Koronawirus na Podkarpaciu. Aktualne informacje [9 - 17 kwietnia 2020]

Redakcja nowiny24.pl
Krzysztof Kapica
Koronawirus na Podkarpaciu. Zestawienie najważniejszych informacji z dni 9 - 17 kwietnia 2020.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - BIEŻĄCY RAPORT W SPRAWIE EPIDEMII.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 17 KWIETNIA]

20:23

Pierwszy maseczkomat w Rzeszowie stanął przy ul. Kwiatkowskiego. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w całym mieście będzie ich 10.

17:48

Dziś służby poinformowały o pięciu nowych chorych z Podkarpacia (poranny komunikat). Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 257 osób, 8694 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej 83. Aktualnie hospitalizowanych jest 170 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 251 przypadków zakażenia. 63 osoby wyzdrowiały, odnotowano 15 zgonów.

Kolejne 14 osób, które wyzdrowiały to:

 • 4 osoby z Tarnobrzega (dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna)
 • 7 osób z Rzeszowa (młoda kobieta i w sile wieku oraz pięciu mężczyzn w sile wieku),
 • młody mężczyzna z powiatu mieleckiego,
 • starszy mężczyzna z powiatu niżańskiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego

17:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w popołudniowym komunikacie o 165 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci 14 osób.

17:18

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oceniła, że tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do szkół. - Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności - przynała.

15:50

Dziś od godz. 19 wznowione zostają przyjęcia pacjentek do Klinicznego Oddziału Ginekologiczno - Położniczego oraz Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Izolacyjnym i Intensywną Terapią Noworodka Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Personel, u którego wynik testu na obecność koronawirusa wyszedł ujemny wraca do pracy.

13:47

Ci, którzy nie posiadali jeszcze maseczki, mogli ją dziś otrzymać od przeworskich policjantek. Zostały one uszyte i przekazane przez panią Anię, która w ten sposób chciała pomóc w powstrzymaniu pandemii.

13:40

Członkowie Federacji Anarchistycznej w Rzeszowie zwracają uwagę, że działania władz związane z pandemią koronawirusa w żadnym przypadku nie mogą zagrażać sprawiedliwości społecznej i stać ponad wolą obywateli. I dlatego postanowili zaprotestować. Oczywiście zgodnie z obecnymi przepisami.

12:38

Od 16 kwietnia maseczka stała się stałym elementem naszej garderoby. Musi zatem pasować do naszych codziennych stylizacji, w których wychodzimy do sklepu, czy pracy. Przejrzeliśmy zatem internet w poszukiwaniu designerskich maseczek. Co się okazało? Dzięki maseczkom możemy na polskie ulice wprowadzić nieco koloru i uśmiechu. Zobaczcie naszą galerię.

Od topowego polskiego projektanta, z bohaterem ulubionego fi...

12:10

Od 20 kwietnia będzie można handlować na placu targowym w Majdanie Królewskim, w ograniczonym zakresie.

11:48

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, zwróciła się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z prośbą o zgłoszenie gotowości do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa. - Liczymy na wsparcie całego środowiska medycznego, które jest potrzebne przy opiece nad osobami hospitalizowanymi - apeluje.

11:12

Od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Z pomocą dla mieszkańców wychodzą samorządy. W kilku miastach na Podkarpaciu mieszkańcy dostaną około 150 tysięcy maseczek. W Rzeszowie władze miasta nie zdecydowały się na taki ruch.

10:00

Aż 296 nowych zakażeń wykryto w Polsce. 5 osób jest z województwa podkarpackiego. W kraju zmarło kolejnych 4 pacjentów - to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

7:15

Niewykluczone, że matury 2020 zostaną przeprowadzone bez części ustnej - takie rozwiązanie zdradził Dariusz Piontkowski, minister edukacji. A to dlatego, że wyniki tych egzaminów nie mają wpływu na przyjęcia na uczelnie. Młodzi ludzie wciąż nie wiedzą, kiedy będą mogli pisać matury.

7:00

Na rynku nieruchomości sytuacja jest bardzo zła. Czy przerodzi się w poważny, długotrwały kryzys? To zależy, jak długo będziemy się zmagać z koronawirusem i wynikającymi z tego restrykcjami. - Słowa klucze, to czas i optymizm. Im szybciej życie się unormuje, tym prędzej rynek wróci na właściwe tory. Ale kiedy tak się stanie, trudno przewidzieć - rozkładają ręce eksperci.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 16 KWIETNIA]

21:00

W czasie epidemii pogrzeby na podkarpackich cmentarzach odbywają się w zupełnie inny sposób, niż tradycyjnie. Jeżeli zmarły był zakażony koronawirusem, albo miał styczność z takimi osobami, obowiązuje dodatkowa procedura, ustalona przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

19:12

Nadchodzące wybory prezydenckie są pierwszymi, w których są tak duże kłopoty ze skompletowaniem składów komisji wyborczych. Niemal we wszystkich gminach konieczne było ogłoszenie dodatkowych naborów. Ludzie boją się koronawirusa oraz tego, że nadal nie wiadomo, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory.

18:49

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia [NA ŻYWO]. Rząd przedstawia plan łagodzenia obostrzeń.

17:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 22 nowych zgonach. Wśród zakażonych jest jedna osoba z Podkarpacia

14:29

Kolorowe, w paski, w kropki, maski, chusty. Mieszkańcy Przemyśla w czwartek dostosowali się do nowych przepisów.

Zamaskowany Przemyśl. Tak mieszkańcy chronią się przed koron...

12:48

W związku z pandemią majowe wybory prezydenckie mają się odbyć drogą korespondencyjną - przewiduje projekt ustawy. U wyborców mnożą się wątpliwości.

11:28

Dzisiaj 16 kwietnia rozpoczęła się akcja rozdawania mieszkańcom gminy Kolbuszowa maseczek wielokrotnego użytku.

10:00

O 189 nowych zakażeniach w kraju i 6 ofiarach śmiertelnych poinformowało w pierwszym czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Dwóch zakażonych mężczyzn jest z Podkarpacia, w Jarosławiu zmarła 50-letnia kobieta.

8:30

Dziś wchodzą w życie przepisy nakazujące zakrywanie nosa i usta w miejscach publicznych. Zakaz nie obowiązuje w samochodach, jeżeli nie podróżują nim osoby wspólnie mieszkające i nie dotyczy dzieci poniżej 2 lat.

8:00

Czy i kiedy powrócą turyści w Bieszczady? Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi. Zapowiedzi ministra Szumowskiego nie budzą optymizmu. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko majowy weekend, ale cały ten sezon może być stracony.

7:10

Ponad 40-letni mężczyzna to pierwszy ozdrowieniec z Podkarpacia, który sam zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcąc oddać osocze. A dzięki temu uratować zdrowie i życie innych zakażonych koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 15 KWIETNIA]

20:20

Od jutra wszyscy Polacy mają obowiązek zasłaniać twarz. W Przemyślu pełna mobilizacja: ochronne maski noszą Wojak Szwejk i jego pies, a także niedźwiadki.

W Przemyślu pełna mobilizacja przez czwartkiem, ochronne mas...

18:11

PGNiG przekazało Centrum Medycznemu w Łańcucie 1,6 mln zł na kupno sprzętu do walki z koronawirusem.

17:57

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w drugim komunikacie o 6 kolejnych przypadkach z województwa podkarpackiego. Jak podano, w szpitalu w Tarnobrzegu zmarła jedna z pacjentek.

Nowi pacjenci to:

 • starsza kobieta z Tarnobrzega (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z Rzeszowa (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z powiatu jasielskiego (izolacja)
 • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)
 • młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (izolacja)

17:42

W drugim dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 174 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 18 kolejnych zgonach.

15:40

Wojewódzki Szpital w Przemyśl nie pozostał sam na polu walki z epidemią koronawirusa. Kto wsparł placówkę? Sprawdź.

Epidemia koronawirusa. Duże wsparcie dla Wojewódzkiego Szpit...

14:17

Tysiąc masek ochronnych, które tuż przed świętami rozdawała za darmo Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka posłanka do Parlamentu Europejskiego, rozeszło się błyskawicznie. W tej sytuacji posłanka dokupiła kolejną partię, którą przekaże potrzebującym osobom.

13:38

Gdzie kupić maseczki? Czy będzie trzeba nosić je w pracy lub w samochodzie? Czy ich cena znacząco nie wzrośnie? Te i inne pytania od ubiegłego tygodnia zadają sobie internauci po zapowiedzi ministra zdrowia o obowiązkowym zasłanianiu twarzy w miejscach publicznych.

13:05

Na surowe konsekwencje naraził się 40-letni mężczyzna, który złamał zasady kwarantanny, opuszczając swoje mieszkanie. W sklepie, do którego poszedł, wszczął awanturę, kasłał na klientów i straszył ich, że jest zakażony koronawirusem.

12:29

Poprawia się stan księdza z parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Po tym jak potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem, trafił do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

11:41

Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.pl, organizuje zbiórkę pieniężną, aby wspólnymi siłami wesprzeć szpital w Łańcucie.

10:00

Mamy 206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje w pierwszym dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 3 zakażenia potwierdzono na Podkarpaciu. W Polsce zmarło tez kolejnych 5 osób.

8:30

Firma Kronospan kupiła nowy ambulans transportowy dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Oprócz samochodu placówka dostała także nosze transportowe i fotel kardiologiczny.

7:40

Do czerwca nawet 450 tys. Ukraińców nie przyjedzie do Polski do pracy — szacują eksperci z Personnel Service. Powodem są ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa, szczególnie zamknięcie granic. Choć wiele firm już redukuje swoje załogi, to i tak mniejsza ilość Ukraińców może oznaczać spore problemy. Do tego dochodzi upadek przygranicznego handlu.

7:00

Z powodu epidemii koronawirusa, na Podkarpaciu wiele osób już straciło lub w najbliższym czasie straci pracę. Firmy informują o planowanych zwolnieniach grupowych. Najwięcej w powiecie dębickim, mieleckim i jasielskim.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 14 KWIETNIA]

19:43

Podkarpacka KAS przekazała już ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią. Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Koronawirus. IAS z Rzeszowa przekazała ponad 1400 litrów spi...

18:53

W związku z podejrzeniem koronawirusa u pracownika KRUS w Jaśle, placówka przy ul. Mickiewicza została dziś zamknięta do odwołania. Trwa tam dezynfekcja.

18:20

Rano informowaliśmy o tym, że na Podkarpaciu wykryto 9 nowych zakażeń koronawirusem, w popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia, na szczęście, nie odnotowało nowych pacjentów z naszego regionu.

Koronawirus na Podkarpaciu w liczbach:

 • 1516 - tyle osób znajduje się pod nadzorem
 • 12092 - tyle osób poddanych jest kwarantannie
 • 158 - tyle osób jest hospitalizowanych
 • 5065 - tyle testów wykonano
 • 40 - tyle osób wyzdrowiało
 • 13 - tyle osób zmarło

Kolejne osoby, które wyzdrowiały to:

 • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu niżańskiego
 • starsza kobieta z powiatu przeworskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego
 • młoda kobieta z powiatu leżajskiego

Wszyscy hospitalizowani są w szpitalu w Łańcucie.

17:32

Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi z zaplanowanych na dziś komunikatów dot. liczby nowych osób zakażonych koronawirusem. Potwierdzono 153 przypadki, odnotowano także 12 kolejnych zgonów.

12:55

W związku z epidemią koronawirusa w połowie marca wstrzymano ruch na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Zwykle przygraniczny teren tętni życiem, ale teraz świeci pustkami. Handel nie istnieje.

Koronawirus. W przygranicznej Medyce zamarło życie. Handel n...

11:03

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny i sanitarny w walce z koronawirusem. Od początku kwietnia terytorialsi rozpoczęli działania w nowym obszarze – pobierania wymazów na obecność COVID-19 i szyciu maseczek ochronnych. Dotychczas zebrali ponad 300 wymazów oraz uszyli ponad 1,5 tys. maseczek.

10:00

W Polsce jest 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 9 wykryto na Podkarpaciu. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

7:10

62 proc. Polaków ma oszczędności, które pozwolą im funkcjonować po utracie pracy na skutek koronawirusa. 39 proc. twierdzi, że wystarczą im one na przeżycie trzech miesięcy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 13 KWIETNIA]

17:10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 260 przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich są cztery osoby Podkarpacia - dwie, o których informowaliśmy rano oraz dwie kobiety z pow. jasielskiego. Jak podaje resort, w kraju zmarło 13 chorych pacjentów, z czego dwóch w szpitalu w Łańcucie.

11:25

Jak poinformował rzeszowski Sanepid, wczoraj w szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Potwierdzono też dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu: kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego.

10:21

W sklepach między godz. 10 a 12. zaroiło się od klientów w sile wieku. Przychodzą, bo to „godziny dla seniorów”. Sklepikarze wprost: czysta głupota. Pomysł krytykuje Polska Izba Handlu.

Made with Flourish

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 12 KWIETNIA]

17:00

W Polsce jest 318 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły kolejne 24 osoby. Wśród zakażonych jest jedna osoba z Podkarpacia - ogłosiło Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym komunikacie.

15:52

Prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA w Rzeszowie, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. WSIiZ proponuje jednorazowe zapomogi i przesunięcie terminów płatności czesnego za semestr letni.

13:16

Dobra wiadomość na święta. W województwie podkarpackim wyzdrowiały kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem.

10:36

Korczowa jest aktualnie jednym czynnym przejściem granicznym z Ukrainą na Podkarpaciu, gdzie obsługiwany jest drogowy ruch towarowy. Od połowy marca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej odprawili tam ponad 16 tysięcy samochodów ciężarowych.

8:20

Z Krystianem Herbą, rzeszowskim trialowcem, rekordzistą Guinnessa w zdobywaniu rowerem najwyższych budynków świata rozmawiamy o tym, jak bardzo pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany sportowe i artystyczne, jak sobie radzi z aktywnością w dobie zakazów, jaką sztuczkę ćwiczy w przydomowym ogrodzie i jakie ma plany po tym, gdy wszystko już wróci do normalności.

7:30

Metropolita przemyski abp Adam Szal odwołał tradycyjne błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę. Wierni zamiast tego w poranek wielkanocny powinni sami przeprowadzić Błogosławieństwo stołu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 11 KWIETNIA]

22:01

Decyzją sanepidu księża z kościoła na Staromieściu zostali objęci kwarantanną. Informacja na ten temat pojawiła się na stronie parafii św. Józefa w Rzeszowie.

19:28

Piłkarze Polonii Przemyśl i kibice tego klubu, prowadzą zbiórkę na rzecz Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

17:35

Jest drugi dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce mamy 268 nowych przypadków koronawirusa. 6 z tych przypadków wykryto na Podkarpaciu. Pozostałe dotyczą województw: mazowieckiego (128), wielkopolskiego (48), łódzkiego (29), śląskiego (18), małopolskiego (16), opolskiego (11), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3), dolnośląskiego (3), lubuskiego (2), lubelskiego (1). Zmarło kolejnych 13 osób (dziś w sumie aż 27). Nowe zgony to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M, 65-M, 82-K, 70-K – Poznań, 69-K Kraków, 70-M Racibórz, 73-M Tychy, 76-M Tychy, 79-M Jelenia Góra, 71-M Bolesławiec, 94-K Kalisz, 68-M Puławy, 93-K Częstochowa. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 6356/208 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

16:48

Do Urzędu Marszałkowskiego przywieziono w piątek 4500 kombinezonów ochronnych. Po 500 sztuk kombinezonów trafi do pięciu wojewódzkich szpitali: dwóch w Rzeszowie, w Krośnie, w Przemyślu i w Tarnobrzegu. Natomiast pozostałe 2000 kombinezonów zostaną przekazane do sztabu zarządzania kryzysowego, który będzie na bieżąco decydował gdzie tego sprzętu użyć.

16:00

Z Tomkiem Szczepanikiem, liderem zespołu Pectus świętującego 15-lecie rozmawiamy o najnowszej płycie Kobiety/Wojciech Młynarski, jakie artystki zaprosił do współpracy, jakim doświadczeniem był dla niego telewizyjny koncert bez publiczności z powodu zagrożenia koronawirusem, czy udziela się artystycznie w sieci, jak będą wyglądały u niego święta wielkanocne, za czym tęskni i co mu w duszy gra.

15:29

Główny Inspektorat Sanitarny zebrał statystyki dotyczące sposobu i miejsc, w których najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że najbardziej zagrożone są szpitale i domy pomocy społecznej.

14:28

Metropolita przemyski abp Adam Szal przekazał respirator dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. O. Pio w Przemyślu.

13:56

Spółki Grupy Ciech z województwa podkarpackiego wsparły szpitale w Leżajsku i Łańcucie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Spółki przekazały pieniądze na zakup stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych, kombinezony i przyłbice ochronne oraz płyn dezynfekujący.

12:55

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku zwalczania choroby COVID-19 wspierają różne działania. Tym razem włączyli się w akcję #DrukujemyDlaMedyków. W ramach tej operacji dla personelu medycznego podkarpackich szpitali dostarczyli już 700 przyłbic.

12:39

Tak, w niemal pustym kościele, wyglądała Liturgia Męki Pańskiej w przemyskiej katedrze. Zobaczcie zdjęcia:

Liturgia na cześć Męki Pańskiej w bazylice archikatedralnej ...

12:25

Zainicjowana przez nauczyciela z Jarosławia akcja drukowania ochronnych przyłbic, zasłaniających twarz, rozkręciła się na dobre. Zebrana wokół niego grupa zapaleńców wyprodukowała już ponad 500 przyłbic, które trafiają do pracowników służby zdrowia, a także sprzedawców.

11:40

W Wielką Sobotę ksiądz z podkrośnieńskiego Odrzykonia przejecha przez całą wieś i z zabytkowego wozu strażackiego błogosławił koszyczki ze święconką, przygotowane przez mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia:

Wielka Sobota. W Odrzykoniu ksiądz poświęcił pokarmy z zabyt...

10:05

Jest najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia: W Polsce mamy 133 nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa. Na Podkarpaciu wykryto 5 nowych zakażeń. Pozostałe dotyczą województw: śląskiego (34), kujawsko-pomorskiego (23), dolnośląskiego (20), małopolskiego (17), wielkopolskiego (10), pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (2), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1). Zmarło kolejnych 14 osób. W szpitalu w Łańcucie zmarł 69-letni mężczyzna. Pozostałe zgony to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M – Radom, 81-K – Radom, 60-M – Radom, 74-K – Radom, 84-K – Radom, 81-K – Radom, 69-M – Warszawa, 76-M – Warszawa, 85-M – Warszawa, 66-M – Warszawa, 74-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 80-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 65-M – Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 6088/195 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:50

W kościołach odwołane zostało tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Wierni zamiast tego w poranek wielkanocny powinni sami przeprowadzić błogosławieństwo świątecznego stołu.

8:35

Z powodu epidemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został ograniczony. Co robić w nagłych przypadkach? Co z planowanymi zabiegami? Wideorozmowa z Rafałem Śliżem, rzecznikiem prasowym podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

7:40

Prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca, a nie w kwietniu czy maju, ósmoklasiści i maturzyści będą zdawać egzaminy. Prawdopodobnie, bo trudno przewidzieć, czy uporamy się z epidemią koronawirusa. Wielu rodziców nie kryje, że wolałoby, aby egzaminy w ogóle w tym roku zostały odwołane.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 10 KWIETNIA]

20:26

Święta wielkanocne w Rzeszowie. Tak, w niemal pustym kościele, wyglądała Liturgia Męki Pańskiej w rzeszowskiej katedrze. Zobaczcie zdjęcia.

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej w katedrze w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

19:48

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka poseł do Parlamentu Europejskiego, w ramach akcji „Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami” rozdaje maseczki ochronne. Otrzymać może je każdy chętny.

19:13

W związku z występującą w Polsce i na świecie zagrażającą życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Carpathia Festival nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 15-17 maja 2020. - O wszelkich dalszych zmianach będziemy informować - obiecuje Estrada Rzeszowska, która współorganizuje wydarzenie.

17:00

Jest nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia: Mamy 213 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (38), łódzkiego (31), podlaskiego (16), podkarpackiego (15), małopolskiego (10), lubelskiego (10), dolnośląskiego (9), opolskiego (4), pomorskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87 – M Poznań, 82-M Poznań, 69-K Bydgoszcz, 75-M Wrocław, 71-K Bolesławiec, 73-M Kraków.

16:45

Internauci donoszą, że w podkarpackich kościołach łamie się zakaz zgromadzeń. Sygnały dochodzą z Grodziska, Cierpisza, Frysztaka, Rzeszowa i Trzebowniska. Jeden z internautów przesłał nam nawet na to dowód.

zakupy świąteczne wyglądają zupełnie inaczej. W maseczkach i rękawiczkach ochronnych, z daleka od innych. Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do zakazów i ograniczeń w sklepach oraz na bazarach.[/rel]

13:06

Jak podaje ministerstwo, w ciągu doby wykonano ponad 10,6 tys. testów na koronawirusa.

12:30

Tarcza antykryzysowa. Komu przysługuje wsparcie w ramach pomocy rządowej? Przeczytaj rozmowę z ekonomistą

10:12

Jak informuje rzeszowski Sanepid, od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 4165 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 194 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów.

10:02

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 167 nowych przypadkach zakażenia. W Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna.

Potwierdzone przypadki dotyczą województw:

 • dolnośląskiego (60),
 • śląskiego (34),
 • warmińsko-mazurskiego (15),
 • małopolskiego (10),
 • zachodniopomorskiego (10),
 • kujawsko-pomorskiego (10),
 • wielkopolskiego (8),
 • lubelskiego (7),
 • podlaskiego (5),
 • lubuskiego (4),
 • pomorskiego (2),
 • polskiego (1),
 • świętokrzyskiego (1)

7:30

Do 19 kwietnia obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się: wyjścia z domu ogranicz do minimum, utrzymuj bezpieczną odległość od innych pieszych (min. 2 metry).

7:10

Liczba potwierdzonych zakażeń

Made with Flourish

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 KWIETNIA]

21:33

Kiedy miasto zasypia do akcji wkraczają strażacy ochotnicy. Przy pomocy podchlorynu sodu dezynfekują powierzchnie przed sklepami, placówkami poczty, przejściami dla pieszych, przyciski na sygnalizatorach i inne miejsca. Opryski pomagają ustrzec się przed koronawirusem.

18:30

U 5 osób z personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Rzeszowie z oddziałów ginekologiczno - położniczego oraz neonatologii z pododdziałem izolacyjnym i intensywną terapią noworodka badania potwierdziły zakażenie koronawirusem - potwierdza nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

17:17

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 234 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - w tym 7 z województwa Podkarpackiego. Zmarło kolejnych dziesięć osób.

16:10

Zakupy w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wielkanoc już za chwilę, więc każdy myśli o tym, żeby zrobić zapasy. W jakich godzinach będą otwarte Lidl, Biedronka, Auchan i inne sklepy czy targowiska w Wielkim Tygodniu? Sprawdziliśmy najpopularniejsze z nich.

13:43

- Od przyszłego czwartku 16 kwietnia wchodzi w życie nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

13:41

- W czasie świąt zostańmy w gronie najbliższej rodziny, nie spotykajmy się w większym gronie - zaapelował premier. Po świętach rząd ma zaproponować nowy plan, dotyczący znoszenia obostrzeń, co ma poprawić stan gospodarki.

13:36

Premier: - Do 3 maja zamknięte granice.

13:33

Rząd przesuwa terminy matur i egzaminów ósmoklasistów. Odbędą się one nie wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie rząd poinformuje na trzy tygodnie przed ich nowym terminem. Szkoły zamknięte przez kolejne dwa tygodnie. Przedłużony będzie też zasiłek dla rodziców.

13:28

PILNE! Premier Mateusz Morawiecki: - Przedłużamy wszystkie ograniczenia. Do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. Ograniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania.

13:15

Anna i Robert Lewandowscy przekazali na walkę z koronawirusem w jednoimiennym szpitalu w Łańcucie niebagatelną kwotę 205 tys. zł – poinformował „Super Express”.

12:50

Ponad 200 osób ukarała mandatami w ciągu ostatnich kilku dni policja na Podkarpaciu w związku z łamaniem zakazu gromadzenia się i przemieszczania. Skierowano ok. 150 wniosków o ukaranie przez sąd. Czy wolno wyjść z psem na spacer? Co z wymienianiem opon samochodowych? Czy można usiąść na ławce w mieście? Na pytania i wątpliwości odpowiada nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

12:32

Na stronie Centrum Medycznego w Łańcucie ukazało się oświadczenie dotyczące śmieci kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Pacjent l. 63 z powiatu stalowowolskiego. Przyczyną zgonu pacjenta była niewydolność krążeniowo – oddechowa w przebiegu zarażenia COVID-19. Pacjent cierpiał na poważne choroby współistniejące.".

11:40

- W związku z dodatnim wynikiem COVID-19 u pacjentki hospitalizowanej na oddziale chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologii, wstrzymujemy przyjęcia na tym oddziale do odwołania - informuje dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

11:12

- Mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w firmie - potwierdza Andrzej Czarnecki, rzecznik prasowy w Pratt & Whitney Rzeszów. - Oba dotyczą pracowników biurowych.

10:51

- Powinniśmy ten trudny dla wszystkich czas, a w szczególności dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej, przesiedzieć cierpliwie w domu - radzi Dorota Pietracha, przewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko – Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. - Cała branża beauty jest objęta tarczą antykryzysową. Dostaniemy pomoc z ZUS, Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy. Trzeba poskładać wnioski i uzbroić się w cierpliwość.

10:17

Nie żyje 62-latek hospitalizowany w Łańcucie - podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Ponadto w Polsce odnotowano jeszcze 5 innych zgonów z powodu koronawirusa. To: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Ponadto MZ informuje, że mamy 136 nowych zakażeń koronawirusem. Siedem z nich wykryto na Podkarpaciu. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 5341. Zmarło 164 osoby, w tym 10 na Podkarpaciu.

7:40

Siedzimy w domach pozbawieni tego, co kochamy najbardziej - widoku na nasz piękny Rzeszów. Zobaczcie, jak wyglądają wyludnione ulice stolicy Podkarpacia. Widok jest niedopisania.

7:00

WIELKANOC W CZASACH ZARAZY: Kuria Diecezjalna w Rzeszowie na swojej stronie instruuje wiernych, jak podczas epidemii koronawirusa przeżywać Wielkanoc w domu i jak sprawować obrzędy podczas Wielkiego Czwartku i świąt.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie