Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 1 - 10 czerwca 2020

redakcja nowiny24.pl
Matury w tym roku z powodu pandemii koronawirusa rozpoczęły się początkiem czerwca.
Matury w tym roku z powodu pandemii koronawirusa rozpoczęły się początkiem czerwca. Krzysztof Kapica
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 1 - 10 czerwca 2020.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - AKTUALNY RAPORT.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 10 CZERWCA]

20:54

Biskup Kazimierz Górny został objęty kwarantanną. U dwóch jego współpracowników badania potwierdziły koronawirusa. Na kwarantannie są także księża w podrzeszowskiej Malawie, którzy mieli kontakt z zakażonym księdzem z parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie.

17:35

W całym kraju mamy 174 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 5 z nich dotyczy Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje też o 15 kolejnych ofiarach śmiertelnych (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-M, 79-K Poznań, 75-K, 93-K Bolesławiec, 91-M, 65-M, 85-K, 88-K, 88-K, 86-M, 89-K, 89-M, 73-K Warszawa, 81-K Racibórz, 81-M Starachowice.

15:41

Do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 przy ul. Szopena w Rzeszowie dotarły wyczekiwane wyniki testów na koronawirusa.

15:06

Dyrektor Zakładu Karnego w Przemyślu mjr Arkadiusz Skafiriak przekazał prezydentowi Wojciechowi Bakunowi 1600 maseczek ochronnych w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

13:38

Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów pielgrzymek podczas stanu epidemii epidemii. Aktywistom katolickim szczególnie nie podoba się jedno z nich: obowiązek noszenia identyfikatora. - To naruszenie Konkordatu i wchodzenie w kompetencje biskupów – udowadniali w środowe południe pod kościołem św. Krzyża w Rzeszowie.

10:10

Ministerstwo Zdrowia informuje o 108 nowych zakażeniach w Polsce i 8 ofiarach śmiertelnych. Żaden z wymienionych przypadków ani zgonów nie dotyczy Podkarpacia. Nie oznacza to, że w regionie sytuacja sie nagle uspokoiła. Podobnie było wczoraj. W porannym komunikacie zero zakażeń, w popołudniowym było 11. Kolejny raport MZ po godz. 17:30.

8:22

W środę 10 czerwca Słowacja otworzy prawie wszystkie swoje granice. Będzie można przekraczać granicę bez konieczności odbycia kwarantanny. Zgadnijcie, z jakim państwem granica słowacka pozostanie zamknięta.

7:28

Mimo epidemii koronawirusa w kościołach na Podkarpaciu rozpoczęły się I Komunie Święte. Rodzice są coraz bardziej zaniepokojeni zwłaszcza, że w ostatnich dniach napływają do nich niepokojące informacje. Jeden z księży z parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie ma potwierdzone zarażenie koronawirusem. Coraz więcej księży z podkarpackich parafii jest na kwarantannie. Przerażeni rodzice pytają: czy komunia musi być koniecznie podawana bezpośrednio do ust?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 9 CZERWCA]

21:04

Przeprowadzone badania czterech wikarych parafii błogosławionej Karoliny w Rzeszowie dały wynik negatywny. Jeden ksiądz jest zakażony koronawirusem.

18:14

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po godz. 17:30 o 195 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 11 dotyczy Podkarpacia.

16:45

Księża z parafii św. Barbary w Ropczycach nie są zakażeni koronawirusem. Tak wynika z ujemnych wyników badań pod kątem SARS-CoV-2.

14:51

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu w ramach dochodzenia epidemiologicznego objął kwarantanną trzech duchownych z parafii w Krasiczynie oraz dwie osoby z gminy Krasiczyn.

14:06

- W jednej z gmin powiatu przemyskiego mamy cztery nowe zachorowania, w Rzeszowie jest drugie ognisko z dwoma nowymi przypadkami zachorowań – potwierdził we wtorek Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podczas wspólnej z wojewodą Ewą Leniart konferencji prasowej.

13:25

Za maturzystami już dwa ważne egzaminy obowiązkowe: język polski i matematyka na poziomie podstawowym. Po egzaminie z „królowej nauk” jedni wychodzili w minorowych nastrojach kręcąc głowami, że ciężko było, a inni jak na skrzydłach ciesząc się, że zadania były proste i rozwiązali je w godzinę.

13:20

Nie tylko w Rzeszowie przed egzaminami maturalnymi z matematyki pojawiły się alarmy bombowe. Podobne sygnały trafiły także m.in. do szkół w Przemyślu i powiecie przemyskim. Egzaminy i tak się odbyły.

11:55

- Do obostrzeń zawsze można wrócić i na pewno takie scenariusze również rozważamy - stwierdził we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię - powiedział w RMF FM.

11:30

O godzinie 9 rozpoczęła się pisemna matura z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin potrwa 170 minut. Zapytaliśmy zdających z III LO w Rzeszowie o nastroje przed egzaminem z "królowej nauk".

Matura z matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Matura z matematyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszow...

11:25

Proboszcz i dwóch księży z parafii św. Barbary w Ropczycach zostali objęci kwarantanną. Mogli mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

11:05

Kiedy granice zostaną otwarte? Mateusz Morawiecki 6 czerwca zapowiedział pewne zmiany. W ciągu najbliższych kilku dni Polska otworzy się na Litwę, Łotwę i Estonię. Kiedy otwarcie granic z pozostałymi krajami Unii Europejskiej?

10:08

Ministerstwo Zdrowia informuje o 205 nowych zakażeniach w Polsce i śmierci 6 osób. Żaden z tych przypadków ani zgonów nie dotyczy Podkarpacia.

8:21

Przez epidemię koronawirusa po raz pierwszy opłaci się przejść na emeryturę w czerwcu. I tak do oddziału ZUS w Rzeszowie i Jaśle przychodzi coraz więcej osób zainteresowanych emeryturą. W ciągu pierwszych trzech dni czerwca placówki ZUS na Podkarpaciu odwiedziło prawie 3000 osób.

7:30

W tym roku w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana w tradycji Bożym Ciałem, ulicami naszych miast nie przejdą procesje. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie. Kuria zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych jednak przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość dwóch metrów.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 8 CZERWCA]

17:45

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy komunikat: w Polsce 380 nowych zakażeń koronawirusem. Dwa z nich na Podkarpaciu.

15:19

Jeden z największych zakładów produkcyjnych w Jaśle od maja zmniejszył wszystkim pracownikom wymiar czasu pracy o 20 proc. Za mniejszą liczbą przepracowanych godzin poszły mniejsze wynagrodzenia.

13:43

Ksiądz z parafii bł. Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej 15 w Rzeszowie jest zarażony koronawirusem. 33 osoby z bliskiego kontaktu - mieszkańcy miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego - zostali już objęci kwarantanną. Kościół zostaje zamknięty do odwołania.

12:00

Mielec był gospodarzem pierwszej imprezy rowerowej w czasach pandemii. Rowerzyści musieli się zmierzyć z wymagającą trasą. Zobaczcie zdjęcia:

Mielec był gospodarzem pierwszej imprezy rowerowej w czasach...

11:00

328 maturzystów zdaje dziś pisemny egzamin z języka polskiego w II LO w Rzeszowie. Do liceum przyszli w grupach, o określonych godzinach i weszli wskazanymi drzwiami. Na wejściu - obowiązkowa dezynfekcja dłoni.

Matura 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.

Matura 2020 z języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym...

10:55

Nie idziemy sprawdzić, co tam hałasuje na strychu. Staramy się po prostu nie zwracać na to uwagi - tak właśnie można scharakteryzować obecny stosunek zarówno rządu, jak i Polaków do epidemii koronawirusa

10:10

Trzy nowe zakażenia na Podkarpaciu i jedna ofiara śmiertelna (92-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie) - to informacje z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Polsce 219 nowych przypadków.

8:05

Egzaminem z języka polskiego rozpoczynają się przeniesione z maja matury. W dobie epidemii koronawirusa, a więc z wieloma nakazami i obostrzeniami, jakich wcześniej nigdy nie było. Do szkoły młodzi ludzie muszą wkroczyć z zachowaniem dystansu od kolegów, w osłonach na usta i nos, ze zdezynfekowanymi dłońmi. Wejdą podzieleni na grupy, o różnych godzinach i różnymi drzwiami.

7:30

766 tysięcy rozliczeń PIT za ubiegły rok podatnicy z województwa podkarpackiego złożyli w formie elektronicznej. To rekord, na który spory wpływ miała niewątpliwie epidemia koronawirusa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 7 CZERWCA]

19:19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 575 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich dotyczą Podkarpacia.

15:33

Polska nie notuje postępów w walce z epidemią. W sobotę padł kolejny rekord dziennej liczby zakażonych.

14:00

Pięciu księży z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie zostało objętych kwarantanną. Jeden z nich może być zarażony koronawirusem.

11:00

11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie odbędzie się tradycyjna procesja ulicami Przemyśla. Nie oznacza to jednak, że procesji z Bożym Ciałem nie będzie w ogóle.

10:08

Niedziela 7 czerwca przynosi 263 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie ma nowych zakażeń na Podkarpaciu.

10:00

Księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Kościół został zamknięty do odwołania. Taką decyzję podjął sanepid.

8:15

Zanim COVID-19 na dobre rozpanoszył się w naszym życiu, ludzie znali takie koronawirusy jak SARS czy MERS, które do tej pory zbierały równie śmiertelne żniwo.

Nie tylko COVID-19. Oto inne koronawirusy, z którymi musiała...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 6 CZERWCA]

19:47

W sobotę otwarte zostały odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pogoda dopisała, jednak chętnych nie było zbyt wielu. Zobaczcie zdjęcia.

Baseny ROSiR w Rzeszowie w pierwszy dzień po zniesieniu zakazów związanych z pandemią.

Baseny ROSiR otwarte. Tak było w pierwszy dzień po zniesieni...

17:35

Popołudniowy komunikat Ministerstwa Zdrowia to 317 zakażeń koronawirusem, co dzisiejszego dnia łącznie daje 576 przypadków. To największy przyrost od początku pandemii. Tym razem na liście jest osoba z Podkarpacia. MZ informuje tez o kolejnych 10 ofiarach śmiertelnych.

14:47

W poniedziałek pierwszy egzamin maturalny. Jaka lekturę trzeba będzie omówić na języku polskim? W czasach epidemii tylko "Dżuma" - tak żartują maturzyści zapytani o tegoroczne typy tematów.

11:46

W sobotę 6 czerwca działalność wznowiły siłownie i klub fitness. Odwiedziliśmy OpenFit w Przemyślu.

W sobotę 6 czerwca działalność wznowiły siłownie i klub fitness. Odwiedziliśmy OpenFit w Przemyślu.

Siłownie i kluby fitness ponownie otwarte. Odwiedziliśmy Ope...

10:15

W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 259 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków, a większość, bo aż 195, jest z województwa śląskiego. Zmarło 6 osób, w tym 82-pacjentka szpitala w Łańcucie.

8:15

Do 12 czerwca obowiązuje rozporządzenie MSWiA o kontroli na wewnętrznych granicach Polski. W województwie podkarpackim dotyczy to granicy ze Słowacją. Co dalej? Pojawiły się informacje, że kontrola ta może zostać wkrótce zniesiona.

7:00

Rząd poluzował obostrzenia, dlatego od dziś (6 czerwca) mogą zostać otwarte m.in. baseny i kąpieliska. Zaprasza do siebie kultowe rzeszowskie kino Zorza. Będzie można popływać też na odkrytych basenach ROSiR, krytych pływalniach Karpik i Delfin oraz na żwirowni. Ale uwaga! Są obostrzenia dotyczące liczby korzystających, używania maseczek, zajmowania miejsc.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 5 CZERWCA]

22:36

20 czerwca uruchamiamy kolejne połączenia krajowe: raz w tygodniu z Rzeszowa do Gdańska i 3 razy w tygodniu z Krakowa do lotniska Olsztyn-Mazury - poinformowały właśnie Polskie Linie Lotnicze LOT.

21:01

9 specjalnie przygotowanych sal, ściśle określone zasady wejścia do budynków zgodne z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, wyliczone ilości miejsc i zajęcia dla ostatnich roczników – tak wygląda pierwszy etap powrotu do zajęć w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zgodnie z rozporządzeniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego tylko ostatnie roczniki rozpoczynają zajęcia w weekend 6 i 7 czerwca.

20:53

W nietypowy sposób działalność rozpocznie hala gimnastyczna przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, czyli Centrum Rozwoju Badmintona. W poniedziałek egzamin będzie w niej pisać część ze 184 tegorocznych maturzystów I LO. Zobaczcie zdjęcia:

Nowy obiekt powstawał od stycznia 2018, kosztował prawie 8 mln złotych.

Nietypowy start nowej hali gimnastycznej przy I LO w Przemyś...

17:37

W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia o 233 nowych zakażeniach koronawirusem i kolejnych 10 ofiarach śmiertelnych. Żaden z tych przypadków, ani zgonów nie dotyczy Podkarpacia.

16:00

W Zespole Szkół numer 3 "Budowlance" w Tarnobrzegu w piątek od rana trwały ostatnie przygotowania do matury, która rozpocznie się w poniedziałek. Uczniowie z egzaminami zmierzą się w salach lekcyjnych, które zostały specjalnie dostosowane do wymogów związanych z epidemią koronawirusa. Strażacy ochotnicy zdezynfekowali też korytarze, klatki schodowe i toalety. Zobaczcie zdjęcia:

Tarnobrzeg. "Budowlanka" gotowa na przyjęcie maturzystów. Zo...

15:36

Miarą walki z pandemią jest liczba osób, które zachorowały, a według światowych szacunków wygląda na to, że w zależności od kraju, miasta, regionu zachorowało od 20 procent w Nowym Jorku do 2 czy 3 procent w polskiej populacji - mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog. Przeczytajcie całą rozmowę:

13:10

Matura 2020 z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej, z małymi wyjątkami. Do szkoły i do sali trzeba wejść z zasłoniętymi ustami i nosem, ale podczas pisania maseczki, czy przyłbice będzie już można zdjąć.

12:07

W czasach pandemii zmieniają się preferencje pracodawców. Wiele firm poszukuje pracowników o wąskich specjalizacjach oraz specjalistów, którzy pomogą przedsiębiorstwu dostosować się do nowych realiów.

10:41

Kino rowerowe było pierwszą imprezą zorganizowaną w Rzeszowie po odmrożeniu kultury.

10:07

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 129 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Na liście nie ma Podkarpacia.

9:10

Wiele wskazuje na to, że tzw. 1000 plus, czyli bon turystyczny o wartości 1000 zł do wydania na wypoczynek w Polsce nie będzie przyznawany na tegoroczne wakacje. Niewykluczone, że projekt w ogóle nie wejdzie w życie.

8:46

Po godz. 10 opublikujemy dane o nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 4 CZERWCA]

17:40

361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Dwie osoby zmarły. A jak sytuacja wygląda na Podkarpaciu?

13:17

W czwartek ruszyła oficjalnie kampania Rafała Trzaskowskiego na Podkarpaciu. Członkowie Platformy Obywatelskiej rozstawili się z kilkunastu miastach i zbierają podpisy. Jak piszą na swoim facebookowym profilu, chcą "zrobić psikusa prezesowi".

12:28

W Mielcu policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojemnika na wolne datki wraz z 600 zł. Zbiórka prowadzona była przez mieleckie stowarzyszenie na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

10:00

W czwartek rano w Polsce jest 139 nowych przypadków koronawirusa, wśród zakażonych nie ma osób z Podkarpacia. Zmarły 2 osoby: 83-letnia kobieta w Zgierzu i 67-letni mężczyzna w Raciborzu.

6:10

Grupy najmłodszych dzieci na półkoloniach i koloniach zmniejszone do 12 osób, starszych do 14, izolatki, środki dezynfekcyjne, oświadczenia o zdrowiu, regularne mierzenie temperatury - to tylko niektóre z wytycznych ministerstw edukacji, zdrowia i GiS. W Rzeszowskim Domu Kultury w pierwszej połowie wakacji zostaną zorganizowane półkolonie w dwóch filiach, a w sierpniu dojdą jeszcze dwie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 3 CZERWCA]

20:15

Pierwszą po blisko trzech miesiącach kolejkę rozegrały drużyny Resovii, Stali Rzeszów i Stali Stalowa Wola. Zobaczcie wyniki, relacje i zdjęcia:

19:05

Prawie 80 mld złotych różnego rodzaju długów mieli Polacy w pierwszym kwartale 2020 roku. Tak wynika z raportu przygotowanego przez BIG Info Monitor. Jednak najgorsze może być dopiero przed nami, bo mogą dać znać o sobie cięcia wprowadzone przez różne firmy.

17:31

142 zakażenia koronawirusem i aż 13 kolejnych zgonów - to najnowsze dane przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród nowych ofiar pacjent z Przemyśla.

14:12

Biskup Jan Wątroba odwołał obowiązującą w diecezji rzeszowskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszach św. w niedziele i święta nakazane. Dekret wchodzi w życie od 6 czerwca.

13:47

Podkarpacie może cieszyć się z relatywnie niskiej liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Radość nieco przedwczesna: mało ich dlatego, że… mało, czy dlatego, że mało testujemy? Podkarpacie nie takie zdrowe, jak je maluje statystyka.

10:00

Jest 150 nowych zakażonych, w tym jedna osoba z Podkarpacia - czytamy w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Zmarło kolejnych 10 osób.

8:06

Podkarpackie szkoły przygotowują się do przeprowadzenia przeniesionych z maja na czerwiec egzaminów maturalnych w szczególnym reżimie sanitarnym. Do szkół nie przyjdą wszyscy naraz, tylko o określonych godzinach i wejdą wyznaczonym wcześniej wejściem. Obowiązkowo w maseczkach, przyłbicach, czy innych osłonach na usta i nos. Na dzień dobry muszą zdezynfekować ręce.

7:10

W czerwcu zapadnie decyzja, co z tegorocznym Rzeszowskim Budżetem Obywatelskim. Głosowanie, które planowano na maj nie doszło do skutku z powodu epidemii.

6:30

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność. Osoby, które oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogły je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy zostało przerwane z powodu pandemii. Jednak przed podjęciem kuracji muszą zrobić test pod kątem koronawirusa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 2 CZERWCA]

20:10

Na Podkarpaciu z Tarczy Kryzysowej do kieszeni przedsiębiorców wpłynęło pond 291 mln zł wsparcia. Jak zapewnia wojewoda Ewa Leniart, liczba firm które zyskują pomoc stale rośnie.

Polski Fundusz Rozwoju opublikował dane na temat pomocy przedsiębiorcom, z podziałem na powiaty, w ramach Tarczy Finansowej PFR.Dane aktualne na 2 czerwca 2020 r.

Tarcza finansowa dla przedsiębiorstw. Sprawdź, z jakich powi...

17:35

W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 129 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 11 ofiarach śmiertelnych. Zakażenia i zgony nie dotyczą Podkarpacia.

15:39

Firma FBSerwis Karpatia z Tarnowa, działająca w południowo-wschodniej Polsce, przekazała Przemyślowi 10 tys. złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze te w całości przeznaczone zostały na zakup maseczek dla przemyskich szkół i przedszkoli.

13:03

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zagrożenia koronawirusem mimo, że został wydłużony do 14 czerwca, nie przysługuje wszystkim rodzicom. Rodzice zaczynają mieć problemy i apelują do rządu o naprawienie przepisów.

12:07

Przewoźnicy autokarowi i busowi z Podkarpacia liczą straty. Wielu z nich jest na skraju upadłości, a jeśli pasażerowie nie zaczną znowu korzystać z ich usług, będą musieli zamknąć interes. Po wakacjach na pomoc może być już za późno.

10:00

Podkarpacie znów bez zakażeń koronawirusem. W kraju potwierdzono 107 nowych przypadków, zmarło 7 osób.

8:12

Ceny owoców i warzyw wciąż rosną. Klienci są zmartwieni, a ekonomiści prognozują, że będzie jeszcze drożej.

6:00

30 maja rząd zniósł kolejne ograniczenia związanych z pandemią korowirusa, w tym związane z kościołami. M.in. nie ma już limitu osób, które mogą przebywać w świątyniach. W związku z tym od przyszłej niedzieli zniesiona została dyspensa, poza wyjątkami, od uczestnictwa w mszach świętych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 1 CZERWCA]

18:09

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach zakażenia w Polsce. Zmarło 9 kolejnych osób.

16:44

Z uwagi na pandemię wypożyczalni elektrycznych skuterów, hulajnóg oraz rowerów miało w tym roku w Rzeszowie nie być. Ale dziś jednak ruszyła! Nie zmieniły się zasady wypożyczania i cennik.

15:59

Tysiąc maseczek ochronnych wyprodukowanych w zakładzie karnym w Chmielowie w ramach akcji "Resort sprawiedliwości pomaga" przekazała Służba Więzienna na ręce prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Maseczki trafią między innymi do tarnobrzeskich placówek oświatowych.

13:27

Epidemia pokrzyżowała plany nie tylko turystom, ale także biurom podróży, które znalazły się w wielkich kłopotach. Przedstawiciele branży turystycznej narzekają na brak wsparcia, mnóstwo pracy i zero zarobków od trzech miesięcy. Wzywają też rząd do otwarcia granic i wsparcia branży.

12:06

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na lotnisku w Jasionce znów wylądował samolot. Do Rzeszowa przylecieli pasażerowie z Warszawy. Zobaczcie zdjęcia.

Lotnisko w Jasionce powraca do życia. Pierwszy lot z Warszaw...

10:47

Mimo kiepskiej pogody i wciąż trwającej epidemii prace na budowie podkarpackiego odcinka drogi ekspresowej S19 trwają bez zakłóceń. Zobacz, na jakim są etapie.

10:00

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia poinformowało op 202 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia. Zmarła jedna osoba, to 54-letnia pacjentka szpitala w Grudziądzu.

6:30

Pogłębia się dziura finansowa w budżetach podkarpackich samorządów. W związku z pandemią koronawirusa miasta i gminy tracą wpływy m.in. z podatków, opłat lokalnych i czynszów. Zaczęło się zaciskanie pasa. Wiele inwestycji, na które czekają mieszkańcy, może nie doczekać się realizacji.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie