Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [19.01]

red.

Wideo

Udostępnij:
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 188 992 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 6 253 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 4 373 718 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 103 062 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 19 STYCZNIA]

15:00

Chińskie władze robią wszystko, by obronić Pekin, który niebawem będzie gościł uczestników zimowych igrzysk, przed koronawirusem.

14:20

Nie ma żadnych dowodów na to, że zdrowe dzieci i młodzież potrzebują trzeciej dawki (przypominającej) szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała we wtorek główna naukowiec Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Soumya Swaminathan.

13:38

Przez dziewięć miesięcy amerykańscy specjaliści badali skuteczność szczepionek przeciwko Covid-19. Co ustalili?

12:04

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 375 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 1789 nowych przypadków.

8:38

Covidowe strefy nie obowiązują obecnie w Polsce, regionalizacja obostrzeń miała miejsce jedynie w 2021 roku. Obecnie trwa czwarta fala zakażeń koronawirusem, a eksperci przewidują, że czeka nas jeszcze piąta. Sprawdziliśmy, jak wyglądałby podział na strefy: żółte i czerwone na Podkarpaciu na podstawie współczynnika zakażeń na 10 tys. mieszkańców w przeciągu 14 ostatnich dni. Większość województwa znalazłaby się w czerwonej strefie! Sprawdź, jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach.

Jak wyglądałaby sytuacja na Podkarpaciu, gdyby ponownie wprowadzono strefy covidowe? Sprawdź poszczególne powiaty!

Większość Podkarpacia w czerwonej strefie covidowej. Tak wyg...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 18 STYCZNIA]

20:30

We wtorkowym komunikacie Europejska Agencja Leków (EMA) poinformowała, że szczepionki przeciwko Covid-19 oparte o technologię mRNA nie powodują u ciężarnych powikłań. Szczepionki są też bezpieczne dla dzieci przyszłych matek - podano.

19:25

Jedną z najważniejszych kwestii jest fakt, że uczestnik studniówki, który nie przekazał organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu, jest traktowany, jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity.

15:44

Jak wynika z informacji przekazanej przez CIR, rząd pozytywnie ocenia poselski projekt ustawy, który umożliwi pracodawcom sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia COVID-19 w zakładzie pracy.

12:48

Na podstawie raportu Ministerstwa Zdrowia sprawdziliśmy, w których powiatach województwa podkarpackiego jest największy odsetek mieszkańców, którzy otrzymali dawkę przypominająca szczepionki przeciwko COVID-19.

Podkarpackie jest na ostatnim miejscu w Polsce, pod względem odsetka osób, które przyjęły przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

W tych powiatach na Podkarpaciu jest najwięcej osób zaszczep...

11:51

Wstęp do krytej pływalni POSiR w Przemyślu ma 30 proc. klientów. Ponad ten limit mogą wejść osoby zaszczepione, ale po pokazaniu certyfikatu. Przemyski radny miejski Dariusz Lasek twierdzi, że taki wymóg jest "zbyt daleko idący i dzielący społeczeństwo".

10:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 652 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 377 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 1204 nowe przypadki. - Jest 709 nowych zakażeń wariantem Omikron - przekazał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z WP.

9:03

To pierwszy przypadek, gdy władze Kanady wydają zgodę na stosowanie leku doustnego na COVID-19 w domu. Paxlovid to kombinacja dwóch leków antywirusowych - nirmatrelvir i ritonavir, produkowanych przez Pfizera. - Specyfik oczywiście będzie musiał wcześniej przepisać lekarz – ogłosiły władze medyczne Kanady, wydając zgodę na stosowanie przez pacjenta w warunkach domowych leku pod nazwą Paxlovid.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 17 STYCZNIA]

21:02

Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami - powiedział w poniedziałek szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla francuskiej stacji BFM TV.

20:00

Chiny z żelazną konsekwencja stosują zasadę "zero tolerancji" wobec zakażeń koronawirusem. Jest ona szczególnie ważna przed rozpoczynającymi się na początku lutego zimowymi igrzyskami w Pekinie. A w stolicy właśnie odnotowano pierwszy przypadek zarażenia wariantem Omikron.

19:20

Szczepionka Nuvaxovid jest piątym preparatem przeciw COVID-19, który został dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej i pierwszym opracowanym metodą tradycyjną, gdzie białko wchodzące w skład szczepionki jest wytwarzane w laboratorium firmy. Jeszcze w styczniu do Polski dotrze pierwsza dostawa specyfiku. Na początek 1 mln 800 tys. dawek.

18:01

Francja przyjęła ustawę o przekształceniu paszportu sanitarnego w paszport szczepionkowy. Dokument daje dodatkowe prawa osobom, które zaszczepiły się przeciwko Covid-19. Oznacza to, że przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa już nie wystarczy we Francji, aby mieć dostęp do tych miejsc użyteczności publicznej.

17:15

Obowiązek szczepień przeciw koronawirusowi dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia został wprowadzony od poniedziałku 17 stycznia w Grecji.

16:00

Wobec kilkudziesięciu żołnierzy Bundeswehry wszczęto postępowania dyscyplinarne w związku z naruszeniem obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Od końca listopada odmowa szczepienia jest traktowana jak odmowa wykonania rozkazu – wynika z informacji tygodnika "Spiegel".

15:15

Liczymy, że na przełomie stycznia i lutego będą mogły ruszyć w Polsce szczepienia trzecią dawką przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 12-17 lat - powiedział w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że resort czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków w sprawie tych szczepień.

12:24

Wielu mężczyzn po przejściu zakażenia koronawirusem zaobserwowało zmianę w wyglądzie swojego przyrodzenia. Czym jest „covidowy penis”? Czy można jakoś poradzić sobie z tym skutkiem ubocznym?

10:41

17 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 445 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 613 nowych przypadków.

8:42

Od poniedziałku 17 stycznia wszyscy Grecy, którzy ukończyli 60 lat, będą musieli zaszczepić się przeciw koronawirusowi. Jest to około 300 tysięcy obywateli.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 16 STYCZNIA]

20:40

"Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy. Wypłaca 300 zł za szczepienie w ramach programu 'Wsparcie'. Pieniądze dostaną wszyscy Polacy, którzy przeszli pełny cykl szczepienia" - tak brzmi jedna z wiadomości, na którą można się natknąć w internecie. CSIRT KNF ostrzega - to oszustwo! Można stracić wszystkie pieniądze z konta! Zobacz koniecznie, jak rozpoznać oszustwo.

15:00

„Journal of Infectious Diseases” informuje, że zasłaniające nos i usta maseczki są bardzo skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą powietrzną, takich jak COVID-19. Mogą pozwolić na skrócenie dystansu społecznego w miejscach publicznych.

10:37

W niedzielę 16 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 667 zakażeniach koronawirusem, zmarło 35 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 795 przypadków - nikt nie zmarł.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 15 STYCZNIA]

20:48

To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt – powiedział szef Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban. Odniósł się w ten sposób do pomysłu wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu osobom niezaszczepionym.

17:55

Zgodnie z oficjalnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z pandemią, w Austrii imprezy apres-ski ("po nartach") w narciarskich kurortach są niedozwolone. W rzeczywistości nawet 80 proc. nowych zakażeń SARS-Cov-2 w tym kraju to wynik właśnie tych imprez po zamknięciu wyciągów - informuje "Kronen Zeitung".

14:55

– 80 proc. rekomendacji Rady Medycznej zostało wprowadzonych, oczywiście nie wszystkie, to też trzeba sobie jasno powiedzieć. To wywoływało dyskusje w Radzie, ale pamiętajmy, że od samego początku formuła tego organu pomocniczego prezesa Rady Ministrów była skonstruowana tak, że właśnie Rada opiniuje, doradza, rekomenduje, natomiast odpowiedzialność za podejmowane decyzje ponosi Ministerstwo Zdrowia i Rada Ministrów – przekazał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

12:03

„Journal of Infectious Diseases” informuje, że zasłaniające nos i usta maseczki są bardzo skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą powietrzną, takich jak COVID-19. Mogą pozwolić na skrócenie dystansu społecznego w miejscach publicznych.

10:38

W sobotę 15 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 896 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 429 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 1122 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:45

Wariant omikron wirusa SARS-CoV-2 może już w ciągu najbliższych kilku dni całkowicie wyprzeć wariant delta w Niemczech. Przed takim scenariuszem ostrzegli podczas piątkowej konferencji federalny minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach, szef Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler oraz wirusolog z berlińskiej kliniki Charite.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 14 STYCZNIA]

22:00

Stanisław Piechula promuje szczepienia przeciwko Covid-19. Za swoją postawę burmistrz Mikołowa otrzymał w ostatnim czasie groźby od przeciwników szczepionek na koronawirusa.

21:03

Studniówka 2022 już niebawem. Jednak wciąż wiele osób zastanawia się, czy bale maturalne ogóle się odbędą. W zeszłym roku z powodu pandemii zostały one odwołane. Jak będzie tym razem? Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych, dotyczących studniówek w 2022 roku.

20:00

Niemieckie władze znalazły się pod ostrzałem, po tym, kiedy śledzono podejrzanego o przestępstwo z pomocą aplikacji, która pomagała walczyć z pandemią

19:15

Naukowcy z Wielkiej Brytanii ustalili, że u jednej na dziesięć zakażonych osób wirus SARS CoV-2 może być ciągle aktywny po 10 dniach kwarantanny. Oznacza to, że taka osoba będzie roznosiła zakażenie.

18:00

Brytyjskie dane dają zachęcające sygnały innym krajom atakowanym przez Omikron. Po szczycie zakażeń mają się pojawić oznaki końca pandemii.

17:10

U kobiet w ciąży zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 do powikłań dochodzi najczęściej, gdy COVID-19 zdarzy się w ostatnim miesiącu przed porodem. Wskazują to najnowsze badania specjalistów ze Szkocji i Nowej Zelandii. Podkreślają oni, że najlepszą ochronę zapewniają szczepienia.

16:01

– Minister zdrowia, Adam Niedzielski, już dawno powinien podać się do dymisji. Głównie dlatego, że on nie ma nic do powiedzenia w swoim rządzie. Jeżeli nawet ma on jakieś poglądy zgodne np. z Radą Medyczną przy premierze, to i tak nic nie może zrobić – mówi Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej, członek sejmowej komisji zdrowia.

15:00

Podczas piątkowego posiedzenia Rady Medycznej przy premierze trzynastu z siedemnastu członków tego gremium złożyło rezygnację. Członkowie zaprotestowali w ten sposób przeciwko nieuwzględnianiu wytycznych i rekomendacji Rady w decyzjach rządu dotyczących walki z pandemią zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

14:35

Doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. medycznych Anthony Fauci uważa, że nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko wariantowi Omikron koronawirusa.

10:50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 14 stycznia o 16 047 nowych zakażeniach koronawirusem, w Polsce zmarło 423 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 918 przypadków. Najwięcej w Rzeszowie - 123.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 13 STYCZNIA]

18:42

Nowy symptom zakażenia wariantem Omikron u dzieci może wydawać się rodzicom przerażający i nasuwać skojarzenia z rzadką chorobą jaką jest krup. Lekarze uspokajają jednak, że w większości przypadków nie jest on niebezpieczny.

18:20

Koronawirus nie ustępuje w nowym roku. Codziennie przybywa kolejnych zakażeń i zgonów. COVID-19 często uderza w osoby, które nie zaszczepiły się, a Podkarpacie jest na szarym końcu jeśli chodzi o statystyki.

14:52

Sprawa swój początek miała jesienią 2020 roku, kiedy to pewien starszy szeregowy, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej z 312 kompani 31 batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie przyjechał do jednostki na ćwiczenia rotacyjne. Kłopot w tym, że miał być zarażony koronawirusem. Za świadome narażenie na zakażenie nawet kilkudziesięciu żołnierzy grozić mu miało nawet 10 lat. Sprawa właśnie została umorzona. Dlaczego?

12:15

Ważność Unijnych Certyfikatów COVID wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej, od 1 lutego skrócona będzie do 270 dni, czyli ok. 9 miesięcy. Wytyczne przygotowano na podstawie stanowiska Rady Medycznej. W grudniu ub. roku przepisy w tej sprawie przyjęła KE.

10:38

13 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 878 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Z powodu COVID-19 zmarło 481 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 941 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:18

Indie. 84-letni mężczyzna dostał już dwanaście zastrzyków przeciwko Covid-19 w mniej niż rok – i chce jeszcze więcej. Oszukiwał medyków i pielęgniarki, przyjmując kolejne szczepionki przeciwko koronawirusowi. 84-letni Hindus zaliczył już 12 dawek preparatu!

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 12 STYCZNIA]

22:00

Szacuje się, że ponad połowa ludności Europy będzie zakażona wariantem koronawirusa Omikron w sześć do ośmiu kolejnych tygodni - poinformował dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge.

21:03

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białystoku zidentyfikowali wariant genetyczny, który ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu oraz śmierci z powodu COVID-19. Prosty test pozwoli wcześniej zidentyfikować osoby nim obciążone i objąć je specjalną opieką.

20:00

W ciągu jednego dnia liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Niemczech po raz pierwszy przekroczyła 80 000. To efekt szybko rozprzestrzeniającego się wariantu omikron.

19:15

Przechorowanie przeziębienia może zwiększać ochronę przed SARS-CoV-2. Co piąty przypadek łagodnej infekcji oddechowej wywołują bowiem koronawirusy, a organizm zyskuje dzięki nim specyficzne białe krwinki. Sprawdź, dlaczego zwykły katar i ból gardła może oznaczać mniejsze ryzyko znacznie poważniejszej choroby, jaką jest COVID-19!

18:00

Istniejące na europejskim rynku szczepionki przeciw COVID-19 zapewniają ochronę przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem choroby, także przy zakażeniu wariantem Omikron - wynika ze wstępnych badań, o czym poinformowała Europejska Agencja Leków (EMA).

16:01

Ponad 686 tysięcy szczepień przeciw Covid-19 wykonano we wtorek we Włoszech - o tym nowym dziennym rekordzie poinformował urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii. Włochy są jednym z krajów o najwyższym wskaźniku zaszczepionych.

15:00

Mieszkańcy knadyjskiej prowincji Quebeck, którzy nie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, zapłacą podatek zdrowotny.

14:20

Hiszpańskie Stowarzyszenie Lekarzy Rodzinnych wydało komunikat, w którym zaleca traktowanie i leczenie COVID-19 tak samo, jak innych chorób zakaźnych, np. grypy. „Musimy jak najszybciej odzyskać „starą” normalność, czyli życie, jakie znaliśmy przed marcem 2020 roku: bez masek i ograniczeń interakcji społecznych.” - czytamy w komunikacie.

12:02

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 15 milionów ludzi na całym świecie zostało zakażonych wirusem COVID-19. Jest to najwyższa liczba, jaką kiedykolwiek odnotowano podczas pandemii. W porównaniu z poprzednim tygodniem liczba zachorowań wzrosła o 55 procent, podczas gdy liczba zgonów nie uległa większym zmianom.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 173 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 684 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 919 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:54

Chińczycy stosują zasadę zero tolerancji dla niewielkich nawet ognisk zakażeń koronawirusem. Strategia ta ma teraz na celu uratowanie zimowych igrzysk przed zarazą.

9:17

41,9 tys. zł – tyle według wstępnych szacunków GUS wyniósł produkt krajowy brutto na mieszkańca województwa podkarpackiego w 2020 r. W porównaniu z rokiem poprzednim, PKB spadł o 0,8 proc. Zdaniem statystyków, największy wpływ na spadek PKB w regionie miała pandemia koronawirusa.

7:37

Podczas wtorkowej komisji zdrowia posłowie zakończyli głosowania nad ustawą zezwalającą na weryfikację przez pracodawców zaszczepienia pracowników (tzw. ustawa Hoca). Posłem sprawozdawcą całego projektu został poseł Czesław Hoc.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 11 STYCZNIA]

21:03

W sieciach społecznościowych w Australii osoby, które otrzymały szczepienia przeciw Covid-19 preparatami mRNA zaczęły informować o zanikających na skórze kurzajkach lub innych pozytywnych zmianach skórnych - podał we wtorek australijski serwis news.com.au

20:00

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono w poniedziałek 1,13 mln nowych zakażeń koronawirusem, co jest najwyższym na świecie dobowym przyrostem liczby infekcji od początku pandemii – pisze agencja Reuters.

19:10

Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – podkreśla Rada Medyczna.

18:00

Kiedy wydawało się, że 2020 rok zostanie rekordowy jeśli chodzi o liczbę zgonów, niestety rok 2021 przyniósł tragiczniejszy rekord. W 2021 roku zmarło w Polsce 520 921 osób - o ponad 41 tysięcy więcej niż w 2020.

17:02

W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto w Izraelu 37 887 nowych zakażeń SARS-CoV-2, najwięcej od początku pandemii – poinformowało we wtorek izraelskie ministerstwo zdrowia.

16:01

Od kiedy zaczęła się pandemia Covid-19, egzekwowanie obostrzeń stało się codziennością. Zwłaszcza wśród tych osób, które lubią podróżować. Od 5 stycznia Irlandia nie wymaga już testów na koronawirusa od osób zaszczepionych. Zmiany nastąpiły również w przypadku podróży do Anglii, Walii i Szkocji.

15:00

7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19, dostanie we wtorek SMS z Ministerstwa Zdrowia – podał resort zdrowia.

14:35

Władze chińskie obawiają się, że Omikron zagrozi miastu Tiencin, które leży niedaleko Pekinu. A to ostatnie gościć będzie niebawem uczestników zimowych igrzysk.

12:17

Po przechorowaniu koronawirusa dużo osób skarży się na problemy zdrowotne. Niektóre z nich jak np. zatory i zakrzepy mogą prowadzić nawet do śmierci. Jakie badania należy wykonać po przechorowaniu koronawirusa? Sprawdźcie!

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 406 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 493 osoby - tym samym przekroczona została bariera 100 tysięcy zgonów w Polsce. Na Podkarpaciu odnotowano 627 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:06

- Kurator Nowak absolutnie powinna zostać zwolniona – uważa Adam Niedzielski. Minister zdrowia podkreślił, że brak stanowczej reakcji Przemysława Czarnka na jej słowa nt. szczepień oznacza, że szef MEiN bierze na siebie odpowiedzialność za ich ewentualne konsekwencje.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 10 STYCZNIA]

19:40

Koronawirus SARS-CoV-2 zachowuje się inaczej niż powszechne wirusy oddechowe – może atakować także komórki układu nerwowego. Skutkiem są różne zaburzenia neurologiczne, w tym dotyczące snu. Nie są to jednak zwykłe problemy ze spaniem, jakich doświadczamy przy grypie czy przeziębieniu. Jeśli się utrzymują, mogą wskazywać na poważne zmiany! Na jakie objawy zwrócić więc uwagę?

17:50

7 stycznia 2022 r. Adam Niedzielski poinformował media, że w Polsce wykryto 112 przypadków zakażeń wariantem Omikron koronawirusa SARS-CoV-2. Minister zdrowia podkreślił, że "ten udział w strukturze mutacji coraz bardziej się zwiększa". 10 stycznia wiemy, że wykryto w sumie już 193 przypadki! Ile na Podkarpaciu?

Omikron na Podkarpaciu. Ile do tej pory wykryto przypadków t...

16:27

Obostrzenia COVID w Europie zmieniają się bardzo dynamicznie. Koronawirus znów utrudnił zagraniczne podróże. Tym razem chodzi o wariant omikron. Jego wykrycie spowodowało natychmiastową reakcję krajów Europy. Poniżej znajdziecie aktualne obostrzenia COVID i zasady wjazdu do wszystkich krajów Europy. Przed wyjazdem sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne, aby przekroczyć granicę i na jakie obostrzenia na miejscu trzeba się przygotować.

13:52

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób - trzech cywilów i dwóch wojskowych - podejrzewanych o udział w procederze wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych.

11:32

Minister finansów Tadeusz Kościński w rozmowie z dziennikiem "Fakt"przyznał, że "musimy się liczyć z lockdownem". Jednocześnie dodał, że rządzący nie chcieliby tego robić, "bo to negatywnie wpływa na społeczeństwo i na gospodarkę".

10:42

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 10 stycznia o 7 785 nowych zakażeniach koronawirusem. W kraju zmarło 19 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 349 przypadków, najwięcej w Rzeszowie - 46. Szczegóły w naszym raporcie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 9 STYCZNIA]

21:02

Ostatniej doby w Niemczech wykryto 36 552 nowych infekcji koronawirusem. To prawie trzy razy więcej niż tydzień temu. Liczby zakażonych gwałtownie rosną zwłaszcza na północy kraju.

20:00

Dyrekcja kolei we Włoszech poinformowała, że począwszy od poniedziałku odwołano 550 kursów 180 pociągów regionalnych. Powodem są zakażenia koronawirusem i kwarantanny wśród załóg.

19:30

Prezydent Andrzej Duda, mimo przyjęcia trzech dawek szczepionek, jest zakażony koronawirusem. Prezydencka minister, Bogna Janke, przekazała, że Andrzej Duda czuje się dobrze. – Ma niewielkie objawy COVID-19 i jest pod stałą opieką lekarską – dodała.

18:20

Dziennik „The Guardian” informuje, że 14 mln mieszkańców miasta portowego Tiencin, 150 km od Pekinu, zostanie przetestowanych pod kątem koronawirusa po tym, jak u około 20 osób wykryto ten patogen.

17:15

Zakażenia koronawirusem we Włoszech rosną w sposób lawinowy. - W przyszłym tygodniu może to być około 400 tysięcy przypadków dziennie - taką prognozę przedstawił fizyk Giorgio Sestili, analizując skalę przyrostu infekcji.

16:00

Muzycy heavy metalowego zespołu Metallica zaangażowali dwanaście specjalnie wyszkolonych psów - owczarków niemieckich i belgijskich oraz labradorów - do wyszukiwania wśród publiczności ich koncertów osób zarażonych koronawirusem.

15:15

W niedzielę rusza 33. edycja Pucharu Narodów Afryki. Czego możemy się po niej spodziewać? Emocje wzbudzać będzie nie tylko rywalizacja sportowa, ale też nowe przepisy wprowadzone jako odpowiedź na zakażenia koronawirusem.

14:10

19-latek z okolic Ankony na północy Włoch stworzył maseczkę ochronną, która zmienia kolor w momencie, gdy przestaje filtrować powietrze i trzeba ją zmienić. Swój wynalazek opatentował i zaprezentuje go wkrótce na światowej wystawie Expo w Dubaju.

13:35

Dwa lata temu, 9 stycznia 2020 w chińskiej prowincji Wuhan zmarła pierwsza osoba zakażona wirusem SARS-Cov-2. Od tamtej pory, w ciągu dwóch lat pandemii odnotowano już prawie 304 miliony wszystkich zakażeń oraz prawie 5,5 miliona zgonów z powodu COVID-19.

12:00

Amerykański gigant finansowy Citigroup podjął decyzję, że pracownicy, którzy nie zaszczepią się przeciw Covid-19 do 14 stycznia, zostaną najpierw wysłani na bezpłatny urlop, a następnie będą zwolnieni - donosi agencja Reutera.

11:01

Media donoszą o nowym odkryciu naukowców. Na Cyprze miała pojawić się nowa odmiana koronawirusa, łącząca cechy wariantu delta i omikron, którą nazwano roboczo deltakronem.

10:35

W niedzielę 9 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 106 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 22 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 508 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:00

Z powodu gwałtownego wzrostu liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 od soboty obowiązują w Rumunii zaostrzone restrykcje sanitarne. Noszenie maseczek jest obligatoryjne w zamkniętych i otwartych przestrzeniach publicznych.

8:17

Władze medyczne Wielkiej Brytanii poinformowały, że nie ma na razie potrzeby podawania czwartej dawki szczepionki przeciw Covid-19. Ich zdaniem trzecia dawka, tzw. przypominająca, nadal zapewnia wysoki poziom ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby.

7:30

Na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia sprawdziliśmy, w których miastach i gminach województwa podkarpackiego jest procentowo najmniej w pełni zaszczepionych mieszkańców. Szczegóły w galerii zdjęć:

W tych miastach i gminach na Podkarpaciu jest procentowo najmniej zaszczepionych mieszkańców.

W tych 25 miastach i gminach na Podkarpaciu jest najmniej w ...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 8 STYCZNIA]

18:45

Ostatniej doby najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowano w Rzeszowie: 72 przypadki. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda poziom zaszczepienia przeciwko COVID-19 w stolicy Podkarpacia.

16:15

– Do kilkunastu procent pacjentów z COVID-19 w Polsce mogło już zarazić się koronawirusem w wariancie omikron. (...) Niestety, wykonujemy wciąż bardzo mało testów, zaledwie 2 testy na 1000 mieszkańców, a sekwencjonujemy mniej niż 1 procent, stąd trudno oszacować rzeczywisty odsetek tego wariantu w populacji – powiedział PAP kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń prof. Maciej Banach z Uniwersytetu Medycznego z Łodzi. Dodał, że w jego ocenie „100 tys. przypadków zakażenia koronawirusem w wersji omikron dziennie może być tym problemem, który dotknie nas na przełomie stycznia i lutego tego roku”.

13:30

285,3 zgonów na 100 tys. mieszkańców: tak sytuacja ze zmarłymi pacjentami z COVID-19 rysuje się na Podkarpaciu. Niedawno prezentowaliśmy zestawienie liczby zgonów we wszystkich podkarpackich powiatach od początku trwania pandemii, gdzie "górowały" przede wszystkim duże miasta i powiaty. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę zgony na 100 tys. mieszkańców, współczynnik mocno zaskakuje, a wręcz "staje na głowie". W których powiatach i miastach jest najwyższy?

12:15

Od 100 do 1500 euro wynosić będą we Włoszech kary dla osób od 50. roku życia, które nie zaszczepią się przeciwko Covid-19. Kary dotyczą także osób, bez względu na ich wiek, które naruszą przepisy o wymogu przepustki sanitarnej.

10:40

W sobotę 8 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 900 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 292 osoby. W tym 30 w naszym regionie. Na Podkarpaciu odnotowano 540 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:15

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o funduszu kompensacyjnym dla osób z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Skarb Państwa wypłaci odszkodowania. Maksymalna kwota to 100 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że na Podkarpaciu szczyt czwartej fali mamy już za sobą.

8:00

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która nazwała szczepienia przeciw COVID-19 "eksperymentem", powinna ponieść konsekwencje - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski podczas briefingu prasowego.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 7 STYCZNIA]

19:00

Od początku pandemii koronawirusa na Podkarpaciu potwierdzono 180 tys. zakażeń COVID-19. Zmarło ponad 6 tys. mieszkańców naszego regionu! Sprawdziliśmy, w których powiatach Podkarpacia koronawirus "uderzył" najmocniej! Zobaczcie!

15:25

Po przechorowaniu koronawirusa dużo osób skarży się na problemy zdrowotne. Niektóre z nich jak np. zatory i zakrzepy mogą prowadzić nawet do śmierci. Jakie badania należy wykonać po przechorowaniu koronawirusa? Sprawdźcie!

14:00

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przyjął trzecią dawkę szczepionki. Na konferencji prasowej po szczepieniu przekazał, że w Polsce wykryto 112 przypadków zakażeń wariantem omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

13:30

Z dr. Jarosławem Drobnikiem, naczelnym epidemiologiem Uniwersytetu Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, rozmawiamy m.in. o wariancie Omikron i szczepieniach.

12:15

Policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mieszkaniec powiatu przemyskiego zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, ponieważ nie miał założonej maseczki na terenie sklepu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z decyzją sądu, mundurowi przewieźli go do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata i 6 miesięcy.

11:37

Co najmniej 13 pasażerów, u których po przybyciu do indyjskiego miasta Amritsar test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny, uciekło, by uniknąć kwarantanny – informuje portal BBC.

10:40

W piątek 7 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 902 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 117 osób. W tym 4 w naszym regionie. Na Podkarpaciu odnotowano 561 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:10

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w czwartek poinformowała, że w ciągu ostatniego tygodnia zanotowano rekordową liczbę – 9,5 mln – zakażeń koronawirusem. To o 71 proc. więcej niż w poprzednim 7-dniowym okresie, który organizacja określiła jako „tsunami”. Spadła natomiast liczba zgonów w ciągu tygodnia.

8:59

W Czechach wykryto pierwszy przypadek wariantu B.1.640 koronawirusa. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) B.1.640 pojawił się we wrześniu 2021 roku w Demokratycznej Republice Konga (DRK).

7:11

Po raz pierwszy od początku pandemii we Włoszech zanotowano w ciągu jednej doby ponad 200 tys. zakażeń. Od środy wykrytych zostało 219 tys. przypadków koronawirusa. Na Covid-19 zmarło 198 osób.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 6 STYCZNIA]

18:10

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o funduszu kompensacyjnym dla osób z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Skarb Państwa wypłaci odszkodowania. Maksymalna kwota to 100 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że na Podkarpaciu szczyt czwartej fali mamy już za sobą.

13:28

W kolejnych państwach padają rekordy zakażeń koronawirusem. Przyczynia się do tego nowy, bardziej zaraźliwy wariant – omikron. We Francji przyjęto ustawę, wprowadzającą paszport szczepionkowy w miejsce paszportu sanitarnego.

10:40

6 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 576 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 646 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 758 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:35

Kolejne rządy wprowadzają nowe obostrzenia w związku z bardziej zaraźliwym wariantem wirusa SARS-CoV-2. Na przykład w Wielkiej Brytanii już sam kontakt z osobą zarażoną Omikronem może skutkować 10-dniową kwarantanną. Jeśli już wyjedziemy i zachorujemy za granicą, możemy dostać rachunek na wiele tysięcy złotych np. za wydłużony pobyt czy transport medyczny. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czy polisa turystyczna obejmie przypadki zakażenia wirusem.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 5 STYCZNIA]

21:00

Delta wciąż szaleje na świecie, ale pojawił się Omikron, kolejny wariant koronawirusa, nawet bardziej zakaźny niż jego poprzednik. Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO, mówi już o „tsunami zakażeń”. Ich rekordy padają we Francji, Izraelu, Portugalii, w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych. W Polsce, w której jeszcze kilka tygodni temu mówiliśmy o czwartej fali pandemii, coraz częściej mówi się o piątej i możliwości wprowadzenia nowych obostrzeń.

20:01

Wymioty oraz utrata apetytu to dwa specyficzne objawy zakażenia wariantem omikron wirusa SARS-CoV-2, które dotyczą w szczególności osób już zaszczepionych - wynika z danych zgromadzonych w brytyjskiej aplikacji badawczej ZOE Covid.

19:03

Błyskawiczne testy antygenowe przeprowadzane we Włoszech często nie wykrywają zakażenia nowym wariantem koronawirusa - Omikronem. - Około połowa z nich daje fałszywy negatywny wynik - ostrzegł konsultant włoskiego komisarza do spraw pandemii Guido Rasi. Jego zdaniem istnieje ryzyko, że testy te okażą się nieprzydatne.

18:00

W środę na posiedzeniu komisji zdrowia odbyło się wysłuchanie publiczne projektu o weryfikacji covidowej. Zakłada on, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19, negatywnym wyniku testu lub informacji o przebytej infekcji.

17:10

- Niski odsetek zaszczepionych osób w społeczeństwie oraz pojawienie się nowego wariantu koronawirusa, który jest znacznie bardziej zakaźny niż wcześniejsze odmiany, wymagają zdecydowanych działań ze strony władz publicznych- apelują Federacja Przedsiębiorców Polskich i Naczelna Izba Lekarska.

16:30

Molnupiravir to pierwszy doustny lek na COVID-19. Taka forma ułatwia jego wczesne podanie, które jest niezbędne dla uzyskania efektywności – lek hamuje bowiem namnażanie koronawirusa SARS-CoV-2 w komórkach organizmu, czyli działa w pierwszej fazie zakażenia. Środek został dopuszczony do stosowania w Polsce, jednak na razie będzie dostępny tylko dla niektórych osób. Wyjaśniamy, kto będzie mógł przyjmować molnupirawir oraz jak powstał ten lek, na jakiej zasadzie działa, jaką ma skuteczność i czym różni się podobnych produktów.

15:45

Konfederacja zostanie zablokowana na Facebooku. Powodem są posty dotyczące pandemii i koronawirusa.

14:22

Sławomir Neumann z Koalicji Obywatelskiej opowiedział się jednoznacznie za wprowadzeniem restrykcji dla osób, które nie przyjęły szczepienia przeciwko COVID-19.

13:27

Rząd zdecyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń? – W zależności od tego, jak będzie wyglądała sytuacja, będziemy podejmowali decyzje – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Według niego w ciągu najbliższych kilku tygodni najprawdopodobniej liczba zakażeń będzie spadać. Co do obostrzeń w czasie ferii zimowych, decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

12:12

Jak przekazał szef gabinetu prezydenta, Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. "Prezydent przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał na Twitterze Paweł Szrot.

11:56

W Europie pojawił się nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, który jak dotąd zyskał nazwę IHU. Kilkanaście przypadków stwierdzono w południowej części Francji, a pierwszy pacjent przybył Kamerunu. Czy nowa wersja wirusa wywołującego COVID-19 jest groźniejsza od Omikrona? Sprawdź, co już wiadomo na jego temat.

10:44

W środę 5 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 196 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 632 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 681 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:48

- Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania aktualnych obostrzeń - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller podczas porannego wywiadu w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 4 STYCZNIA]

19:10

Gryporona – COVID-19 atakuje równocześnie z grypą. To nowe zjawisko w czasie pandemii pojawiło się już w Europie. U ciężarnej kobiety z Izraela wykryto równoczesne zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i grypy. Gryporona lub flurona, jak nazwano nowy rodzaj infekcji, atakuje górne drogi oddechowe powodując trudności w oddychaniu. Przypadki flurony pojawiły się również w Hiszpanii.

15:55

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, jeśli trend wzrostu nowych zakażeń koronawirusem się utrzyma, w środę lub w piątek mogą zapaść decyzje o wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Wobec rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 rośnie również prawdopodobieństwo wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń dotyczących handlu. ZPPHiU apeluje o pozostawienie otwartych centrów handlowych.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 4 stycznia o 11 670 nowych zakażeniach koronawirusem i 433 kolejnych zgonach pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 565 przypadków. Szczegóły w naszym raporcie!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 3 STYCZNIA]

22:00

Będzie coraz więcej jednoczesnych zakażeń wirusem grypy i SARS-CoV-2 – przewiduje dr Karolina Krupa-Kotara z Katedry Epidemiologii i Biostatystyki Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

21:02

Poszukiwany do odbycia kary 25 lat pozbawienia wolności został zatrzymany przez bielańskich dzielnicowych. 45-latka poszukiwał sąd okręgowy za zabójstwo sprzed 20 lat. Wpadł podczas kontroli obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

20:00

47-letnia kobieta zmarła w Szpitalu Tymczasowym na MTP w Poznaniu. Gdy zachorowała na COVID-19 nie była zaszczepiona. Dopiero w trakcie choroby przekonała się do szczepień. Chciała po wyzdrowieniu włączyć się w kampanię ich promocji, niestety nie zdążyła.

19:03

COVID-19 został wykryty u 16 spośród 25 członków misji badawczej, pracujących w belgijskiej stacji polarnej im. księżniczki Elżbiety na Antarktydzie. Wystarczyła chwila nieuwagi, by choroba dostała się do jednego z najbardziej odizolowanych miejsc na Ziemi.

18:00

Adam Niedzielski skierował pismo do warszawskiej Prokuratury Okręgowej, w którym oskarża śledczych o opieszałość. "Może to zachęcić antyszczepionkowców do łamania prawa" - pisze szef resortu zdrowia. Skarga dotyczy postępowania ws. posła Konfederacji Grzegorza Brauna - informuje RMF FM.

17:04

Resort zdrowia poinformował dziś o prawie 6,5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 9 osób z Covid-19. Ile z tych osób zaraziło się wariantem omikron?

16:00

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin poinformował w niedzielę, że dokonany tego dnia jego test na Covid-19 wykazał pozytywny rezultat. Austin dodał, ze ma lekkie objawy i przez najbliższe 5 dni będzie odbywał domową kwarantannę. Zapewnił, że nie wpłynie to na jego pracę jako szefa resortu.

15:40

Według serwisu śledzącego FlightAware w niedzielę uziemiono ponad 2600 lotów w USA i ponad 4400 lotów na całym świecie. Powodem ma być zimowa pogoda oraz koronawirus.

14:00

Od 3 stycznia 2022 Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Dotyczą one schematów mieszanych dla szczepień przeciw COVID-19, a także podawania dawek przypominających u osób pełnoletnich.

13:15

Od 27 grudnia 2020 roku, kiedy to rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano łącznie 47 005 555 dawek szczepionek. Dawkę przypominającą przyjęło 6 684 750 osób.

11:30

Jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja odnośnie zaostrzenia obowiązujących restrykcji. W poniedziałek, 3 stycznia, resort zdrowia odnotował ponad 25 proc. więcej zakażeń niż tydzień temu. Tendencja wzrostowa utrzymuje się już trzeci dzień z rzędu. Jeśli przyrost nowych przypadków nie zwolni tempa, resort zdrowia zaostrzy już obowiązujące restrykcje. - Decyzji możemy się spodziewać w środę lub w piątek - zapowiedział minister Adam Niedzielski.

10:40

W poniedziałek 3 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 422 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 9 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 246 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:00

Minister edukacji i nauki zapowiedział, że nie przewiduje scenariusza przedłużenia nauki zdalnej. – 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen – mówił Przemysław Czarnek.

7:33

Władze medyczne Izraela zatwierdziły podawanie czwartej dawki szczepionki przeciw Covid-19 wszystkim osobom powyżej 60. roku życia oraz pracownikom medycznym. Informację tę przekazał premier tego kraju, Naftali Benet.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 2 STYCZNIA]

19:24

Główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci, ocenił w wywiadzie dla CNN, że pomimo danych sugerujących, iż wariant koronawirusa Omikron jest łagodniejszy niż poprzednie, to może być jednak więcej hospitalizacji wskutek Covid-19, ponieważ rośnie liczba infekcji.

16:39

Do ponad miliona wzrosła we Włoszech liczba osób obecnie zakażonych koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Minionej doby wykryto 141 tysięcy przypadków. Zmarło 111 osób. Także liczba wykonanych jednego dnia testów przekroczyła znów milion.

10:40

W niedzielę 2 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 179 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 33 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 252 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:55

W sobotę, dzień Nowego Roku, odnotowano ponad 200 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem we Francji.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 1 STYCZNIA]

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 1 stycznia 2022 roku o 12 032 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 505 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu odnotowano 536 przypadków i 51 zgonów. Szczegóły w naszym raporcie!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 31 GRUDNIA]

21:03

Dzieci w wieku 5-11 lat szczepione są przeciwko Covid-19 od połowy grudnia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało ostatnio, że zarejestrowanych na szczepienie jest w Polsce 280 tys. dzieci, spośród nich zaszczepiło się już 170 tys. A jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu?

20:00

Władze Amsterdamu zakazały protestu przeciwko obostrzeniom, wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa, który miał się odbyć w najbliższą niedzielę. Burmistrz Femke Halsema wyjaśnił, że decyzja została podjęta “w interesie zdrowia publicznego”.

19:01

W Izraelu zdiagnozowano pierwszy przypadek jednoczesnego zakażenia koronawirusem i wirusem grypy u rodzącej matki – podał w czwartek lokalny serwis informacyjny Ynetnews.

18:10

Tłum ludzi, koncerty, fajerwerki i szampańska zabawa. Tak właśnie mieszkańcy Przemyśla i Rzeszowa witali Nowy Rok przed pandemią koronawirusa. W dzisiejszej galerii wracamy do lat 2014-2019. Czy te czasy jeszcze wrócą?

Tak spędzano Sylwestra w Przemyślu i Rzeszowie w latach 2014-2019.

Tak Podkarpacie witało Nowy Rok przed pandemią koronawirusa....

17:20

Certyfikat o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywny test na obecność wirusa to w niektórych miejscach wymóg, by wejść na imprezę sylwestrową. Większość restauracji i klubów decyduje się jednak na osobną pulę miejsc dla osób niezaszczepionych, które wliczają się do przepisowych limitów.

16:00

Zdrowia, końca pandemii i powrotu do normalności, życzyć będziemy sobie na nadchodzący nowy rok. Stary, niestety, znów przyćmiła zaraza. Pomimo dostępu do szczepionek i żonglowania obostrzeniami, koronawirus zebrał śmiertelne żniwo. Liczba zgonów w kraju przekroczyła pół miliona. Jeszcze jedna fala nie opadła, a eksperci już zapowiadają kolejną.

13:06

Certyfikat covidowy - od ręki, nawet z datą wsteczną, na rządowym koncie pacjenta w ciągu pięciu minut. Takie oferty pojawiają się w sieci coraz częściej. Reporterka polskatimes.pl skontaktowała się z oszustami, udając, że chcę skorzystać z ich usług.

11:37

Kolejne rządy wprowadzają nowe obostrzenia w związku z bardziej zaraźliwym wariantem wirusa SARS-CoV-2. Na przykład w Wielkiej Brytanii już sam kontakt z osobą zarażoną Omikronem może skutkować 10-dniową kwarantanną. Jeśli już wyjedziemy i zachorujemy za granicą, możemy dostać rachunek na wiele tysięcy złotych np. za wydłużony pobyt czy transport medyczny. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czy polisa turystyczna obejmie przypadki zakażenia wirusem.

10:40

W piątek 31 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 601 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 638 osób. W tym 41 w naszym regionie. Na Podkarpaciu odnotowano 630 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:00

Władze Izraela wprowadziły w nocy z środy na czwartek obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz podczas zgromadzeń liczących ponad 50 osób. Resort zdrowia tego kraju zatwierdził także podanie czwartej dawki szczepionki przeciw Covid-19 dla osób o obniżonej odporności.

8:01

Średnio 186 zł wydamy w tym roku na Sylwestra. To jeszcze mniej niż przed rokiem, kiedy obowiązywały nas szczególne obostrzenia. To już drugi Sylwester w cieniu pandemii.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 30 GRUDNIA]

22:02

Korpus piechoty morskiej USA poinformował w czwartek, że 206 marines zostało zwolnionych ze służby za odmowę szczepienia się na COVID-19. Pentagon zaostrzył ostatnio kary za unikanie szczepienia, ze względu na rosnącą ponownie liczbę zakażeń – podaje portal Axios.

21:00

Niewyobrażalny dramat przeżywa rodzina 33 - letniej Malwiny Karasińskiej z Piekar, w gminie Obrazów, w powiecie sandomierskim. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, lekarze zrobili jej cesarskie cięcie, ale 33 - latka zmarła dwa tygodnie później. Zrozpaczony mąż szuka sprawiedliwości - uważa, że przyczyną śmierci jego ukochanej żony nie był COVID lecz komplikacje po porodzie.

20:01

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że populizm, nacjonalizm i gromadzenie szczepionek w pewnych krajach przyczyniają się do powstawania nowych wariantów wirusa, ponieważ przedłużają walkę z pandemią – relacjonuje Voice of America.

19:00

Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom alarmuje, że dociera do niego rekordowa liczba zgłoszeń od pracowników, którzy czują się przymuszani przez pracodawców do szczepień. Zwłaszcza w ostatnim kwartale roku 2021 wiele z nich dotyczyło groźby zwolnienia, presji, groźby odebrania premii czy zachowań, które można uznać za swojego rodzaju dyskryminację.

18:13

Służby porządkowe i graniczne w wielu państwach Europy i świata zgłaszają coraz więcej przejętych sfałszowanych certyfikatów covidowych, wykrywane są też całe siatki fałszerzy, sprzedających podrobione dokumenty tym, którzy nie chcą się szczepić, ale chcieliby jednak podróżować.

17:05

Aby przerwać ten obłędny łańcuch zakażeń trzeba się szczepić i myślę, że to jest najlepsze, co możemy sobie zafundować, najlepszy prezent na rok 2022 – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

16:43

W Paryżu od piątku będzie obowiązywać noszenie maseczek na zewnątrz, aby przeciwstawić się fali zakażeń wariantem Omikron koronawirusa - ogłosiła prefektura policji stolicy Francji.

15:36

Już w piątek ludzie na całym świecie będą witać nowy rok. Jednak pandemia koronawirusa, nowy wariant – Omikron, utrudniają organizację oficjalnych wydarzeń.

14:10

Policjanci na południu Chin prowadzili ulicami ludzi, oskarżonych o naruszenie zasad covidowych, ze związanymi rękoma oraz tabliczkami ze zdjęciem i nazwiskiem – podała w czwartek BBC, porównując to publiczne upokorzenie do seansów nienawiści z czasów rewolucji kulturalnej.

11:42

Piąta fala doprowadzi do twardego lockdownu? Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza takiej możliwości. – Jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to oczywiście te restrykcje mogą zostać zaostrzone – podkreśla.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 30 grudnia o 14 350 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 709 z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 471 przypadków. Gdzie najwięcej? Szczegóły w naszym raporcie!

8:23

Polityk Konfederacji Grzegorz Braun nie może już unikać kar za nienoszenie maseczek w Sejmie. Łącznie straci wielomiesięczne zarobki - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 29 GRUDNIA]

20:00

Testy przesiewowe antygenowe na obecność w organizmie koronawirusa, które mają tę zaletę, że dostarczają wynik w ciągu zaledwie kilku minut, są mniej wrażliwe na wariant Omikron niż na poprzednie warianty – ostrzegła we wtorek amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA).

19:03

Zapalenie mięśnia sercowego stanowi jedno z powikłań po szczepieniu przeciwko COVID-19. Jest to bardzo groźny dla zdrowia stan zapalny. Wyjaśniamy, jak często występuje zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu na COVID-19 i jaki ma przebieg.

18:00

Prokuratura złożyła w sądzie akt oskarżenia przeciwko internetowemu hejterowi, który groził dziennikarce Agnieszce Gozdyrze po tym, gdy ta opublikowała latem informację o próbie podpalenia jednego z punktów szczepień przeciwko Covid-19.

17:03

Europejskie kraje odnotowują rekordowe liczby dziennych zakażeń. We wtorek 28 grudnia Francja zarejestrowała największą dobową liczbę zakażeń od początku pandemii. Kolejne miasta odwołują oficjalne obchody sylwestra.

16:00

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła w środę w swoim cotygodniowym biuletynie epidemiologicznym, że ryzyko stwarzane na świecie przez wysoce zaraźliwy wariant koronawirusa Omikron pozostaje "bardzo wysokie".

15:10

Ostatniej doby odnotowano prawie 800 zgonów osób zakażonych koronawirusem. Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, taka liczba zgonów to „efekt okresu świątecznego”. Wiceszef resortu oświadczył, że rząd na razie nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń, rozważa jednak wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla kolejnych grup zawodowych.

14:15

Ośmioro parlamentarzystów PiS w piśmie do premiera Morawieckiego domaga się zniesienia obowiązku weryfikacji przez przedsiębiorców paszportów covidowych u klientów - informuje Interia.

13:15

Lekarze w poznańskiej Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii przy Przybyszewskiego walczyli o życie kobiety w szóstym miesiącu ciąży po zakażaniu koronawirusem. 38-letnia kobieta miała doszczętnie zniszczone płuca. Trafiła wówczas do Poznania z Pleszewskiego Centrum Medycznego. Niestety kobieta nie przeżyła, ale lekarzom udało się uratować dziecko.

10:38

W środę 29 grudnia grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 571 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 794 osoby. Jak podkreślił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, wśród zmarłych było 600 osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Sprawdź szczegóły w raporcie.

9:45

Obostrzenia COVID na grudzień 2021 na świecie zmieniają się bardzo dynamicznie. Wszystko przez nowy wariant omikron koronawirusa i szybki wzrost zachorowań z drugiej połowy listopada.

8:30

We Francji stwierdzono we wtorek rekordowy dzienny przyrost zakażeń koronawirusem - 179 807 przypadków - poinformowało ministerstwo zdrowia w Paryżu. To największa liczba dobowych infekcji w Europie od początku pandemii.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 28 GRUDNIA]

22:01

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 dla służb mundurowych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w niedługim czasie.

21:00

Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymali wczoraj rzeszowscy policjanci. Poszukiwani wpadli w jednej z rzeszowskich galerii handlowych, gdzie policjanci kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywaniu ust i nosa, a mężczyźni nie stosowali się do niego. Okazało się, że są poszukiwani.

20:05

Jak koronawirus wpłynął na podróżowanie i turystykę w 2021 r. i jak krzyżuje szyki podróżnym obecnie? Przedstawiamy covidową panoramę podróżniczą na grudzień 2021.

19:00

Z powodu wysokiej liczby nowych zachorowań na Covid-19, Polska znów trafiła na listę krajów wysokiego ryzyka. To oznacza problemy za czeską granicą.

18:15

Na razie nie są prowadzone rozmowy o ewentualnej czwartej dawce szczepionki. W tej chwili najważniejsze jest zaszczepienie trzecią dawką, która znacząco podnosi poziom odporności - powiedział we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

17:25

Naukowcy z USA oceniają, że w najgorszym wypadku w nadchodzących miesiącach może dojść do najbardziej śmiercionośnej fali COVID-19 od początku pandemii – podaje w poniedziałek amerykański portal medyczny Stat News.

16:05

Jestem zwolennikiem namawiania do tego, by się zaszczepić, ale nakładanie obowiązku szczepienia cały czas wzbudza moje wątpliwości. Obawiam się, jakie to będzie miało u nas skutki społeczne – powiedział w poniedziałek w Polsat News prezydent Andrzej Duda.

15:10

Ciągle słyszę alfa, beta, gama, omikron, a to człowiek roznosi. Wszystkie te parametry zależą od zachowań ludzkich. Jeżeli nie chcemy złagodzić przebiegu zakażenia, co możemy zrobić przy pomocy szczepień, to mamy, co mamy - mówił w rozmowie z polskatimes.pl prof. Włodzimierz Gut.

14:30

Chiny są krytykowane za politykę "zero Covid", gdy wystarczy jedno zakażenie, by blokadzie poddać mieszkańców domów, dzielnic lub nawet dużego miasta.

12:34

Jeśli nie zostaną zastosowane surowsze ograniczenia, Włochy będą musiały wprowadzić ogólnokrajowy lockdown – ostrzegają tamtejsi specjaliści.

10:40

We wtorek 28 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 843 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 549 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 384 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:25

W jednym ze szpitali niedaleko Tel Awiwu rozpoczęto testowe podawanie czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Na początek dostają ja tylko pracownicy służby zdrowia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 27 GRUDNIA]

Komentarze 427

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan
KIEDY wreszcie wprowadzi się takie obostrzenia jak w Austrii i Francji?

U nas zarażacze chodzą po ulicach.
G
Gość
To nie koronawirus powoduje tyle zgonów tylko brak leczenia innych chorób. Aby ukryć prawdziwość powodów zgonów lepiej publikować że winny jest koronawirus.
G
Gość
Dostaję ponad 90 dolarów za godzinę pracy z domu z 2 dzieci w domu. Nigdy nie sądziłem, że dam radę, ale moja najlepsza przyjaciółka zarabia na tym ponad 10 tysięcy miesięcznie i przekonała mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest nieskończony. Oto co robiłem,
G
Gość
Zacznij pracować w domu z Google. To najbardziej opłacalne finansowo, jakie kiedykolwiek zrobiłem. We wtorek dostałem wspaniałe BMW po zarobieniu 36259 dolarów w zeszłym miesiącu. Właściwie zacząłem pięć miesięcy temu i praktycznie od razu przynosiłem co najmniej 96 dolarów na godzinę. odwiedź tę stronę tutaj.
o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

G
Gość

1. PROF WALTER RICCIARDI: "Sposób oznakowania kodami zgonów w naszym kraju jest bardzo hojny, w tym znaczeniu, że wszyscy, którzy umarli w szpitalach MAJĄC koronawirusa, są uznawani za zmarłych Z POWODU koronawirusa" (The Telegraph).......2. DR SCOTT JENSEN: „ Dzisiaj czytałem podręcznik CDC dotyczący tego, jak wypełniać akty zgonów. Są tam fragmenty napisane właśnie dla lekarzy (…) pomysł, że będziemy pozwalać ludziom manipulować danymi i pogrywać nimi jest bardzo realnym problemem (…) W tej chwili system opieki zdrowotnej powoduje, że kiedy do szpitala przyjmiemy pacjenta z Covid 19 dostaniemy 13 000 dolarów, a jeżeli podłączymy go do respiratora – to 39 000, trzy razy tyle (…) czasem takie postawienie sprawy ma wpływ na to, co robimy.” (FILM NA CDA: "Dr Scott Jensen Wytyczne wypełniania aktów zgonów COVID19 uznaniowo") ........3. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)

Dodaj ogłoszenie