Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [21.09]

red.

Wideo

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 128 299 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 626 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 899 008 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 75 503 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 21 WRZEŚNIA]

16:58

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Następnie spotkał się z przedstawicielami mediów i przekazał bieżące informacje o przebiegu epidemii na Podkarpaciu.

13:30

- Dyskutowaliśmy na posiedzeniu Rady Medycznej o jak najlepszym zabezpieczeniu osób najbardziej narażonych na ciężki przebieg COVID-19- mówił premier Morawiecki. Szef rządu poinformował, że wypracowano wspólną rekomendację o dawce przypominającej szczepienia. - Przed nami jest czwarta fala, jedyną bronią, którą możemy użyć są oczywiście szczepienia- mówił z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 711 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 31 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło 15 osób.

8:50

Prezes koncernu Pfizer oświadczył, że jest już gotowa szczepionka przeciwko Covid dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Podaje też prawdopodobny czas, w którym będzie ona dostępna dla pacjentów.

7:00

- Szczepienia są potrzebne i bez nich nie uda nam się pokonać pandemii. I mówię to z pełną odpowiedzialnością. Osoby, które się nie szczepią, stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Jest to bardzo nieetyczne - mówi dr hab. n. med. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Kazimierz Widenka, kardiochirurgi z Rzeszowa. w rozmowie z Ulą Sobol.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 20 WRZEŚNIA]

20:58

Już na początku listopada będziemy mogli polecieć do Stanów Zjednoczonych. Taką możliwość dostaną jednak tylko osoby w pełni zaszczepione i z negatywnym wynikiem testu przeciwko Covid-19.

17:05

- W tej chwili hospitalizowanych jest u nas około 50 pacjentów, w tym 10 na oddziale intensywnej terapii. Niestety, ponad 90 procent tych chorych to osoby, które się nie zaszczepiły - przedstawia dr. hab. n. med. Andrzej Cieśla, kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie.

16:00

Ostatniej doby w Polsce wykryto 363 nowe zakażenia koronawirusem. – Bardziej ryzykowne sytuacje są, kiedy mamy do czynienia z mieszaniem populacji. Chodzi o to, że kończą się wakacje, ludzie powrócą z różnych miejsc, w których część zetknęła się z koronawirusem i wprowadzi go w swoje środowisko – komentuje dla polskatimes.pl wirusolog, prof. Włodzimierz Gut.

14:45

- Na skutek pandemii dla co najmniej 2 mln pacjentów zabrakło miejsca w systemie opieki zdrowotnej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" i dodaje, że Polska po półtora roku pandemii znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby nadmiarowych zgonów.

13:40

Tragedia w północnoirlandzkim Ulsterze. W tamtejszym szpitalu w odstępie kilku dni zmarły na koronawirusa matka i córka.

12:12

Podczas pandemii ważną kwestię odgrywają szczepienia na COVID-19. Zaszczepienie pracowników leży w interesie pracodawców, ponieważ pozwala ono uniknąć sytuacji, w której osoby zatrudnione przebywają na zwolnieniach lekarskich. Nadal jednak wiele osób sceptycznie odnosi się do kwestii szczepień. Dlatego jeden z pracodawców zdecydował się wprowadzić zachęty finansowe dla pracowników. Każda spośród ok. 6 tys. osób zatrudnionych przez Maspex może liczyć na dodatkowe 500 zł, jeżeli zaszczepi się na COVID-19. Premia przysługuje zarówno osobom korzystającym ze szczepień w zakładach pracy, jak i dla pracowników, którzy zaszczepili się gdzie indziej.

11:15

O godzinie 11:30 w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się briefing prasowy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odnośnie bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 20 września o 363 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu mamy 24 nowe zakażenia. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:52

Uczniowie na dodatkowych zajęciach nadrabiają zaległości po zdalnej nauce, która była spowodowana pandemią koronawirusa. W uzupełnianiu braków i systematyzowaniu wiedzy pomagają uczniom dodatkowe zajęcia z puli Ministerstwa Edukacji i Nauki. Muszą być one przeprowadzone stacjonarnie w szkołach, do końca grudnia.

7:50

Ile mieszkańców w województwie podkarpackim jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi? Zobacz statystyki szczepień w naszym regionie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 19 WRZEŚNIA]

16:40

Nowe propozycje resortu sprawiedliwości zakładają zrównanie ustawowego zagrożenia za czyn polegający na bezpośrednim narażeniu innej osoby na zarażenie wirusem HIV, chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu – donosi portal prawo.pl. Zdaniem serwisu, gdyby przepisy weszły w życie za świadome zarażenie osób Covid-19 mogłaby grozić kara kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 19 września o 540 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarła 1 osoba. Na Podkarpaciu przybyło 38 zakażeń. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:49

Według danych ministerstwa zdrowia jednym z województw, gdzie zakażeń koronawirusem jest najwięcej jest Podkarpacie. Liczba chorych rośnie szybko, a to wiąże się z coraz większą liczbą zajętych łóżek w szpitalach. Zdecydowana większość chorych to osoby niezaszczepione.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 18 WRZEŚNIA]

19:20

Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19.

16:40

Koronawirus w Europie. Dzienne statystyki zachorowań i zgonów dla Europy i poszczególnych krajów. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych krajach? Gdzie epidemia rozwija się najszybciej, gdzie jest pod kontrolą?

14:41

Ile mieszkańców w województwie podkarpackim jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi? Zobacz najnowsze statystyki szczepień w naszym regionie.

12:13

COVID-19 i inne infekcje wirusowe są znacznie częstsze jesienią i zimą, dlatego w okresie tym warto szczególnie zadbać o ich profilaktykę.

11:20

Nowe objawy koronawirusa. Prof. Maciejewski wymienia: kichanie, zaburzenie słuchu, brak koncentracji.

10:40

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 797 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Ubiegłej doby w Polsce zmarło 14 osób z COVID-19. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:05

Tarnobrzeg znajduje się w czołówce zaszczepionych miast na Podkarpaciu. Kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19 już w niedzielę - w kościele na osiedlu Przywiśle. Strażacy ochotnicy oferują pomoc w dotarciu do tymczasowego punktu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 17 WRZEŚNIA]

20:05

Prezentujemy TOP 20 gmin na Podkarpaciu z największą liczbą mieszkańców zaszczepionych przeciwko COVID-19:

Prezentujemy TOP 20 gmin na Podkarpaciu z największą liczbą mieszkańców zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szczegóły na kolejnych slajdach --->

Koronawirus. TOP 20 miast i gmin na Podkarpaciu z największą...

19:00

– Czekamy na dane Europejskiej Agencji Leków (EMA), która na pewno analizuje wszystkie badania kliniczne, nie tylko pojedyncze doniesienia. Po szczegółowej decyzji EMA podejmiemy decyzję. Oczywiście, dyskutujemy nad tym, ale na razie takiej rekomendacji nie ma – powiedziała polskatimes.pl członek Rady Medycznej przy premierze, prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska, z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego.

18:18

- Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse - wynika z badania BIG InfoMonitor. Z 35 proc. unikających szczepień, 10 proc. informuje, że rozważyliby zmianę podejścia w sytuacji, gdyby brak szczepień zaczął utrudniać im dostęp do usług.

17:03

Na tle innych krajów UE polska gospodarka poradziła sobie dobrze ze skutkami pandemii Covid-19– uważa Konfederacja Lewiatan. Eksperci wskazują, że w I kwartale 2021 r. PKB był niższy w stosunku do poziomu sprzed pandemii o 1,6 proc., podczas gdy w UE ok. 4,6 proc.

16:00

Gdy wybuchła pandemia, 69-letnia prof. Lidia Morawska była jedną z osób, które najgłośniej ostrzegały świat przed zagrożeniem ze strony koronawirusa.

14:25

Minister zdrowia, złożył wniosek do prokuratury w sprawie wypowiedzi Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji miał kierować wobec Adama Niedzielskiego groźby karalne. Wcześniej o takim kroku wobec Brauna poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

13:45

Na Podkarpaciu zajętych jest ponad 26 procent łóżek dla pacjentów z Covid-19. - Codziennie obserwujemy przyrost chorych - mówi Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

13:15

Włochy jako pierwsze państwo Unii Europejskiej wprowadzają surowe zasady dotyczące bezpieczeństwa m.in. w biurach, zakładach pracy, urzędach i lokalach usługowych. Będą one obowiązywać wszystkich pracowników od 15 października do co najmniej 31 grudnia.

12:20

Prof. Andrzej Horban przewiduje, że „jesienna fala pandemii Covid-19 przyniesie połowę liczby zakażeń i hospitalizacji, którą obserwowaliśmy podczas fal wiosennych”. - Może być nawet do 10-15 tysięcy zakażeń dziennie – mówił na antenie RMF FM.

11:20

Prezydium Sejmu zdecydowało o ukaraniu posła Grzegorza Brauna najwyższa możliwą karą pieniężną. Jeden z liderów Konfederacji zwrócił się podczas posiedzenia Sejmu do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami: „Będziesz pan wisiał”.

10:37

W piątek 17 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Ubiegłej doby w Polsce zmarło 8 osób z COVID-19. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu?

7:37

W serwisie YouTube pojawił się filmowy zapis prawie dziesięciominutowego wystąpienia w Senacie Włoch Włodzimierza Bodnara z Przemyśla, lekarza pediatry i pulmonologa, o COVID-19 i amantadynie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 16 WRZEŚNIA]

20:01

Województwo podkarpackie jest w ogonie pod względem odsetka osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży w wieku 12 do 18 lat. Równocześnie jesteśmy w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń. To może skutkować wprowadzeniem szybszych i ostrzejszych niż w innych regionach obostrzeń sanitarnych.

19:05

Z końcem sierpnia dobiegł końca rządowy program pomocy przedsiębiorcom i pracownikom służący ochronie miejsc pracy z powodu pandemii COVID-19. Wnioski firm realizowały wojewódzki i powiatowe urzędy pracy.

18:00

Rośnie liczba zakażeń Covid – 19. Tarnobrzescy policjanci zapowiadają wzmożone działania prewencyjno-kontrolne mające na celu kontrole przestrzegania przepisów epidemicznych.

17:15

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się w Sejmie do ministra zdrowa Adama Niedzielskiego słowami „Będziesz pan wsiał”. - W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury – oświadczyła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

16:15

Rada Medyczna przy premierze zarekomendowała, aby trzecia dawka szczepionki przeciwko Covid-19 była dostępna dla seniorów, personelu medycznego oraz osób z chorobami przewlekłymi.

15:00

W najbliższych dniach szczepionkobus dojedzie m.in. do Nowej Sarzyny, Olszanicy, Dynowa i Sanoka. A już w najbliższy weekend chętni będą mogli się również zaszczepić w specjalnym punkcie w Krośnie.

14:20

- Gdyby więcej osób się zaszczepiło, moglibyśmy już być znacznie bardziej bezpieczni niż jesteśmy w tej chwili - mówi prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytety Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

12:50

W Sejmie trwa wysłuchanie informacji bieżącej, na wniosek klubu Koalicji Polskiej, w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia. Debata wzbudziła duże emocje. Jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowami „Będziesz pan wisiał”. Ostatecznie Braun został wykluczony z obrad.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 10 pacjentów. Na Podkarpaciu przybyło 47 przypadków.

8:18

Wielu mieszkańców województwa zapomina o noszeniu maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Tymczasem za brak maseczek w sklepach, teatrach, kinach, kościołach i środkach transportu nadal można dostać mandat nawet wielkości 500 zł. Nie bez znaczenia jest też nacierająca z coraz wiekszą siłą IV fala zakażeń koronawirusem. A Podkarpacie pod względem szczepień jest na szarym końcu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 15 WRZEŚNIA]

17:08

W środę, 15 września, w Warszawie odbyła się manifestacja pod hasłem „Stop Segregacji Sanitarnej”. Protestujący sprzeciwiają się „bezprawnej segregacji sanitarnej, przymuszaniu do szczepień na COVID-19 i skandalicznej ustawie 1449”.

16:01

Pfizer i Moderna są najbliższe przygotowania szczepionek dla najmłodszych dzieci, poniżej 12 lat.

15:00

Czy koronawirus może przenosić się na banknotach? Zgodnie z pierwotnym zaleceniem WHO należy unikać kontaktu z pieniędzmi na rzecz płatności kartą. Najnowsze badania wykazały jednak, że wirus na banknotach utrzymuje się stosunkowo krótko, choć nie wyklucza to możliwości zakażenia. Czego lepiej nie dotykać, by zminimalizować ryzyko zachorowania? Sprawdź w poniższej galerii:

Koronawirus na banknotach. Jak długo się na nich utrzymuje? ...

14:10

Singapur, który jest liderem w szczepieniach przeciw Covid-19, nie znosi ostatnich ograniczeń. Nie chce popełnić błędu Izraela i USA, które za szybko zniosły ograniczenia i walczą teraz z kolejną falą zakażeń.

13:06

Pandemia koronawirusa uderzyła również w sport. Czy kibice będą mogli oglądać z trybun mecze Developresu Rzeszów? - Czekamy jeszcze na decyzję ze strony kancelarii prawnej, która ma nam przedstawić dokładną interpretację przepisów, o tym kogo i jak możemy wpuszczać do hali. Chcemy dokładnie wiedzieć, jak w obecne sytuacji sprzedawać karnety bilety, jak to robić, żeby kibice potem nie poczuli się na koniec oszukani - mówi Marek Pieniążek, wiceprezes rzeszowskiego klubu.

12:00

Budowanie odporności to długotrwały proces, którego nie zastąpią reklamowane suplementy diety. Aby układ immunologiczny chronił przed rozwojem infekcji oddechowej, czyli przeziębienia, grypy czy COVID-19, warto zastosować prawdziwie skuteczne sposoby, a inne sobie odpuścić. Wyjaśniamy, które metody wzmacniania odporności są naprawdę skuteczne – sprawdź fakty i mity!

11:02

Przedstawiamy dzienny raport na temat koronawirusa w woj. podkarpackim. W całym województwie przybyło 59 zakażeń.

10:37

W środę 15 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Ubiegłej doby zmarło 21 osób z COVID-19. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? Sprawdź szczegóły w naszym raporcie.

9:12

Małżeństwo z Kalifornii zmarło na koronawirusa, pozostawili pięcioro małych dzieci. Okazało się, że nie byli zaszczepieni przeciwko Covid.

7:27

Województwo podkarpackie jest na samym końcu w kraju pod względem wskaźnika zaszczepienia nastolatków. W grupie 12-latków zaszczepiony jest tylko co 10 uczeń. Wśród 18-latków – co trzeci. Inne regiony, np. Mazowsze biją nas pod tym względem na głowę.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 14 WRZEŚNIA]

20:30

Pediatra i pulmonolog Włodzimierz Bodnar z Przemyśla, jako jedyny lekarz z Polski, został zaproszony przez Włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19.

20:00

Rozmowa z Dorotą Chilik, wójtem gminy Miejsce Piastowe, która przystąpiła do akcji Nowin #szczepiMYgminy!

19:30

Jedna z krakowskich kancelarii, jako pierwsza w Polsce, zamierza pozwać Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19. Chodzi o przypadek o czterdziestokilkuletniej pani Agaty, która kilka dni po otrzymaniu drugiej dawki preparatu została sparaliżowana od pasa w dół.

19:00

Szczepionkę przeciw COVID-19 przyjął 1 na 3 uczniów w Polsce, tymczasem trwa dyskusja na temat bezpieczeństwa jej stosowania zwłaszcza u młodych chłopców. Przybywa bowiem przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia, które z reguły wymagają leczenia w szpitalu.

18:08

Ponad 300 właścicieli 394 barów, kawiarni, restauracji i innych firm gastronomicznych z całej Polski dołączyło do Pozwu Zbiorowego Gastronomii organizowanego przez Izbę Gospodarczą Gastronomii Polskiej, a zainicjowanego przez Dorotę Rydygier, właścicielkę francuskiej restauracji Voila w Krakowie.

17:01

W skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dyrektorzy szkół zebrali od rodziców uczniów uprawnionych do szczepienia przeciwko COVID-19 w sumie 48 303 deklaracje o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji szczepień organizowanych przez szkoły. Resort przekazał, że chęć zaszczepienia się zgłosiło 1490 pracowników szkół, a także 3380 członków rodzin uczniów.

16:00

Zmiana podejścia do walki z pandemią na Wyspach. Anglia nie wprowadzi, choć zapowiadano, paszportów covidowych, uprawniających do udziału w masowych imprezach.

15:00

Zaskakujące wyniki badań amerykańskich badaczy. Okazuje się, że dzieci, które przyszły na świat w czasie pandemii mają niższe IQ.

14:20

Nie tylko zakrzepica, zatorowość czy wstrząs anafilaktyczny, ale także zespół Guillaina-Barrego czy powiększenie węzłów chłonnych. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19.

14:00

- 19 mln zaszczepionych oznacza, że kolejne 19 mln wciąż jest niezaszczepionych. I to właśnie głównie te osoby będą chorować – ostrzega prof. Krzysztof Pyrć, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

12:00

- Jesteśmy przeciwni projektowi ustawy 1449, a zwłaszcza przymuszaniu do szczepień przeciwko Covid-19 – mówił Jacek Ćwięka, przewodniczący okręgu 23 Konfederacji Korony Polskiej, podczas briefingu prasowego, przed biurami parlamentarzystów PiS w Rzeszowie.

10:42

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 537 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 8 osób, z czego 7 miało choroby współistniejąca. Na Podkarpaciu przybyły 32 przypadki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 13 WRZEŚNIA]

16:48

- Staramy się nie wywierać żadnej presji, lecz dawać mieszkańcom możliwość, by mieli szczepienia na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy małą gminą, mamy dwa sołectwa, więc liczba mieszkańców nie jest może tak duża jak w innych gminach, ale zależy nam, by przynajmniej połowa mieszkańców się zaszczepiła dla wspólnego dobra - mowi Mateusz Liput, wójt gminy Krościenko Wyżne.

11:43

- Pandemia siłą rzeczy otworzyła nowe drzwi i możliwości dla osób prowadzących biznesy – uważa Kateryna Tokarska, która według własnego pomysłu i dzięki zgromadzonym oszczędnościom oraz pomocy przyjaciół założyła w Rzeszowie sklep dla matek i ich pociech - Nikitoys.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 269 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Ubiegłej doby nikt nie zmarł na COVID-19. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu? Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:50

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza tak łatwo, jak wiele osób odpuściło sobie stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Od społecznej izolacji szybkim krokiem przeszliśmy do społecznego rozluźnienia. Maseczki traktujemy jak kawałek zbędnego materiału, który zamiast na twarzy ląduje w kieszeni, a o dezynfekcji rąk już prawie w ogóle zapomnieliśmy. Tymczasem wirus wciąż jest wśród nas i wciąż jest groźny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 12 WRZEŚNIA]

17:20

Zajęcia w szkołach odbywają się (jak na razie) stacjonarnie. Wbrew pozorom, taka nauka wiąże się ze sporym stresem dla wielu młodych osób, którzy - z powodu pandemii - niemal cały poprzedni rok szkolny spędzili w domach ucząc się zdalnie przed monitorami komputerów. Niektórzy już na starcie szukają pomocy korepetytorów. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka pomoc w Rzeszowie.

13:45

Szczepienia w szkołach nie cieszą się powodzeniem. Na jedną placówkę najczęściej wypada po kilkoro uczniów. W większości szkół termin na złożenie deklaracji przystąpienia do akcji upłynął 10 września. W efekcie tylko gdzieniegdzie powstaną szkolne punkty szczepień. Zamiast tego nauczyciele zaprowadzą uczniów do pobliskich przychodni. Zdaniem wielu akcja szczepienia w szkołach jest spóźniona.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 476 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 33 nowe przypadki. Ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu Covid-19, ani z powodu powikłań po nim.

8:40

Województwo podkarpackie liczy 2 121 229 mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 36% z nich. Zobacz aktualne statystyki dla swojego województwa. Jak wypada na tle całego kraju?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 11 WRZEŚNIA]

21:23

Po długiej przerwie młodzi ludzie ponownie spotkają się w szkolnych murach. Wielu rodziców obawia się o zdrowie pociech, zarówno w kontekście zapowiadanej czwartej fali pandemii, jak i nadchodzącego sezonu grypowego. Tymczasem zmiana codziennych nawyków i wprowadzenie w domu kilku prostych zasad możne znacznie poprawić odporność dzieci i całej rodziny.

18:14

Przedstawiamy najnowsze statystyki szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Jak wypadamy na tle świata?

15:36

Na pytanie czy w obliczu czwartej fali koronawirusa, Kościół zdecydowałaby się na udostępnienie świątyń tylko dla zaszczepionych lub ozdrowieńców, prymas Polski abp Wojciech Polak przyznał, że kościoły i związki wyznaniowe są "wyjęte z tego systemu" obowiązkowego przedstawiania paszportu covidowego.

12:07

Liczba nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 500 dziennie. Na każdym kroku mówi się o zbliżającej się czwartej fali i związanych z tym obostrzeniach. Rodzi się w związku z tym wiele obaw. Badania przeprowadzone przez Quality Watch na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor pokazują, czego najbardziej boją się Polacy. Sprawdź, jakich konsekwencji obawiamy się najbardziej.

10:38

W sobotę 11 września 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 530 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 8 osób, w tym dwie osoby z naszego regionu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 10 WRZEŚNIA]

21:00

W Polsce i na Podkarpaciu przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Spada za to tempo szczepień przeciwko COVID-19. Do tej pory w naszym regionie wykonano łącznie ponad 1,5 mln szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 34,5 proc. wszystkich mieszkańców - to najmniej w całym kraju! Sprawdziliśmy, gdzie sytuacja jest najgorsza.

15:45

Obietnice rozprawienia się z pandemią, które ogłosił Joe Biden na początku roku, nie spełniły się. Szczepienia przeciwko Covid-19 też nie zachwycają, koronawirus w USA jest w natarciu.

13:22

Koronawirus Mi, a po angielsku Mu, to kolumbijski wariant wariant budzący zainteresowanie naukowców, który wcześniej miał oznaczenie B.1.612. Ma liście tych wersji wirusa (VOI) prowadzonej przez WHO znalazł się zaledwie w styczniu 2021 r., a już w maju wyparł lokalnie wszystkie inne warianty SARS-CoV-2, łącznie z wiodącą tam brazylijską wersją Gamma (P.1) już w maju. Cztery przypadki zarażenia odmianą kolumbijską odnotowano w Polsce w lipcu tego roku. To, co już wiadomo na temat tego mutanta, jest niepokojące.

12:03

Prawdopodobnie wybuch butli z tlenem w jednym ze szpitali w Macedonii Północnej był przyczyną wybuchu pożaru. Zginęło 14 pacjentów leczonych na koronawirusa.

10:36

W piątek 10 września 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 528 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 8 osób. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

10:03

Trwają sanitarne kontrole Straży Granicznej wobec osób przekraczających granice naszego kraju. Jeśli ktoś chce posłużyć się podrobionym paszportem covidowym, musisz liczyć się z surową karą. Przekonała się o tym 25-letnia Ukrainka, która przyleciała na wrocławskie lotnisko z Kijowa.

9:00

Polska liczy 38 265 013 mieszkańców. Dwoma dawkami zaszczepionych jest 49,31% z nich. Jak wygląda sytuacja szczepienna w poszczególnych województwach?

7:45

Ratownicy zapowiadają protest w stolicy. Mamy zatem powody do obaw, że nie będzie się miał kto nami opiekować, gdy zdarzy się jakiś wypadek, nagła choroba?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 WRZEŚNIA]

16:55

Do tej pory w naszym regionie wykonano łącznie ponad 1,5 mln szczepień, a w pełni zaszczepionych jest 734 tys. osób (34,5 proc. wszystkich mieszkańców). Pod tym względem Podkarpacie jest na ostatnim miejscu spośród wszystkich województw.

12:10

Obok znanych już skutków ubocznych szczepionek na Covid-19 firm AstraZeneca i Johnson & Johnson pojawiły się nowe. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu tych preparatów.

11:45

O tym, że pandemię trudno zdusić niech świadczy przykład Izraela, który uchodził za lidera w walce z zarazą. Teraz kraj ten notuje ponowny wzrost zakażeń Covid-19.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 510 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 45 nowych przypadków. Ostatniej doby 6 osób zmarło z powodu powikłań po Covid-19.

7:25

Mimo wysokiej inflacji Rada Polityki Pieniężnej na wrześniowym posiedzeniu utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie przez kolejny miesiąc. To ważna informacja zwłaszcza dla osób spłacających kredyty, bo oznacza że przynajmniej w tym miesiącu nie wzrosną odsetki do spłaty. Zdaniem RPP, decyzja ta m.in. sprzyja utrwaleniu ożywienia aktywności gospodarczej po pandemicznej recesji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 8 WRZEŚNIA]

20:12

Podstawowym sposobem ochrony organizmu przez chorobotwórczymi wirusami czy bakteriami są mechanizmy odporności immunologicznej. Za przeważającą większość infekcji odpowiada niedostateczna reakcja układu immunologicznego, dlatego tak ważne jest wzmocnienie organizmu za pomocą odpowiedniego stylu życia, a zwłaszcza diety. Jak więc w naturalny sposób wspomóc odporność?

18:05

Już po raz trzynasty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zorganizuje charytatywną aukcję obrazów na rzecz podopiecznych swojej placówki. W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną tegoroczna licytacja odbędzie się w formie online.

16:42

W czasie pandemii COVID-19 przyzwyczailiśmy się do siedzenia w domach i to dosłownie – siedzenie 8 godzin dziennie przed komputerem, a potem „odpoczynek” po pracy, polegający znów na siedzeniu, ale tym razem przed telewizorem lub z telefonem w ręku. Wiele osób przywykło do braku minimalnej aktywności w ciągu dnia, a tymczasem nie trzeba dużo, żeby zadbać o swoje zdrowie.

14:42

Z danych podkarpackiego kuratorium oświaty wynika, że w trzech podkarpackich szkołach: jednej podstawowej i dwóch technikach, zawieszone zostały lekcje stacjonarne. W tych klasach, gdzie u uczniów wykryto zakażenie koronawirusem.

13:10

Nie minął jeszcze tydzień nauki w szkołach, a pierwsze placówki oświatowe musiały już odesłać część podopiecznych przed monitory komputerów. W woj. śląskim trzy szkoły zawiesiły stacjonarne zajęcia dla pojedynczych klas. Na zdalną naukę kierowani są uczniowie bez względu na to, czy są zaszczepieni czy nie.

11:20

Odwiedziny chorych w szpitalu będą możliwe tylko w przypadku, gdy odwiedzający będzie zaszczepiony przeciw COVID? Niezaszczepieni chorzy nie będą mogli być odwiedzani w szpitalu? Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowali rekomendacje dotyczące odwiedzin w szpitalach w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień. Zobacz koniecznie

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 533 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 35 nowych przypadków. Ostatniej doby 11 osób zmarło z powodu Covid-19 i powikłań po nim.

8:00

– Już dzisiaj dyrektorzy szpitali zastanawiają się i w pewnym sensie postulują, żeby trzecią dawką szczepić personel medyczny, który – przypomnę – był w pierwszej turze szczepionek, czyli w styczniu i w lutym. Jest więc oczekiwanie, żeby otrzymali oni teraz lub w najbliższym czasie dawkę podtrzymującą – powiedział polskatimes.pl wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

7:25

FoMO jest akronimem od słów Fear (ang. strach) Of (ang. przed) Missing Out (ang. przegapieniem). - Lockdown (szczególnie pierwsze miesiące pierwszej fali) doskonale pokazał mechanizm rozwijania się tego zjawiska. Każdy był zamknięty w swoim domu, jedynymi „oknami na świat” były media audiowizualne, czyli telewizja, radio, Internet. Łaknęliśmy informacji ze świata zewnętrznego jak niczego innego. W wielu domach kanały informacyjne były włączone niemal non stop. Potrzebowaliśmy wiedzy o choćby najmniejszej zmianie – to też jest FoMO, bo kierował nami wtedy lęk przed brakiem najnowszych informacji - mówi Katarzyna Basamon, była studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Rzeszowskim, która napisała pionierska prace licencjacka na temat tego zjawiska.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 7 WRZEŚNIA]

20:55

Jak powiedział na antenie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski, "Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym". Izrael już w lipcu zdecydował się na ten krok i do tej pory zaszczepił około 650 tys. osób. Przy okazji część zaszczepionych przebadano pod względem występowania skutków ubocznych i poziomu przeciwciał. Poznajcie szczegóły!

18:40

W jakiej kondycji jest podkarpacka gospodarka? Które branże w naszym województwie ucierpiały podczas pandemii najbardziej? Czy pandemia wywróci coroczny ranking Złotej Setki Firm Podkarpacia? Co dla podkarpackiej gospodarki będzie oznaczać regionalny lockdown? Te i inne pytania zadaliśmy podczas Debaty Nowin trzem ekspertom.

17:10

Z powodu tych chorób najczęściej idziemy na zwolnienie lekarskie. Przez COVID spędziliśmy na L4 1,5 mln dni. Oto dane ZUS za I kwartał 2021

14:58

Ile jest zaszczepionych osób w województwie podkarpackim? Sytuacja nie wygląda najlepiej...

14:10

- Rozważaliśmy i cały czas rozważamy, by szczepienia na pewnym etapie były już płatne, natomiast na ten moment, do końca września deklarowaliśmy, że będą bezpłatne. Myślę, że dłużej będą bezpłatne, ale w pewnym momencie mogą pojawić się w kalendarzu szczepień jako odpłatne - powiedział w poniedziałek Radiu Zet rzecznik rządu Piotr Muller.

13:05

Czy czeka nas kolejna fala epidemii? Czy warto się szczepić, skoro i tak możemy się zakazić nowym wariantem wirusa? Czy i kiedy uda się nam poskromić groźnego mikroba? Na te i inne pytania odpowiada prof. Brygida Knysz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

12:30

Ferie zimowe 2022. Terminy ferii zimowych co roku były inne dla różnych województw. Jednak ostatnie ferie były inne niż dotychczas a ze względu na pandemię koronawirusa terminy ferii zostały ujednolicone dla całego kraju. Jak będzie w tym roku? Kiedy będą ferie zimowe 2022? Na to pytanie odpowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Sprawdź!

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 406 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 26 nowych przypadków. Ostatniej doby 13 osób zmarło z powodu Covid-19 i powikłań po nim.

8:40

Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 to wciąż gorący temat, zwłaszcza że niebawem akcja rozpocznie się w szkołach. W większości placówek nauczyciele są już po pierwszych zebraniach z rodzicami. Poza organizacją roku szkolnego, mówią też o planowanej akcji szczepień dzieci i młodzieży. Kiedy się rozpocznie, czy punkty szczepień powstaną w szkołach, na jakiej zasadzie będą działały i czy rodzic musi być obecny przy iniekcji? Rodzice wciąż mają sporo pytań w tej kwestii. W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na te najczęściej pojawiające się.

Kiedy rozpocznie się szczepienie uczniów, czy punkty powstaną w szkołach, na jakiej zasadzie będą działać i czy rodzic musi być obecny przy iniekcji? Rodzice wciąż mają sporo pytań w kwestii organizacji szczepień dzieci w placówkach oświatowych. W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na te najważniejsze i najczęściej powtarzające się. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Szczepienia dzieci w szkołach obowiązkowe? Kiedy się rozpocz...

7:00

W obecnym sezonie planowaliśmy udział Rzeszowiaka w The Tall Ships Races - zlocie wielkich żaglowców, który w tym roku miał odbyć się na trasie Kłajpeda - Turku - Mariehamn - Szczecin. Niestety, czas pandemii dotknął również żeglarstwa i kiedy wszystko było gotowe, kolejne miasta zaczęły wycofywać się z organizacji wyścigu. W końcu odwołano całą imprezę, a załoga zaczęła zastanawiać się - co teraz?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 6 WRZEŚNIA]

13:25

– Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest stabilna i z miesiąca na miesiąc się poprawia. Sierpień był już szóstym miesiącem z kolei, gdy poziom bezrobocia się zmniejszał – powiedziała portalowi polskatimes.pl szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

12:30

400 tysięcy dawek szczepionki firmy AstraZeneca podarowanych przez Polskę Tajwanowi dotarło do celu. Tajwan dziękuje nam za ten gest.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 183 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 20 nowych przypadków. Ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu Covid-19 i powikłań po nim.

8:30

Kiedy bardzo wiele krajów na świecie ma ogromne problemy z zaszczepieniem swoich obywateli dwoma dawkami, Izrael szykuje się do podawania czwartej, która ma być skuteczna w walce z nowymi wariantami koronawirusa.

7:10

Przedłużająca się pandemia, choć uderzyła w wiele branż, to innym zdecydowanie sprzyja. Wśród nich jest informatyka. Na polskich specjalistów czeka coraz więcej ofert pracy i coraz lepsze zarobki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 5 WRZEŚNIA]

19:53

Polska znajduje się u progu czwartej fali pandemii koronawirusa. Jak zapowiadają eksperci, liczba zachorowań z ok. 300 dziennie obecnie może wzrosnąć kilku a nawet i kilkudziesięciokrotnie. I choć zapowiedzi rządu były optymistyczne, to obecnie minister Adam Niedzielski nie daje już takiej gwarancji i zapowiada, że infrastruktura i personel medyczny gotowe są na kolejny skok zakażeń.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 5 września o 324 zakażeniach koronawirusem w Polsce, nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu przybyło 25 przypadków.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 4 WRZEŚNIA]

15:53

W geście solidarności w obliczu niedoboru szczepionek i zagrożenia kolejnymi wariantami koronawirusa, Polska przekaże na Tajwan w darowiźnie 400 tys. dawek szczepionki AstraZeneca – przekazało Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

10:40

W sobotę 4 września 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 389 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 7 osób, w tym dwie z regionu. Na Podkarpaciu mamy 22 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 3 WRZEŚNIA]

17:00

Dlaczego niektóre osoby umierają na COVID-19? Częstym sprawcą ciężkiego przebiegu infekcji i spowodowanego nią zgonu okazują się nieprawidłowe przeciwciała skierowane przeciwko własnym białkom odpornościowym. Te tzw. autoprzeciwciała atakują interferony typu 1, które odgrywają kluczową rolę w zwalczaniu infekcji wirusowych. Wyjaśniamy, jak często występują u chorych.

16:05

- Prognozujemy na tę chwilę, że pod koniec września liczba zakażeń może osiągnąć już tysiąc dziennie (...) Prognozujemy, że koniec października może oznaczać liczbę zakażeń nawet pięć tysięcy dziennie – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w TVP Info.

15:25

Konfederacja powiadomi prokuraturę ws. planów ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który oświadczył, że w przypadku kolejnego lockdownu, obostrzenia dotyczyć będą jednie osób niezaszczepionych. Zdaniem Grzegorza Brauna, minister nawołuje do przestępstwa oraz stosuje groźby karalne.

14:30

Kontrowersyjny bilbord zniechęcający do szczepień przeciw COVID-19 wisiał przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Według cytowanego na nim brytyjskiego farmakologa, zaszczepieni mieliby wkrótce umierać wskutek powikłań. Oburzeni medycy i wirusolodzy mówią, że plakat z treściami wyssanymi z palca szkodzi zdrowiu publicznemu. Ostatecznie bilbord został zasłonięty.

12:54

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4 mln osób, do tej pory aktywowano 2,9 mln. Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 227 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas ponad 155 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 56 tysięcy. Nadal ponad 76 tys. bonów nie zostało aktywowanych. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje, ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 349 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 5 osób. Na Podkarpaciu przybyło 26 przypadków.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 2 WRZEŚNIA]

19:35

Rozmowa z Lesławem Kuźniarem, wójtem gminy Trzebownisko, która przystąpiła do akcji Nowin #szczepiMYgminy!

19:05

Październik i listopad - to z dzisiejszej perspektywy ten najbardziej prawdopodobny czas ukształtowania się w Polsce czwartej fali epidemii koronawirusa. Może ona pod wieloma względami przypominać tę drugą, z jesieni 2020 roku.

18:00

- Covid-19 w każdej zmutowanej formie jest chorobą do końca nieprzewidywalną. Intensywna terapia w najlepszej formie organizacyjnej nie wyleczy tych, którzy ryzykują życiem swoim i innych, unikając szczepień – podkreślił dr hab.n.med. Dariusz Maciejewski, prof. nadzw., Krajowy Konsultant w Dziedzinie Intensywnej Terapii.

17:10

Jak się okazuje niemal 7 na 10 mieszkańców dużych miast wyjechało lub planuje wyjazd mimo pandemii, jednak znacząco spadła częstotliwość tych wyjazdów. Co do samych wyjazdów- najchętniej podróżujemy za granicę, do Grecji i Chorwacji. Lipiec, sierpień i wrzesień to najpopularniejsze miesiące na wakacyjne wyjazdy.

16:00

Program Profilaktyka 40 PLUS, zwany też 500 Plus na zdrowie, działa od lipca. To jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii COVID-19. Jakie są założenia programu? Kto, gdzie i kiedy może skorzystać z pakietu bezpłatnych badań? Przedstawiamy zasady krok po kroku. Poznajcie szczegóły!

Program Profilaktyka 40 PLUS, zwany też 500 Plus na zdrowie, uchwalony! Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał już rozporządzenie w tej sprawie. To jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii COVID-19. Jakie są założenia programu? Kto, gdzie i kiedy może skorzystać? Przedstawiamy zasady krok po kroku. Poznajcie szczegóły!Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEPOLECAMY TAKŻE: TOP 15. Oto najlepsi ginekolodzy w Toruniu!W tych regionach w Kujawsko-Pomorskiem nie ma już koronawirusa!

500 plus na zdrowie, czyli Profilaktyka 40 PLUS. Nowy progra...

15:20

Podanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 jest wskazane dla osób z obniżoną odpornością z grup wskazanych przez Radę Medyczną. W ciągu doby dla 128 tys. osób z tej grupy wystawiono e-skierowanie na dodatkową dawkę – informowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W czwartek wiceszef MZ przekazał, że osoby uprawnione do trzeciej dawki mają już e-skierowania.

14:30

– Myślę, że niech nas ręka boska broni od lockdownów, a już na pewno od zamykania wszystkich w domach, bo to już nie ma takiego powodu. I znowu, maski, dystans. My jednak nie do końca w tej chwili przestrzegamy – mówił profesor Andrzej Horban w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

10:38

2 września 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 390 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 7 osób. Na Podkarpaciu mamy 17 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:39

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził na antenie Polsat News, że może uczniom zagwarantować, że nauka stacjonarna potrwa co najmniej miesiąc lub dwa. Wcześniej wiceszef resortu nauki Dariusz Piontkowski mówił, że nauka stacjonarna utrzyma się długo, być może przez cały rok szkolny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 1 WRZEŚNIA]

17:25

Z rozwiązań dostępnych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej skorzystało 86 proc. przedsiębiorców. łącznie trafiło do nich ponad 16 mld zł. Najwyższe oceny i jednocześnie najczęściej wykorzystywaną formą pomocy było zwolnienie ze składek ZUS. Duża popularnością cieszyło się także dofinansowanie wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne oraz obniżenie wymiaru czasu pracy lub pracę zdalną.

16:15

Naukowcy ostrzegają przed nowym, najbardziej zmutowanym koronawirusem. Wariant C.1.2 pochodzi z RPA tak, jak wcześniejsza Beta. Ma jednak wszystkie zmiany, co Delta i inne najgroźniejsze wersje wirusa – plus dodatkowe! W porównaniu z innymi odmianami SARS-CoV-2 supermutant wyróżnia się zwiększoną zaraźliwością i odpornością na stosowane szczepionki. Jest już obecny nawet w Europie! Sprawdź, co wiemy na jego temat.

15:00

Loteria szczepionkowa ma nie tylko zachęcić Polaków do szczepienia, ale także gminy do zachęcenia do szczepień swoich mieszkańców. Sprawdziliśmy, które gminy w każdym województwie najlepiej radzą sobie ze szczepieniami. Nie jest prawdą, że miasta wojewódzkie są liderami - w wielu województwach najchętniej szczepią się mieszkańcy mniejszych gmin wiejskich

14:15

Staszowskie bombki już od dawna robią furorę na całym świecie. Obecnie w fabryce ozdób świątecznych - GMC powstają bombki w kształcie szczepionek na COVID-19, które już niebawem mogą stać się niemałym hitem. Zobaczcie!

10:38

1 września 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 366 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 13 osób. Na Podkarpaciu mamy 28 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:05

United Survey przeprowadził sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", w którym zapytał Polaków o najważniejsze kwestie dotyczące koronawirusa – między innymi obowiązek szczepień czy obostrzenia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 31 SIERPNIA]

16:15

Nieprzewidywalny charakter COVID-19 to źródło problemów przy określaniu końca choroby. Odkryto, że dokuczliwe problemy po infekcji ma aż 80 procent ozdrowieńców, a wykrywanych dolegliwości, objawów i nieprawidłowości w badaniach jest ponad pół setki. Sprawdź, które oznaki wskazują na długi covid i zespół pocovidowy i jak często występują u chorych.

15:00

- Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września. Poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

14:15

Pochodzący z Indii wariant Delta stanowi obecnie główne zagrożenie w Europie. Odmiana ta jest bardziej zaraźliwa, budzi więc postrach na świecie. Obecnie Delta jest już typem dominującym również w Polsce. Wyjaśniamy, co czyni go tak groźnym – oraz dlaczego zmutowane wirusy SARS-CoV-2 noszą teraz nazwy takie jak Alfa, Beta, Gamma, Delta itp. Sprawdź, jak rozpoznać zakażenie „Deltą” – objawy koronawirusa tej odmiany są bowiem inne niż w przypadku jego wcześniejszych wariacji!

10:39

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 285 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 5 osób. Na Podkarpaciu przybyło 16 przypadków.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 30 SIERPNIA]

18:05

Nauka w podkarpackich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, rusza 1 września w trybie stacjonarnym. W razie pojawienia się ryzyka infekcji w danej szkole nauka może być prowadzona w trybie hybrydowym dla części uczniów lub całej szkoły. Szczepienia dzieci są dobrowolne od 12. roku życia, a dyrektorzy szkół nie mają obowiązku prowadzenia punktów szczepień w swoich placówkach.

17:00

Badania naukowe potwierdzają, że ryzyko hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 w przypadku wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2 jest dwa razy wyższe niż w wyniku infekcji spowodowanej wariantem Alfa. Hospitalizacje dużo częściej zdarzają się również u osób niezaszczepionych niż u tych, które przyjęły jedną lub obie dawki szczepionki przeciw COVID-19.

16:35

– Rok szkolony rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu. Nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych – mówił prezydent Andrzej Duda po zakończeniu obrad Rady Gabinetowej.

15:30

Blisko 12 tys. właścicieli jednoosobowych firm ma poważne kłopoty. Nie radzą sobie finansowo, a ich dane trafiły do rejestru dłużników. Wielu za tę sytuację wini pandemię koronawirusa, z którą zmagamy się od półtora roku.

14:20

Przydzielenie innego rodzaju pracy, wysłanie na bezpłatny urlop to tylko niektóre możliwe konsekwencje, jakie będzie mógł zastosować pracodawca względem niezaszczepionego pracownika. Roboczy projekt ustawy zapewni możliwość dostępu do informacji o tym, czy pracownicy są zaszczepieni.

10:36

30 sierpnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 151 nowych zakażeniach koronawirusem. Nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu mamy 14 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:08

Bezpieczniej jest wyjechać na wrześniowy urlop do Turcji czy do Grecji niż na Lubelszczyznę, Podkarpacie czy Podlasie, gdzie zaszczepionych przeciw COVID-19 jest najmniej - przyznaje dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID- 19.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 29 SIERPNIA]

20:00

102-letnia Maria Hołodia z Przemyśla jest najstarszą pacjentką zaszczepioną przeciwko Covid-19 przez personel Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Najprawdopodobniej jest też najstarszą zaszczepioną przemyślanką, a być może również wśród mieszkańców regionu.

17:30

Jak powiedział na antenie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski, "Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym". Izrael już w lipcu zdecydował się na ten krok i do tej pory zaszczepił około 650 tys. osób. Przy okazji część zaszczepionych przebadano pod względem występowania skutków ubocznych i poziomu przeciwciał. Poznajcie szczegóły!

14:25

Egzamin ósmoklasisty i matura w 2022 r. będą przebiegać według nowych zasad ustalonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przy ich ustalaniu wzięto pod uwagę trwającą pandemię COVID-19.

12:00

Naukowcy z Korei Południowej ustalili, dlaczego koronawirus SARS-CoV-2 powoduje tak silne zniszczenia w płucach. Okazuje się, że odpowiadają za to makrofagi, komórki odpornościowe organizmu!

11:30

Prezydent Andrzej Duda, chce dowiedzieć się jak polskie szkoły przygotowane są na powrót uczniów. W tym celu zwołał na poniedziałek posiedzenie Rady Gabinetowej. MEiN z kolei poinformowało o szeregu programów, które mają ułatwić szkołom bezpieczne funkcjonowanie.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 204 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 15 nowych przypadków. Ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu Covid-19 i powikłań po nim.

9:00

42,8 proc. badanych jest zdania, że szczepienia na koronawirusa nie powinny być obowiązkowe. 24,7 proc. respondentów uważa, że obowiązek ten powinien objąć dorosłych i dzieci, a 17,9 proc. ankietowanych twierdzi, że obowiązkowe szczepienia powinny być tylko dla osób dorosłych – wynika z sondażu SW Research dla Rp.pl.

7:20

Zaledwie co trzeci mieszkaniec Podkarpacia zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Pod tym względem jesteśmy na ostatnim miejscu w kraju. Przodują największe miasta, takie jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków, gdzie odsetek zaszczepionych mieszkańców przekroczył 60 proc.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 28 SIERPNIA]

17:43

Będą zmiany w obostrzeniach. Rząd planuje nowe rozporządzenie dotyczące restrykcji w czasie pandemii. Część obowiązujących obostrzeń będzie przedłużona. Pojawią się również zmiany dotyczące między innymi maseczek, kwarantanny czy pociągów. Poznaj szczegóły!

10:43

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 290 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 5 pacjentów. Na Podkarpaciu przybyło 16 przypadków, nie żyje jedna osoba z pow. bieszczadzkiego, która nie miała chorób współistniejących.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 27 SIERPNIA]

16:43

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd ma rekomendację Rady Medycznej, by dodatkową, trzecią dawkę szczepionki podawać osobom z zaburzoną odpornością. - Myślę, że ustalimy termin na 1 września, od tej daty te osoby będą mieć dostęp do III dawki -zapowiedział.

13:10

Szykują się zmiany w przepisach dotyczących prawa pracodawcy do informacji o szczepieniu pracowników na koronawirusa. Nowa ustawa ma pozwolić przedsiębiorcom na taką weryfikację. Co więcej, osoby ubiegające się o zatrudnienie w firmie również będą musiały podzielić się informacją o szczepieniu, jeśli potencjalny przyszły pracodawca sobie tego zażyczy. Przepis ten będzie dotyczył również osób korzystających z usług firm.

11:35

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia kolejna odsłona akcji „Szczepimy się z OSP” w Tarnobrzegu. Szczepionkę przeciwko COVID-19 będą mogli przyjąć dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia.

10:40

27 sierpnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 258 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 3 osoby. Na Podkarpaciu mamy 24 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:02

Chęć do dalszych szczepień przeciwko Covid-19 jest coraz mniejsza, a grupa przeciwników szczepień jest wciąż mocna i utrzymuje się na stałym poziomie – wynika z badania firmy Research Partner.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 26 SIERPNIA]

16:30

Mycie ławek, krzeseł, stolików szafek, poręczy schodów, wietrzenie sal, uzupełnianie zapasów mydła antybakteryjnego... W szkołach trwają ostatnie porządki przed powrotem uczniów z wakacji.

12:30

Rozmowa z Edwardem Jarmuziewiczem, wójtem gminy Adamówka, która przystąpiła do akcji Nowin #szczepiMYgminy!

11:15

Pentagon wydał polecenie, by wszyscy wojskowi i członkowie Gwardii Narodowej zaszczepili się przeciwko Covid-19.

10:40

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 251 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 16 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarły 3 osoby.

8:00

Skargę na uchwaloną 5 sierpnia ustawę o obowiązkowym szczepieniu dla niektórych grup zawodowych wniosło do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka 672 francuskich strażaków. Jak poinformowano w środę w komunikacie prasowym sędziowie zdecydowali się ją oddalić.

7:30

Trwają zlecone przez Ministerstwo Zdrowia badania skuteczności amantadyny w walce z Covid-19. Pierwsze wnioski są obiecujące, choć jak podczas konferencji prasowej zaznaczył minister zdrowia Adam Niedzielski, brak jest jeszcze potwierdzenia o skuteczności leku. Jak dodał "nie ma wystarczającej populacji pacjentów, żeby badania prowadzić szybko".


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 25 SIERPNIA]

13:45

Nowy wariant koronawirusa, czyli Delta, znacznie przyczynił się do wzrostu zakażeń w Izraelu. Jak poinformowało we wtorek tamtejsze Ministerstwo Zdrowia dobowa liczba nowych przypadków zachorowania na COVID-19 sięgnęła niemal 10 tysięcy. To najwięcej od lutego, a łączna liczba zakażeń w ciągu ostatnich miesięcy przekroczyła milion.

12:35

- Do 32 tys. miejsc z różnych ośrodków Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w całym kraju, wyjadą transporty środków dezynfekcyjnych, masek, maseczek, różnego rodzaju środków ochrony fizycznej i przede wszystkim wszystkie środki, które zostały zapotrzebowane przez szkoły w proporcji do liczby uczniów, nauczycieli – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

11:50

- Jeżeli zachowamy się jak w tej chwili, czyli będziemy dość sceptyczni, jeżeli chodzi o szczepienia, to tak jak mówią eksperci, połowa września, początek października lub nawet troszkę później – mówił w radiowej Jedynce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiadając na pytanie, kiedy nadejdzie IV fala koronawirusa.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 234 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 22 nowe przypadki. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło 5 osób.

9:50

Eksperci CERT Polska ostrzegają przed nową odsłoną oszustwa, w którym przestępcy podszywają się pod organizatora Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Komentarze 428

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Wolska

*Cześć panowie, mam na imie Monika *:). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj_:---> www.cutt.ly/monika89

o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

Dodaj ogłoszenie