MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Aktualne informacje [9 - 17 kwietnia 2020]

Redakcja nowiny24.pl
Krzysztof Kapica
Koronawirus na Podkarpaciu. Zestawienie najważniejszych informacji z dni 9 - 17 kwietnia 2020.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - BIEŻĄCY RAPORT W SPRAWIE EPIDEMII.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 17 KWIETNIA]

20:23

Pierwszy maseczkomat w Rzeszowie stanął przy ul. Kwiatkowskiego. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w całym mieście będzie ich 10.

17:48

Dziś służby poinformowały o pięciu nowych chorych z Podkarpacia (poranny komunikat). Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 257 osób, 8694 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej 83. Aktualnie hospitalizowanych jest 170 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 251 przypadków zakażenia. 63 osoby wyzdrowiały, odnotowano 15 zgonów.

Kolejne 14 osób, które wyzdrowiały to:

 • 4 osoby z Tarnobrzega (dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz starszy mężczyzna)
 • 7 osób z Rzeszowa (młoda kobieta i w sile wieku oraz pięciu mężczyzn w sile wieku),
 • młody mężczyzna z powiatu mieleckiego,
 • starszy mężczyzna z powiatu niżańskiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego

17:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w popołudniowym komunikacie o 165 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci 14 osób.

17:18

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oceniła, że tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do szkół. - Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności - przynała.

15:50

Dziś od godz. 19 wznowione zostają przyjęcia pacjentek do Klinicznego Oddziału Ginekologiczno - Położniczego oraz Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Izolacyjnym i Intensywną Terapią Noworodka Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Personel, u którego wynik testu na obecność koronawirusa wyszedł ujemny wraca do pracy.

13:47

Ci, którzy nie posiadali jeszcze maseczki, mogli ją dziś otrzymać od przeworskich policjantek. Zostały one uszyte i przekazane przez panią Anię, która w ten sposób chciała pomóc w powstrzymaniu pandemii.

13:40

Członkowie Federacji Anarchistycznej w Rzeszowie zwracają uwagę, że działania władz związane z pandemią koronawirusa w żadnym przypadku nie mogą zagrażać sprawiedliwości społecznej i stać ponad wolą obywateli. I dlatego postanowili zaprotestować. Oczywiście zgodnie z obecnymi przepisami.

12:38

Od 16 kwietnia maseczka stała się stałym elementem naszej garderoby. Musi zatem pasować do naszych codziennych stylizacji, w których wychodzimy do sklepu, czy pracy. Przejrzeliśmy zatem internet w poszukiwaniu designerskich maseczek. Co się okazało? Dzięki maseczkom możemy na polskie ulice wprowadzić nieco koloru i uśmiechu. Zobaczcie naszą galerię.

Od 16 kwietnia maseczka stała się stałym elementem naszej garderoby. Musi zatem pasować do naszych codziennych stylizacji, w których wychodzimy do sklepu, czy pracy. Przejrzeliśmy zatem internet w poszukiwaniu designerskich maseczek. Co się okazało? Dzięki maseczkom możemy na polskie ulice wprowadzić nieco koloru i uśmiechu. Zobaczcie naszą galerię. O zielonej maseczce w białe groszki marzy każda szanująca się blogerka modowa.

Od topowego polskiego projektanta, z bohaterem ulubionego fi...

12:10

Od 20 kwietnia będzie można handlować na placu targowym w Majdanie Królewskim, w ograniczonym zakresie.

11:48

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, zwróciła się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z prośbą o zgłoszenie gotowości do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa. - Liczymy na wsparcie całego środowiska medycznego, które jest potrzebne przy opiece nad osobami hospitalizowanymi - apeluje.

11:12

Od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Z pomocą dla mieszkańców wychodzą samorządy. W kilku miastach na Podkarpaciu mieszkańcy dostaną około 150 tysięcy maseczek. W Rzeszowie władze miasta nie zdecydowały się na taki ruch.

10:00

Aż 296 nowych zakażeń wykryto w Polsce. 5 osób jest z województwa podkarpackiego. W kraju zmarło kolejnych 4 pacjentów - to najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

7:15

Niewykluczone, że matury 2020 zostaną przeprowadzone bez części ustnej - takie rozwiązanie zdradził Dariusz Piontkowski, minister edukacji. A to dlatego, że wyniki tych egzaminów nie mają wpływu na przyjęcia na uczelnie. Młodzi ludzie wciąż nie wiedzą, kiedy będą mogli pisać matury.

7:00

Na rynku nieruchomości sytuacja jest bardzo zła. Czy przerodzi się w poważny, długotrwały kryzys? To zależy, jak długo będziemy się zmagać z koronawirusem i wynikającymi z tego restrykcjami. - Słowa klucze, to czas i optymizm. Im szybciej życie się unormuje, tym prędzej rynek wróci na właściwe tory. Ale kiedy tak się stanie, trudno przewidzieć - rozkładają ręce eksperci.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 16 KWIETNIA]

21:00

W czasie epidemii pogrzeby na podkarpackich cmentarzach odbywają się w zupełnie inny sposób, niż tradycyjnie. Jeżeli zmarły był zakażony koronawirusem, albo miał styczność z takimi osobami, obowiązuje dodatkowa procedura, ustalona przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

19:12

Nadchodzące wybory prezydenckie są pierwszymi, w których są tak duże kłopoty ze skompletowaniem składów komisji wyborczych. Niemal we wszystkich gminach konieczne było ogłoszenie dodatkowych naborów. Ludzie boją się koronawirusa oraz tego, że nadal nie wiadomo, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory.

18:49

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia [NA ŻYWO]. Rząd przedstawia plan łagodzenia obostrzeń.

17:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 22 nowych zgonach. Wśród zakażonych jest jedna osoba z Podkarpacia

14:29

Kolorowe, w paski, w kropki, maski, chusty. Mieszkańcy Przemyśla w czwartek dostosowali się do nowych przepisów.

Kolorowe, w paski, w kropki, maski, chusty. Mieszkańcy Przemyśla w czwartek dostosowali się do nowych przepisów.Od 16 kwietnia polski rząd wprowadził obowiązek "zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa". Oznacza to, że po wyjściu z domu do miejsc ogólnodostępnych każdy z nas musi mieć zasłoniętą twarz. Większość przemyślan już od kilku dni korzystała z dodatkowych środków ochronnych i wychodząc z domu zakładała maseczkę. Dzisiaj praktycznie wszyscy spotkani przez nas przechodnie mieli zasłoniętą twarz. Zobaczcie ZDJĘCIA.ZOBACZ TEŻ: Monika z Kolbuszowej rozkręciła akcję szycia maseczek

Zamaskowany Przemyśl. Tak mieszkańcy chronią się przed koron...

12:48

W związku z pandemią majowe wybory prezydenckie mają się odbyć drogą korespondencyjną - przewiduje projekt ustawy. U wyborców mnożą się wątpliwości.

11:28

Dzisiaj 16 kwietnia rozpoczęła się akcja rozdawania mieszkańcom gminy Kolbuszowa maseczek wielokrotnego użytku.

10:00

O 189 nowych zakażeniach w kraju i 6 ofiarach śmiertelnych poinformowało w pierwszym czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Dwóch zakażonych mężczyzn jest z Podkarpacia, w Jarosławiu zmarła 50-letnia kobieta.

8:30

Dziś wchodzą w życie przepisy nakazujące zakrywanie nosa i usta w miejscach publicznych. Zakaz nie obowiązuje w samochodach, jeżeli nie podróżują nim osoby wspólnie mieszkające i nie dotyczy dzieci poniżej 2 lat.

8:00

Czy i kiedy powrócą turyści w Bieszczady? Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi. Zapowiedzi ministra Szumowskiego nie budzą optymizmu. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko majowy weekend, ale cały ten sezon może być stracony.

7:10

Ponad 40-letni mężczyzna to pierwszy ozdrowieniec z Podkarpacia, który sam zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie chcąc oddać osocze. A dzięki temu uratować zdrowie i życie innych zakażonych koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 15 KWIETNIA]

20:20

Od jutra wszyscy Polacy mają obowiązek zasłaniać twarz. W Przemyślu pełna mobilizacja: ochronne maski noszą Wojak Szwejk i jego pies, a także niedźwiadki.

Józef Szwejk, towarzyszący mu piesek, a także niedźwiadki noszą maski ochronne. Nieliczni ludzie przechodzący przez Rynek robią zdjęcia nietypowo wyposażonym pomnikom.

W Przemyślu pełna mobilizacja przez czwartkiem, ochronne mas...

18:11

PGNiG przekazało Centrum Medycznemu w Łańcucie 1,6 mln zł na kupno sprzętu do walki z koronawirusem.

17:57

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w drugim komunikacie o 6 kolejnych przypadkach z województwa podkarpackiego. Jak podano, w szpitalu w Tarnobrzegu zmarła jedna z pacjentek.

Nowi pacjenci to:

 • starsza kobieta z Tarnobrzega (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z Rzeszowa (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja)
 • starsza kobieta z powiatu jasielskiego (izolacja)
 • kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)
 • młody mężczyzna z powiatu jasielskiego (izolacja)

17:42

W drugim dzisiaj komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 174 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 18 kolejnych zgonach.

15:40

Wojewódzki Szpital w Przemyśl nie pozostał sam na polu walki z epidemią koronawirusa. Kto wsparł placówkę? Sprawdź.

Wojewódzki Szpital w Przemyśl nie pozostał sam na polu walki z epidemią koronawirusa. W ostatnim czasie lecznicę wsparły takie firmy i instytucje jak: Tchibo, Rodowita z Roztocza, Fundacja Orange, Rossmann, Komputronik Przemyśl, Roche Polska, Media Expert, Beko, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, OSP Orły, Restauracja Krasiczyn Zamek, Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Krasiczyn, Nadleśnictwo Jarosław, Nadleśnictwo Lubaczów. Maseczki dla pacjentów szyją z kolei organizacje pozarządowe Metalowe Serca i Santis.Zobacz też: Władze Przemyśla przekazały Wojewódzkiemu Szpitalowi środki ochronne [ZDJĘCIA]Gdzie na Podkarpaciu szukać pomocy medycznej w nagłych przypadkach?

Epidemia koronawirusa. Duże wsparcie dla Wojewódzkiego Szpit...

14:17

Tysiąc masek ochronnych, które tuż przed świętami rozdawała za darmo Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka posłanka do Parlamentu Europejskiego, rozeszło się błyskawicznie. W tej sytuacji posłanka dokupiła kolejną partię, którą przekaże potrzebującym osobom.

13:38

Gdzie kupić maseczki? Czy będzie trzeba nosić je w pracy lub w samochodzie? Czy ich cena znacząco nie wzrośnie? Te i inne pytania od ubiegłego tygodnia zadają sobie internauci po zapowiedzi ministra zdrowia o obowiązkowym zasłanianiu twarzy w miejscach publicznych.

13:05

Na surowe konsekwencje naraził się 40-letni mężczyzna, który złamał zasady kwarantanny, opuszczając swoje mieszkanie. W sklepie, do którego poszedł, wszczął awanturę, kasłał na klientów i straszył ich, że jest zakażony koronawirusem.

12:29

Poprawia się stan księdza z parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Po tym jak potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem, trafił do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

11:41

Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.pl, organizuje zbiórkę pieniężną, aby wspólnymi siłami wesprzeć szpital w Łańcucie.

10:00

Mamy 206 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje w pierwszym dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. 3 zakażenia potwierdzono na Podkarpaciu. W Polsce zmarło tez kolejnych 5 osób.

8:30

Firma Kronospan kupiła nowy ambulans transportowy dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Oprócz samochodu placówka dostała także nosze transportowe i fotel kardiologiczny.

7:40

Do czerwca nawet 450 tys. Ukraińców nie przyjedzie do Polski do pracy — szacują eksperci z Personnel Service. Powodem są ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa, szczególnie zamknięcie granic. Choć wiele firm już redukuje swoje załogi, to i tak mniejsza ilość Ukraińców może oznaczać spore problemy. Do tego dochodzi upadek przygranicznego handlu.

7:00

Z powodu epidemii koronawirusa, na Podkarpaciu wiele osób już straciło lub w najbliższym czasie straci pracę. Firmy informują o planowanych zwolnieniach grupowych. Najwięcej w powiecie dębickim, mieleckim i jasielskim.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 14 KWIETNIA]

19:43

Podkarpacka KAS przekazała już ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią. Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany podczas działań kontrolnych i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, teraz może posłużyć do przygotowania środków dezynfekcyjnych.

Koronawirus. IAS z Rzeszowa przekazała ponad 1400 litrów spi...

18:53

W związku z podejrzeniem koronawirusa u pracownika KRUS w Jaśle, placówka przy ul. Mickiewicza została dziś zamknięta do odwołania. Trwa tam dezynfekcja.

18:20

Rano informowaliśmy o tym, że na Podkarpaciu wykryto 9 nowych zakażeń koronawirusem, w popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia, na szczęście, nie odnotowało nowych pacjentów z naszego regionu.

Koronawirus na Podkarpaciu w liczbach:

 • 1516 - tyle osób znajduje się pod nadzorem
 • 12092 - tyle osób poddanych jest kwarantannie
 • 158 - tyle osób jest hospitalizowanych
 • 5065 - tyle testów wykonano
 • 40 - tyle osób wyzdrowiało
 • 13 - tyle osób zmarło

Kolejne osoby, które wyzdrowiały to:

 • kobieta w sile wieku z powiatu ropczycko-sędziszowskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego
 • kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu niżańskiego
 • starsza kobieta z powiatu przeworskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego
 • starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego
 • młoda kobieta z powiatu leżajskiego

Wszyscy hospitalizowani są w szpitalu w Łańcucie.

17:32

Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi z zaplanowanych na dziś komunikatów dot. liczby nowych osób zakażonych koronawirusem. Potwierdzono 153 przypadki, odnotowano także 12 kolejnych zgonów.

12:55

W związku z epidemią koronawirusa w połowie marca wstrzymano ruch na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Zwykle przygraniczny teren tętni życiem, ale teraz świeci pustkami. Handel nie istnieje.

W związku epidemią koronawirusa w połowie marca wstrzymano ruch na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Zwykle przygraniczny teren tętni życiem, ale teraz świeci pustkami. Handel nie istnieje.Zobacz też:• Zamknięte polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce [ZDJĘCIA]• Około 2 tysięcy Ukraińców czeka na odprawę przed przejściem granicznym w Korczowej [ZDJĘCIA]Gospodarka. Co nas czeka w ciągu kolejnych miesięcy? Rozmowa z ekonomistą

Koronawirus. W przygranicznej Medyce zamarło życie. Handel n...

11:03

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny i sanitarny w walce z koronawirusem. Od początku kwietnia terytorialsi rozpoczęli działania w nowym obszarze – pobierania wymazów na obecność COVID-19 i szyciu maseczek ochronnych. Dotychczas zebrali ponad 300 wymazów oraz uszyli ponad 1,5 tys. maseczek.

10:00

W Polsce jest 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 9 wykryto na Podkarpaciu. Zmarło 6 kolejnych osób - informuje Ministerstwo Zdrowia.

7:10

62 proc. Polaków ma oszczędności, które pozwolą im funkcjonować po utracie pracy na skutek koronawirusa. 39 proc. twierdzi, że wystarczą im one na przeżycie trzech miesięcy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 13 KWIETNIA]

17:10

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 260 przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich są cztery osoby Podkarpacia - dwie, o których informowaliśmy rano oraz dwie kobiety z pow. jasielskiego. Jak podaje resort, w kraju zmarło 13 chorych pacjentów, z czego dwóch w szpitalu w Łańcucie.

11:25

Jak poinformował rzeszowski Sanepid, wczoraj w szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Potwierdzono też dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu: kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego.

10:21

W sklepach między godz. 10 a 12. zaroiło się od klientów w sile wieku. Przychodzą, bo to „godziny dla seniorów”. Sklepikarze wprost: czysta głupota. Pomysł krytykuje Polska Izba Handlu.

Made with Flourish

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 12 KWIETNIA]

17:00

W Polsce jest 318 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły kolejne 24 osoby. Wśród zakażonych jest jedna osoba z Podkarpacia - ogłosiło Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym komunikacie.

15:52

Prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA w Rzeszowie, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. WSIiZ proponuje jednorazowe zapomogi i przesunięcie terminów płatności czesnego za semestr letni.

13:16

Dobra wiadomość na święta. W województwie podkarpackim wyzdrowiały kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem.

10:36

Korczowa jest aktualnie jednym czynnym przejściem granicznym z Ukrainą na Podkarpaciu, gdzie obsługiwany jest drogowy ruch towarowy. Od połowy marca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej odprawili tam ponad 16 tysięcy samochodów ciężarowych.

8:20

Z Krystianem Herbą, rzeszowskim trialowcem, rekordzistą Guinnessa w zdobywaniu rowerem najwyższych budynków świata rozmawiamy o tym, jak bardzo pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany sportowe i artystyczne, jak sobie radzi z aktywnością w dobie zakazów, jaką sztuczkę ćwiczy w przydomowym ogrodzie i jakie ma plany po tym, gdy wszystko już wróci do normalności.

7:30

Metropolita przemyski abp Adam Szal odwołał tradycyjne błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę. Wierni zamiast tego w poranek wielkanocny powinni sami przeprowadzić Błogosławieństwo stołu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 11 KWIETNIA]

22:01

Decyzją sanepidu księża z kościoła na Staromieściu zostali objęci kwarantanną. Informacja na ten temat pojawiła się na stronie parafii św. Józefa w Rzeszowie.

19:28

Piłkarze Polonii Przemyśl i kibice tego klubu, prowadzą zbiórkę na rzecz Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

17:35

Jest drugi dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce mamy 268 nowych przypadków koronawirusa. 6 z tych przypadków wykryto na Podkarpaciu. Pozostałe dotyczą województw: mazowieckiego (128), wielkopolskiego (48), łódzkiego (29), śląskiego (18), małopolskiego (16), opolskiego (11), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3), dolnośląskiego (3), lubuskiego (2), lubelskiego (1). Zmarło kolejnych 13 osób (dziś w sumie aż 27). Nowe zgony to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M, 65-M, 82-K, 70-K – Poznań, 69-K Kraków, 70-M Racibórz, 73-M Tychy, 76-M Tychy, 79-M Jelenia Góra, 71-M Bolesławiec, 94-K Kalisz, 68-M Puławy, 93-K Częstochowa. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 6356/208 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

16:48

Do Urzędu Marszałkowskiego przywieziono w piątek 4500 kombinezonów ochronnych. Po 500 sztuk kombinezonów trafi do pięciu wojewódzkich szpitali: dwóch w Rzeszowie, w Krośnie, w Przemyślu i w Tarnobrzegu. Natomiast pozostałe 2000 kombinezonów zostaną przekazane do sztabu zarządzania kryzysowego, który będzie na bieżąco decydował gdzie tego sprzętu użyć.

16:00

Z Tomkiem Szczepanikiem, liderem zespołu Pectus świętującego 15-lecie rozmawiamy o najnowszej płycie Kobiety/Wojciech Młynarski, jakie artystki zaprosił do współpracy, jakim doświadczeniem był dla niego telewizyjny koncert bez publiczności z powodu zagrożenia koronawirusem, czy udziela się artystycznie w sieci, jak będą wyglądały u niego święta wielkanocne, za czym tęskni i co mu w duszy gra.

15:29

Główny Inspektorat Sanitarny zebrał statystyki dotyczące sposobu i miejsc, w których najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem. Wynika z nich, że najbardziej zagrożone są szpitale i domy pomocy społecznej.

14:28

Metropolita przemyski abp Adam Szal przekazał respirator dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. O. Pio w Przemyślu.

13:56

Spółki Grupy Ciech z województwa podkarpackiego wsparły szpitale w Leżajsku i Łańcucie oraz Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Spółki przekazały pieniądze na zakup stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych, kombinezony i przyłbice ochronne oraz płyn dezynfekujący.

12:55

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku zwalczania choroby COVID-19 wspierają różne działania. Tym razem włączyli się w akcję #DrukujemyDlaMedyków. W ramach tej operacji dla personelu medycznego podkarpackich szpitali dostarczyli już 700 przyłbic.

12:39

Tak, w niemal pustym kościele, wyglądała Liturgia Męki Pańskiej w przemyskiej katedrze. Zobaczcie zdjęcia:

W Wielki Piątek Kościół nie celebruje mszy św. W przemyskiej katedrze odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym rozpoczęła się Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Przewodniczył jej metropolita przemyski abp Arcybiskup Adam Szal. Homilię wygłosił abp senior Józef Michalik. Szczególnie wzniosłym momentem liturgii była adoracja krzyża. Ostatnim elementem obrzędów tego dnia było przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie można będzie adorować Jezusa Eucharystycznego do Wigilii Paschalnej. Zobacz też: Groby pańskie 2020 w przemyskich kościołach w Wielki Piątek [ZDJĘCIA]

Liturgia na cześć Męki Pańskiej w bazylice archikatedralnej ...

12:25

Zainicjowana przez nauczyciela z Jarosławia akcja drukowania ochronnych przyłbic, zasłaniających twarz, rozkręciła się na dobre. Zebrana wokół niego grupa zapaleńców wyprodukowała już ponad 500 przyłbic, które trafiają do pracowników służby zdrowia, a także sprzedawców.

11:40

W Wielką Sobotę ksiądz z podkrośnieńskiego Odrzykonia przejecha przez całą wieś i z zabytkowego wozu strażackiego błogosławił koszyczki ze święconką, przygotowane przez mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia:

W Wielką Sobotę ksiądz z podkrośnieńskiego Odrzykonia przejecha przez całą wieś i z zabytkowego wozu strażackiego błogosławił koszyczki ze święconką, przygotowane przez mieszkańców. Miejscowa OSP użyczyła w tym celu zabytkowego wozu pożarniczego, odrestaurowanego Dodge’a z 1942 roku, z odkrytą platformą.

Wielka Sobota. W Odrzykoniu ksiądz poświęcił pokarmy z zabyt...

10:05

Jest najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia: W Polsce mamy 133 nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa. Na Podkarpaciu wykryto 5 nowych zakażeń. Pozostałe dotyczą województw: śląskiego (34), kujawsko-pomorskiego (23), dolnośląskiego (20), małopolskiego (17), wielkopolskiego (10), pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (4), podlaskiego (3), opolskiego (2), lubelskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1). Zmarło kolejnych 14 osób. W szpitalu w Łańcucie zmarł 69-letni mężczyzna. Pozostałe zgony to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-M – Radom, 81-K – Radom, 60-M – Radom, 74-K – Radom, 84-K – Radom, 81-K – Radom, 69-M – Warszawa, 76-M – Warszawa, 85-M – Warszawa, 66-M – Warszawa, 74-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 80-K – Starachowice (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 65-M – Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 6088/195 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:50

W kościołach odwołane zostało tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Wierni zamiast tego w poranek wielkanocny powinni sami przeprowadzić błogosławieństwo świątecznego stołu.

8:35

Z powodu epidemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został ograniczony. Co robić w nagłych przypadkach? Co z planowanymi zabiegami? Wideorozmowa z Rafałem Śliżem, rzecznikiem prasowym podkarpackiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

7:40

Prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca, a nie w kwietniu czy maju, ósmoklasiści i maturzyści będą zdawać egzaminy. Prawdopodobnie, bo trudno przewidzieć, czy uporamy się z epidemią koronawirusa. Wielu rodziców nie kryje, że wolałoby, aby egzaminy w ogóle w tym roku zostały odwołane.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 10 KWIETNIA]

20:26

Święta wielkanocne w Rzeszowie. Tak, w niemal pustym kościele, wyglądała Liturgia Męki Pańskiej w rzeszowskiej katedrze. Zobaczcie zdjęcia.

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej w katedrze w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

19:48

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka poseł do Parlamentu Europejskiego, w ramach akcji „Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami” rozdaje maseczki ochronne. Otrzymać może je każdy chętny.

19:13

W związku z występującą w Polsce i na świecie zagrażającą życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Carpathia Festival nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 15-17 maja 2020. - O wszelkich dalszych zmianach będziemy informować - obiecuje Estrada Rzeszowska, która współorganizuje wydarzenie.

17:00

Jest nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia: Mamy 213 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (38), łódzkiego (31), podlaskiego (16), podkarpackiego (15), małopolskiego (10), lubelskiego (10), dolnośląskiego (9), opolskiego (4), pomorskiego (2), lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87 – M Poznań, 82-M Poznań, 69-K Bydgoszcz, 75-M Wrocław, 71-K Bolesławiec, 73-M Kraków.

16:45

Internauci donoszą, że w podkarpackich kościołach łamie się zakaz zgromadzeń. Sygnały dochodzą z Grodziska, Cierpisza, Frysztaka, Rzeszowa i Trzebowniska. Jeden z internautów przesłał nam nawet na to dowód.

zakupy świąteczne wyglądają zupełnie inaczej. W maseczkach i rękawiczkach ochronnych, z daleka od innych. Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do zakazów i ograniczeń w sklepach oraz na bazarach.[/rel]

13:06

Jak podaje ministerstwo, w ciągu doby wykonano ponad 10,6 tys. testów na koronawirusa.

12:30

Tarcza antykryzysowa. Komu przysługuje wsparcie w ramach pomocy rządowej? Przeczytaj rozmowę z ekonomistą

10:12

Jak informuje rzeszowski Sanepid, od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 4165 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 194 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów.

10:02

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 167 nowych przypadkach zakażenia. W Lublinie zmarł 88-letni mężczyzna.

Potwierdzone przypadki dotyczą województw:

 • dolnośląskiego (60),
 • śląskiego (34),
 • warmińsko-mazurskiego (15),
 • małopolskiego (10),
 • zachodniopomorskiego (10),
 • kujawsko-pomorskiego (10),
 • wielkopolskiego (8),
 • lubelskiego (7),
 • podlaskiego (5),
 • lubuskiego (4),
 • pomorskiego (2),
 • polskiego (1),
 • świętokrzyskiego (1)

7:30

Do 19 kwietnia obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się: wyjścia z domu ogranicz do minimum, utrzymuj bezpieczną odległość od innych pieszych (min. 2 metry).

7:10

Liczba potwierdzonych zakażeń

Made with Flourish

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 KWIETNIA]

21:33

Kiedy miasto zasypia do akcji wkraczają strażacy ochotnicy. Przy pomocy podchlorynu sodu dezynfekują powierzchnie przed sklepami, placówkami poczty, przejściami dla pieszych, przyciski na sygnalizatorach i inne miejsca. Opryski pomagają ustrzec się przed koronawirusem.

18:30

U 5 osób z personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Rzeszowie z oddziałów ginekologiczno - położniczego oraz neonatologii z pododdziałem izolacyjnym i intensywną terapią noworodka badania potwierdziły zakażenie koronawirusem - potwierdza nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

17:17

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 234 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem - w tym 7 z województwa Podkarpackiego. Zmarło kolejnych dziesięć osób.

16:10

Zakupy w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wielkanoc już za chwilę, więc każdy myśli o tym, żeby zrobić zapasy. W jakich godzinach będą otwarte Lidl, Biedronka, Auchan i inne sklepy czy targowiska w Wielkim Tygodniu? Sprawdziliśmy najpopularniejsze z nich.

13:43

- Od przyszłego czwartku 16 kwietnia wchodzi w życie nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

13:41

- W czasie świąt zostańmy w gronie najbliższej rodziny, nie spotykajmy się w większym gronie - zaapelował premier. Po świętach rząd ma zaproponować nowy plan, dotyczący znoszenia obostrzeń, co ma poprawić stan gospodarki.

13:36

Premier: - Do 3 maja zamknięte granice.

13:33

Rząd przesuwa terminy matur i egzaminów ósmoklasistów. Odbędą się one nie wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie rząd poinformuje na trzy tygodnie przed ich nowym terminem. Szkoły zamknięte przez kolejne dwa tygodnie. Przedłużony będzie też zasiłek dla rodziców.

13:28

PILNE! Premier Mateusz Morawiecki: - Przedłużamy wszystkie ograniczenia. Do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach. Ograniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania.

13:15

Anna i Robert Lewandowscy przekazali na walkę z koronawirusem w jednoimiennym szpitalu w Łańcucie niebagatelną kwotę 205 tys. zł – poinformował „Super Express”.

12:50

Ponad 200 osób ukarała mandatami w ciągu ostatnich kilku dni policja na Podkarpaciu w związku z łamaniem zakazu gromadzenia się i przemieszczania. Skierowano ok. 150 wniosków o ukaranie przez sąd. Czy wolno wyjść z psem na spacer? Co z wymienianiem opon samochodowych? Czy można usiąść na ławce w mieście? Na pytania i wątpliwości odpowiada nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

12:32

Na stronie Centrum Medycznego w Łańcucie ukazało się oświadczenie dotyczące śmieci kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Pacjent l. 63 z powiatu stalowowolskiego. Przyczyną zgonu pacjenta była niewydolność krążeniowo – oddechowa w przebiegu zarażenia COVID-19. Pacjent cierpiał na poważne choroby współistniejące.".

11:40

- W związku z dodatnim wynikiem COVID-19 u pacjentki hospitalizowanej na oddziale chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologii, wstrzymujemy przyjęcia na tym oddziale do odwołania - informuje dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

11:12

- Mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w firmie - potwierdza Andrzej Czarnecki, rzecznik prasowy w Pratt & Whitney Rzeszów. - Oba dotyczą pracowników biurowych.

10:51

- Powinniśmy ten trudny dla wszystkich czas, a w szczególności dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej, przesiedzieć cierpliwie w domu - radzi Dorota Pietracha, przewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko – Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. - Cała branża beauty jest objęta tarczą antykryzysową. Dostaniemy pomoc z ZUS, Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy. Trzeba poskładać wnioski i uzbroić się w cierpliwość.

10:17

Nie żyje 62-latek hospitalizowany w Łańcucie - podało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Ponadto w Polsce odnotowano jeszcze 5 innych zgonów z powodu koronawirusa. To: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Ponadto MZ informuje, że mamy 136 nowych zakażeń koronawirusem. Siedem z nich wykryto na Podkarpaciu. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 5341. Zmarło 164 osoby, w tym 10 na Podkarpaciu.

7:40

Siedzimy w domach pozbawieni tego, co kochamy najbardziej - widoku na nasz piękny Rzeszów. Zobaczcie, jak wyglądają wyludnione ulice stolicy Podkarpacia. Widok jest niedopisania.

7:00

WIELKANOC W CZASACH ZARAZY: Kuria Diecezjalna w Rzeszowie na swojej stronie instruuje wiernych, jak podczas epidemii koronawirusa przeżywać Wielkanoc w domu i jak sprawować obrzędy podczas Wielkiego Czwartku i świąt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24