowania się rządzących ze społeczeństwem był na najwyższym poziomie, a wpływ fakenewsowych informacji - jak najniższy - uważa dr Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz naukowy, autor bloga „Nauka. To lubię”.

7:55

Otwarty jest ogród botaniczny w Bolestraszycach koło Przemyśla. Arboretum to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej Podkarpacia i obowiązkowy punkt weekendowej wycieczki. Zobaczcie, jak tam pięknie:


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 15 MAJA]

21:24

Rząd postanowił, że od 15 maja ponownie otwarta może zostać branża gastronomiczna. Warunek jest taki, że klienci mogą być obsługiwani tylko na świeżym powietrzu. Z tego powodu restauratorzy w Rzeszowie rozstawili kilka dni temu ogródki piwne, a w sobotę przybyły do nich tłumy klientów. Zobacz, jak wygląda centrum Rzeszowa w pierwszy dzień poluzowania obostrzeń!

Do Rzeszowa wróciło nocne życie. Tłumy w pierwszy dzień po o...

20:35

W poniedziałek, 17 maja, rusza rejestracja na szczepienia osób w wieku 16-17 lat. Konieczne będzie wypełnienie kwestionariusza i zgoda opiekuna prawnego.

18:16

Punkty pobrań wymazów drive-thru na COVID-19 nadal działają, gdzie wykonuje się najwięcej a gdzie najmniej badań? Według ostatnich danych, w Rzeszowie przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego wykonywanych było najmniej badań w ciągu godziny.

12:24

W nocy z piątku na sobotę, równo o północy, wystartowały bary pod chmurką i ogródki restauracyjne. - Czekaliśmy na ten dzień pół roku - mówią restauratorzy. Nie inaczej twierdzili Warszawiacy, którzy tłumnie stawili się na - częściowe - otwarcie gastronomii. "Jak czekanie na Nowy Rok" - mówili. Zobaczcie zdjęcia z nocy otwarcia.

10:35

Ministerstwo Zdrowia informuje w sobotę o 2 896 nowych zakażeniach w kraju i 38 na Podkarpaciu. W całej Polsce zmarło 298 osób, w regionie - 16.

9:09

W jednym miejscu zebraliśmy aktualnie obowiązujące na Podkarpaciu i w całej Polsce obostrzenia. Sprawdź zasady i ograniczenia związana z epidemią koronawirusa.

Aktualnie obowiązujące na Podkarpaciu i w Polsce obostrzenia...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 14 MAJA]

20:27

Na jakie korzyści może liczyć pracownik podczas pandemii? Które benefity są najbardziej kontrowersyjne? Przedstawiamy listę 10 nietypowych pomysłów na poprawę sytuacji pracownika. Wszystkie doczekały się realizacji.

19:04

Prawie 750 tys. szczepień przeciwko COVID-19 pierwszą dawką wykonano w województwie podkarpackim. To ósmy wynik w kraju wśród województw. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców znajdujemy się przy końcu stawki.

17:18

- To historyczna chwila dla Uniwersytetu Rzeszowskiego - mówili dziś rektor, wojewoda, marszałek, a także ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia, którzy zapewnili, że będą wspierać budowę klinicznego szpitala uniwersyteckiego w stolicy Podkarpacia. Placówka obejmie nowo zbudowany, olbrzymi kompleks w gminie Świlcza i rozbudowany Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1. Zwiększana będzie liczba miejsc na kierunku lekarskim, bo kraj potrzebuje świetnie wykształconych medyków.

15:33

Odwiedzalność centrów handlowych w lutym, przed rozpoczęciem IV lockdownu, wynosiła średnio około 80 proc. ubiegłorocznych wartości. - Najnowsze badania konsumenckie przeprowadzone na na przełomie kwietnia i maja 2021 r. potwierdzają, że klienci nie chcą rezygnować z zakupów stacjonarnych- tłumaczy w rozmowie z nami ekspertka.

12:15

Po wielu miesiącach zamknięcia, w końcu pojawia się wizja wyjazdu na upragniony wakacyjny urlop. - W tegoroczne wakacje Polacy wybiorą się na urlop w większym stopniu, niż w roku ubiegłym tłumaczy w rozmowie z nami ekspert. Jak się okazuje, Polacy są jedną z pięciu europejskich nacji, które szybko chcą powrócić do podróżowania. - Jednak zasadniczym zjawiskiem, które nastąpiło w porównaniu z rokiem 2018 i 2019, to powrót do last minute, a nawet można powiedzieć, że do last second- dodaje drugi ekspert.

11:30

Rada Medyczna zarekomendowała, aby jak najszybciej rozpocząć szczepienia 16- i 17-latków. Teraz jej decyzję musi zaaprobować rząd. Minister Adam Niedzielski zapowiedział wcześniej, że do piątku rząd ogłosi szczegóły szczepień osób niepełnoletnich.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 3 288 zakażeń, z tego 77 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 289 osób. 8 z nich w naszym regionie.

9:20

Profesor Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera do spraw pandemii przedstawił w rozmowie na antenie radia Zet pomysł, jak zmusić Polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

8:59

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie już po raz 60. organizuje Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Ze względu na pandemię koronawirusa, będzie miał on formułę hybrydową.

7:15

Planujesz w weekend wizytę w ogródkach piwnych na Rynku w Rzeszowie? Możesz mieć problem ze znalezieniem miejsca, bo zainteresowanie jest ogromne. Od jakiegoś czasu w restauracjach urywają się telefony z pytaniami o rezerwacje. Pytamy również właścicieli lokali o wzrost cen, a także sprawdzamy, co i kiedy będzie otwierane w ramach luzowania pandemicznych obostrzeń.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 13 MAJA]

19:24

Amantadyna to coraz pewniejszy lek na COVID-19! Badanie kliniczne nad jej działaniem ochronnym na wczesnym etapie infekcji prowadzi Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a teraz także 11 innych ośrodków naukowych i medycznych na świecie. Powstało właśnie międzynarodowe konsorcjum badające ten antywirusowy lek, stosowany powszechnie w neurologii. Środek pomaga hamować infekcję koronawirusem SARS-CoV-2 i zapobiegać hospitalizacjom i zgonom. Sprawdź, co już wiemy na ten temat!

16:39

Wolne terminy na szczepienie - tego ostatnio szukają Polacy. I chociaż rząd wprowadził nowe narzędzie pozwalające na ich wyszukiwanie, to okazuje się ono mniej funkcjonalne, niż to stworzone przez... amatorów.

14:56

Od 15 maja pociągami PKP Intercity znów będzie mogło podróżować więcej osób. Z kolei znany przewoźnik autokarowy ogłosił plan odbudowy oferty na 2021 roku. Rzecznik MŚP ponownie postuluje o zniesienie ograniczeń liczby pasażerów dla najmniejszych przewoźników.

13:58

W szpitalach w całej Polsce trwa walka o życie pacjentów, którzy nie chcieli się zaszczepić, a później zachorowali na koronawirusa. Najbardziej dramatyczna sytuacja dotyczy seniorów w wieku 80+, z których zaszczepiła się jedynie połowa. Lekarze apelują, by nie odwlekać szczepienia, bo można to przypłacić życiem.

11:05

Do wypadku doszło w punkcie szczepień typu drive-thru w Kielcach. Młoda kobieta, która prowadziła samochód, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ścianę pobliskiego parkingu.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 3 730 zakażeń, z tego 84 na Podkarpaciu. W kraju zmarły 342 osoby. 8 z nich w naszym regionie.

9:00

Na 5 tys. złotych grzywny został skazany, w postępowaniu nakazowym, przez Sąd Rejonowy w Przeworsku burmistrz Sieniawy Adam W. Jeżeli sprzeciwi się temu wyrokowi, zostanie on uchylony, a proces przed sądem rozpoczyna się w normalnym trybie.

8:10

Maj upływa pod znakiem luzowania pandemicznych obostrzeń. Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian jest ta dotycząca obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu od połowy tego miesiąca ust i nosa nie trzeba będzie zasłaniać w miejscach na otwartym powietrzu. Ale nie w każdej sytuacji i nie wszędzie.

7:25

Od 15 maja rozpocznie się ponowne rozmrażanie branży gastronomicznej. Tymczasem właściciele restauracji borykają się z kolejnym problemem. Mają braki w załodze. Kelnerzy i kucharze nie chcą wracać do pracy w gastronomii. Boją się niepewności, co będzie dalej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 12 MAJA]

19:19

Na Rynku w Rzeszowie rozstawiono już ogródki piwne, które od soboty mają zacząć przyjmować klientów. Pojawiają się obawy, że ceny napojów czy dań mogą poszybować w górę. Rzeszowski ekonomista potwierdza, że raczej zapłacimy za wszystko w ogródkach więcej. Z kolei hotele mogą nawet stanieć.

18:30

Zestawienie polskich powiatów i największych miast w naszym kraju (tzw. miast na prawach powiatu), które najmniej i najbardziej ucierpiały dotychczas przez pandemię. Zobacz, gdzie koronawirus wyrządził najwięcej szkód. Raport w internecie opublikował serwis Tu Warto Mieszkać.

16:23

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń koronawirusem. Urządzenie zacznie działać prawdopodobnie już w wakacje. Samo badanie będzie krótkie, trwające około minuty. Covid Detector pojawi się też na lotnisku Chopina w Warszawie.

14:18

W Warszawie protestują pielęgniarki z całego kraju. Tymczasem rząd zapowiedział wypłacenie w czerwcu 5 tys. zł dla personelu niemedycznego za prace podczas pandemii koronawirusa. 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

13:45

Mateusz Morawiecki przekazał, że 21 maja zostaną otwarte kina, teatry i filharmonie. Z kolei 28 maja zaczną znów funkcjonować kluby fitness, baseny i siłownie. - Apeluję o ostrożne korzystanie z tego powrotu do normalności. Dane pokazują, że ten wirus jest groźny – mówił premier.

13:02

Coraz częściej w rozmowach pojawia się kwestia wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. W tej sprawie głos zabierali już między innymi pro. Horban, czy minister zdrowia Adam Niedzielski.

12:43

Nie tylko psy, ale także pszczoły są zdolne wykrywać koronawirusa. Wykazał to zespół holenderskich naukowców.

11:50

- Jesteśmy już bardzo blisko podjęcia tej decyzji, myślę, że sfinalizujemy ją dzisiaj w ciągu dnia – mówił podczas rozmowy z Radiem Plus minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do decyzji w sprawie szczepień nastolatków powyżej 16 roku życia.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 4 255 zakażeń, z tego 105 na Podkarpaciu. W kraju zmarły 343 osoby. 16 z nich w naszym regionie.

9:05

- Ci, którzy od 17 maja będą rozpoczynali szczepienie, będą przyjmowali 1 dawkę, z automatu podany zostanie termin skrócony - powiedział pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Jednocześnie zaznaczył, że osoby, które zaszczepiły się wcześniej, również będą mogły zmienić termin drugiego szczepienia.

8:00

Większość naszych rodaków zaszczepiłaby swoje dzieci przeciwko koronawirusowi, gdyby mieli taką możliwość – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. W badaniu zapytano ankietowanych także o kwestię obostrzeń dla osób zaszczepionych.

7:25

Po niedzieli, po wielu miesiącach nauki zdalnej, do szkół wracają starsi uczniowie. Mamy przykłady podstawówek, które zdecydowały się odpuścić na razie klasówki, sprawdziany, odpytywanie, kontrolę zeszytów i zadań domowych. Nie wszędzie jednak będzie tak różowo.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 11 MAJA]

20:46

Lekarze nie mają wątpliwości - każda szczepionka jest lepsza niż żadna! Nawet mimo tego, że ich skuteczność i skład czasami bywają różne. Jak działają poszczególne szczepionki? Z czego się skłądają? Jaka jest skuteczność Pfizera, Moderny, AstryZeneki i Johnson&Johnson? Dla kogo są przeznaczone? Na te pytanie odpowiadamy w powyższej galerii.

Skuteczność szczepionek Pfizera, Moderny, Astry Zeneci i Joh...

20:01

750 mld euro w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy ma ratować gospodarkę europejską, po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.

18:17

Radna sejmiku województwa pomorskiego Kinga Borusewicz, prywatnie córka wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, została zaatakowana na profilu społecznościowym, po tym jak zamieściła tam informację o zaszczepieniu się przeciw COVID-19. Kinga Borusewicz w czerwcu spodziewa się dziecka. – Narażasz maleństwo na śmierć, jaka z ciebie matka – piszą na profilu radnej antyszczepionkowcy. Przeciwnicy szczepień hejtują także ciężarną posłankę Kingę Gajewską.

15:50

10 maja 2021 r. w Programie Trzecim Polskiego Radia, prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19 poruszył temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, w tym problemu szczepień i czwartej fali koronawirusa.

13:35

Nie wszystkim studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego podoba się, że będą musieli zdawać egzaminy normalnie. Czują się tym pokrzywdzeni i domagają się zdalnego sprawdzianu wiedzy. - Od samego początku informowaliśmy, że będziemy wracać do tradycyjnej formy kształcenia, tak szybko, jak będzie to możliwe. Sytuacja epidemiczna i znoszenie obostrzeń z nią związanych stwarzają taką możliwość - tłumaczy dr Maciej Ulita, rzecznik uczelni.

12:05

Stany Zjednoczone zezwoliły na szczepienie przeciwko koronawirusowi preparatem Pfizera dzieci od 12. roku życia

10:51

Podkarpacie nadal wśród trzech województw, gdzie w ostatnich dniach odnotowuje się najmniejsza liczbę zakażeń koronawirusem. Dziś Ministerstwo Zdrowia informuje, że mamy 70 nowych, potwierdzonych przypadków i 17 zgonów. W Polsce koronawirusa stwierdzono u 3098 osób. Zamarło 319 osób.

9:25

- Ci, którzy od 17 maja będą rozpoczynali szczepienie, będą przyjmowali 1 dawkę, z automatu podany zostanie termin skrócony - powiedział pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Jednocześnie zaznaczył, że osoby, które zaszczepiły się wcześniej, również będą mogły zmienić termin drugiego szczepienia.

6:56

Czy to możliwe, że już ponad połowa Polaków jest odporna na koronawirusa? Tak stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek (7 maja) w wywiadzie w TVN24. I byłaby to optymistyczna wiadomość oznaczająca, że bardzo blisko nam do uzyskania odporności populacyjnej i końca pandemii. Jednak nie wszyscy eksperci są takimi optymistami i podkreślają, że ciągle grozi nam czwarta fala zakażeń.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 10 MAJA]

17:47

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz lepsza. Z tygodnia na tydzień notujemy duże spadki zachorowań na COVID-19. Czy możliwe jest zatem szybsze luzowanie niektórych obostrzeń? Rzecznik resortu zdrowia nie wyklucza takiego wariantu.

15:00

Od jesieni ubiegłego roku knajpki, puby czy restauracje z powodu koronawirusa pozostają zamknięte dla klientów. Sytuacja ma się wreszcie zmienić od 15 maja, kiedy to rząd poluzuje obostrzenia i zezwoli na otwarcie m. in. ogródków piwnych. Właściciele lokali na Rynku w Rzeszowie zaczęli rozkładać parasole już w poniedziałek 10 maja i zapewniają, że będą gotowi na przyjęcie klientów, kiedy pojawi się tylko taka możliwość. Zobaczcie, jak wyglądało rozstawianie ogródków piwnych w samym sercu Rzeszowa

Ogródki wracają na rzeszowski Rynek [ZDJĘCIA] ...

13:35

Agencja Badań Medycznych ogłasza konkurs na wsparcie komercyjnych badań klinicznych z wykorzystaniem technologii RNA. Do wzięcia 300 milionów złotych.

12:59

W związku ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęliśmy decyzje o skróceniu okresu między podaniem pierwszej a drugiej dawki. Ta zamiana wejdzie w życie od 17 maja. Podyktowana jest też dostępnością szczepionek – mówił podczas konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

12:20

Mamy już serdecznie dość maseczek i z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym zniesiony zostanie nakaz ich noszenia i dobrze, że dzielą nas od tego już dni. Ale przynajmniej większość w nas jest przekonana, że ich noszenie podczas pandemii jest niezbędne, bo to minimalny koszt ochrony siebie i bliskich przed COVID-19.

10:52

Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce przybyło 2032 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 54 nowe przypadki, nie było ofiar śmiertelnych.

9:30

Pandemia koronawirusa nadszarpnęła budżetu wielu państw i przedsiębiorstw. Na zyski nie mogą jednak narzekać koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki przeciw COVID-19. Ile przykładowo zarobiła firma Pfizer? Do danych dotarło BBC. Kwota jest olbrzymia, a może być jeszcze większa!

6:58

Przyjdzie lato, zrobi się ciepło, zapomnimy, że zagrożenie jest realne, to obawiam się, że tempo szczepień może spaść. W efekcie jesienią przyjdzie kolejna fala i znowu wylądujemy w zamknięciu, a służba zdrowia będzie sparaliżowana. Zapłacimy wysoką cenę za wiarę w dziwne opowieści antyszczepionkowców i innych doraźnych „specjalistów” od szczepień i chorób zakaźnych – mówi prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 9 MAJA]

17:44

Wakacje 2021. Wybraliśmy 10 bardzo popularnych kierunków wyjazdowych, które uwielbiają Polacy. Sprawdziliśmy, gdzie przed wyjazdem należy wykonać test na koronawirusa, a gdzie wystarczy szczepienie przeciw COVID-19. Co ciekawe, na Malcie można liczyć na dopłatę do urlopu.

16:39

Dane demograficzne dla Podkarpacia nie są optymistyczne. W 2020 r. liczba mieszkańców naszego regionu zmniejszyła się w porównaniu z 2019 rokiem. Na Podkarpaciu zawarto nie tylko mniej małżeństw, ale także odnotowano spadek urodzeń żywych. Znacznie natomiast wzrosła liczba zgonów – wynika z najnowszych danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

13:58

Informacje o bezpieczeństwie szczepionek nadal są poddawane w wątpliwość. Osoby niezdecydowane często szukają informacji – zamiast u fachowców – to w Internecie, który stał się magazynem mitów na temat szczepionek. Warto dbając o własne zdrowie, poszukać faktów

10:40

Podkarpacie jest jednym z trzech województw w Polsce z najmniejsza liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Z niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że mamy 93 nowe przypadki. Zmarło 6 osób, 4 z nich miały choroby współistniejące.

9:30

Minister zdrowia przekazał, że już w przyszłym tygodniu zapadną decyzje ws. szczepień 16- i 17-latków. Dodał, że warunkiem będzie pozytywna rekomendacja Rady Medycznej w tej sprawie.

7:26

To w środkach komunikacji publicznej, którymi uczniowie dojeżdżali do szkół najdynamiczniej rozprzestrzeniał się wirus. Tu potrzeba pilnych rozwiązań. Wciąż mamy za mało zaszczepionych i znów ruszamy „na hurra” – mówi Marcin Samsel, ekspert zarządzania kryzysowego, wykładowca akademicki, z którym rozmawiamy o bezpiecznym otwarciu szkół.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 8 MAJA]

16:41

Osoby, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą uwzględnianie przy limicie osób na weselach i innych uroczystościach np. komuniach. Takie informacje przekazało radio RMF FM.

15:14

- Dziesiątki ludzi stłoczonych przed wejściem do szczepienia w "Medyku" i zero dystansu. Miałem szczepienie na godz. 11:25 a na tą godzinę wchodzili ludzie umówieni na godz. 9 - skarży się pan Jarosław w napisanym do nas liście. Sprawdziliśmy, co działo się dziś podczas szczepień w rzeszowskim "Medyku".

13:48

4 maja w ścisłym reżimie sanitarnym otworzyły się galerie handlowe i markety budowlane. 8 maja otwarte zostają hotele i pensjonaty. 15 maja mogą otworzyć się ogródki restauracyjne.

Hotele wreszcie otwarte! Co się zmienia po 8 maja 2021 roku?...

12:18

Zobacz, które z tych szczepionek najczęściej były wybierane przez znane osoby w Polsce.

AstraZeneca, Pfizer, Moderna czy Johnson? Czym się szczepią ...

10:49

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 4765 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 412 osób. Na Podkarpaciu mamy 119 przypadków. Nie żyje 42 mieszkańców regionu, z czego jedna osoba nie miała chorób współistniejących.

7:50

Światowa Organizacja Zdrowia zezwoliła w piątek (7 maja) na stosowanie w nagłych wypadkach szczepionki COVID-19 wyprodukowanej przez chińską firmę Sinopharm - poinformowało Associated Press.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 7 MAJA]

19:17

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zatwierdziła w piątek, 7 maja 2021 r., trybie pilnym szczepionkę przeciwko Covid-19 wyprodukowaną przez chińską firmę Sinopharm. Jest to pierwsza szczepionka opracowana w kraju niezachodnim, która uzyskała poparcie WHO.

18:45

- Jedna piąta osób, które chorują to są dzieci - przypominał szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Zatem jest szansa, że latem rozpocznie się akcja szczepienia dzieci i młodzieży.

17:12

W piątek przed wylotem do Portugalii premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że polski rząd będzie opowiadał się za swobodnym dostępem do patentów na szczepionki przeciwko COVID-19.

16:20

- Przesilenie, przemęczenie, a nie zła wola. Systemy e-pacjent i System Dystrybucji Szczepionek nie są kompatybilne - tłumaczy skąd wzięło się wczorajsze zamieszanie Stanisław Mazur z CM "Medyk". W piątek do Rzeszowa dotarło 10 tys. szczepionek Pfizera. Będą nimi szczepieni tylko pacjenci, którzy otrzymali już pierwszą dawkę tego preparatu.

15:49

Zdaniem naukowców, panowie, którzy stracili włosy są nawet 2,5 razy bardziej narażeni na ciężkie przechodzenie zakażenia koronawirusem niż ci, który mają włosy na głowie.

14:03

Na MOP-ie Zamiechów na autostradzie A4 (kierunek Rzeszów) koło Jarosławia, można wykonać szybki test antygenowy na COVID-19. Kosztuje 130 zł, a wynik otrzymamy już po około 20 minutach.

12:17

Zgodnie z rządowym harmonogramem znoszenia obostrzeń, od najbliższej soboty 8 maja ponownie otwarte, w reżimie sanitarnym, zostaną hotele. oznacza to, że zajętych może być maksymalnie połowa dostępnych pokoi. W dalszym ciągu nieczynne będą restauracje oraz strefy raz strefa welness&spa, które będą otwierane przy kolejnych etapach luzowania obostrzeń. Jednak zapowiada się prawdziwy najazd na najpopularniejsze miejsca.

11:26

Odporność po szczepieniu przeciwko COVID-19 wytwarza się nie w momencie podania zastrzyku, ale po pewnym czasie. Kiedy uzyskujemy odporność na koronawirusa po szczepionce Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson? Która szczepionka jest najlepsza?

10:34

W piątek na Podkarpaciu mamy 152 nowe zakażenia i 15 ofiar śmiertelnych. W Polsce testy potwierdziły 6 047 nowych przypadków COVID-19. Zmarły 453 osoby.

8:00

- Mojej uczennicy zmarła babcia, a uczniowi – mama. Czy mam teraz skoczyć temu chłopcu czy tej dziewczynce do gardła i pytać, gdzie są ich rozprawki, zeszyty ćwiczeń, zaległe zadania? Nauczyciele mają dziś do wykonania zupełnie inną pracę niż robienie kartkówek. Dzieciaki są w bardzo złej kondycji psychicznej i tym musimy się zająć. Niektóre dzieci są obecnie w takim stanie, że wymagają natychmiastowej interwencji kryzysowej – mówi Marcin Korczyc, prezes Fundacji Ja, Nauczyciel, m.in. uczy historii i języka polskiego.

7:36

Zgodnie z harmonogramem od piątku na szczepienie przeciwko Covid-19 zarejestrować mogą się po trzy roczniki. Dziś osoby urodzone w latach 1994-1996.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 6 MAJA]

19:11

W czwartek w Brukseli zaprezentowano założenia projektu przeciwdziałania rozwojowi pandemii COVID-19 w Unii Europejskiej. W planach jest m.in. wprowadzenie na rynek europejski kolejnych leków na koronawirusa.

17:07

W okresie pandemii koronawirusa umarło więcej osób niż we wcześniejszych latach, jednak nie był to tylko efekt COVID-19. Pacjenci rzadziej kontrolowali swoje zdrowie i proces leczenia. Spadła liczba kardiologicznych zabiegów ratujących życie, a zwiększyła się grupa pacjentów z powikłaniami po zawale. Choroby układu krążenia to wciąż główna przyczyna zgonów, a na tle Europy Polska miała ich największy nadmiar w 2020 roku. W najgorszej sytuacji są osoby z nadciśnieniem i zaburzona glikemią, bo stany te wiążą się ze zwiększoną śmiertelnością w COVID-19.

16:10

Minister zdrowia Adam Niedzielski zadeklarował, że w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń i hospitalizacji, służba zdrowia będzie systematycznie wracać do normalnego funkcjonowania. Jednocześnie przekazał że na Śląsku wykryto trzy przypadki brazylijskiego wariantu Covid-19.

15:05

"CM Medyk informuje, iż w związku z anulowaniem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zmuszony do odwołania szczepień w dniu dzisiejszym, w punkcie zlokalizowanym w Full Markecie, szczepionką firmy Pfizer". Taki komunikat pojawił się dziś na stronie centrum medycznego.

13:55

Z danych podkarpackiego kuratorium oświaty wynika, że z powodu koronawirusa 4 przedszkola i 3 szkoły podstawowe częściowo zawiesiły zajęcia, natomiast 1 podstawówka - całkowicie.

13:04

Właściciel cukierni "Kawałeczek" z Lublina miał zapłacić 10 tys. zł kary za otwarcie lokalu dla klientów w trakcie lockdownu. Przedsiębiorca odwołał się, a sanepid wstrzymał wykonanie kary - informuje Onet.pl.

11:45

Rząd powoli odmraża gospodarkę otwierając kolejne sektory. już od najbliższego weekendu swoją działalność wznowią hotele. W popularnych serwisach rezerwacyjnych ten wzmożony ruch już widać. Na najbliższy weekend 8-9 maja większość miejsc w hotelach jest już niedostępnych. Z tej sytuacji cieszą się nie tylko hotelarze, ale niestety także cyberprzestępcy.

11:08

Zdaniem brytyjskich specjalistów nie ma związku między piciem alkoholu a odpornością, jaką ma nam zapewnić szczepionka przeciw koronawirusowi. Inni ostrzegają, że duże spożycie alkoholu generalnie może osłabić odpowiedź immunologiczną organizmu.

10:35

115 nowych zakażeń na Podkarpaciu i 6 431 w Polsce - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Niestety, nadal umiera dużo osób, u których potwierdzono COVID-19. Ostatniej doby zmarło 510 pacjentów, 22 z nich to mieszkańcy z naszego województwa.

10:02

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz opinie ekspertów mówią, że trzecia fala się kończy, natomiast to oczywiście nie powinno usypiać naszej czujności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień. Dodał, że „koronawirus potrafi zaskoczyć.”

9:33

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, personelowi medycznemu oraz ich rodzinom zostało wydane polecenie dotyczące zaszczepienia przeciwko COVID-19 dla studentów pragnących odbyć praktyki wakacyjne". Taką decyzję wydał dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, dr n. med. Janusz Ławiński. Jak się okazuje, nie było ona dla wszystkich zrozumiała.

8:18

Apel francuskich degustatorów wina do prezydenta kraju, by jak najszybciej pozwolono im się zaszczepić przeciwko Covid-119. Inaczej stracą węch i smak, a przez to również pracę.

8:00

W środę w nocy opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzanie Rady Ministrów, które nakłada obowiązkową kwarantannę dl osób, które przyjeżdżają do Polski z RPA Indii oraz Brazylii.

7:33

Zasłanianie ust i nosa na świeżym powietrzu nie będzie już obowiązkowe. Już w czwartek, 6 maja ma pojawić się rozporządzenie w tej sprawie.

6:15

Większość bieszczadzkich atrakcji turystycznych jest już otwarta. Od 8 maja obiekty noclegowe będą mogły ponownie przyjmować gości, a od 15 maja otwarte będą ogródki gastronomiczne. Przedsiębiorcy liczą na duże zainteresowanie pobytem w Bieszczadach.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 5 MAJA]

20:25

Kobiety w ciąży są narażone na cięższy przebieg COVID-19, który aż 22 razy częściej skutkuje ich śmiercią, a także sprzyja rozwojowi stanu przedrzucawkowego i urodzeniu wcześniaka. Choć jednak przyszłe mamy są zachęcane do szczepień ochronnych, wiele z nich obawia się o zdrowie swojego dziecka. Czy szczepienie w ciąży jest bezpieczne? W którym trymestrze najlepiej je wykonać? Jakie powikłania może wywołać szczepionka? Który preparat jest najlepszy dla ciężarnej? Na te i inne najczęściej zadawane pytania odpowiada ekspert NPP, dr Aleksandra Wesołowska.

19:50

W jednym ze sklepów w Kątach Rybackich już trzykrotnie doszło do ataku na ekspedientki. Pracownice zostały oplute, pojawiły się również wyzwiska pod ich adresem ze strony rozwścieczonych klientów. Po ostatnim z incydentów jedna z pracownic trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przyczyna ataków? Ekspedientki zwróciły uwagę klientom na brak maseczki.

18:00

Wczoraj Sejm wymaganą większością głosów przyjął rządowy projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej. Z sondażu United Survey dla WP wynika, że większość Polaków dobrze oceniła taką decyzję posłów.

17:21

Zapytaliśmy parlamentarzystów z Podkarpacia, czym kierowali się głosując za ratyfikacją Funduszu Odbudowy, przeciw lub dlaczego wstrzymali się od głosu. Samorządowcy mówią, na jakie pieniądze liczą i dlaczego to wsparcie unijne jest dla nich tak ważne.

16:11

Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą nie być uwzględnianie w limicie gości na weselach, komuniach, urodzinach i innych okolicznościowych imprezach – tak donosi RMF FM.Dzięki temu młode pary będą mogły zaprosić na tę najważniejszą uroczystość więcej gości.

15:00

Drugi dzień maturalnych zmagań w reżimie sanitarnym młodzież ma już za sobą. Dziś absolwenci liceów i techników pisali obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Wychodzący z I LO w Rzeszowie mieli różne zdania na temat poziomu trudności. Jedni mówili, że był tak prosty, że zdziwiliby się, gdyby nie dostali 100 procent punktów. Inni narzekali, że zadania otwarte były bardzo trudne.

14:09

Samookaleczenie, obniżona samoocena, problemy depresyjne wśród młodzieży. Jak zauważają psychologowie, problemy psychologiczne wśród dzieci i nastolatków znacząco nasiliły się przez miesiące izolacji i zamknięcia w domu. - Pandemia wywróciła życie młodych ludzi do góry nogami, co obserwujemy na co dzień - mówił psycholog Jak Rybak na konferencji prasowej zorganizowanej przez Ewę Leniart, kandydatkę na prezydenta Rzeszowa.

13:50

5 maja w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu przebywało 71 pacjentów z COVID-19. Lekarze podkreślają, że w szczycie epidemii chorych było kilka razy więcej. Nasz fotoreporter odwiedził oddział covidowy przemyskiej lecznicy. Zobaczcie zdjęcia!

Byliśmy na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala w Przem...

12:03

Pracodawcom zależy na jak najszybszym zaszczepieniu swoich pracowników. Jedna z firm wprowadza finansowe zachęty - wypłaci 500 zł pracownikom, którzy przyjmą preparat. W ostatnim czasie pojawiły się też oferty „turystyki szczepionkowej”.

11:38

W czerwcu, pod pewnymi jednak warunkami, Unia Europejska będzie ponownie otwarta dla zagranicznych turystów.

11:21

W środę rozpoczął się dwudniowy Kongres 590, czyli najważniejsza debata gospodarcza na Podkarpaciu. Z powodu pandemii wydarzenie odbywa się w formie online.

10:35

Środa to 3 896 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 111 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 349 osób, w regionie - 19.

8:04

W obawie przed groźbą wystąpienia zakrzepów Dania rezygnuje ze szczepionek firmy Johnson & Johnson. Wcześniej podjęła podobną decyzje wobec specyfiku firmy AstraZeneca.

6:53

Seszele, po zaszczepieniu większej części społeczeństwa przeciwko Covid-19, znów wracają do blokad. Pandemia wróciła.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 4 MAJA]

20:55

Zagłosujmy za polską racją stanu - przekonywał posłów premier Mateusz Morawiecki. - To szczególny, arcyważny, fundamentalny, przełomowy moment. To chwila, która powinna nas połączyć. Nie powinno być miejsca na małostkowe kalkulacje polityczne. Liczy się dobro Polaków. Liczy się Polska. Ostatecznie zagłosowało 456 posłów. Za - 290, przeciw - 33, a 133 się wstrzymało.

19:05

Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko koronawirusowi jest też źródłem pewnych benefitów. W Stanach Zjednoczonych osoby zaszczepione mogą spotykać się w pomieszczeniach zamkniętych bez masek z innymi zaszczepionymi, nie muszą się też poddawać samoizolacji, jeśli miały styczność z osobą zarażoną. Z kolei w Europie po cichu mówi się o swobodnym podróżowaniu. W Polsce te benefity nie zawsze są argumentem, dlatego już pojawiają się firmy, które nagradzają inaczej swoich pracowników.

18:00

We wtorek ruszył pierwszy w powiecie przemyskim masowy punkt szczepień przeciwko COVID-19. Został zlokalizowany w hali sportowej w Medyce. Szczepienia wykonywane są przez zespoły szczepienne utworzone przez Wojewódzki Szpital w Przemyślu. Stosuje się tutaj preparat Moderna.

W Medyce ruszył pierwszy w powiecie przemyskim masowy punkt ...

17:15

Misjonarki z Katowic zakażone indyjską mutacją koronawirusa. Badania potwierdziły przypuszczenia, które powstały podczas wywiadu epidemiologicznego. - Część misjonarek brała udział w rekolekcjach, gdzie przebywała siostra zakonna z Indii - poinformował Krzysztof Saczek. Jedna z zakażonych misjonarek zmarła, a druga trafiła w miniony weekend do szpitala. Pozostałe przebywają w izolacji w domu zgromadzenia.

16:20

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że musimy pamiętać, iż jest ryzyko, zagrożenie w postaci nowych mutacji koronawirusa”. - Bo to z największym prawdopodobieństwem nowe mutacje mogą przyczynić się do powstania kolejnej fali – mówił. Jak dodał obecnie pojawiły się dwa ogniska indyjskiej mutacji Covid-19 – w Warszawie i Katowicach.

15:00

Dziś na dodatkowym posiedzeniu Sejmu parlamentarzyści mają zająć się rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych UE. PiS, chce by tego samego dnia odbyło się głosowanie w tej sprawie. Posłowie już od rana dyskutowali nad rządowym projektem na posiedzeniu sejmowych komisji.

14:35

Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Między innymi nad tym tematem rozprawki pochylali się dziś maturzyści, którzy pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak mówią, spodziewali się, że znów na maturze pojawi się "Lalka", tylko zastanawiali się, w jakim kontekście. Matura odbywała się w reżimie sanitarnym.

12:20

Sprawdźcie, które restauracje w Rzeszowie otrzymały najwięcej pieniędzy w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0. Oto TOP 20 firm!

10:47

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce stwierdzono 2296 nowych zakażeń koronawirusem. Podkarpacie jest wśród 6 województw, gdzie liczba zakażeń spadła poniżej 100. Pozytywny wynik testu na SARS CoV2 stwierdzono u nas u 66 osób.

7:55

Powoli do życia wracają kolejne gałęzie gospodarki i życia społecznego. Harmonogram luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 obejmuje cały miesiąc. Pierwsze duże zmiany wejdą w życie we wtorek, 4 maja. Co się wówczas zmieni? Zaplanowano m.in. otwarcie centrów handlowych, a także powrót części dzieci do szkół.

6:55

Dziś o godzinie 9 pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczyna się maturalny maraton. Równie nietypowy, jak przed rokiem, bo w obostrzeniach sanitarnych z powodu epidemii. Uwaga! - Dobrze, że matura nie została odwołana - uważa Andrzej Szymanek, dyrektor II LO w Rzeszowie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 3 MAJA]

21:00

W niedzielę w Rzeszowie z akcji "Zaszczep się w Majówkę", bez konieczności wcześniejszej rejestracji, skorzystało 1020 osób. W ciągu trzech dni swoją dawkę szczepionki Johnson&Johnson przyjęło łącznie 2330 osób. To nie koniec.

13:00

Do godz. 18 będzie działać specjalny punkt szczepień przy ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie, w ramach akcji „Zaszczep się w Majówkę”. Szczepić mogą się osoby w wieku 30+.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 3 maja o 2 525 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 37 osób (14 nie miało chorób współistniejących). Na Podkarpaciu przybyło dziś 69 zakażeń. Nie żyje jedna osoba, która miała choroby współistniejące.

8:36

Powoli do życia wracają kolejne gałęzie gospodarki i życia społecznego. Harmonogram luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 obejmuje cały miesiąc. Pierwsze duże zmiany wejdą w życie we wtorek, 4 maja. Co się wówczas zmieni?

8:04

Sprawdźcie, jak rozdysponowano w Rzeszowie pieniądze w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0. Oto TOP 10 firm z największą dotacją.

TOP 10 firm z Rzeszowa z największym wsparciem z rządowej Ta...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 2 MAJA]

18:15

Służby medyczne Indii nie są w stanie walczyć z pandemią. Brakuje wolnych miejsc w szpitalach, tlenu oraz szczepionek. Główny epidemiolog Stanów Zjednoczonych, dr Anthony Fauci przyrównuje sytuację do ... wojny.

16:03

Polski dyplomata, pierwszy sekretarz ambasady RP w New Delhi, który w zeszłym tygodniu został ewakuowany z Indii, jest zakażony indyjskim wariantem koronawirusa- informuje Polsat News powołując się na opinię lekarzy.

14:45

Do Europejskiej Agencji Leków trafił już wniosek firmy Pfizer o dopuszczenie stosowania szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci od 12 roku życia. Czy stosowanie szczepionki u dzieci może wiązać się z ryzykiem?

12:00

Brazylia wstrzymuje import rosyjskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem, Sputnik V może być niebezpieczny dla ludzi z obniżoną odpornością organizmu.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 4 612 zakażeń, z tego 106 na Podkarpaciu. W kraju zmarły 144 osoby. 10 z nich w naszym regionie.

9:50

Zdarzały się błędy w tej pandemii. Najważniejsze, że szybko je korygowaliśmy. W takich sytuacjach nie ma rządu, który by wszystko zrobił tak jak trzeba - mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera

7:55

Zespół specjalistów z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przeszczepił płuca 42-letniemu mężczyźnie z Mazowsza, panu Michałowi, który z powodu COVID 19 leczony trafił do Tymczasowego Szpitala Narodowego w Warszawie. Mimo intensywnego leczenia stan chorego pogarszał się z dnia na dzień. Płuca chorego zostały zniszczone.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 1 MAJA]

18:58

Na Podkarpaciu przeciwko COVID-19 zaszczepiono do tej pory 582 106 osób, z czego 152 615 drugą dawką. Sprawdźcie, jak tempo szczepień przebiega w miastach i powiatach naszego regionu. Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia.

Szczepienia na Podkarpaciu. Oto aktualne dane z miast i powi...

15:51

Od rana trwają szczepienia w tymczasowym punkcie, który działa w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Zaszczepiło się tu już ponad 300 osób.

13:53

Ponad rok, z małymi przerwami, trwa proces zamrażania i odmrażania gospodarki w związku z pandemiią COVID-19. Niestety, zablokowana możliwość wykonywania pracy odbija się ogromnymi stratami w gospodarce. Praca zdalna i zamknięte obiekty sportowe doprowadziły do pogorszenia stanu fizycznego i psychicznego Polaków. Warto jednak zadać pytanie, czy te ograniczenia są konieczne?

11:32

Do 15 maja Australia zawiesza wszystkie loty pasażerskie z Indii. Australijczykom, którzy chcą wrócić z tego kraju grozi nawet pięć lat więzienia. Wszystko z obawy przed przyniesieniem na antypody indyjskiego wariantu koronawirusa.

10:35

Pierwszy dzień majówki to 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu i 6 469 w całym kraju. Ostatniej doby potwierdzono śmierć 423 osób, które miały COVID-19. Jest też dobra wiadomość, którą podał minister zdrowia - wskaźnik R, zwany również współczynnikiem reprodukcji wirusa, jest najniższy od początku pandemii.

9:39

1 maja rusza rejestracja dla wszystkich 36-latków i starszych. Roczniki 1984 oraz 1985 mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19. Ruszają mobilne punkty szczepień powszechnych.

9:08

Nie żyje zakonnica z Katowic, jedyna hospitalizowana z 17 sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty, które pozostają w izolacji w związku z podejrzeniem zakażenia indyjską odmianą koronawirusa.

8:56

Pod Giewontem rozpoczął się długi weekend majowy. Choć mamy pandemię i zakaz wynajmu pokoi dla turystów, w Zakopanem już w piątek pojawiło się sporo osób. Krupówki w piątek wieczorem były pełne spacerowiczów.

7:00

Rolnicy alarmują, że w czasie pandemii koronawirusa nie dostali takiego wsparcia jak przedsiębiorcy. Są w bardzo złej sytuacji i chcą m.in. zmiany prawa, aby też mogli korzystać z tarczy pomocowej dla firm.

Komentarze 428

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Wolska

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : https://linktr.ee/polishgirl

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

M
Monika Wolska

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia : https://linktr.ee/polishgirl

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

Dodaj ogłoszenie