Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [23.10]

red.

Wideo

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 131 962 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 691 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 968 200 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 76 434 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [sobota, 23 PAŹDZIERNIKA]

21:20

Trzy oddziały Szpitala Specjalistycznego w Sanoku od piątku dedykowane są w całości do leczenia pacjentów z Covid - 19.

20:15

Ostatniej doby najwięcej na Podkarpaciu zakażeń odnotowano w Rzeszowie: 40 przypadków. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w stolicy województwa podkarpackiego wygląda poziom zaczepienia przeciwko COVID-19.

17:35

Tymczasowo zablokowany był ruch drogowy na trasie przemarszu, stanęła też komunikacja miejska w centrum Gdańska. Podobny marsz ma przejść w niedzielę, 24 października, przez centrum Warszawy.

16:35

Lider porozumienia Jarosław Gowin za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał, że powszechne szczepienie 3. dawką to bardzo dobry pomysł. Gowin niedawno proponował aby niezaszczepione osoby, które trafią na kwarantannę z powodu zachorowania na koronawirusa, nie dostawały zasiłków chorobowych.

15:30

To kolejny szpital w Rzeszowie, który wstrzymuje odwiedziny pacjentów. W czwartek dla odwiedzających zamknięty został Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2, a od poniedziałku nie wejdziemy już do Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Rycerskiej.

12:25

Rosja: lawina zakażeń i zgonów z powodu Covid-19. Ponad tysiąc zgonów dziennie z powodu koronawirusa i ponad 30 tys. zakażeń dziennie. Kreml sięga po surowe środki.

10:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 23 października o 6274 nowych zakażeniach na terenie Polski, zmarło 75 osób. Na Podkarpaciu przybyło 296 przypadków, najwięcej w Rzeszowie - 40. W naszym regionie zmarło 3 pacjentów z COVID-19.

8:30

W Dzienniku Ustaw ukazała się właśnie nowelizacja rozporządzenia, która zmienia zalecenia dotyczące obostrzeń w Polsce. Sprawdźcie o co dokładnie chodzi!

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 22 PAŹDZIERNIKA]

20:40

Pod koniec czerwca prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Lesznie akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi P., który w kwietniu w sklepie Kaufland w Lesznie uderzył kobietę, po tym jak zwróciła mu uwagę za brak maseczki. Teraz sprawa trafiła do sądu.

19:00

Wypadki pracowników zdalnych zdarzają się zdecydowanie rzadziej, choć najczęściej są tragiczne w skutkach. Na 15 zanotowanych wypadków 11 okazało się śmiertelnych.

18:09

Władze Czech i Słowacji zdecydowały o zaostrzeniu restrykcji. Wszystko z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w obu krajach. Co te obostrzenia oznaczają dla turystów planujących wyjazd do Czech lub na Słowacje?

17:02

Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wystosował apel o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych podczas święta Wszystkich Świętych. - Kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych – podkreślił hierarcha.

16:01

Choć formalnie zakaz podróży do Tajlandii nie obowiązuje, kraj obwarował się tak bardzo surowymi restrykcjami przeciw COVID-19, że odstraszyły one turystów. Od 1 listopada obostrzenia, dla mieszkańców wybranych krajów (w tym Polski) mają zostać poluzowane.

15:00

– Na miliony zaszczepionych osób na całym świecie odczyny poszczepienne zarejestrowano u małego promila pacjentów – mówi prof. Małgorzata Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii z Laboratorium SARS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

14:05

- Pracownicy fizyczni są jednymi z głównych bohaterów rosnącego rynku zatrudnienia w Polsce- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press ekspertka. - 73 proc. z nich uważa, że ich sytuacja zawodowa jest taka sama lub lepsza niż przed COVID 19- dodaje.

12:33

Wiele kobiet zaczęło zgłaszać, że po zaszczepieniu przeciw COVID-19 doświadczyło nieoczekiwanego krwawienia miesiączkowego. Czy szczepionka przeciw COVID-19 może wpłynąć na menstruację? Czy po szczepieniu mogą pojawić się zaburzenia miesiączkowania? I czy może mieć wpływ na płodność? Sprawdź wyniki najnowszych badań.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 22 października o 5706 nowych zakażeniach na terenie Polski, zmarło 59 osób. Na Podkarpaciu przybyły 264 przypadki, najwięcej w Rzeszowie - 37. W naszym regionie zmarło 6 pacjentów z COVID-19.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 21 PAŹDZIERNIKA]

19:19

Które podkarpackie miasta i gminy szczepią najlepiej, a które najgorzej? Sprawdźcie dokładne dane procentowe.

18:07

- Jeśli ktoś nie przyjął szczepionki i zaraził się wirusem Delta, który jest turbowirusem, szybciej się rozmnaża, ma dużo większy potencjał zakaźności, to częściej trafia do szpitala. Teraz epidemia dzieli się na dwie prędkości: ludzie zaszczepieni chorują lżej, nie umierają i to może trochę przykrywać losy tych, którzy są niezaszczepieni, częściej trafiają do szpitala, chorują ciężej, częściej umierają - mówi dr Paweł Grzesiowski, lekarz pediatra, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

16:33

Zajęte są wszystkie łóżka respiratorowe. Wolne jest tylko jedno łóżko dla pacjenta zakażonego koronawirusem - tak wygląda w czwartek 21 października sytuacja na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

14:42

Od czwartku do odwołania wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Jako powód pracownicy podają sytuację epidemiologiczną związaną ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Jakie podkarpackie szpitale również wstrzymały odwiedziny?

14:01

– Polacy mają tendencję do darzenia większym zaufaniem teorii spiskowych niż faktów medycznych, czy naukowych – uważa prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych.

13:00

Loty do Australii są w tej chwili praktycznie niemożliwe. Od marca 2020 r. Australia jest odcięta od świata. Na terenie kraju obowiązują jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących ograniczania pandemii koronawirusa. Nawet sami Australijczycy nie mogą opuszczać granic państwa ani przekraczać granic poszczególnych stanów i terytoriów. Obostrzenia mają zostać jednak poluzowane, początkowo dla samych Australijczyków. Co się zmieni?

12:20

Padają kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w Rumunii. Tylko jedna trzecia dorosłych jest w tym kraju w pełni zaszczepiona.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 5592 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 314 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło w Polsce 56 osób.

8:25

Rosnąca liczba zakażeń przesądziła o wprowadzeniu we wtorek kolejnych obostrzeń w Polsce. Te jednak na razie dotyczą zasad wystawiania paszportów covidowych oraz noszenia maseczek na uczelniach i podczas egzaminów. Niewykluczone jednak, że przy tak gwałtownym wzroście zachorowań rząd zdecyduje się na zaostrzenie restrykcji. Już teraz w niektórych krajach europejskich osoby niezaszczepione muszą liczyć się z ograniczeniami. Zobacz w galerii, jak wyglądają obostrzenia dla niezaszczepionych w innych krajach.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 20 PAŹDZIERNIKA]

21:15

Pandemia przekreśliła postępy w zwalczaniu gruźlicy na świecie, które były efektem dekady wysiłków. Według raportu WHO liczba chorych znów zaczęła rosnąć, a diagnoz jest coraz mniej. W efekcie niezbędne leczenie otrzymało o 21 procent mniej chorych. Sprawdź, dlaczego ta zakaźna choroba wciąż jest zagrożeniem oraz jaka jest aktualna sytuacja na świecie oraz w Polsce.

20:01

Brytyjczycy mają powody do niepokoju. Pojawił się AY.4.2, podwariant szczepu Delta koronawirusa.

19:00

Linie lotnicze SAS poinformowały, że od 18 października 2021 nie będą wymagały noszenia maseczek podczas lotu przez pasażerów podróżujących na rejsach pomiędzy krajami Skandynawii. Te same zasady obowiązują już także w liniach Norwegian, Flyr i Wideroe. Czy to początek znoszenia "covidowych restrykcji" dla podróżnych?

18:10

Lawina nowych zakażeń koronawirusa zmusza rosyjskie władze do drakońskich środków, by zatrzymać zarazę.

17:00

Doustne leczenie cukrzycy typu 2 za pomocą metforminy zmniejsza ryzyko zgonu w przypadku zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 – według najnowszych badań aż o jedną trzecią. Działania takiego nie wykazała przy tym podawana w zastrzykach insulina. W jaki sposób popularny lek na cukrzycę chroni przed powikłaniami COVID-19?

16:40

We wtorek w Czechach odnotowano 3 246 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To niemal dwukrotnie więcej niż tydzień wcześniej. Liczby hospitalizacji i zgonów także gwałtownie rosną. Rząd w Pradze rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Premier Babiš zapewnia, że ponowny lockdown nie zostanie wprowadzony.

15:00

- Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii- powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy- przyznał.

14:30

20 października potwierdzono w Polsce aż 5559 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 75 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 259 przypadków. Czwarta fala COVID-19 przechodzi także przez szkoły i przedszkola. Aktualnie w naszym regionie częściowo zawieszono lekcje w 13 placówkach. Najwięcej, bo aż 201 osób, uczy się zdalnie w Stalowej Woli. Szczegóły w naszym raporcie!

13:00

Świat zmaga się nadal z pandemią koronawirusa. Obostrzenia COVID-19 zmieniają się jak w kalejdoskopie, gdy jedne państwa ogłaszają triumf nad zarazą, a inne zamykają swoje granice jeszcze szczelniej. Do tego dochodzą odmienne regulacje dla osób zaszczepionych w pełni, częściowo i wcale. Podróżnicy i turyści, którzy chcieliby zwiedzać świat w dobie pandemii, mają utrudnione zadanie, a niemal każda zagraniczna wycieczka wiąże się z koniecznością sprawdzania przepisów, obowiązujących w docelowym państwie. Linie lotnicze KLM wyszły naprzeciw potrzebom turystów i stworzyły interaktywną mapę online, która jasno pokazuje, jakie obostrzenia związane z COVID-19 obowiązują w danym państwie.

11:36

20 października mamy 5559 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Zmarło 75 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 259 przypadków. Ministerstwo Zdrowia przekazało dzisiejsze dane z opóźnieniem, z uwagi na chwilową awarię systemu.

10:30

Ministerstwo Zdrowia: Z uwagi na chwilową awarię systemu dzisiejsze dane dot. zakażeń koronawirusa przekażemy z opóźnieniem.

9:23

Kiedy koniec epidemii koronawirusa? Szczyt czwartej fali przewidywany jest w Polsce mniej więcej na koniec listopada, początek grudnia - mówił w PR24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Z kolei prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 w rozmowie z Interią przyznał, kiedy jego zdaniem powinniśmy wychodzić z pandemii koronawirusa.

7:40

Rozmowa z dr. Wojciechem Peszyńskim, politologiem z UMK, ozdrowieńcem po COVIDZIE, który teraz pomaga innym wyzdrowieć.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 19 PAŹDZIERNIKA]

19:00

Wielka Brytania zniosła kolejne restrykcje związane z podróżowaniem w dobie pandemii koronawirusa. Od połowy października 2021 nie trzeba już będzie wykonywać drogich testów PCR na COVID-19 po przyjeździe do Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej. Co zastąpi test PCR i czy Polacy mają się czego obawiać?

17:45

Badania naukowe dowodzą, że zarówno szczepionka przeciw COVID-19, jak i infekcja wirusem SARS-CoV-2 może chronić przed ponownym zachorowaniem wywołanym przez inne koronawirusy, które są przyczyną również zwykłego przeziębienia. Czy zatem jest możliwe opracowanie skutecznego preparatu przeciwko wszystkim koronawirusom?

16:20

Rada Medyczna zarekomendowała podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Co więcej, polecono, by takim osobom przedłużać ważność certyfikatu zaszczepienia do roku po przyjęciu dawki przypominającej.

15:00

Żadna szczepionka nie jest w stu procentach skuteczna. I na pewno będą chorować, a nawet umierać ludzie zaszczepieni. Ale jeżeli porównamy liczę osób chorujących i umierających wśród zaszczepionych i niezaszczepionych, to argumenty „za” są jednoznaczne - mówi profesor Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

13:40

Czekają nas zmiany w obostrzeniach. Dotyczą one noszenia maseczek, unijnych certyfikatów covidowych, a także konieczności odbycia kwarantanny.

11:50

Od najbliższego czwartku 21 października do 15 listopada na Łotwie będzie obowiązywał lockdown z powodu pandemii koronawirusa.

10:37

19 października mamy 3931 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Zmarły 64 osoby, w tym jedna z naszego regionu. Sprawdź szczegóły w naszym raporcie.

8:27

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że ostatniej doby wykryto prawie 4 tys. nowych przypadków zakażeń koronawrusem. - Jeśli porównamy to do ubiegłego wtorku, to wzrost o prawie 85 proc. - wskazał wiceszef resortu na antenie Polskiego Radia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 18 PAŹDZIERNIKA]

19:00

Miesiące maj i czerwiec 2021 roku pokazały, że poziomy odwiedzalności centrów handlowych są niższe, odpowiednio o 15 proc. i 8 proc. w porównaniu do 2019 roku, czyli przed wybuchem pandemii COVID-19. Jednocześnie w tym okresie obroty były zbliżone do poziomów sprzed pandemii

18:15

Nie powiodła się akcja szczepień przeciwko Covid-19 w Rosji. To sprawia, że przybywa lawinowo zakażeń i zgonów. Tych ostatnich jest po tysiąc dziennie.

17:00

Według Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego minione wakacje hotelarze oceniają lepiej niż ubiegłoroczne, a blisko trzy czwarte hoteli odczuło wzrost przychodów. Jednak branża dalej odczuwa negatywne skutki pandemii koronawirusa. - Lockdown i późniejsze ograniczenie liczby gości spowodowały, że przedsiębiorstwa nastawione na turystykę naprawdę mocno zostały dotknięte przez pandemię- mówi ekspert.

16:15

– Jeżeli chodzi o prognozy, przewidywania, kiedy będzie szczyt czwartej fali, bo myślę, że każdy chciałby wiedzieć, kiedy będzie ten szczyt, bo potem już najczęściej jest spadek i sytuacja ulega poprawie, z tych naszych informacji, które mamy i prognoz, to jest mniej więcej koniec listopada, początek grudnia – mówił w PR24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

15:10

Po niemal dziewięciu miesiącach blokady w czwartek australijskie Melbourne zniesie lockdown. Życie zacznie wracać do normy.

14:20

Na Podkarpaciu odnotowujemy coraz więcej zakażeń koronawirusem, szpitale zamykają oddziały dla odwiedzających osoby hospitalizowane. Rodziny pacjentów są zaniepokojone. O zaistniałej sytuacji rozmawiamy z Bartłomiejem Chmielowcem, Rzecznikiem Praw Pacjenta.

10:38

W poniedziałek 18 października przybyło w Polsce 1537 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 3 osoby. Na Podkarpaciu mamy 67 przypadków, a najwięcej w Rzeszowie - 11.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 17 PAŹDZIERNIKA]

19:00

Ile jest zaszczepionych osób w województwie podkarpackim? Jak nasze województwo wypada na tle kraju? Zobaczcie:

17:00

Każdy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 jest zupełnie inny, a każdy chory czuje się inaczej. Okazuje się jednak, że problemy ze zdrowiem nie zawsze kończą się wraz z przechorowaniem COVID-19. Lekarze przyznają, że wielu ozdrowieńców skarży się na różne dolegliwości. Sprawdź, z jakimi problemami zdrowotnymi mierzą się osoby, które przeszły koronawirusa.

13:05

Przez długi czas sądzono, że osoby, które przeszły COVID-19, czyli tzw. ozdrowieńcy, są bezpieczni i nie muszą się martwić ponownym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Niestety, mamy kiepskie informacje. Najnowsze badania wykazały, że po raz drugi koronawirusem można zarazić się bardzo szybko. Dlatego warto się zaszczepić. Zobaczcie, jak długo będziecie odporni po przejściu COVID-19.

11:40

Lek Molnupiravir nie został jeszcze dopuszczony do użytku, a wiele krajów już składa na niego zamówienie. Ma pomóc w walce z Covid-19 osobom, które nie mogą przyjmować szczepionek.

10:35

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 2 523 nowe zakażenia koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 154 nowe przypadki. Ostatniej doby z powodu powikłań po Covid-19 zmarła w Polsce 1 osoba.

8:00

Program Profilaktyka 40 PLUS, zwany też 500 Plus na zdrowie, działa od lipca. To jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii COVID-19. Jakie są założenia programu? Kto, gdzie i kiedy może skorzystać z pakietu bezpłatnych badań? Przedstawiamy zasady krok po kroku.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 16 PAŹDZIERNIKA]

19:00

"Już mamy tendencję zwyżkową związaną z zakażeniami. Mamy plan przygotowany dla poszczególnych szpitali", mówi Jarosław Obremski, wojewoda Dolnego Śląska. Szpital tymczasowy pozostaje w gotowości do ponownego otwarcia, może to nastąpić już w listopadzie.

16:40

Stworzenie "kalkulatora ryzyka covidowego", czyli narzędzia, które pomoże lekarzom przewidzieć, jaki będzie przebieg choroby u konkretnego pacjenta - będzie zadaniem dla programistów, uczestników pierwszego w historii hackathonu organizowanego przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie i firmę Codete.

14:05

Dziś najwięcej w województwie Podkarpackim zakażeń koronawirusem było w powiecie niżańskim: 12 przypadków. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda tam poziom zaszczepienia.

12:30

"Podrożeje energia, gaz, drożeją paliwa. Irytują nas zmienne ceny żywności - niby coś tanieje, ale głównie mamy poczucie, że za zakupy płacimy więcej, znacznie więcej. Tak, to powody do irytacji. Witajcie w czasach, gdy realnie odczuwamy skutki pandemii."

10:40

W sobotę 16 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3236 nowych zakażeniach koronawirusem. W szpitalach zmarły 44 osoby z COVID-19. Na Podkarpaciu odnotowano 109 zakażeń, z czego najwięcej w powiecie niżańskim - 12.

8:30

Z powodu rosnącej IV fali pandemii oraz słabnącego tempa szczepień urząd marszałkowski wraz ze Szpitalem Wojewódzkim zaprosili do Opola dr Pawła Grzesiowskiego, eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19. W trakcie spotkania otwartego dla mieszkańców podkreślał on ważną rolę szczepień w zakończeniu pandemii oraz konieczność walki z dezinformacją społeczeństwa.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 15 PAŹDZIERNIKA]

18:36

– Istnieje ryzyko, że fale grypy i koronawiusa się nałożą – przyznaje w rozmowie z DziennikiemZachodnim.pl prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, jeden z gości specjalnych Śląskiego Festiwalu Nauki 2021. Tłumaczy także, dlaczego Wielka Brytania jest najlepszym przykładem na to, że szczepionki przeciw COVID działają i na ile miarodajne są aktualnie podawane statystyki zakażeń koronawirusem.

15:36

Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek w wp.pl pytany był o ewentualnie zamknięcie cmentarzy 1 listopada w związku z pandemią koronawirusa. Szef resortu zdrowia przyznał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. - Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – zapowiedział.

13:10

Okazuje się, że przeżycie Covid to nie wszystko. Przez długi czas u takich pacjentów pozostają groźne objawy, jak lęk i zmęczenie.

12:20

Włoskie władze mają dość blokad i aby ich uniknąć wprowadziły "covidową przepustkę", bez której nie można będzie pracować.

10:55

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 15 października o 2771 nowych zakażeniach koronawirusem. W polskich szpitalach zmarło 49 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyły 132 zakażenia, z czego najwięcej w Rzeszowie - 19.

8:50

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) oświadczyła, że szczepionka przeciw COVID-19 firmy Moderna nie spełnia wszystkich kryteriów, wymaganych do użycia jej w dawce przypominającej.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 14 PAŹDZIERNIKA]

20:05

Wytyczne rządu jasno wskazują – na koncert może wejść 250 osób niezaszczepionych, do klubu 150. Pozostałe osoby muszą być po pełnym cyklu szczepień przeciwko COVID-19. Tylko, kto to sprawdza i jak?

18:25

Informacje o bezpieczeństwie szczepionek nadal są podawane w wątpliwość. Osoby niezdecydowane często szukają informacji – zamiast u fachowców – to w Internecie, który stał się magazynem mitów na temat szczepionek

14:25

Długi covid to określenie chronicznych objawów infekcji koronawirusem, które są częstsze niż sądzono. Definicję zjawiska nazwanego aktualnie „chorobą pocovidową” (post COVID-19 condition) została nareszcie przyjęta przez WHO.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 14 października o 3000 nowych zakażeniach koronawirusem. W polskich szpitalach zmarło 60 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyły 154 zakażenia, z czego najwięcej w powiecie stalowowolskim - 25.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 13 PAŹDZIERNIKA]

20:00

Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągowe i Kanalizacji skierowało pismo do swoich pracowników, w którym zawarło zapis, że będzie oddzielać pracowników niezaszczepionych od zaszczepionych. Ponadto tłumaczy, że w związku z zapewnieniem podstawowych usług dla ludności, może wysyłać pracowników, którzy nie przyjęli szczepień na bezpłatny urlop.

19:40

Na wrocławskim lotnisku zatrzymano 35-letnią pasażerkę lecącą z Chorwacji do Wrocławia. Okazało się, że jej zaświadczenie o szczepieniu przeciw Covid-19 może być sfałszowane, za co według przepisów może grozić grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

18:01

Molnupiravir to doustny lek na COVID-19, który może stać się pierwszym tego typu środkiem na rynku. Taka forma ułatwia jego wczesne podanie, które jest niezbędne dla uzyskania efektywności – lek hamuje bowiem namnażanie koronawirusa SARS-CoV-2 w komórkach organizmu. Wyjaśniamy, jak powstał, na jakiej zasadzie działa i czym różni się podobnych środków, oraz jaką ma skuteczność.

16:00

- Istnieje ryzyko, że będziemy notować bardzo dużo przypadków grypy, a fale grypy i koronawiusa się nałożą - przestrzega prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

14:05

Wiele osób zadaje sobie pytanie, która szczepionka przeciw COVID-19 jest najskuteczniejsza. Zobacz, które szczepionki najczęściej były wybierane przez znane osoby w Polsce.

13:10

Komisja Etyki Poselskiej ukarała w środę karą nagany posła Grzegorza Brauna- poinformował przewodniczący komisji Jan Łopata. W połowie września, Braun krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 13 października o 2640 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 40 osób. Na Podkarpaciu 103 przypadki, a najwięcej w powiecie rzeszowskim - 16. W regionie zmarły 3 osoby.

9:50

Tylko przez trzy dni obowiązywał całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. Został cofnięty, ale obowiązują ograniczenia co do wizyt bliskich u chorych przebywających w szpitalu.

9:14

Siatkarze Asseco Resovii mocno trenują przed niedzielnym meczem z Cerrad Eneą Czarnymi Radom, który rozpocznie się o godzinie 14.45 i zainauguruje nowy sezon w hali Podpromie, w którym od naszej drużyny oczekuje się włączenia do walki o medale. W środę rusza sprzedaż biletów dla zaszczepionych przeciwko Covid - 19 i niezaszczepionych.

8:50

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę rano o 2640 nowych zakażeniach koronawirusem. – Cały czas mamy do czynienia z wysoką dynamiką – tłumaczył szef resortu zdrowia. Jednocześnie dodał, że apogeum czwartej fali nastąpi na przełomie listopada i grudnia. – W prognozach są liczby od 10 tysięcy do 80 tysięcy- zapowiedział. Co z obostrzeniami?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 12 PAŹDZIERNIKA]

21:25

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, podobnie jak kilka innych szpitali w naszym województwie, wstrzymało odwiedziny pacjentów. Związane jest to ze zwiększoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w kraju i na Podkarpaciu.

20:15

Czeski prywatny przewoźnik RegioJet od dłuższego czasu ma wszystkie wymagane zgody na uruchomienie połączenia na linii Praga - Przemyśl. Pierwotnie miało ono ruszyć wiosną 2021 r., jednak na przeszkodzie stanęły obostrzenia sanitarne. Prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym roku.

18:00

Sanepid poszukuje osób podróżujących busem firmy KaszBus na trasie Tomaszów - Łódź. W dniach 6-7 października busem podróżowała osoba zakażona Covid-19.

16:35

Już w ubiegłym roku brytyjskie służby informowały o planach kradzieży technologii szczepionki przeciwko Covid przez Rosjan. Teraz są na to dowody.

15:50

W Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu wprowadzono ograniczenia w zakresie możliwości odwiedzin pacjentów. Na to związek ze zwiększonymi zachorowaniami na COVID-19. Decyzję o możliwości odwiedzin podejmują każdorazowo indywidualnie kierownicy poszczególnych oddziałów szpitalnych.

12:56

Szczepienia na koronawirusa trwają. Jak wygląda aktualna sytuacja w Polsce? Przedstawiamy statystyki szczepień na koronawirusa w Polsce na przestrzeni ostatnich dni.

10:40

12 października mamy 2118 nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Zmarło 49 osób, w tym cztery osoby z naszego regionu. Na Podkarpaciu odnotowano 78 przypadków.

9:07

Trwają prace nad nowym, doustnym lekiem na COVID-19. To preparat AT-527, który miałby powstrzymać rozwój wirusów w organizmie. Jak zdradza prof. Krzysztof Pyrć, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii, wstępne dane z drugiej fazy badań są bardzo obiecujące. Co ciekawe, zaangażowania jest w nie Agencja Badań Medycznych z Polski.

7:58

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? Minister zdrowia, Adam Niedzielski rozwiewa wątpliwości oraz podaje datę zakończenia pandemii. Z kolei Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 11 PAŹDZIERNIKA]

20:25

Międzynarodowe połączenie na tej trasie przywrócono po półtorarocznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

17:15

COVID-19 i sezonowa grypa poważne wirusowe infekcje oddechowe, które mogą chodzić w parze! Choć eksperci początkowo wykluczali taki scenariusz, w przypadku koronawirusa wiele jest możliwe. Jednoczesne zarażenie wirusem grypy i SARS-CoV-2 ma przy tym znacznie groźniejsze konsekwencje i niemal dwukrotnie zwiększa ryzyko zgonu niż chorowanie na sam COVID-19!

16:10

- Prognozujemy na koniec października liczbę zakażeń dziennych mniej więcej na poziomie 5 tysięcy. To nie jest problemem z punktu widzenia infrastruktury covidowej – mówił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że obecna liczba hospitalizacji pokazuje jak dobrze działają szczepionki.

13:40

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek zapewnił, że w najbliższym czasie nie ma szans na powrót uczniów do zdalnej nauki. Dodał, że w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca przechodzenie całych placówek edukacyjnych na kwarantannę było sporadyczne.

12:01

Firmy Pfizer i BioNTech zwróciły się do amerykańskich organów regulacyjnych o zezwolenie na awaryjne użycie ich szczepionki przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 11 października o 903 nowych zakażeniach koronawirusem. Nikt nie zmarł. Sprawdź szczegóły w raporcie.

7:52

Rosjanie jeżdżą do Serbii i płacą, by się zaszczepić zachodnimi szczepionkami przeciwko koronawirusowi. Nie ufają swojemu Sputnikowi V.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 10 PAŹDZIERNIKA]

12:10

Nie mamy jeszcze zarejestrowanego leku na COVID, choć w wielu ośrodkach naukowych prace nad nim są już bardzo zaawansowane. Jednym z leków budzących ogromne nadzieje jest molnupiravir.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 10 października o 1527 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 5 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 77 zakażeń, najwięcej w powiecie stalowowolskim - 17.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 9 PAŹDZIERNIKA]

16:25

WSPiA rozpoczęła nowy rok akademicki 2021/2022. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne inauguracja odbyła w formie hybrydowej z transmisją na kanale YouTube.

14:14

Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji, Meksyku Jak wygląda pandemia w poszczególnych krajach?

12:31

W Polsce przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się 19 885 124 osób. Przedstawiamy najnowsze statystyki szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Jak wypadamy na tle świata?

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 9 października o 2012 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 29 osób.

9:33

Oddziały covidowe znów zaczynają zapełniać się chorymi. W szpitalach w Małopolsce w ciągu niespełna miesiąca liczba pacjentów wymagających hospitalizacji wzrosła o około 180 proc.! Jak alarmują lekarze, zdecydowana większość chorych to ci niezaszczepieni. Niepokojąco rośnie również liczba nowych zakażeń. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: czwarta fala pandemii rozpędza się coraz bardziej.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 8 PAŹDZIERNIKA]

19:50

Ostatniej doby najwięcej zakażeń na Podkarpaciu odnotowano w powiecie Rzeszowskim: 11 przypadków. Sprawdziliśmy, jak w tym powiecie wygląda sytuacja ze szczepieniami przeciwko COVID-19

17:00

Minister zdrowia, Adam Niedzielski rozwiewa wątpliwości oraz podaje datę zakończenia pandemii. Czy jesienią 2021 nastąpi powrót nauki zdalnej?

14:48

- 99 procent chorych na COVID-19 leczonych respiratorami to osoby niezaszczepione - podsumował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Odniósł się w ten sposób do braku zainteresowania szczepieniami nawet mimo szybko rosnącej liczby odnotowywanych dziennie przypadków zakażenia koronawirusem.

13:56

Już w trzecim skandynawskim kraju podjęto decyzję o ograniczeniu stosowania szczepionki Moderny. Do Szwecji i Danii, które wprowadziły odpowiednie regulacje w środę, w czwartek 7 października dołączyła Finlandia.

12:40

W statystykach przedstawiamy, jak wygląda sytuacja szczepień na koronawirusa w Polsce na przestrzeni ostatnich dni. Jak wypadamy na tle świata?

10:44

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 8 października o 1895 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 31 osób - w tym jedna osoba z pow. przeworskiego. Na Podkarpaciu przybyły 72 nowe zakażenia.

10:00

W tym sezonie blisko jedna czwarta społeczeństwa zamierza zaszczepić się przeciwko grypie. Natomiast niecałe 60 proc. Polaków nie chce tego robić. W tej grupie prawie jedna trzecia badanych boi się ewentualnych powikłań poszczepiennych, a niemal jedna czwarta zwyczajnie nie wierzy w skuteczność takiego środka ochronnego. Tylko nieliczni tłumaczą, że wolą unikać wizyt w przychodni podczas pandemii. Z kolei chęć przyjęcia szczepionki deklaruje jedna trzecia osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 i prawie jedna dziesiąta niezaszczepionych.

7:42

Dowiedzieliśmy się, że uczniowie ostatnich klas liceów i techników planują zabawy studniówkowe nie w styczniu, czy lutym , jak zazwyczaj, ale już jesienią. Śpieszą się, by zaklepać sobie wolne terminy w hotelach, klubach, restauracjach... I to nie tylko te weekendowe. Dlaczego? Obawiają się ponownego zamknięcia lokali i zakazu imprez spowodowanego sytuacją epidemiologiczną. Zwłaszcza, że Podkarpacie odnotowuje w ostatnich dniach sporo przypadków zakażenia koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 7 PAŹDZIERNIKA]

20:20

Szpital w Przemyślu to kolejna placówka medyczna na Podkarpaciu, która wystosowała oficjalny komunikat o zakazie odwiedzin pacjentów hospitalizowanych. Sytuacja z wiazana z koronawirusem na Podkarpaciu robi się coraz trudniejsza. Policja wzmaga kontrole "maseczkowe".

18:05

Ostatniej doby na Podkarpaciu najwiecej zakażeń było w powiecie niżańskim. Sprawdzilismy, jak wygląda tam sytuacja ze szczepieniami przeciw Covid-19.

15:00

Antybiotyki to jedno z największych odkryć ludzkości XX wieku. Ponieważ pozwalają skutecznie leczyć wiele poważnych chorób jak np. zapalenie płuc, wydawać by się mogło, że okażą się również skuteczne w zwalczaniu COVID-19. Wyjaśniamy, dlaczego antybiotyki nie niszczą koronawirusa SARS-CoV-2, a co więcej, ich stosowanie może wręcz zaszkodzić zdrowiu!

14:05

Robi pranie w rzece, je to, co uzbiera w lesie, czasem kupuje boczek i chleb. 54-letni pan Mariusz z Elbląga miał dość słuchania o pandemii, obostrzeniach i testach na koronawirusa, postanowił "uciec" od cywilizacji i psychicznie odpocząć. Mężczyzna wykopał w Skorzeszycach, w gminie Górno profesjonalną ziemiankę i stał się "człowiekiem z lasu". Poznajcie jego niezwykłą historię!

13:26

„Covidowe palce” to jeden z najpóźniej zaobserwowanych objawów COVID-19. Dotyczy zwłaszcza młodszych pacjentów. Zmiany na skórze stóp, a czasem też dłoni, przypominają odmroziny, są też opisywane jako plamy, wysypki i obrzęki. Tajemniczy symptom okazuje się mieć swoje źródło w odpowiedzi układu odpornościowego na koronawirusa, co wykazano w nowych badaniach. Wyjaśniamy, jak wyglądają zmiany na palcach nóg i rąk związane z infekcją, kiedy się pojawiają i jak długo utrzymują, oraz na czym polega ich leczenie.

12:22

W związku ze zwiększoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem, od 8 października zacznie obowiązywać zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Tylko w wyjątkowych sytuacjach kierownik oddziału może wyrazić zgodę na odwiedziny.

10:42

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 7 października o 2007 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 29 osób. Na Podkarpaciu przybyło 130 przypadków, najwięcej w powiecie niżańskim - 27. Zmarła jedna osoba z pow. leżajskiego.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 6 PAŹDZIERNIKA]

20:20

- Ważne jest to, aby funkcjonujące domy pomocy społecznej na terenie województwa były zabezpieczone pod względem finansowym i właściwie chronione w czasie epidemii COVID-19 – mówiła na środowej konferencji wojewoda Ewa Leniart. Kwotę blisko 2 mln zł z budżetu państwa otrzymają DPS-y z czterech podkarpackich powiatów.

19:15

Czwarta fala koronawirusa SARS-CoV2 postępuje. Tylko ostatniej doby w Polsce pozytywny wynik testu na obecność wirusa otrzymało 2085 osób, zaś 33 osoby zmarły w skutek zachorowania na COVID-19. Coraz częściej też w Polsce dochodzi do zjawiska segregacji sanitarnej tj. dzielenia Polaków na osoby zaszczepione i nie. Szkoły zakazują wyjazdu dzieciom bez szczepień, przedsiębiorcy nie obsługują klientów bez zaświadczenia o szczepieniu, a pracodawcy w rozmowach o pracę stawiają proste stanowisko - bez szczepienia nie dostaniesz pracy.

18:00

Zobacz statystyki szczepień w województwie podkarpackim. Czy wiesz, gdzie i w jaki sposób można zapisywać się na szczepienia?

16:00

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotografii reportażowej autorstwa Andrzeja Trawińskiego pod tytułem „NURSES ON THE FRONT LINE”, nagrodzonej wyróżnieniem przez międzynarodowe środowisko fotograficzne - International Photography Awards™ w 2021 roku. Wernisaż odbędzie się w piątek, 8 października o godzinie 18 w sali ekspozycyjnej na parterze sandomierskiego Ratusza. Wstęp wolny.

14:05

Koronawirus Delta SARS-CoV-2 to wariant nie tylko najbardziej zaraźliwy, ale też najczęściej wywołujący infekcje u osób zaszczepionych. Co sprawia, że pomimo przyjęcia szczepionki wciąż można zarażać innych? Wyjaśniamy, w jaki sposób infekcja wariantem Delta z Indii różni się do „zwykłego” COVID-19.

13:00

Dieta antywirusowa – czy dieta może zwiększyć ochronę organizmu przed wirusami? Jak najbardziej! Dla wielu spożywanych przez nas pokarmów potwierdzono szerokie spektrum działania przeciw wirusom. A to czyni je idealnymi składnikami profilaktycznej diety. Polecamy 10 antywirusowych produktów, które warto jeść na co dzień, aby wzmocnić swoją odporność.

Do obrony przed wirusami mogą przyczynić się nie tylko działania profilaktyczne, o których słyszymy w mediach, ale także odpowiednia dieta – przede wszystkim oparta na produktach roślinnych.Sprawdź 10 naturalnych produktów o silnym działaniu przeciwko wirusom! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dieta antywirusowa – 10 naturalnych produktów, które warto j...

12:20

Szczepienia przeciwko grypie są w Polsce mało popularne, mimo zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), korzysta z nich raptem 6 proc. Polaków, także z grona seniorów, a według światowych zaleceń w tej grupie powinno szczepić się przynajmniej 75 proc. Czy deklaracje przełożą się na faktyczną liczbę szczepionych i przystąpi do nich w tym sezonie grypowym rekordowa liczba Polaków?

11:05

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że pomimo wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa rząd nie planuje zamknięcia szkół. Zapowiedział jednak wzmocnienie dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń.

10:41

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 2085 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 89 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło 33 osoby, z czego 6 na Podkarpaciu.

8:25

W środę liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem po raz pierwszy tej jesieni przekroczyła 2 tys. Zmarły 33 osoby. - Jeśli dzisiejsze dane porównamy do ubiegłej środy, to jest to wzrost o 70 proc. Czwarta fala zdecydowanie przyspiesza - powiedział Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia.

7:55

Badania posiłkujące się dokumentacją medyczną kilku milionów osób wykazały, że przed trafieniem do szpitala z powodu Covid szczepionka Pfizera chroni nas około pół roku. Dlatego zaleca się po tym czasie szczepionki wzmacniające.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 5 PAŹDZIERNIKA]

19:51

Ile jest zaszczepionych osób w Polsce? Jak wygląda sytuacja szczepienna w poszczególnych województwach?

17:21

Statystyki koronawirusa w Europie. Przedstawiamy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia.

15:38

Zmiany w odczuwaniu zapachu i smaku to częsty problem u ozdrowieńców z COVID-19, który może utrzymywać się nawet przez rok. Utrata węchu i smaku lub ich osłabienie to całkiem specyficzne objawy infekcji koronawirusem czy wirusem grypy. Ich ustępowanie trwa zwykle kilka tygodni, jednak u pewnej liczby osób anosmia i podobne zaburzenia mogą się nawet pogłębić lub nawrócić. Wyjaśniamy, jak często występuje problem osłabionego węchu i związanego z nim smaku, jak leczyć te zaburzenia oraz jak pracować nad nim w domu. Sprawdź, jak można odzyskać powonienie i jak długo trzeba czekać na poprawę!

13:10

Dziś najwięcej zakażeń kornoawirusem na Podkarpaciu odnotowano w powiecie rzeszowskim. Sprawdziliśmy, jak wygląda tam poziom zaszczepienia mieszkańców.

11:30

Lockdown i praca zdalna sprawiły, że było więcej stresu, a dodatkowe godziny przed komputerem i telewizorem - dołożyły nam wagi.

10:45

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 1325 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 68 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło 46 osób.

7:30

Po zapaści spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi w 2020 roku cudzoziemcy znowu wracają do Polski do pracy. W wakacje w całej Polsce wydano o 42 proc. więcej pozwoleń na pracę, w naszym regionie o 33 proc. więcej niż w ubiegłym roku.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 4 PAŹDZIERNIKA]

20:30

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Dębicy wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów. To już kolejna placówka medyczna na Podkarpaciu, która wprowadza obostrzenia mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób hospitalizowanych. Podobny zakaz obowiązuje już w szpitalu w Stalowej Woli i w Tarnobrzegu oraz na oddziałach w Sanoku i Mielcu.

19:55

Nastolatka Jorja Halliday zmarła na COVID-19 w dniu, w którym miała zaplanowane szczepienie. Była wysportowana i nie miała wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Rodzina Jorji ostrzega innych nastolatków, by potraktowali epidemię koronawirusa poważnie i szczepili się, chroniąc siebie i bliskich.

17:35

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że tegoroczne decyzje rządu o ewentualnym zamknięciu cmentarzy 1 listopada, z pewnością nie zapadną z dnia na dzień.

15:50

Niemal 80 proc. Polaków nie jest zadowolonych ze swojego wynagrodzenia. Uwzględniając fakt, że jest jedna branża - specjaliści It, którzy są zadowoleni, ten odsetek jest jeszcze wyższy. Pracownicy nie kryją irytacji: w pandemii pracodawcy wykorzystali sytuację, skłonili ich do zredukowania wynagrodzenia a za to dołożyli obowiązków, teraz zaś nie mają zamiaru odwrócić tych trendów. Czym to się skończy?

14:25

Zdaniem amerykańskich naukowców, podanie dawki przypominającej 6-7 miesięcy po zaszczepieniu, wzmocni ochronę przed SARS-CoV-2 i jego wariantami.

12:44

Czy warto wchodzić w polemikę z antyszczepionkowcami i koronaceptykami? Zdaniem prof. Jarosława Pinkasa taka dyskusja mija się z celem. - Często taka debata jest na korzyść internetowych troli. (…) Zaciekłego antyszczepionkowca nie przekonam, bo to bardzo często, nie bójmy się tego słowa: „sekta” - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press członek Rady do spraw Ochrony Zdrowia, były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 4 października o 684 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu przybyło 30 przypadków, najwięcej w powiecie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 3 PAŹDZIERNIKA]

19:30

W Polsce przybywa dzieci z bardzo groźnym pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym po przebyciu COVID-19, w skrócie określanym PIMS-TS. Wystąpienie tzw. zespołu pocovidowego u dzieci może prowadzić do zaburzeń kardiologicznych, w tym niewydolności serca.

15:50

Statystyki koronawirusa na świecie. Prezentujemy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia, bądź innych organów odpowiedzialnych za zdrowie bądź zarządzanie kryzysowe. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji, Meksyku

10:40

Według najnowszych danych z Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby przybyło w Polsce 1090 nowych zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu mamy 86 nowych przypadków. Ostatniej doby z powodu Covid-19 i powikłań po nim zmarło 6 osób.

7:45

Województwo podkarpackie liczy 2 121 229 mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 37% z nich. Zobacz aktualne statystyki dla swojego województwa.

6:15

Po ponad roku nauczania zdalnego, wreszcie uczelnie w Rzeszowie otworzyły się na studentów. Nie wszystkie zrobiły to w pełni, jednak to i tak duży krok w stosunku do roku 2020. Młodzi ludzie już przyjechali do stolicy Podkarpacia, wynajmują mieszkania, zaczynają pracować, a dzięki temu miasto zaczyna nabierać kolorów.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 2 PAŹDZIERNIKA]

18:24

2 października w Warszawie odbył się marsz ''Stop Segregacji Sanitarnej'' organizowany przez Konfederację. Uczestnicy sprzeciwiali się ''bezprawnej segregacji sanitarnej, przywracaniu obostrzeń i przymuszaniu do szczepień na COVID-19''. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Krzysztof Bosak i Janusz Korwin-Mikke. Zobaczcie zdjęcia.

17:10

Statystyki koronawirusa na świecie. Prezentujemy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia, bądź innych organów odpowiedzialnych za zdrowie bądź zarządzanie kryzysowe. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji, Meksyku.

15:16

Ile jest zaszczepionych osób w województwie podkarpackim? Jak nasze województwo wypada na tle całego kraju?

12:45

Wiadomości z kraju. W wielu miejscach Chrzanowa pojawiły się antyszczepionkowe naklejki z hasłem "Okłamują nas! Mamo! Tato! Nie pozwólcie mnie zaszczepić". Kampania antyszczpionkowców skierowana jest przeciwko trwającej obecnie akcji szczepienia dzieci przeciwko COVID 19.

10:42

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 2 października o 1344 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 23 osoby, w tym dwie osoby z pow. brzozowskiego i jedna osoba z pow. rzeszowskiego. Na Podkarpaciu przybyło 57 nowych zakażeń.

9:54

Firma Merck ogłosiła, że jej eksperymentalna pigułka dla chorych na Covid-19 zmniejszyła liczbę hospitalizacji i zgonów o połowę.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 1 PAŹDZIERNIKA]

20:00

Turcja, Grecja, Bułgaria i Egipt – to ulubione kierunku wyjazdów zagranicznych Polaków z biurami podróży w 2021 roku. Jak wskazują eksperci, dzięki wprowadzeniu Unijnego Certyfikat COVID (UCC), zniesieniu obostrzeń w krajach będących tradycyjnie ulubionymi kierunkami Polaków mieliśmy do czynienia z boomem rezerwacyjnym już od końca maja 2021.

19:05

Niektórzy narzekają, że tracą swoją młodość, bo studiowanie w czasach pandemii ma się nijak do wyobrażeń o studiach. Inni twierdzą, że dobrze wykorzystali ten czas: pracowali, rozwijali swoje hobby, i nie chcą wracać do codziennego biegania na uczelnię. Jedni i drudzy rozpoczynają właśnie rok akademicki.

18:00

- Większość społeczeństwa Podkarpacia i całej wschodniej Polski zakwestionowała zasadność szczepień. Podobnie jest także w naszej uczelni. To musi budzić niepokój w obliczu zwiększających się z tygodnia na tydzień wskaźników nowych zakażeń. Prowokuje pytanie, czy aby nie jest to nasza porażka jako nauczycieli akademickich? Czy przysłowiowy „dr Google”, bądź kolega, znajomy są większymi autorytetami niż naukowcy z wieloletnią, udokumentowaną i sprawdzoną wiedzą? - podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego mówił prof. Sylwester Czopek, rektor UR.

17:05

Pandemia koronawirusa nie wyeliminowała sezonowej grypy – wręcz przeciwnie, obecnie wywołuje więcej zachorowań niż COVID-19! Eksperci ostrzegają, że są też przypadki koinfekcji, bo jeden wirus ułatwia zakażenie drugim. Podczas gdy lekarze zalecają już szczepienia jednoczesne lub wykonane w odstępie czasu, giganci tacy jak Moderna pracują nad preparatem łączącym szczepionki przeciw obydwu infekcjom. Jak poważny jest problem grypy w czasach epidemii SARS-CoV-2? Sprawdzamy.

16:30

W Północnej Karolinie i innych amerykańskich stanach zwalniani są z pracy lekarze i pielęgniarki, którzy nie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi.

15:05

Powikłania po bezobjawowym COVID-19 omal nie skończyły się tragicznie dla 4-letniego Mikołaja z Łodzi. Uratowała go terapia ostatniej szansy, czyli sztuczne płucoserce. Lekarze apelują, żeby dla bezpieczeństwa dzieci szczepić się.

14:15

Dwunastu pacjentów zakażonych koronawirusem przebywało 28 września w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Jeden z nich był podłączony do respiratora. Niespełna 40 procent mieszkańców powiatu jasielskiego przyjęło obydwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

12:07

Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niektóre reakcje organizmu są normalne i oznaczają, że szczepionka spełnia swoje zadanie.

Czy skutki uboczne po szczepieniu przeciw COVID-19 powinny niepokoić? Eksperci wyjaśniają, że reakcji to normalne oznaki, że organizm buduje odporność. Takie działania niepożądane powinny ustąpić w ciągu kilku dni. Które skutki uboczne są normalne, a które lepiej skonsultować z lekarzem? Sprawdź w galerii na kolejnych slajdach >>>>>>

Jeśli masz takie objawy, to znak, że szczepionka przeciwko C...

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 1 października o 1362 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 16 osób. Na Podkarpaciu przybyły 73 zakażenia. Najwięcej w powiecie rzeszowskim - 13.

9:00

Obostrzenia, które w tej chwili w Polsce obowiązują, to kontynuacja tych, które były wakacje. Są one naprawdę na poziomie praktycznie minimalnym – mówi Adam Niedzielski. Dlaczego jednak osoby zaszczepione muszą w przestrzeniach zamkniętych chodzić w maseczkach. Na pytania portalu polskatimes.pl odpowiada minister zdrowia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 30 WRZEŚNIA]

19:15

Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem i niestety także zgonów. Coraz więcej osób jest też hospitalizowanych. Koronawirus najsilniej uderza w osoby, które nie zaszczepiły się, a Podkarpacie jest na szarym końcu jeśli chodzi o statystyki.

16:15

Dr hab.n.med. Dariusz Maciejewski, prof. nadzw., Krajowy Konsultant w Dziedzinie Intensywnej Terapii wyjaśnia, jak zmieniają się objawy koronawrusa w ostatnim czasie.

15:25

Kilkunastu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju złożyło w tej placówce antyszczepionkowe oświadczenia. Napisali, że nie chcą aby ich pociechy uczestniczyły w „eksperymemcie medycznym zwanym szczepionkami na COViD”.

14:25

– Wszystkie prognozy, które mamy, wskazują, że apogeum czwartej fali nastąpi w listopadzie, ale niewykluczone jest przesunięcie na grudzień – mówi polskatimes.pl minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodaje, ośrodki, z którymi współpracuje resort zdrowia pokazują, że w szczycie „równie dobrze może być 10 tys., jak i nawet 40 tys. zakażeń”.

13:28

Które osoby zaszczepione przeciw COVID-19 wciąż mogą zachorować, wymagać hospitalizacji i umrzeć? Zwiększone ryzyko powikłań tzw. infekcji przełamującej dotyczy szczególnie osób określonymi problemami zdrowotnymi. W wyniku analizy danych ponad 6,9 miliona osób udało się wskazać najbardziej zagrożone grupy i obliczyć prawdopodobieństwo zgonu w przypadku określonych chorób współtowarzyszących.

12:30

YouTube zapowiedział blokowanie antyszczepionkowców i wszelkich treści głoszących, że szczepionki są niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

11:41

Długotrwałe objawy COVID-19 wykryto u 37 proc. pacjentów od trzech do sześciu miesięcy po zakażeniu wirusem, wykazały badania prowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim i w Narodowym Instytucie Badań nad Zdrowiem.

10:41

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 30 września o 1208 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 27 osób. Na Podkarpaciu przybyło 81 przypadków.

10:07

Najwięcej respondentów - 37,1 proc. – oczekuje od rządzących zaostrzenia rygorów epidemicznych dla niezaszczepionych – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

7:58

Kolejowe połączenia pomiędzy Polską i Ukrainą zostały zawieszone wiosną ub. roku, na początku pandemii koronawirusa. Nie pomogły liczne apele o ich przywrócenie i stopniowe otwieranie innych form podróży oraz polsko - ukraińskim przejść granicznych. Przed wybuchem pandemii Przemyśl był rozkwitającym, kolejowym hubem przesiadkowym dla tysięcy pasażerów podróżujących pomiędzy Polską i Ukrainą.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 29 WRZEŚNIA]

19:25

Rośnie liczba zakażeń w całym kraju. 29 września Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 1,2 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. - Nie wygląda to dobrze – stwierdził na specjalnej konferencji prasowej Lech Sprawka – wojewoda lubelski.

18:00

Każdy pracownik pokładowy szwajcarskiego przewoźnika Swiss zostanie zwolniony z pracy, jeśli nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi.

17:05

Obecnie nie istnieje doustny lek, który chroni przed COVID-19 po ekspozycji na koronawirus czy zmniejsza ryzyko powikłań przy infekcji. Pierwszym testowanym środkiem o takim działaniu z grupy tzw. inhibitorów proteazy jest produkt Pfizera. Kandydat na lek jest poddawany intensywnym badaniom, a prace nad jego zastosowaniem prewencyjnym weszły w 2/3 fazę. Skuteczna terapia może więc być coraz bliżej!

16:10

- Daliśmy radę, nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, żeby zabrakło miejsc w szpitalach. Nie było sytuacji, żeby zabrakło podstawowych środków ratujących życie (...) Ogólnie, trzeba powiedzieć, że przeszliśmy przez najtrudniejszy okres i mam nadzieję, że już więcej taki czas nie nastąpi — mówił prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady ds. Ochrony Zdrowia.

15:00

Wynik niemal od ręki i z darmowym tłumaczeniem na język angielski lub niemiecki, otrzymują pacjenci wykonujący testy antygenowe na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w Laboratorium Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Można tu również zbadać poziom odporności poszczepiennej.

14:15

Rosja jest rekordzistą pod względem zgonów na koronawirusa w Europie. To już ponad 205 tys. ofiar pandemii.

10:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 29 września o 1234 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarły 2 osoby. Na Podkarpaciu przybyło 67 przypadków.

8:06

Zniesione zostały limity do lekarzy specjalistów. Czy to oznacza, że nie ma już kolejek m.in. na operacje czy na badanie tomografem komputerowym? Rozmowa z Rafałem Śliżem, rzecznikiem podkarpackiego oddziału NFZ.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 28 WRZEŚNIA]

18:00

Prezydent Joe Biden dostał szczepionkę wzmacniającą, jak zalecają specjaliści z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

17:15

Ile mieszkańców w województwie podkarpackim jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi?

Komentarze 428

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Wolska

*Cześć panowie, mam na imie Monika *:). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj_:---> www.cutt.ly/monika89

o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

Dodaj ogłoszenie