Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [29.11]

red.

Wideo

Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 154 647 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 985 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 3 520 961 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 83 055 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 29 LISTOPADA]

19:02

- Wykrycie wariantu omikron koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce to tylko kwestia czasu – uważa zajmująca się projektem sekwencjonowania genomu SARS-CoV-2 w Laboratorium Genetycznym Gyncentrum w Sosnowcu dr Emilia Morawiec.

18:00

Czwarta fala koronawirusa nie odpuszcza. Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zdecyduje się na powrót do edukacji zdalnej? Na to pytanie odpowiedział wiceminister Dariusz Piontkowski.

17:15

– Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 – powiedział prezydent Andrzej Duda. Zaapelował jednak, by podejść do sprawy „jak najrozsądniej” i ze szczepienia skorzystać.

16:01

Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno wydawało się, że koronawirus na świecie powoli ustępuje. Tymczasem Europa znowu uchodzi za centrum pandemii, a niektóre państwa przywracają nawet pełen lockdown. Co gorsza, z Afryki rozprzestrzenił się nowy wariant koronawirusa, omikron.

15:00

- Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę tego zjawiska - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając nowe obostrzenia w związku z nowym wariantem koronawirusa - Omikronem.

14:15

– W ostatnich dniach słyszeliśmy niepokojące wieści z WHO o zmutowanej wersji koronawirusa SARS CoV-2 o nazwie omikron. Niemcy, Francja tworzą nowe przepisy w reakcji na ten wariant. My także dziś przedstawimy nowe ograniczenia w związku z nową mutacją koronawirusa – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

13:50

W 2020 roku w Polsce wykonano o 30 procent mniej operacji zaćmy niż w 2019 roku. Dane za 2021 rok również pokazują malejącą liczbę tych zabiegów. To w dużej mierze konsekwencja pandemii COVID-19.

12:30

Wiadomo, że ma znacznie więcej mutacji niż Delta, która i tak była już mocno zmutowana. Naukowcy wciąż jednak badają, czy jest w stanie wywołać u osób zaszczepionych ciężki przebieg choroby, albo prowadzić do śmierci. Ale świat nie czeka, już reaguje na Omikrona, nową mutację koronawirusa

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 29 listopada o 13 115 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 18 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 418 nowych przypadków. Szczegóły zakażeń w naszym raporcie!

7:40

W Republice Południowej Afryki wykryto nowy, niepokojący wariant koronawirusa, nazwany Omikronem. W ostatnich dniach zdiagnozowano go także w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, a także u naszego sąsiada, w Niemczech. Czy jest odporny na szczepienia?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 28 LISTOPADA]

18:25

W Niemczech potwierdzono trzeci przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa, Omikronem. „Sekwencjonowanie potwierdziło, że podejrzany przypadek, o którym poinformowano wczoraj rano, to Omikron” – przekazał minister spraw społecznych Hesji, Kai Klose. Również Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia potwierdziła trzecią w kraju infekcję wariantem Omikron, dodając, że zakażony opuścił już Wielką Brytanię.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 28 listopada o 20 576 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 51 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 856 nowych przypadków. Szczegóły zakażeń w naszym raporcie!

8:57

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID - tzw. dawkę przypominającą - mogą przyjąć od 2 listopada Polacy powyżej 18 r.ż. Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niepożądane odczyny wystąpić mogą po każdej szczepionce, nie tylko tej przeciw COVID-19. Jak to wygląda w przypadku trzeciej dawki szczepionki? Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po trzeciej dawce? Zobacz!

Po szczepieniu przeciw COVID-19 można spodziewać się pewnych skutków ubocznych. Eksperci wyjaśniają, że część z nich to normalne oznaki, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni. U niektórych osób działania niepożądane w ogóle nie występują, ale to również nie powinno niepokoić.Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID - tzw. dawkę przypominającą - mogą przyjąć od 2 listopada Polacy powyżej 18 r.ż. Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niepożądane odczyny wystąpić mogą po każdej szczepionce, nie tylko tej przeciw COVID-19. Jak to wygląda w przypadku trzeciej dawki szczepionki?Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po trzeciej dawce? Sprawdź w galerii na kolejnych slajdach >>>>>>

Trzecia dawka szczepionki - objawy. Co się dzieje po trzecie...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 27 LISTOPADA]

18:49

Dwa pierwsze przypadki zakażeń nowym wariantem koronawirusa - omikronem - potwierdzono w Wielkiej Brytanii. Wariant dotarł także najprawdopodobniej do Niemiec - podała Polska Agencja Prasowa.

17:32

Eksperci ds. wirusologii na całym świecie są zgodni, że nowy wariant koronawirusa, który otrzymał nazwę Omikron i został odkryty w RPA, stanowi kolejne poważne zagrożenie w trwającej od niemal dwóch lat światowej pandemii koronawirusa – pisze w sobotę CNN.

15:22

Spośród 600 pasażerów dwóch ostatnich lotów linii KLM do Holandii z Republiki Południowej Afryki, 61 uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Na razie nie ma jasności, czy wśród zakażonych stwierdzono nowy wariant Omikron.

13:43

Nowy, groźny wariant koronawirusa prawdopodobnie dotarł do kolejnego kraju w Europie, do Niemiec.

10:41

W sobotę 27 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 182 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 378 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 1022 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:34

Od 1 do 14 listopada do szpitali z powodu COVID-19 trafiło w Polsce 447 dzieci – podał w piątek prezes urzędu rejestracji leków Grzegorz Cessak, akcentując, że dane o zakażeniach i hospitalizacji w grupie najmłodszych budzą niepokój.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 26 LISTOPADA]

21:00

Światowa Organizacja Zdrowia określiła w piątek wykryty w państwach południowej Afryki nowy wariant koronawirusa mianem "niepokojącego". Odmiana znana dotychczas jako B.1.1.529 otrzymała nazwę greckiej litery Omikron – podała Agencja Reutera.

18:35

Kilka dni temu media poinformowały o tym, że prawdopodobnie w klinice w Zabierzowie (woj. małopolskie) miał miejsce nielegalny proceder. Chodziło o wydawanie fałszywych certyfikatów covidowych, które można było kupić bez konieczności przyjmowania szczepionki przeciw COVID-19. Okazało się, że jedna z osób mających udział w procederze pozyskiwała szczepionki od Centrum Medycznego "Medyk" z Rzeszowa. Prezes podkarpackiej przychodni zabrał głos.

17:10

W Belgii wykryto pierwszy w Europie przypadek nowego wariantu koronawirusa B.1.1.529, który pierwotnie zidentyfikowano na południu Afryki – poinformował w piątek minister zdrowia Frank Vandenbroucke.

15:20

Odmiana koronawirusa B.1.1.529 nie ma jeszcze greckiej nazwy, ale już niepokoi naukowców na całym świecie. Londyn już zawiesza loty do wielu krajów

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 26 listopada o 26 735 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 421 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 1177 zakażeń. Nie żyje 49 mieszkańców regionu.

9:48

Wysoka kara pieniężna oraz odpowiedzialność karna grozi 46-letniemu mieszkańcowi gminy Markowa. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego obowiązku izolacji domowej pojechał w odwiedziny do znajomego.

9:13

Preparat MesenCure izraelskiej firmy Bonus BioGroup zmniejsza śmiertelnośc pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19 nawet o 70 proc. Pokazała to druga faza testów klinicznych - poinformował dziennik The Jerusalem Post.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 25 LISTOPADA]

;18:32

Gminy z każdego powiatu, w których zaszczepiło się najwięcej mieszkańców, otrzymały od rządu po milion złotych. To podwójna korzyść. Zaszczepieni zadbali o swoje zdrowie, a tym samy pomogli pozyskać pieniądze na inwestycje prozdrowotne w gminach, w których mieszkają.

[re]13:58;Europejska Agencja Leków pozytywnie zarekomendowała szczepienie przeciwko koronawirusowi dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Kiedy szczepienia rozpoczną się w Polsce?[/rel]

12:15

W Botswanie wykryto nowy wariant koronawirusa. Prawdopodobnie przedostał się już do RPA i Hongkongu. Naukowcy ostrzegają, że może być niezwykle zaraźliwy.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 25 listopada o 28 128 zakażeniach koronawirusem, zmarło 497 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu mamy 1229 przypadków - nie żyje 38 osób!

8:55

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę po kontakcie z zakażonymi koronawirusem nauczycielami czy kolegami z klasy. Co trzeba wiedzieć, jeśli dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Czy rodzice też muszą zostać w domu? Komu przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Jak sprawdzić, czy dziecko jest skierowane na kwarantannę? To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie, inaczej grozi nawet kara grzywny!

7:15

Bild informuje, że Joshua Kimmich otrzymał pozytywny test na obecność koronawirusa. Piłkarz nie chciał się zaszczepić, więc Bayern Monachium zgodnie ze swoją nową polityką, w czasie kwarantanny nie będzie wypłacać mu pensji. Bawarczycy, podobnie jak Hertha Berlin, w ten sposób starają się zachęcić swoich zawodników do zabezpieczenia się przed covid-19. Niemiec musi pozostać w samoizolacji przynajmniej przez 10 dni.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 24 LISTOPADA]

19:06

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o zawieszeniu porodów rodzinnych w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli oraz wieloma zapytaniami kierowanymi w tej sprawie, szpital informuje, że takie porody wciąż się tu odbywają i nie ma mowy o ich wstrzymaniu. Z powodu epidemii koronawirusa COVID-19, porody rodzinne w większości polskich szpitali były przez dłuższy czas wstrzymane. Szpital w Stalowej Woli był jednym z pierwszych w województwie podkarpackim, w którym przywrócono ich organizowanie.

17:45

Na Podkarpaciu zaszczepionych jest zaledwie 38 procent mieszkańców. Sporo zatem brakuje nam do osiągnięcia odporności zbiorowej, która przy zjadliwym wariancie Delta wynosi 80 procent. Lekarze apelują, by nie odwlekać szczepień, słuchać racjonalnych głosów specjalistów a nie fake newsów.

16:33

Znana prezenterka TVP Info Magdalena Ogórek jest zarażona koronawirusem. O swojej chorobie poinformowała w mediach społecznościowych.

15:08

– Wydaję mi się, że w tej chwili jesteśmy na takim etapie Narodowego Programu Szczepień, że na gwałtowny wzrost liczby szczepień może wpłynąć tylko albo strach – i z tym mamy do czynienia – albo obowiązek szczepień, ale tutaj takie rozwiązanie nie jest przewidywane na tym etapie – powiedział Dworczyk, pełniący również funkcję pełnomocnika rządu ds. programu szczepień przeciw COVID-19.

13:40

W jasielskim szpitalu przebywały w miniony wtorek (23 listopada) 93 osoby z Covid-19, w tym 19 było podłączonych do respiratorów. Do placówki przy ul. Lwowskiej trafiają nie tylko starsi zakażeni wirusem SARS-CoV-2, ale również dzieci. Takich przypadków nie było w poprzednich falach zachorowań na Covid-19. Najmłodszy pacjent to kilkumiesięczne dziecko. Dyrekcja szpitala apeluje do młodzieży o przestrzeganie zasad sanitarnych.

13:13

- Jeśli chodzi o poziom wyszczepienia przeciwko koronawirusowi, to nie jest jeszcze tak tragicznie - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Izabela Kucharska, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Dlaczego nie chcemy się szczepić? Zdaniem ekspertki główną przyczyną jest masowa dezinformacja w internecie. Co równie niepokojące, to coraz mniejsze zainteresowanie szczepieniami przeciwko innym chorobom zakaźnym, notowane z roku na rok.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 24 listopada o 28380 zakażeniach koronawirusem, zmarło 460 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu mamy 1058 przypadków - nie żyje 14 osób z chorobami współistniejącymi

9:17

Prof. Lidia Morawska znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata 2021 roku magazynu „Time” za pracę nad rolą aerozoli w rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Cov-2 i przekonanie do tego WHO. Dorastała na Podkarpaciu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 23 LISTOPADA]

20:00

Do wiosny w 53 państwach europejskich i środkowoazjatyckich może nastąpić 700 tys. zgonów z powodu Covid-19, a w skali świata bilans śmierci wskutek pandemii może wzrosnąć o 2,2 mln – ostrzega WHO Europe, cytowana we wtorek przez agencję Associated Press.

19:15

Wielu pacjentów wyraża duży żal, że się nie zaszczepili. Mówią, że gdyby mogli cofnąć czas, to chcieliby się zaszczepić. Najczęściej są to ich ostatnie chwile. Nie udaje się już ich wybudzić, odłączyć od respiratora. Umierają. To jest bardzo przykre. Niestety na łóżkach respiratorowych większość pacjentów umiera – mówi lekarz Mariusz Mioduski.

18:00

Już od 1 grudnia rząd może wprowadzić nowe obostrzenia. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że chodzi o ograniczenia dotyczące liczby klientów w sklepach, restauracjach i kinach.

17:25

Akademia Nauk Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie nie wpuści na teren uczelni wykładowców, pracowników administracyjnych i studentów, którzy do końca listopada nie dostarczą certyfikatu poświadczającego szczepienie przeciw COVID-19.

16:10

Japoński Narodowy Instytut Genetyki przeprowadził badania, z których wynika, że wariant Delta koronawirusa sam doprowadził się w Japonii do „naturalnego wyginięcia”. Zdaniem naukowców, dojść miało do tego po kilku mutacjach, które spowodowały, że nie był w stanie wykonać własnej kopii.

15:03

Niemcy słyną ze swoich jarmarków bożonarodzeniowych, które przyciągają miliony turystów z całego świata. W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa jarmarki zostały odwołane, ale w sezonie świątecznym 2021 miały wrócić w pełnej krasie. Wiele landów odwołuje jednak bożonarodzeniowe atrakcje, a Senat Berlina ogłosił, że chętni do wejścia na teren miejskich jarmarków będą musieli udokumentować przyjęcie szczepienia przeciw koronawirusowi. Co to powrót COVID oznacza dla turystów z Polski?

14:07

Można się spodziewać, że szczepionka z nami zostanie, tak jak szczepionka przeciwko grypie – stwierdził prezes URPL Grzegorz Cessak.

13:41

- Znajdujemy się na bardzo trudnym etapie pandemii. Dzisiaj istotny wzrost, prawie 20 tysięcy osób zakażonych, sporo zajętych miejsc w szpitalach, to zły okres - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press prof. Jarosław Pinkas, członek Rady do spraw Ochrony Zdrowia, były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Ludzie stosują się do absurdalnych zaleceń influencerów na Instagramie czy na Facebooku, nie kierują się własnym rozsądkiem - tłumaczy i nazywa ich egoistami.

11:46

Austria ogłosiła lockdown, który obecnie uniemożliwia wyjazd na narty do tego kraju. Otwarte są niektóre ośrodki narciarskie, ale nie działają hotele ani restauracje. Poniżej znajdziecie informacje o aktualnych obostrzeniach. Czy narty w Austrii będą możliwe tej zimy?

10:37

We wtorek 23 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 936 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 398 osób, w tym 20 osób z naszego regionu. Na Podkarpaciu odnotowano 876 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:10

Dyskusja na temat zasadności szczepień na koronawirusa Bayernie Monachium powoli przeradza się w otwarty konflikt, a zdaniem dziennika "Bild" może nawet zakończyć się w sądzie. Niezaszczepieni piłkarze poczuli się urażeni słowami dyrektora dyrektora sportowego, Hasana Salihamidzicia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 22 LISTOPADA]

21:00

Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że „według czarnego scenariusza, jeżeli do połowy grudnia nie będzie wyraźnego spadku zakażeń, możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje”.

20:05

Szczepionki przeciw COVID-19 zapewniają wysoki stopień ochrony przed COVID-19 – zmniejszają zagrożenie leczeniem szpitalnym i zgonem, a nawet przed zakażeniem się. Jak wypadają pod tym względem stosowane w Polsce preparaty? Oficjalne dane podało Ministerstwo Zdrowia.

19:00

- Stan wyjątkowy miałby zostać wprowadzony w związku ze złą sytuacją w szpitalach w Czechach – powiedział w poniedziałek rzecznik ministra zdrowia Daniel Koppl. Decyzja gabinetu miałaby dotyczyć możliwości skierowania studentów wyższych roczników uczelni medycznych do pracy w szpitalach.

18:35

- Ta ustawa nie narusza praw żadnej ze stron – podkreśla Adam Niedzielski, odnosząc się do projektu ustawy przyznającej pracodawcom prawo do weryfikacji zaszczepienia pracowników. Minister zdrowia przekazał też informacje o rozpoczęciu szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat.

17:55

Podczas ostatniego weekendu w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim funkcjonował tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Zaszczepiło się w nim ponad 350 osób. Około 40% to osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki. A jak wyglada sytuacja epidemiologiczna na Podkarpaciu? Sprawdziliśmy.

16:45

Prezydent Rosji zapewnił, że jest gotowy, aby podano mu w ramach testów nową szczepionkę przeciwko COVID-19. Deklaracja ta padła podczas rozmowy z przedstawicielem instytutu im. Nikołaja Gamaleia. Prezydent Rosji poinformował również o przyjęciu trzeciej dawki preparatu Sputnik Light.

15:35

Czwarta fala pandemii będzie miała wydłużony charakter, ale z mniejszą liczbą zgonów - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, jest nadzieja, że liczba zakażeń zacznie spadać.

14:15

Na nic zdały się protesty. Austria wprowadziła lockdown w całym kraju. Wychodzić z domów można tylko z ważnych powodów.

13:22

Do dziś tylko ok. 3 proc. osób w pełni zaszczepionych zmarło na COVID-19. Były to głównie osoby z wielochorobowością – przekazał w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zapowiedział też decyzję o skróceniu okresu możliwości podania dawki przypominającej dla jednej z grup wiekowych.

12:06

Kiedy Europa dopiero zaczyna podawać szczepionkę wzmacniającą, Izrael przygotowuje się do czwartej dawki preparatu przeciw koronawirusowi.

10:36

W poniedziałek 22 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 334 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 8 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 377 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:25

Na podstawie danych Rejestru Stanu Cywilnego przygotowaliśmy porównanie liczby zgonów w województwach w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy, do poprzedniego takiego okresu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 21 LISTOPADA]

22:40

– W ciągu tygodnia do trzech musimy się liczyć ze wzrostem liczby zakażeń. (…) Jeden ze scenariuszy zakłada, że apogeum epidemii nastąpi w najbliższym tygodniu – ocenił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Wyjaśnił też, czy Polskę czeka kolejny lockdown.

21:15

Beata Kozidrak, Kayah, Grzegorz Markowski, Urszula, Michał Szczygieł, Viki Gabor, Filip Lato, Juan Carlos Cano, jula i Marcin Jajkiewicz mieli zaśpiewać dla krakowian na największej imprezie andrzejkowej. Ze względu na wzrost zachorowań, organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu wydarzenia na inny termin.

19:25

W ciągu ostatniej doby najwięcej zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano w Rzeszowie (92 przypadki). Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda poziom zaszczepienia mieszkańców stolicy Podkarpacia

16:00

Lekarze alarmują, że coraz częściej do szpitali trafiają pacjenci z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Wymagają oni specjalistycznego leczenia, ponieważ wirus wywołuje ogromne szkody w ich organizmie. Niestety, z relacji medyków wynika, że najciężej zakażenie przechodzą właśnie osoby niezaszczepione.

14:15

Pożary, podpalenia radiowozów, strzelaniny - do takich wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę podczas zamieszek wywołanych przez przeciwników pandemicznych obostrzeń w Rotterdamie. Holenderska policja otworzyła ogień w obronie własnej.

12:15

Liga niemiecka. Władze Bayernu Monachium postanowiły ukarać niezaszczepionych piłkarzy. Czterech spośród pięciu za czas przymusowej kwarantanny nie otrzyma wynagrodzenia. Joshua Kimmich już stracił 768 tys. euro - donosi Bild.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 21 listopada o 18 883 zakażeniach koronawirusem, zmarło 41 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 765 przypadków. Zobacz pełny raport.

9:40

Niemieccy politycy, którzy utworzą nowy rząd koalicji SPD, Zielonych i FDP, wykluczają możliwość wprowadzenia w tym kraju powszechnego obowiązku szczepień - informuje w sobotę polski serwis Deutsche Welle.

7:20

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Według ekspertów sposobem na opanowanie sytuacji i minimalizację strat są szczepienia. Prezentujemy 30 gmin i miast z Podkarpacia z największą liczbą mieszkańców zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szczepionka zmniejsza skutki ewentualnego zachorowania!

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 20 LISTOPADA]

17:55

Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym w Rzeszowie, przeprowadził w sobotę na terenie urzędu (ul. Grunwaldzka 15) kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Każdy chętny mógł zaszczepić się jednym z dwóch preparatów: Johnson&Johnson oraz Pfizer. Punkt szczepień będzie otwarty także w niedzielę 21 listopada od godz. 9 do 14!

Sobotnia akcja szczepień w Rzeszowie.

W Rzeszowie nie brakowało chętnych do zaszczepienia przeciwk...

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 20 listopada o 23414 zakażeniach koronawirusem, zmarło 382 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 1087 przypadków. Nie żyje 31 osób!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 19 LISTOPADA]

21:00

Pojęcie pracy zdalnej, na skutek pandemii Covid-19, zostało spopularyzowane i nie jest już tylko domeną freelancerów. W powszechnej opinii można spotkać się z fałszywymi przekonaniami na tematem tego, jak wygląda praca zdalna od strony prawnej i praktycznej. Dzisiaj obalamy najpowszechniejsze mity.

20:15

Ministerstwo Zdrowia wydłużyło ważność certyfikatów covidowych dla osób, które przyjęły lub zdecydują się przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Dokument będzie ważny przez 12 miesięcy od daty zaszczepienia.

19:00

Apel o przyjmowanie szczepionki przeciw Covid-19 ponowił w piątek premier Mateusz Morawiecki. - To naprawdę nie jest sygnał ostrzegawczy. To alarm - mówił o sytuacji pandemicznej w Polsce.

18:06

W szpitalu w Ostrowie Wlkp. zmarł 14-letni chłopiec, u którego stwierdzono Covid–19. Dyrekcja szpitala powiadomiła prokuraturę.

17:00

Piotr Gąsowski musi walczyć nie tylko z chorobą COVID-19, lecz także z atakami antyszczepionkowców.

16:05

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę mecz Stali Rzeszów z Garbarnią Kraków. Przyczyną są zakażenia koronawirusem w rzeszowskim zespole.

15:15

Jak się okazuje, pandemia nie wpłynęła w znaczący sposób na liczbę dni chorobowych u pracowników. Co piąty zatrudniony wziął ich mniej, a u 43 proc. liczba zwolnień lekarskich w czasie pandemii nie zmieniła się w porównaniu do wcześniejszych lat. - Praca zdalna pozwala też na to, że mając lekkie przeziębienie i tak siadamy przed komputerem i wykonujemy swoje zadania- tłumaczy ekspertka.

14:05

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany o wprowadzanie nowych obostrzeń w związku ze zwiększającą się liczbą nowych zakażeń oraz zbliżającym się szczytem czwartej fali odpowiedział, że „mamy obostrzenia, z których powinniśmy korzystać, które powinniśmy egzekwować i to się dzieje”.

10:40

W piątek 19 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 242 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarły 403 osoby. Na Podkarpaciu mamy 996 przypadków. Nie żyje 39 pacjentów z COVID-19, z czego 37 miało choroby współistniejące.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 18 LISTOPADA]

20:20

Pandemia koronawirusa przyniosła za sobą największy od dwóch dekad wzrost liczby dzieci niezaszczepionych przeciwko odrze. O globalnym problemie ostrzega w nowym raporcie WHO, tymczasem sytuacja pogarsza się również Polsce. Już dawno zniknęła bowiem odporność zbiorowa na tę zakaźną chorobę pomimo sukcesów w jej zwalczaniu, uzyskanych przez dekady obowiązkowych szczepień. Sprawdź, jaka jest obecna sytuacja, ile osób zapada na odrę i kto jest jest szczególnie zagrożony tą niebezpieczną chorobą zakaźną.

19:55

Na Starym Kontynencie biją na alarm. Mapa Europy zrobiła się czerwona. Koronawirus powrócił i zbiera żniwo. Francja ogłosiła piątą już falę pandemii.

18:45

Niepokojąco przybywa chorych z COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. W niektórych placówkach wszystkie łóżka covidowe są już zajęte i kolejnych nie da się dołożyć. Rośnie nie tylko liczba osób zakażonych, lecz także zgonów. Zła sytuacja jest w szkołach i przedszkolach. W czwartek częściowo lub całkowicie zajęcia zawiesiło aż 208 placówek!

18:15

Z sześciomiesięcznego badania kontrolnego AstraZeneca wynika, że opracowany przez firmę lek zawierający przeciwciała jest skuteczny na poziomie 83 proc. w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na objawowe COVID-19 – przekazał w czwartek koncern farmaceutyczny.

17:30

Z danych podkarpackiego kuratorium oświaty wynika, że w 208 podkarpackich szkołach trzeba było częściowo lub całkowicie zawiesić lekcje. Powód: kolejne przypadki zachorowań na COVID-19 wśród dzieci, młodzieży i kadry placówek. Najwięcej przypadków nauki zdalnej jest w szkołach podstawowych. Dotyczy 118 placówek.

17:00

Zdaniem miliardera Billa Gatesa, dostępność szczepionek chroniących przed COVID-19 i leków zwalczających objawy choroby sprawi, że w najbliższych miesiącach liczba zgonów mocno spadnie.

16:15

Szczyt obecnej fali zakażeń wirusem SARS-CoV-2 będzie ok. 5 grudnia – powiedział dr Franciszek Rakowski z ICM UW. Jego zespół wyliczył, że wówczas średnia dzienna liczba zakażeń będzie wynosiła ok. 27-28 tysięcy.

14:20

Od piątku (19 listopada) szpital w Krośnie zwiększy liczbę łóżek covidowych. Będzie to możliwe dzięki przekształceniu jednego z oddziałów.

12:42

W reakcji na rekordową liczbę nowo wykrytych zakażeń premier Czech Andrej Babisz ogłosił w środę wprowadzenie nowych restrykcji dla osób niezaszczepionych, które nie będą już mogły brać udziału w wydarzeniach publicznych oraz korzystać z usług publicznych. Negatywne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 nie będą już uznawane - podaje agencja Reutera.

10:45

18 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 882 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 370 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 1176 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:23

– Jeżeli będzie sytuacja, że w jakimś regionie, w którym służba zdrowia będzie niewydolna i nie będzie można pomóc osobom, które zachorują, to jest możliwość wprowadzenia obostrzeń na danym terenie – mówił w TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller.

8:43

W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej. Podczas rozmów zastępca GIS Izabela Kucharczyk wskazała, że rekomendacja administracji rządowej to "pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach".


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 17 LISTOPADA]

20:00

Marta Rybak to trenerka z Fitness Club Stalowa Wola. W czasie pandemii pomaga swoim podopiecznym dzięki treningom online i wstawia na Instagram swoje piękne, inspirujące zdjęcia. Zobacz:

Marta Rybak to trenerka z Fitness Club Stalowa Wola. W czasie pandemii pomaga swoim podopiecznym dzięki treningom online i wstawia na instagram swoje piękne, inspirujące zdjęcia. -  Ciężko było zacząć. Praca w domu bez żywego człowieka, gadanie do telefonu, niemożność poprawienia techniki, rozmowy... Ale po 10 miesiącach takiej pracy i prawie 180 treningach, pokochałam te zajęcia i uważam, że naprawdę wystarczy chcieć! Wszystko czego potrzebujesz do ćwiczeń to kawałek podłogi, hantle i gumy oporowe... (Ćwiczyliśmy też z krzesłem, poduszką, z butelkami, piłka itp). Mimo kwarantanny udało mi się też zrobić 2 szkolenia i 2 tygodniowe obozy, wszystko online.. Również Akcja Szlachetna Paczka w tym roku przerosła moje oczekiwania, prawie 60 osób dołożyło swoje cegiełki dzięki czemu mogliśmy pomóc aż 3 rodzinom... Serce rośnie - pisze w jednym ze swoich postów stalowowolska trenerka.W wielu wpisach daje swoim podopiecznym także rady żywieniowe, a także prezentuje, jak powinno się wykonywać poszczególne ćwiczenia.Zobacz to na kolejnych slajdach!

Marta Rybak, piękna trenerka fitness ze Stalowej Woli na Ins...

19:30

17 listopada 2019 roku według chińskich władz odnotowano pierwszy przypadek COVID-19. W grudniu 2020 roku dotarła na Antarktydę – ostatni kontynent. Pandemia spowodowała kryzysy społeczne i gospodarcze oraz śmierć milionów ludzi.

18:55

Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował w środę poseł PiS Czesław Hoc. Dodał, że będzie to projekt grupy posłów PiS.

17:00

Pod koniec października ciężarna 27-latka trafiła do UCK w Gdańsku. Tam zrobiono jej test, który wskazał, że jest zakażona koronawirusem. Po porodzie stan młodej mamy uległ pogorszeniu. Tylko cud sprawił, że cała sytuacja nie zakończyła się tragedią

16:16

Pamiętaj, że aktualnie w szpitalach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze wszystkich stron dochodzą wieści o szybko zapełniających się oddziałach covidowych i brakach personelu medycznego i pomocniczego. A to może oznaczać, że w trakcie pobytu w szpitalu, w wielu sytuacjach będziesz musiał liczyć wyłącznie na siebie i na to, co będziesz mieć w swoim szpitalnym zestawie.

Co zabrać ze sobą do szpitala covidowego? Na liście jest 27 niezbędnych rzeczy.Pamiętaj, że aktualnie w szpitalach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Ze wszystkich stron dochodzą wieści o szybko zapełniających się oddziałach covidowych i brakach personelu medycznego i pomocniczego. A to może oznaczać, że w trakcie pobytu w szpitalu, w wielu sytuacjach będziesz musiał liczyć wyłącznie na siebie i na to, co będziesz mieć w swoim szpitalnym zestawie.Fundacja GOTOWI.ORG przygotowała poradnik, jak przygotować się zawczasu na ewentualny pobyt w szpitalu covidowym.Zobacz, co przygotować na wypadek nagłej hospitalizacji. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Co wziąć ze sobą do szpitala covidowego? Na liście jest 27 n...

15:30

Plaster ze szczepionką to rozwiązanie, które nie tylko ułatwi zmagania z pandemią, ale może też zapewnić silniejszą i trwalszą ochronę przed COVID-19 niż dotychczas wprowadzone preparaty. Szczepionka drugiej generacji firmy Emergex działa w zupełnie inny sposób, a jej twórcy zyskali zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych.

14:15

Islandia zwiększa obostrzenia COVID-19 dla obywateli i turystów. Planujesz tam podróż? Przeczytaj koniecznie!

13:24

Popularny aktor i prezenter telewizyjny Piotr Gąsowski trafił do szpitala, po tym jak potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

12:08

Statystyki koronawirusa w Europie. Przedstawiamy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii.

10:42

17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 239 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 463 osoby, w tym 29 osób z naszego regionu. Na Podkarpaciu odnotowano 988 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 16 LISTOPADA]

19:30

Prawie 22 mln zł wyniosła pula nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która trwała od 1 lipca do 30 września 2021 r. Udział w niej wzięły ponad 4 mln 371 tys. dorosłych osób – poinformował Totalizator Sportowy. We wtorek odbyło się uroczyste przekazanie laureatom nagród głównych loterii.

18:40

Czteroosobowa rodzina z Budapesztu trafiła do szpitala z COVID-19 w ciężkim stanie. Wszystkich podłączono do respiratorów, ale ojciec zmarł. Jak poinformował we wtorek dziennik „Blikk”, mieli fałszywe zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw koronawirusowi.

17:30

Dyrektor generalny ministerstwa zdrowia Izraela Nachman Asz nie wykluczył, że ograniczenia podróży związane ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem mogą objąć niektóre kraje europejskie. Według doniesień mediów na liście krajów, do których Izraelczycy nie będą mogli podróżować, znalazła się Polska.

16:20

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki jest zakażony koronawirusem. Nieoficjalne dotychczas doniesienia potwierdzili w rozmowie z PolskaTimes.pl politycy Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę później głos zabrał sam zainteresowany.

15:35

Do 16 listopada zaszczepiono na Podkarpaciu 765 tys. 983 osoby, co daje 11 miejsce w skali całego kraju. Sprawdziliśmy, gdzie naszym regionie szczepienia przeciwko COVID-19 postępują najsłabiej.

Miasto Pilzno w pow. dębickimProcent mieszkańców zaszczepionych min.1 dawką (%): 31,6Mieszkańcy zaszczepieni min.1 dawką: 5760Procent mieszkańców w pełni zaszczepionych (%): 30,7Mieszkańcy w pełni zaszczepieni: 5601

30 miast i gmin na Podkarpaciu z najmniejszą liczbą zaszczep...

14:22

Norwegia poluzowała obostrzenia COVID-19 na początku października 2021. Kraj jednak uważnie monitoruje sytuację pandemiczną w poszczególnych krajach i stosuje różne restrykcje dla podróżnych z różnych państw. Według najnowszego komunikatu z 15 listopada 2021, Polska znajduje się nadal na czerwonej liście państw norweskiego rządu. Zobacz jakie obostrzenia COVID dotykają Polaków, chcących wjechać na teren Norwegii:

12:01

W związku z fatalną sytuacją na Ukrainie, jeśli chodzi o ilość osób zaszczepionych przeciw COVID-19, prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że każdy, kto się zaszczepi, otrzyma za to pieniądze.

10:42

16 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 282 osoby, w tym 15 z naszego regionu. Na Podkarpaciu odnotowano 702 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:45

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, podjął decyzję o częściowym przejściu na hybrydową formę kształcenia. Politechnika prowadzi zajęcia tradycyjnie, choć na studiach niestacjonarnych wykłady są online.

7:22

Przymusowa izolacja, nauka zdalna, powrót po długiej przerwie do szkoły, a teraz groźba ponownej izolacji, źle wpływają na stan zdrowia naszych dzieci. Zmagają się z depresją, zaburzeniami lękowymi, obniżeniem nastroju, a nawet problemami z odżywianiem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 15 LISTOPADA]

21:00

Prawdopodobnie 16 albo 17 listopada Sejm zajmie się projektem ustawy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego pozwalającym pracodawcy na weryfikację tego, czy pracownik jest zaszczepiony.

12:00

Lidia Stopyra, lekarka ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie, która od początku pandemii zmaga się z koronawirusem u swoich pacjentów, opisuje historię noworodka. Tym samym zachęca, namawia do szczepień, szczególnie u kobiet w ciąży...

10:40

15 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 512 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 12 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 322 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

7:35

Firma medyczna Salignostics z Jerozolimy opracowała pierwszy na świecie test wykrywający ciążę po analizie składu śliny, wykorzystujący technologię użytą w testach na COVID-19. Produkt trafi na rynek na początku przyszłego roku – informuje "The Times of Israel".

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 14 LISTOPADA]

17:43

Województwo podkarpackie liczy 2 121 229 mieszkańców. W pełni zaszczepionych jest 38% z nich. Jak nasz region wypada na tle całego kraju?

13:41

Angela Merkel apeluje do Niemców, by się szczepili przeciwko Covid i szykuje wojsko do pomocy.

10:37

W niedzielę 14 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 442 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 46 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 724 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:42

We Francji w jednej ze szkół w regionie administracyjnym Bretania na północnym-zachodzie kraju wykryto nowy wariant koronawirusa - poinformowała w sobotę gazeta "The Jerusalem Post".

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 13 LISTOPADA]

18:55

Ilu mieszkańców w województwie podkarpackim jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi? Zobacz statystyki szczepień na dzień - 13.11.2021.

17:00

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem sprawia, że władze austriackie w drastyczny sposób chcą izolować osoby niezaszczepione przeciwko Covid-19.

15:30

Ministerstwo Zdrowia wydłuża ważność certyfikatów covidowych dla osób po trzeciej dawce szczepienia. Dokument będzie ważny przez rok od daty przyjęcia dawki przypominającej.

13:00

Holendrzy są zaskoczeni i wściekli. Ich kraj jako pierwszy od lata na kontynencie wraca do częściowego lockdownu.

12:05

Weekendowa akcja szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim cieszyła się w sobotę sporym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa. Zaszczepić się tam będzie można także w niedzielę. Zobaczcie zdjęcia!

Trwa akcja "szczepimy się" w Urzędzie Wojewódzkim. Spore zainteresowanie mieszkańców Rzeszowa.

Trwa weekendowa akcja "szczepimy się" w Urzędzie Wojewódzkim...

10:33

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 13 listopada o 14 292 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 266 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 637 przypadków. Nie żyje 20 osób!

9:00

W Berlinie od poniedziałku obowiązywać będą nowe regulacje dotyczące walki z pandemią. Senat postanowił o kompleksowym wprowadzeniu reguły 2G (geimpfte, genosene – zaszczepieni i wyleczeni) w większości miejsc, włączając w to mecze piłki nożnej.

8:30

W ten weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym w Rzeszowie, prowadzi akcję szczepień przeciw COVID-19. Punkt zorganizowany jest w budynku urzędu przy ul. Grunwaldzkiej. Nie ma konieczności wcześniejszego umówienia się na wizytę - można przyjść prosto z ulicy!

7:45

Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem? Wypełnij formularz online i sprawdź, czy kwalifikujesz się do testu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 12 LISTOPADA]

20:02

Wobec rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 jednocześnie wzrasta prawdopodobieństwo wprowadzenia przez rząd obostrzeń dotyczących handlu.

19:00

"Piłkarze oraz sztab szkoleniowy Apklan Resovii Rzeszów przeszli w czwartek badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W czterech przypadkach dały one wynik pozytywny" - czytamy w komunikacie medycznym wydanym przez CWKS Resovia.

18:01

Zaledwie 0,57 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3,51 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

17:09

Na niecodzienny pomysł wpadł szef wiedeńskiego domu publicznego. Oferuje vouchaer z „panią do wyboru”, pod warunkiem, że wcześniej klient zaszczepi się na miejscu przeciwko koronawirusowi.

16:13

Molnupiravir, nowy doustny lek na Covid-19, może być dostępny dla polskich pacjentów już od połowy grudnia - donosi RMF FM. Polska - jako jeden z pierwszych krajów na świecie - zamówiła u producenta dostawę kilkudziesięciu tysięcy dawek tego leku.

15:05

W niespełna dwa tygodnie o 40 procent wzrosła liczba chorych z COVID-19, którzy musieli trafić do szpitali. - To pokazuje, jak bardzo przyspieszyła epidemia. Stąd też mój gorący apel do mieszkańców regionu o noszenie maseczek, zachowanie dystansu, a do tych wszystkich, którzy nie zdecydowali się na zaszczepienie, aby jeśli są jeszcze zdrowi, skorzystali z tej możliwości i zbudowali swoją odporność przeciwko koronawirusowi - podczas piątkowej konferencji prasowej prosiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

14:06

Bawaria po raz drugi doświadcza stanu klęski żywiołowej. To skutek ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem.

12:07

Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wydaje się, że koronawirus na całym świecie powoli ustępuje, ale poszczególne kraje nadal stosują bardzo różne obostrzenia, mają różne wymogi wobec turystów i podróżników, czasem je luzują, innym razem znowu zaostrzają. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na listopad 2021”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje czy urlop w Wasze ulubione miejsce!

Podróże do Japonii są niemożliwe między 29 listopada a 13 grudnia 2021.

Omikron dotyka podróżnych. Japonia zamyka granice, Polska wy...

11:00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 12 listopada o 12965 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 31 pacjentów z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło 636 przypadków. Nie żyją 3 osoby!

10:07

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przyjechał samochodem na stację paliw, wszedł do środka i nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 49-latek posiada cofnięte "prawko".

9:13

Ruszyła specjalna akcja szczepień przeciwko COVID-19 skierowana do studentów i pracowników Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Z oferty skorzystało już 98 osób, a kolejna tura - 19 listopada.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 11 LISTOPADA]

21:15

W tym roku jest szansa, że w Polsce będziemy mieli już przeciwwirusowy doustny lek molnupirawir, hamujący namnażanie wirusów SARS-CoV-2 - powiedział PAP dr n. farmaceutycznych Leszek Borkowski.

20:00

Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) wydał w czwartek pozytywną ocenę dwóch leków przeciw Covid-19: Ronapreve i Regkirona.

17:25

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej złożył skargę na kardiologa, który straszył szczepionką przeciw koronawirusowi. Co grozi lekarzowi?

15:20

Jak poinformował Maciej Hoppe, dyrektor szpitala w Grudziądzu w środę, 10 listopada w oddziale zakaźnym przebywało 56 pacjentów z COVID-19 w tym troje dzieci. Ponadto pięcioro chorych było podłączonych do respiratora.

12:30

Pandemia nie odpuszcza, dlatego Komisja Europejska pozyskuje kolejnego producenta szczepionki przeciwko koronawirusowi.

10:45

11 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 074 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 274 osób, w tym 15 osób z naszego regionu. Na Podkarpaciu odnotowano 884 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegółowe dane.

8:30

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? Wszystko wskazuje na to, że już to zrobiła. W środę, 10 listopada, już w 327 szkołach i przedszkolach województwa śląskiego uczniowie mieli zajęcia online. Placówek uczących na odległość przybywa w bardzo szybkim tempie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 10 LISTOPADA]

17:15

Grecja znowu złagodziła obostrzenia COVID-19 dla turystów. Od 8 listopada 2021 dzieci od 4 do 18 lat nie muszą mieć pełnego szczepienia ani negatywnego wyniku testu PCR, by wjechać na teren kraju. Wystarczy im prosty domowy test na COVID.

15:41

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną władze Słowacji po raz kolejny zaostrzają restrykcje. III stopień zagrożenia obowiązuje już niemal w połowie słowackich powiatów, m.in. w regionach, w których znajdują się popularne ośrodki narciarskie. Czy w tym roku będzie można pojechać na narty na Słowacje?

14:38

Twórcy alarmują: pandemia w 2020 r. kosztowała nas miliard euro. Skąd taka kwota? Taką sumę podaje opublikowany właśnie raport organizacji reprezentującej ponad cztery miliony twórców na całym świecie. - Tantiemy ze streamingu, mimo że rosną szybko, niestety nie zapewniają i nie zapewnią uczciwego i wystarczającego wynagrodzenia dla twórców - alarmuje Björn Ulvaeus z grupy ABBA.

13:36

Do mieszkańców Podkarpacia trafiło kilkaset tysięcy egzemplarzy bezpłatnego specjalnego wydania Nowin. Jego treść dotyczyła sytuacji epidemicznej w regionie i w Polsce, a także skuteczności szczepionek w walce z pandemią koronawirusa.

12:27

- Do świąt Bożego Narodzenia jest dość czasu, aby ludzie się opamiętali i zaszczepili - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Pytany o aktualne dane epidemiczne prof. Gut podkreślił, że nie ma co liczyć na to, iż wyczerpie się szybko liczba osób podatnych na zakażenie.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 18 550 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 269 osób, w tym 19 osób z naszego regionu. Sprawdź szczegóły w raporcie.

9:57

- Dzisiaj mamy zdecydowanie więcej nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w środę rano w Radiu Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Tydzień do tygodnia, to jest wzrost o ponad 77 proc. - dodał. Jednak "czarne scenariusze" przewidują nawet 40 tys. nowych zakażeń dziennie.

8:01

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 dr Paweł Grzesiowski przyznał, że wprowadziłby obowiązkowe szczepienia m.in. dla medyków czy nauczycieli, jeśli chcą wykonywać swój zawód. Ponadto jego zdaniem wprowadzony powinien zostać również obowiązek szczepień dla osób powyżej 50. roku życia. - Dzięki szczepieniom możemy inaczej walczyć z pandemią i nie musimy zamykać całego kraju - mówił.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 9 LISTOPADA]

19:00

Malediwy nie boją się koronawirusa i chętnie witają turystów z całego świata. To prawdziwy raj dla entuzjastów sportów wodnych, pięknych pejzaży, owoców morza i – przede wszystkim – luksusowych kurortów, oferujących turystom wszystko, od apartamentów nad oceanem, przez odnowę biologiczną, po zajęcia z jogi i medytacji. Zima 2021/2022 to świetna pora na urlop na Malediwach. Sprawdźcie, co trzeba zabrać na Malediwy, jakie są ceny wycieczek, obostrzenia COVID, co warto zobaczyć i zjeść!

16:35

Musimy się liczyć ze wzrostem zachorowań na COVID-19 rzędu 2-3-krotności względem tego, co w zeszłym tygodniu - powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

14:45

- Najważniejsza jest wiedza, aby przygotować się do zwalczania wirusa. Bez wiedzy, a potem odwagi i determinacji szczepień, nie uda się nam pokonać takiej choroby, jak Covid - powiedział doktor Paweł Grzesiowski, na spotkaniu z uczniami i nauczycielami w Radomiu.

13:59

Większość pracodawców spodziewała się, że pandemia sprawi, że nie będą musieli rywalizować o pracowników. Dane wskazują, że stało się odwrotnie. - Można powiedzieć, że wracamy do podobnej sytuacji, jak byłą przed pandemią, czyli rzeczywiście jest to rynek pracownika - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press ekspertka.

10:39

9 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 644 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarło 220 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 606 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:56

Ile mieszkańców w województwie podkarpackim jest zaszczepionych przeciwko koronawirusowi? Zobacz statystyki szczepień.

7:54

Jak dotąd polski rząd nie zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, pomimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Polacy są podzieleni w kwestii oceny działań rządzących - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 8 LISTOPADA]

18:05

„Premiery” na Scenie Pierogowej we Wrocławiu są smakowite i pełne kolorów. W „repertuarze”, czyli menu, znajdziemy pierogi w barwach piłkarskiego Śląska, tęczowe - dla dzieci i pomarańczowe z dynią. Główną rolę ostatnio grał Pieróg Borówka, a Tuńczyk wystąpił w oskarowej roli. „Reżyserką" tych kulinarnych spektakli jest 30-letnia Jagoda Rall, z zawodu aktorka, która w pandemii zadebiutowała w gastro.

17:16

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu, nośmy maseczkę, by chronić siebie i innych – zaapelował w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do planowanego na 11 listopada Marszu Niepodległości.

16:01

Ok. 70 proc. osób zaszczepionych już przeciwko covid deklaruje chęć przyjęcia dawki przypominającej.

15:35

Radiolog, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem otrzymał zgodę, aby pracować w szpitalu w Den Bosch na południu Holandii. Pracownicy placówki są przerażeni, podczas gdy dyrekcja wskazuje, że ryzyko zakażenia jest niewielkie.

14:05

Jeżeli nie będziemy przestrzegać tych zasad, do których chyba wszyscy już za bardzo się przyzwyczailiśmy- już ich nie przestrzegamy - to rozprzestrzenianie się koronawirusa, szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, będzie większe – ostrzega wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

13:04

Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem na świecie osiągnęła już ćwierć miliarda. Zmarło ponad pięć milionów ludzi.

12:20

W Polsce przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się 20 352 407 osób. Przedstawiamy najnowsze statystyki szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Jak wypadamy na tle świata?

10:42

8 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7316 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Zmarły 3 osoby. Na Podkarpaciu odnotowano 327 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

8:03

Zaledwie 1,5 proc. Polaków popiera wprowadzenie lockdownu w całym kraju. Bardziej jesteśmy skłonni zgodzić się na lokalne obostrzenia. Takie regulacje popiera 42,1 proc. ankietowanych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 7 LISTOPADA]

10:39

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 7 listopada o 12493 nowych zakażeniach koronawirusem. W Polsce zmarły 24 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyły 553 przypadki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 6 LISTOPADA]

20:10

Ostatniej doby najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowano w Rzeszowie - 111 przypadków. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda poziom wyszczepienia w stolicy Podkarpacia.

18:30

Szpitale tymczasowe to przedpole walki z COVID-19 – podkreślał podczas wizyty w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zachęcał również wszystkich niezaszczepionych do szczepienia się.

15:40

Ok. 70 proc. osób zaszczepionych już przeciwko covid deklaruje chęć przyjęcia dawki przypominającej. O wynikach badania dotyczącego nastawienia do dawki przypominającej poinformowali PAP jego autorzy, naukowcy z ośrodków w Poznaniu i Warszawie.

13:35

Szef MZ Adam Niedzielski pytany, czy w sytuacji odmowy zaszczepienia się pracownika medycznego, będzie on musiał pożegnać się z zawodem, odparł: "prawdopodobnie tak".

12:10

Pandemia mocno namieszała w handlowym kalendarzu. W tym roku wyjątkowo wcześnie można cieszyć się świątecznymi, a w zasadzie przedświątecznymi wyprzedażami. Handlowcy bowiem boją się ewentualnych ograniczeń lub przerw w działalności galerii handlowych.

10:45

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 6 listopada od 15190 nowych zakażeniach koronawirusem. W szpitalach zmarło 186 osób z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło minionej doby 708 przypadków, zmarło 23 pacjentów.

7:25

Federalny minister zdrowia Niemiec Jens Spahn (CDU) powiedział w piątek, że jest zwolennikiem tego, by szczepienie przypominające (tzw. booster) przeciw COVID-19 było przeprowadzane regularnie dla wszystkich co 6 miesięcy, a w szczególności dla osób starszych i przewlekle chorych - podaje Polska Agencja Prasowa.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 5 LISTOPADA]

19:05

Mówimy cały czas o wyimaginowanej segregacji, a jako społeczeństwo zapomnieliśmy o odpowiedzialności i solidarności - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. W jej ocenie, cała dyskusja o szczepieniach wychodzi z błędnych założeń, braku wiedzy i ufności wewnątrz społeczeństwa.

18:00

Rząd zapowiedział, że Kambodża będzie otwierać się na przybyszów z zagranicy stopniowo i po kawałku, by sytuacja epidemiczna nie wymknęła się spod kontroli. Nowe zasady wjazdu do Kambodży będą obowiązywały od końca listopada. Czy można będzie wreszcie pojechać do Angkor Wat?

17:10

W Niemczech, najbardziej zaludnionym kraju Unii Europejskiej liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła do prawie 34 tys.

16:05

W tej chwili nie planujemy wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Raczej będziemy koncentrować się na egzekwowaniu tych, które funkcjonują – poinformował w piątek w TVP1 Waldemar Kraska. Wiceszef resortu zdrowia zdradził, kiedy możemy spodziewać się szczytu czwartej fali epidemii oraz ile może towarzyszyć jej zakażeń.

15:00

Pierwsza z listopadowych miejskich potańcówek dla seniorów w Rzeszowie miała się odbyć w sobotę 6 listopada. Organizatorzy odwołali jednak cykl imprez, a to ze względu na sytuację związaną z koronawirusem

14:20

- Polska zakontraktowała te leki, które jeszcze nie są w obiegu i które mam nadzieję, że też uratują znaczną liczbę istnień ludzkich – mówił premier Mateusz Morawiecki na briefingu prasowym w Ząbkach odnosząc się do leku na COVID-19.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek 5 listopada od 15904 nowych zakażeniach koronawirusem. W szpitalach zmarły 152 osoby z COVID-19. Na Podkarpaciu przybyło minionej doby 715 przypadków, zmarło 9 pacjentów.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 4 LISTOPADA]

19:10

Wkrótce ma zapaść rozstrzygniecie postępowania Rzecznika Praw Pacjenta wobec Włodzimierza Bodnara, lekarza z Przemyśla, który pierwszy zaczął stosować amantadynę w leczeniu chorych na Covid-19. Oburzeni postępowaniem są politycy, ale przede wszystkim prywatne osoby.

18:30

Łączenie różnych szczepionek na COVID-19 stosuje się w kolejnych krajach – również w Polsce. Sprawdź, co daje schemat mieszany szczepień przeciw COVID-19 i w jakich sytuacjach można go stosować.

17:10

Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wydaje się, że koronawirus na całym świecie powoli ustępuje, ale poszczególne kraje nadal stosują bardzo różne obostrzenia, mają różne wymogi wobec turystów i podróżników, czasem je luzują, innym razem znowu zaostrzają. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na listopad 2021”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje czy urlop w Wasze ulubione miejsce!

16:40

Brytyjski regulator leków wydał w czwartek warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do użycia opracowanej przez firmę Merck tabletki, która skutecznie leczy Covid-19. Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, gdzie będzie ona stosowana.

15:05

Indie otwierają się na zagranicznych turystów, wszystko dzięki spadkowi zachorowań na koronawirusa. COVID wyrządził ogromne szkody gospodarce Indii, które powoli zaczynają odrabiać straty. Od połowy października 2021 do Indii mogą przybywać zaszczepieni turyści, ale tylko lotami czarterowymi. Od 15 listopada 2021 znikną kolejne ograniczenia. Sprawdźcie, co dokładnie się zmieni.

14:20

Mimo tendencji wzrostowej nowych zakażeń w regionie władze województwa z optymizmem patrzą na rozwój pandemii.

13:25

Mamy do czynienia z ogromnym przyrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. - Jeżeli ktoś znowu uważa, ze umierają statyści, albo że szczepienia nie działają – niech się czym prędzej ogarnie – powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

12:25

– Mieliśmy obniżkę zakażeń, bo ludzie w święta nie przeprowadzali testów. Wcześniej było więc 4 tys. i mniej zakażeń, a teraz wracamy do normalnego przyrostu, tydzień do tygodnia. Liczba zakażeń będzie rosła, ale nie w takim tempie – powiedział polskatimes.pl wirusolog, prof. Włodzimierz Gut.

Komentarze 429

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Dostaję ponad 90 dolarów za godzinę pracy z domu z 2 dzieci w domu. Nigdy nie sądziłem, że dam radę, ale moja najlepsza przyjaciółka zarabia na tym ponad 10 tysięcy miesięcznie i przekonała mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest nieskończony. Oto co robiłem,
G
Gość
Zacznij pracować w domu z Google. To najbardziej opłacalne finansowo, jakie kiedykolwiek zrobiłem. We wtorek dostałem wspaniałe BMW po zarobieniu 36259 dolarów w zeszłym miesiącu. Właściwie zacząłem pięć miesięcy temu i praktycznie od razu przynosiłem co najmniej 96 dolarów na godzinę. odwiedź tę stronę tutaj.
o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

Dodaj ogłoszenie