Koronawirus na Podkarpaciu. Bieżący raport [26 - 31 marca 2020]

red
Adam Jankowski/Polska Press
Koronawirus na Podkarpaciu. Raport z dni 26 - 31 marca 2020.

20:23

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarła kolejna osoba - 37-latek hospitalizowany w Warszawie. Wśród nowych zakażeń dwa dotyczą Podkarpacia. Liczba zachorowań w naszym regionie wzrosła do 95.

18:45

Tak wygląda Mielec w czasach pandemii koronawirusa. To poruszające wideo z przesłaniem obejrzało już kilkanaście tysięcy osób.

18:11

Na terenie firmy Pratt & Whitney Rzeszów potwierdzono we wtorek drugi przypadek zakażenia koronawirusem. Pierwsze zachorowanie wykryto w minioną środę.

17:39

Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło poprawki Senatu skreślające z noweli specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym i w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego. Przepadł wniosek przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, by każdą z poprawek głosować osobno. Sejm przyjął większością 446 głosów całą ustawę o tarczy antykryzysowej, jednak odrzucił większość wprowadzonych do niej poprawek senackich.

16:45

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski swoją decyzją umorzył podatek od nieruchomości szpitalowi i pogotowiu ratowniczemu. Dla obu placówek to ponad 260 tys. złotych oszczędności.

16:36

Ruszyły zakupy dla szpitali. Samorząd województwa uruchomił unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na najpilniejsze zakupy dla szpitali. W sumie na ten cel zarezerwowane jest 50 mln zł. Zakupy będą w pierwszej kolejności dotyczyć środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego – maseczki, gogle, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony. Zamawiany jest także sprzęt niezbędny w udzielaniu pomocy osobom zarażonym. Są to przede wszystkim respiratory. W najbliższych dniach 20 sztuk trafi do szpitala zakaźnego w Łańcucie. W trakcie jest także zakup urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa dla sanepidu. Sprzęt ma pomóc zwiększyć ilość wykonywanych badań. Sanepid otrzyma także 7 samochodów potrzebnych do przewozu próbek. Każda z pięciu stacji pogotowia w województwie dostanie po 3 ambulanse, w sumie 15 aut, które będą służyć do przewozu pacjentów i pobierania wymazów. Uruchamiane jest także dodatkowe, czwarte specjalistyczne urządzenie, które wykorzystywane jest w ostrej niewydolności oddechowej.

16:01

Jak Amerykanie radzą sobie z koronawirusem? Czy dochodzi do masowych zwolnień? Czy w szpitalach brakuje ochronnych ubrań? O relację z Nowego Jorku poprosiliśmy Aleksandra Koraba, kiedyś dziennikarza "Nowin", dziś współzałożyciela portalu ETNT Health. Zobaczcie naszą wideorozmowę.

15:00

Znane są już wyniki testów na koronawirusa prawie 60 pracowników szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Do sześciu wzrosła liczba osób, u których wykryto zakażenie. Oprócz trojga lekarzy, o czym informowaliśmy w piątek 27 marca, pozytywny wynik testów otrzymało także trzech innych członków personelu medycznego.

14:30

W Polsce są 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 13 z nich dotyczy województwa podkarpackiego. Zmarła też kolejna osoba. To 70-letnia kobieta zakażona koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach.

13:47

Marma Polskie Folie przekazała pogotowiu i szpitalowi w Rzeszowie oraz gminom Ropczyce i Nowa Dęba specjalną partię certyfikowanej włókniny do uszycia 100 000 sztuk maseczek chirurgicznych.

13:19

Czterech mieszkańców Krosna odpowie za złamanie zakazu gromadzenia się, więcej niż dwóch osób. Mężczyźni razem pili alkohol na ławce. Gdy policjanci pouczyli ich, że mają rozejść się do domów, ci oznajmili, że spotkali się towarzysko i nie mają zamiaru stosować się do żadnych zakazów.

12:50

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Chcemy uniknąć tego co spotkało naszych partnerów w Europie Zachodniej - mówił premier Mateusz Morawicki. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

12:08

Rodzice i dyrektorzy podkarpackich szkół uważają, że egzaminy ósmoklasistów powinny być odwołane. A co z maturami? Te trzeba przesunąć na inny termin - nie mają wątpliwości.

11:20

Aplikacja ułatwia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny bez wizyt policji. W związku z jej uruchomieniem Polacy zadają Ministerstwu Cyfryzacji pytania. Chociażby takie: czy jestem śledzony?

10:29

Kolejna firma wspiera lokalne szpitale w walce z koronawirusem. Tym razem do szpitala w Łańcucie trafiło osiem oczyszczaczy powietrza.

9:22

- Najpierw zapewnijmy bezpieczeństwo, a później bierzmy się za wybory - apeluje Bartosz Romowicz, burmistrz miasta i gminy Ustrzyki Dolne. - Nie narażę zdrowia i życia mieszkańców mojej gminy tylko po to, by ktoś zorganizował wybory, bo ktoś chce te wybory wygrać.

8:40

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.

7:00

Gdzie mają szukać pomocy ciężarne pacjentki, objęte np. przymusową kwarantanną lub mające podejrzenie koronawirusa? Czy w czasie epidemii odwołać planowane badania USG i wizyty kontrolne? Te i inne pytania zadają sobie ciężarne z Podkarpacia, które nie mogą znaleźć odpowiednich rekomendacji naszych władz.


20.30

W związku z pandemią koronawirusa do oddziałów ZUS na Podkarpaciu wpłynęło dotychczas 361 wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek.

20:00

5 kolejnych ofiar śmiertelnych i 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. - Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi, 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju - czytamy w komunikacie.

18:33

W miniony weekend policjanci szczególną uwagę kierowali na miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy Rzeszowa, po to by spacerować, czy w sposób aktywny spędzać czas. Na ulicach, w parkach i terenach nad Wisłokiem porządku strzegły patrole. Sytuację z powietrza monitorował policyjny dron.

16:22

Ból zęba podczas pandemii koronawirusa może okazać się sporym problemem, ponieważ większość stomatologów zrezygnowała ze świadczenia swoich usług. NFZ opublikował na swojej stronie listę pozostałych placówek na Podkarpaciu, w których znajdziemy pomoc w nagłych przypadkach.

14:50

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 79 zakażeniach koronawirusem. 4 osoby są z województwa podkarpackiego. Pozostałe przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Liczba zakażonych w kraju wzrosła do 1984, 26 osób zmarło.

13:20

Wyzdrowiały dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem w województwie podkarpackim - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Ten pozytywny bilans w regionie zwiększył się zatem do czterech osób. Mieszkańcy naszego regionu, u których podjęte leczenie zakończyło się pełnym sukcesem to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego oraz starsza kobieta z powiatu leżajskiego. Oboje pacjenci przebywali w ostatnich dniach w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Kilka dni wcześniej poinformowano o wyzdrowieniu dwóch innych osób, małżeństwa z powiatu leżajskiego.

12:20

Kolejne przykłady bezmyślnego zachowania podczas kwarantanny. Tym razem z powiatu tarnobrzeskiego.

12:00

Katedra Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa włączyła się w pomoc lokalnym służbom medycznym. Zpoczątkowała prace nad prostymi rozwiązaniami środków ochrony osobistej przeznaczonych m.in. dla lekarzy i osób narażonych na częste kontakty osobowe. Projektowane wzory przyłbic są przeznaczone do samodzielnego wytworzenia i montażu z m.in. wykorzystaniem drukarek 3D, które są na wyposażeniu w laboratoriach PRz, ale często również wielu instytucji i gospodarstw domowych.

11:30

Policjanci codziennie kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń pozostania w domu. Większość objętych kwarantanną zachowuje się odpowiedzialnie. Niestety, zdarzają się przypadki, że osoby świadomie ją łamią, jak dwaj mieszkańcy gminy Radymno, którzy podczas kwarantanny przyjęli u siebie w domu znajomego. Za swoją lekkomyślność odpowiedzą przed sądem.

11:05

Zobaczcie, jak wyglądają opustoszałe ulice Kolbuszowej. Mieszkańcy posłuchali zaleceń i zostaja w domach.

9:36

Oświadczenie Centrum Medycznego w Łańcucie: "Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentów zarażonych koronawirusem. Pacjenci zmarli w dniach 29 i 30.03.2020 w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych: Mężczyzna w wieku 80 lat z powiatu krośnieńskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu), w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55. Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi. Kobieta w wieku 32 lat z powiatu lubaczowskiego - przyczyna zgonu - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Zmarła w dziewiątej dobie, w dniu 30.03.2020 o godz. 7.00. Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi. Rodzinom składamy wyrazy współczucia".

8:55

PILNE! NIE ŻYJĄ 4 KOLEJNE OSOBY Z POWODU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. DWIE Z NICH ZMARŁY W SZPITALU W ŁAŃCUCIE. Ministerstwo Zdrowia informuje: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:14

Z powodu pandemii koronawirusa w Rzeszowie wiele wydarzeń, koncertów i imprez zostało odwołanych, bądź przełożonych. Sprawdź, które.

7:15

Podkarpackie kurorty: Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Polańczyk i Horyniec-Zdrój świecą pustkami.


20:45

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby - czytamy w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Na liście nie ma nowych zakażeń z Podkarpacia.

20:03

Czy w okresie pandemii koronawirusa, kiedy dzieci nie chodzą do żłobków, przedszkoli, a studenci opuścili akademiki, trzeba będzie ponosić opłaty? Takie pytania otrzymujemy od naszych czytelników. Sprawdziliśmy, jak to wygląda.

18:07

Centralna Komisja Egzaminacyjna zachęca ósmoklasistów i maturzystów do próbnych egzaminów. W czasach pandemii arkusze zostaną udostępnione na stronie CKE i OKE. My także proponujemy maturzystom próbne testy przygotowane przez dębickich nauczycieli.

16:24

Kolejne organizacje i wolontariusze włączają się w pomoc dla osób potrzebujących, które w czasie pandemii koronawirusa mogą mieć problemy. Pod telefonami i w sieci dyżurują psycholodzy, także telefonicznie można poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów, czy odbiorze lekarstw z apteki.

14:30

Po godz. 14 Ministerstwo Zdrowia opublikowało drugi komunikat. W Polsce mamy 54 nowych osób z koronawirusem. 5 z nich to mieszkańcy Podkarpacia. Jest też 20 ofiara śmiertelna. To 82-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Raciborzu.

12:42

Mąż wraca z zagranicy i chce odbyć kwarantannę w odosobnieniu, gdzie go skierować? Na to pytanie mieszkanka Łańcuta nie dostała żadnej odpowiedzi. Jak się okazało, zarówno władze gminy, jak i miasta, nie dysponują lokalami, które odpowiadają wytycznym wojewody.

9:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. Zmarła też kolejna osoba. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Był pacjentem szpitala w Bytomiu.

9:12

Gdzie oglądać transmisję z mszy świętych w internecie w Rzeszowie i na Podkarpaciu? Publikujemy listę parafii i jednocześnie przypominamy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem Kościół udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych w niedzielę. Apelujemy: zostań w domu!

7:45

Pogrzeb śp. ks. Romana Kopacza, proboszcza parafii Drwinia, u którego wykryto koronawirusa, odbył się w czwartek, na cmentarzu w Trzcinicy. Po pochówku, w miejscowym kościele została odprawiona msza w intencji zmarłego. Z powodu zagrożenia COVID-19 w obrzędzie mogła wziąć udział tylko najbliższa rodzina.

7:00

O rozwoju gospodarczym regionu i pomocy przedsiębiorcom w trudnym czasie epidemii rozmawiamy z WŁADYSŁAWEM ORTYLEM, marszałkiem województwa podkarpackiego.


20:00

157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba - to 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

18:50

Ministerstwo Zdrowia publikuje dzienny raport o koronawirusie.

14:31

45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 14 osób z woj.łódzkiego,
 • 8 osób z woj. podlaskiego,
 • 6 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 4 osób z woj. małopolskiego,
 • 3 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego
 • po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego

12:50

Izba Przyjęć w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie otwarta. Pacjent nie miał koronawirusa. Badania laboratoryjne nie potwierdziły zakażenia koronawirusem u mężczyzny, który w piątek trafił na izbę przyjęć szpitala przy ul. Rycerskiej.

9:45

W piątek liczba osób objętych kwarantanną na Podkarpaciu wynosiła ponad 10 tys. Od kilku dni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

Na zdjęciu wspólna kontrola osób na kwarantannie w Jarosławiu.

Koronawirus na Podkarpaciu. Policjanci i żołnierze obrony te...

9:14

47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało własnie Ministerstwo Zdrowia

Przypadki dotyczą:

 • 12 osób z woj. małopolskiego,
 • 10 osób z woj. śląskiego,
 • 7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 6 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego,
 • 2 osób z woj. wielkopolskiego
 • po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego

8:30

Służby wojewody uzupełniły informację nt. wczorajszych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu: chodzi o kobietę w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna), kobietę w sile wieku z powiatu jasielskiego (stan dobry, ścisła kwarantanna) oraz starszego mężczyznę z powiatu leżajskiego (a nie jarosławskiego, który był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7756 osób, a 10 709 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 95 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1890 testów.


20:41

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim (razem 61). To osoby z powiatów jasielskiego, stalowowolskiego i jarosławskiego. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7756 osób, a 10 709 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 95 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1776 testów.

20:40

Mamy 49 nowych przypadków zakażenia w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:28

Czy władze informują mieszkańców Podkarpacia o wszystkich przypadkach zakażenia koronawirusem? Czy szpital w Łańcucie jest przygotowany na przyjęcie większej liczby zakażonych? Czy personel medyczny doczeka się brakujących kombinezonów i maseczek? Gdzie mają pukać osoby, które nie mają warunków do odbycia kwarantanny w domu? O to m.in. pytaliśmy wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart, która była w piątek gościem portalu nowiny24.

18:31

Jest 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

18:08

O tym, że warto unikać miejsc, w których skupia się sporo osób wiemy już od jakiegoś czasu. Na takie miejsca uwagę zwracają mieszkańcy Rzeszowa. – Na targowisku przy ul. Targowej pełno ludzi na zakupach, bez zachowania jakichkolwiek środków zaleconych przez GIS – twierdzi mieszkaniec Rzeszowa.

17:01

Wbrew informacji, która pojawiła się w czwartek, ruch na pieszym przejściu granicznym w Medyce nie zostanie w najbliższym czasie wznowiony.

14:10

Po godz. 14 Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport nt. nowych zachorowań na koronawirusa. W grupie pacjentów jest 5 osób z Podkarpacia.

13:41

Izba przyjęć Szpitala Miejskiego w Rzeszowie znowu zamknięta. Zglosił się pacjent z podejrzeniem koronawirusa

13:20

Koronawirus na Podkarpaciu. Około 2 tysięcy Ukraińców czeka na odprawę przed przejściem granicznym w Korczowej

W piątek o godz. 12 około 2 tys. Ukraińców czekało w długiej kolejce, aby móc dostać się pieszo do oddalonego o kilometr przejścia granicznego w Korczowej. Niektórzy spędzili na ulicy kilkanaście godzin.Aktualizacja, godz. 17:50- Według naszych informacji strona ukraińska wstępnie zadeklarowała, że będzie wpuszczać swoich obywateli pomimo wcześniejszych zapowiedzi o całkowitym zamknięciu granicy - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.Wojewoda podkarpacki w związku z sytuacją poleciła swoim służbom zorganizowanie napojów, kanapek oraz sanitariatów dla osób, które przybyły na granicę. Lokalni przedsiębiorcy zorganizowali możliwość zakupu ciepłych posiłków.Czytaj też: Polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce pozostanie zamknięte

Koronawirus na Podkarpaciu. Około 2 tysięcy Ukraińców czeka ...

11:58

Zmiany na granicy: otwarcie pieszego przejścia w Medyce, stały transport w Korczowej, połączenia kolejowe na Ukrainę

11:04

Jak podało Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 4,5 tys. testów na koronawirusa

10:20

Nie będzie zapowiadanego na dziś wielkiego otwarcia EME Aero w podrzeszowskiej Jasionce

8:39

23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.


20:30

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 1221, dwie kolejne osoby zmarły. To 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta. Oboje byli pacjentami szpitala w Warszawie i mieli choroby współistniejące - poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Wśród 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem jest 8 osób z Podkarpacia.

19:34

Na os. Salezjańskie w Przemyślu, w związku z pandemią koronawirusa, ruszyła samopomoc. Na wsparcie mogą liczyć mieszkańcy starsi, niepełnosprawni i potrzebujący pomocy. Można poprosić o zakupy, załatwienie spraw między innymi urzędowych, bankowych.

19:15

Nawet 5 tysięcy złotych kary grozi za nieprzestrzeganie nowych zakazów ogłoszonych przez premiera w związku z pandemią koronawirusa. To przede wszystkim zakaz wychodzenia z domu bez potrzeby, a także gromadzenia się w grupach, na przykład na skwerach i placach zabaw. - Większość mieszkańców stosuje się do tych zaleceń, ale są i tacy, którzy je ignorują - alarmują nasi Czytelnicy z Rzeszowa.

18:00

43 nowe potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce, nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - informuje Ministerstwo Zdrowia. Liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 1163. 14 spośród nich zmarło.

17:22

Pandemia koronawirusa uderza w wiele branż. Bardzo poważne problemy ma również jarosławski PKS. Mocno ograniczone kursy i brak młodzieży dojeżdzającej do szkół, powodują coraz większe kłopoty finansowe spółki, która już niedługo może mieć problem z wypłatami.

17:02

Przemyski poseł Marek Rząsa pyta wojewodę podkarpackiego o sprawy związane z ewakuacją tysięcy Ukraińców przez Przemyśl. Transport nie odbywa się tranzytem, lecz miasto stało się stacją przesiadkową, podróżni z Ukrainy często przez wiele godzin czekają na pociąg specjalny do Kijowa.

16:17

Mieszkaniec Rzeszowa wrócił z Francji 7 dni temu. Siedzi w domu na kwarantannie, odizolowany od reszty świata. Nikt nie przyszedł sprawdzić czy naprawdę jest w domu i czy wszystko u niego w porządku.

14:52

Osoby objęte obowiązkową kwarantanną, po przekroczeniu granicy, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.

14:04

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w Polsce. Jest wśród nich mieszkaniec Podkarpacia. 45. zakażonym w naszym regionie jest, jak poinformowały służby wojewody, starszy mężczyzna z powiatu lubaczowskiego. Jest hospitalizowany. Jego stan jest dobry.

13:45

W Polsce nadal oficjalnie jest 14 osób zmarłych z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało dziś informacje o 15 zgonie, ale wycofało się z niej.

13:39

Sprawdźcie proszę czy prawdą jest, że w szpitalu w Przeworsku była pacjentka z koronawirusem. Bo krążą plotki, ale nigdzie nie ma informacji oficjalnej, a osobiście uważam, ze to bardzo ważna informacja dla mieszkańców regionu - o rana dostawaliśmy takie wiadomości. Jest już oświadczenie szpitala w tej sprawie.

13:12

PILNY KOMUNIKAT SŁUŻB WOJEWODY: "Nareszcie mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość! Mamy dwie osoby, które wyzdrowiały! To kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie". Szczegóły maja być znane po godz. 15.".

12:51

Szpital w Tarnobrzegu uruchomił izbę przyjęć, gdzie mogą zgłaszać się osoby z objawami zakażenia koronawirusem. Mieści się przy ul. Szpitalnej 1 w budynku F1 przy poradniach specjalistycznych obok wejścia głównego. Pacjenci, którzy potrzebują pomocy, mogą dzwonić pod numer telefonu: 572 570 112.

11:29

Zobaczcie naszą interaktywną mapę z aktualną liczbą zakażeń koronawirusem w powiatach województwa podkarpackiego. Podajemy na niej zakażenia potwierdzone badaniami według danych z Ministerstwa Zdrowia. Mapa aktualizowana jest na bieżąco.

Made with Flourish

10:21

- Biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa tymczasowo zawiesimy większość naszych działań w wielu miejscach w Europie, od 30 marca - informuje MTU Aero Engines na swoim profilu na Facebooku. - Przyczyną są rozpoczęte przerwy w zaopatrzeniu materiałów w produkcji i konserwacji silników. Przerwa dotyczy najpierw Monachium i Rzeszowa.

9:27

KOLEJNY PRZYPADEK NA PODKARPACIU. Jak informują służby wojewody, badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, stan dobry, który przebywa w ścisłej kwarantannie. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

9:23

Ministerstwo Zdrowia informuje: Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

8:55

Już kilkanaście różnych instytucji zostało obdarowanych maseczkami wykonanymi społecznie w Kańczudze. Produkcja odbywa się w urzędzie miasta i gminy oraz prywatnych domach. Z kolei Artur Tutka, nauczyciel "mechanika" z Jarosławia rozkręcił akcje wśród posiadaczy drukarek 3D. Drukują przyłbice ochronne dla pracowników służby zdrowia i innych branż

8:45

- Ważne aby zrozumieć, że pozostanie w domu nie jest naszą porażką, formą ucieczki. Jest to oznaka naszej odpowiedzialności i dowód siły w zmaganiu się z problemem. Tej sytuacji nie powinniśmy traktować jako coś przelotnego, przemijającego. Najlepszym sposobem będzie akceptacja i przystosowanie się do nowych warunków - mówi w rozmowie z Nowinami Erwin Grzebyk, psycholog.

8:40

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA apeluje do ciężarnych pacjentek: Mówcie prawdę! Apel jest wynikiem niecodziennej sytuacji, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę, kiedy na Izbę Przyjęć zgłosiła się rodząca kobieta z mężem, który jak się okazało później, był objęty kwarantanną. Pacjentka podczas przyjęcia do szpitala nie poinformowała o tym personelu. Co więcej – wypełniając na Izbie Przyjęć ankietę wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS COV-2 świadomie zataiła prawdę.

7:20

Triduum Paschalne będziemy przeżywać oglądając transmisję z kościołów, a pokarmy będziemy święcić sami - tak w tym roku będą wyglądały święta wielkanocne w większości domów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie