Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 1 - 10 maja 2020

red
Przemysław Świderski
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 1 - 10 maja 2020.

21:20

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, znów działa giełda na rzeszowskim Załężu. Do sprzedaży wystawiono mnóstwo samochodów. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii zdjęć.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w Rzeszowie znów działa giełda samochodowa. Do sprzedaży wystawiono mnóstwo samochodów. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii zdjęć. Seat Altea - rok produkcji 2009, z silnikiem 1.6 benzyna o mocy 105 KM. Stan licznika 55 tys.km. Cena 20 000 zł

Ciekawa giełda samochodowa w Rzeszowie - 10 maja 2020 [ZDJĘC...

19:52

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który jest słuchaczem podyplomowych studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Skarży się, że podczas epidemii koronawirusa czesne do opłacenia pozostało takie samo, pomimo tego, że zaoczni studenci płacą mniej. Do tego wykładowcy nie prowadzą zajęć i nie ma z nimi kontaktu. Jak odpowiada na to uczelnia?

19:11

Biskupi metropolii przemyskiej abp Adam Szal (metropolita przemyski), bp Marian Rojek (biskup zamojsko-lubaczowski) i bp Jan Wątroba (biskup rzeszowski) we wspólnym liście mówią m.in. o niesprawiedliwym piętnowaniu osób chorych na koronawirusa, przebywających w izolacji i na kwarantannie, o niesłusznym odcinaniu się od posługi personelu medycznego oraz apelują o przestrzeganie przepisów państwowych i kościelnych.

17:30

Popołudniowy komunikat Ministerstwa Zdrowia to 175 nowych zakażeń koronawirusem i 9 zmarłych pacjentów. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia.

17:07

Po dłuższym przestoju ponownie otwarte zostało targowisko przy ul. Dworaka w Rzeszowie. Od razu pojawiły się tłumy chętnych na zakupy. Co można było kupić? Odzież damską, męską i dziecięcą, buty oraz różne akcesoria. Wszystko w atrakcyjnych cenach.

16:33

Mieszkańcy Rzeszowa mają dość siedzenia w domach. Słoneczną, majową niedzielę, wielu z nich wykorzystało na spacery i relaks na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rzeszowska żwirownia. Zobaczcie zdjęcia.

Mieszkańcy Rzeszowa mają dość siedzenia w domach. Słoneczną, majową niedzielę, wielu z nich wykorzystało na spacery i relaks na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rzeszowska żwirownia. Zobaczcie zdjęcia.

Leniwa niedziela na żwirowni w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

15:25

Publikujemy liczbę zakażeń, wyzdrowień i zgonów w podkarpackich powiatach w związku z epidemią koronawirusa.

14:53

Z powodu epidemii koronawirusa i związanych z nią różnych ograniczeń znacznie pogorszyła się sytuacja Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Potrzebne jest wsparcie, m.in. w zakupie mięsa dla przebywających tutaj dzikich zwierząt.

giełda samochodowa przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie. Przybyły tłumy, a kupić można wszystko.[/rel]

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w niedzielę została ponownie otwarta giełda samochodowa przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie. Na giełdzie jest mnóstwo ludzi, zarówno sprzedających jak i kupujących. Dużym zainteresowaniem oprócz samochodów cieszą się się rowery, sadzonki, ubrania, sprzęt RTV i AGD, meble, sprzęt ogrodniczy, zabawki, a także produkty spożywcze i chemiczne. Wszystko oczywiście w atrakcyjnych cenach, a poszukiwacze nietuzinkowych rzeczy mogą znaleźć coś dla siebie. Giełda czynna jest dzisiaj do godziny 15.

Giełda samochodowa w Rzeszowie po przerwie z powodu koronawi...

10:00

Jest pierwszy niedzielny komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce jest 170 nowych zakażeń koronawirusem. Jeden przypadek potwierdzono na Podkarpaciu. W województwie zmarła też kolejna osoba. To 65-letni pacjent szpitala w Łańcucie.

7:30

W związku z pandemią, od 15 marca przejście w Korczowej jest jedynym na Podkarpaciu, gdzie prowadzona jest kontrola ruchu osobowego i towarowego. Rekord odpraw padł 15 marca, kiedy strażnicy graniczni odprawili na wyjazd z Polski ponad 12 tys. osób.

W związku z pandemią, od 15 marca przejście w Korczowej jest jedynym na Podkarpaciu, gdzie prowadzona jest kontrola ruchu osobowego i towarowego. Rekord odpraw padł 15 marca, kiedy strażnicy graniczni odprawili na wyjazd z Polski ponad 12 tys. osób.

Polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej pracuje n...

19:58

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Analitycy: w czerwcu nie będzie już śmiertelnych przypadków.

17:30

Podobnie jak rano, po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 144 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 8 kolejnych pacjentów

13:20

Dziś w południe podczas specjalnej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił o sytuacji na Śląsku, gdzie jest teraz największe ognisko koronawirusa w Polsce. Mówił o wzmocnionej kontroli sanitarnej na Śląsku. Co dalej? - Są regiony, gdzie nie ma zakażeń i takie, gdzie jest ich bardzo dużo. Najbliższe dni pokażą, jak opanowane będą zakażenia na Śląsku, czy robimy „dwie prędkości" – mówił minister Szumowski w kwestii dalszego łagodzenia restrykcji.

10:20

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło po godz. 10, 144 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Odnotowano także zgon kolejnego pacjenta.

9:28

Najnowsze informacje nt. sytuacji zw. z pandemią na Podkarpaciu i w Polsce opublikujemy po godz. 10.

Made with Flourish

21:33

10 maja nie będzie wyborów prezydenckich, ale teoretycznie mogą odbyć się jeszcze 23 maja. Plan Kaczyńskiego i Gowina może się nie powieść.

21:15

Obowiązująca od połowy marca społeczna izolacja związana z pandemią koronawirusa, zmusiła wielu Polaków do zmiany dotychczasowych nawyków. Większość osób musiała znacząco zrewidować swoje przyzwyczajenia. Zmianom uległy nie tylko wcześniej zaplanowane podróże, czy styl pracy, ale również sposoby płacenia za wybrane produkty i usługi. Polacy chętniej wydają pieniądze na streaming i gry, a także robią zakupy za pośrednictwem serwisów sprzedażowych. Największymi poszkodowanymi przez koronawirusa niewątpliwie są branże turystyczna i gastronomiczna.

17:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w popołudniowym komunikacie o 187 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Marło aż 20 osób.

16:04

Pijany 35-letni kierowca wiózł pasażera na kwarantannie w Rzędzianowicach koło Mielca. Policjanci w izolacji.

12:25

Świeże i zdrowe produkty prosto od podkarpackich rolników? Ależ proszę bardzo! Świeże owoce i warzywa, sery, miód i wiele innych artykułów znajdziemy na stronie Podkarpacki e-bazarek, którą uruchomił Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

10:40

Zawodnicy i sztab trenerski 2-ligowej Apklan Resovii przeszli w piątek rano testy na koronawirusa. Wyniki mają być znane już w sobotę rano.

10:00

Mamy 153 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, zmarła jedna osoba - informuje w pierwszym z piątkowych komunikatów Ministerstwo Zdrowia. Wśród zakażonych są dwie osoby z Podkarpacia.

9:04

Po okresie zamknięcia spowodowanego nakazami w związku z epidemią koronawirusa, działalność wznawiają galerie handlowe, kolejne sklepy, instytucje kultury, hotele, obiekty sportowe. Sprawdzamy, co w Rzeszowie wznowiło działalność i na jakich zasadach!

7:10

Giełda samochodowa w Rzeszowie będzie czynna od godz. 5 rano, do ostatniego klienta. Po kilkutygodniowej przerwie w niedzielę ponownie otwiera się także targowisko przy ulicy Dworaka.


19:30

Ogólnopolska Grupa Badawcza opublikowała raport „Jaka będzie Polska po epidemii?”. Badania były prowadzone od 31 marca do 2 kwietnia. Raport skupia się na tym, jak mogą wyglądać różne branże po zakończeniu epidemii oraz na tym, co w życiu Polaków ma się zmienić. Oto lista największych zmian, jakie deklarowali ankietowani. Któraś z nich dotyczy Ciebie?

Przerzucenie się na własny samochódAż 80 proc. Polaków zamierza po zakończeniu epidemii poruszać się głównie swoim autem. Co ciekawe, 5 proc. spośród nich poruszało się wcześniej głównie autobusem lub innym środkiem komunikacji publicznej

6 rzeczy, które Polacy zrobią (lub nie zrobią) po zakończeni...

17:54

Ministerstwo Zdrowia: mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci drugiej już dzisiaj pacjentki szpitala w Łańcucie.

13:02

Prezes Stowarzyszenia Zmieniamy Przemyśl Krzysztof Butra i Łukasz Radymski z Drukarni Focus Graf przekazali na ręce prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i sekretarza Urzędu Miejskiego Dariusza Łapy 160 przyłbic, które zostaną wykorzystane przez personel przemyskich przedszkoli.

12:50

Koronawirus nie zatrzyma planów spółki LOTAMS związanych z budową bazy obsługi technicznej samolotów na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. To inwestycja za pół miliarda złotych. Zatrudnienie docelowo znajdzie 1500 osób. Budowa wymaga zmiany granic lotniska.

10:15

W Polsce jest 158 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem (jedno na Podkarpaciu), Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 4 osób. Wśród zmarłych jest 84-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.

8:28

Po blisko dwumiesięcznej przerwie biblioteki, muzea, księgarnie i galerie sztuki mogą wznowić działalność. Jednak wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania opóźnia otwarcie niektórych miejsc. Od dzisiaj w miejskich bibliotekach w Rzeszowie można wypożyczać książki.

7:00

40-letni Mirek Wrzosek stracił dwa podudzia. Specjaliści z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych, którzy wykonują protezy, nie zostawili go w potrzebie. Mimo że trwa walka z epidemią koronawirusa i wszystkie wizyty są odwołane, pan Mirek otrzymał od nich pomoc.


20:17

Tarnobrzeski samorząd zakupił już tablety dla 141 uczniów, którzy z powodu braku odpowiedniego sprzętu nie mogli w pełni realizować podstawy programowej podczas epidemii koronawirusa.

20:01

Zakłady Metalowe Dezamet z Nowej Dęby odpowiedziały na apel Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli MENSA QUL i wsparły akcję #ObiadDlaMedyka, zorganizowaną przez grupę #”Widzialna ręka Stalowa Wola i okolice”.

17:35

Jest drugi dziś komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce mamy 93 nowe zakażenia koronawirusem. Nie ma wsród nich przypadków z Podkarpacia. Dotyczą one województw: mazowieckiego (42), łódzkiego (27), śląskiego (12), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (3), podlaskiego (1), małopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1). MZ informuje też o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 63-M Racibórz, 78-K Gdańsk, 83-K, 86-M Tychy, 40-K Szczecin, 72-M Kędzierzyn Koźle, 61-M Racibórz, 82-M Zawiercie, 74-M Starachowice, 84-M Warszawa, 48-M Radom. Większość osób miała choroby współistniejące. Uwaga, w związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, MZ usunęło go z wykazu. Liczba wszystkich wykrytych zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14 740. Zmarło 733 osoby.

17:02

Dzięki porozumieniu zawartemu przez dyrekcję Zakładu Karnego w Medyce i prezydenta Przemyśla, do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dom dla Dzieci i Młodzieży „Maciek” w Przemyślu trafi kilkaset maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. W ramach podpisanego we wtorek porozumienia, Urząd Miejski w Przemyślu kupi materiały do uszycia łącznie 320 maseczek, które przekaże do wykonania administracji ZK w Medyce.

15:18

Choć ponad 1700 rodziców z Rzeszowa zadeklarowało, że potrzebuje opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach, wielu w ostatniej chwili z niej zrezygnowało. Do rzeszowskich żłobków przyprowadzili dziś 102 dzieci, do przedszkoli 410. Do trzech placówek nie przyszło ani jedno dziecko.

13:39

- Pandemia wywróciła nasze festiwalowe życie do góry nogami, ale nie poddajemy się i przyjmujemy to korona-wyzwanie! Cieszanów Rock Festiwal 2020 przechodzi do sieci! Załóżmy festiwalowe koszulki, rozbijmy namioty w ogródkach i pokażmy internetom siłę #cieszanuje! – mówią organizatorzy jednej z największych imprez rockowych w kraju.

13:02

Żołnierze 2 kompanii 34 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczyli z magazynu Obrony Cywilnej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2020 litrów płynu do dezynfekcji. Trafi on do przedszkoli i żłobków w Przemyślu, które zostaną ponownie uruchomione.

11:38

- W niedzielę, 10 maja targowisko przy ul. Dworaka będzie ponownie otwarte - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

10:00

W Polsce jest 218 nowych zakażeń koronawirusem i 7 ofiar śmiertelnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wśród zmarłych jest 79-letnia kobieta ze szpitala w Łańcucie.

9:18

Od środy w Rzeszowie znów otwarte są publiczne przedszkola. Zobaczcie zdjęcia.

Od środy w Rzeszowie znów otwarte są publiczne przedszkola. Placówki przyjmują tylko dzieci, których rodzice muszą pracować i nie zapewnią im opieki w domach. Mają działać inaczej niż przed epidemią koronawirusa.WIĘCEJ: Jak przedszkola w Rzeszowie przygotowują się do otwarcia

Koronawirus na Podkarpaciu. Przedszkola publiczne w Rzeszowi...

8:00

Teleporady sprawdzają się w medycynie. Wideorozmowa z lek. med. Stanisławem Mazurem, kardiologiem, właścicielem Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie.

7:30

Zero tolerancji dla "rajdów na e-lekcje'' - zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji. Chodzi o przeciwdziałanie złośliwemu przeszkadzaniu w prowadzeniu zdalnych lekcji, które od kilku stało się zmorą. Priorytetem ma być bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i nauczycieli.

7:00

83 proc. Polaków zamierza zacząć oszczędzać po zakończeniu epidemii, 60 proc. deklaruje, że będzie korzystać z prywatnej opieki medycznej. Część z nich to ludzie, którzy przed epidemią tego nie robili. Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na nas i jakich możemy się spodziewać zmian.


20:45

We wtorek 5 maja wznowiono przyjęcia pacjentów na oddziale neurologii z pododdziałem udarowym. Był zamknięty od 25 kwietnia, po tym jak u dwojga pracowników - lekarza i pielęgniarki - potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Personel, który miał styczność z zakażonymi został przebadany. Wyniki są ujemne

20:32

Nie w czasie wakacji, ale już za miesiąc ma się rozpocząć wymiana nawierzchni na ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie. Drogowcy zdecydowali się przyspieszyć termin remontu, ze względu na niewielki ruch panujący przez epidemię na ulicach.

18:18

Wśród studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pojawiły się informacje o rzekomym powrocie na uczelnie 1 czerwca. Okazuje się, że to bardzo możliwe, wszystko zależy od tego, czy obostrzenia rządu pozostaną takie, jak teraz.

17:35

W drugim dziś komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w Polsce jest 189 nowych zakażeń koronawirusem. Jeden przypadek jest z Podkarpacia. Pozostałe dotyczą województw: mazowieckiego (78), śląskiego (35), dolnośląskiego (35), łódzkiego (20), wielkopolskiego (8), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), pomorskiego (1), opolskiego (1). MZ informuje też o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-K Kraków, 83-K Gdańsk, 84-M, 96-K Poznań, 69-K, 89-K, 88-M Wrocław, 87-K Wałbrzych, 63-M Łomża, 81-M Częstochowa, 53-K Wrocław (mieszkanka woj. śląskiego), 80-M Kraków (mieszkaniec woj. śląskiego), 83-K Radom, 80-M, 39-K Warszawa, 67-K Grudziądz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 14 431. Zmarło 716 osób.

17:01

W środę rzeszowskie przedszkola przyjmą tylko te maluchy, których rodzice muszą pracować i nie zapewnią im opieki w domach. Placówki będą działać inaczej niż przed epidemią koronawirusa. Pluszowe i szmaciane zabawki, książeczki, papierowe gry i puzzle, koce, poduszki, dywaniki - to musiało zniknąć, bo trudno byłoby te rzeczy na okrągło dezynfekować.

16:23

Wysoka grzywna może grozić mężczyźnie, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. W czasie kontroli policjantów, 70-latka nie było w domu. Mundurowi zauważyli go jadącego rowerem, w jednej miejscowości w gminie Radymno.

prawo jazdy. Zapisy startują od czwartku 7 maja, a pierwsze egzaminy mają się odbywać od poniedziałku, 11 maja.[/rel]

15:06

Rekrutacja w dobie koronawirusa może budzić mieszane uczucia, zwłaszcza że wiele firm wstrzymało procesy rekrutacyjne. Warto jednak wiedzieć, że wzrosło zapotrzebowanie na niektórych pracowników. Przedstawiamy listę 15 zawodów, w których najłatwiej jest o pracę autorstwa ekspertów BCC.

Członkowie Komisji Pracy Business Centre Club stworzyli listę 15 najbardziej poszukiwanych zawodów. Nie wszystkie z nich wymagają doświadczenia. Osoby, które przez epidemię COVID-19 straciły pracę w gastronomii, handlu czy usługach, mogą spróbować swoich sił na innych, popularnych stanowiskach. Oto lista 15 zawodów, w których jest praca.

15 najbardziej poszukiwanych zawodów w czasach epidemii COVID-19

14:58

Rzeszów już w środę uruchamia żłobki i przedszkola. Przemyśl, Krosno i Mielec przesunęły otwarcie na 11 maja. Tarnobrzeg jeszcze nie podjął decyzji co do daty. Stalowa Wola i Łańcut - najwcześniej 18 maja.

12:06

Od 16 kwietnia w całym kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Przepis zlekceważył 43-letni mieszkaniec Jarosławia, który dodatkowo wobec policjantów zachowywał się arogancko i używał słów wulgarnych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

10:48

- Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik podkarpackiego ZUS.

10:00

W Polsce jest 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 2 z nich dotyczą Podkarpacia - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. - Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Starachowice, 74-K Zgierz, 69-M Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

8:56

W Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "Polonia" w Rymanowie-Zdroju ponownie możliwa jest rehabilitacja osób po zawałach, operacjach i z niewydolnością serca. W ośrodku przebywa już ponad 50 pacjentów.

7:15

Tak złych nastrojów przedsiębiorcy nie mieli od wielu lat. Wśród podkarpackich wskaźniki "ogólnego klimatu koniunktury", czyli oceny stanu gospodarki, poleciały w dół aż o kilkadziesiąt jednostek. Dane dla całej Polski oraz poszczególnych regionów opracowywał Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.


19:44

Tradycyjnie I Komunie Święte odbywają się w majowe niedziele. W tym roku tak nie będzie. W związku z epidemią koronawirusa ich termin został przesunięty na czerwiec, lipiec lub sierpień. Większość podkarpackich parafii proponuje już czerwiec. Rodzice nie ukrywają zdenerwowania. Niektórzy chcą, aby przełożyć uroczystości na wrzesień, a nawet przyszły rok.

18:58

Dziś otworzyło swe podwoje także Millenium Hall w Rzeszowie. Czy klienci ruszyli tłumnie na zakupy? Zobaczcie zdjęcia:

17:45

Jak poinformowało w drugim dzis raporcie Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mamy 69 nowych zakażeń koronawirusem. Aż 7 z tych przypadków dotyczy Podkarpacia. Pozostałe dotyczą województw: śląskiego (19), łódzkiego (19), mazowieckiego (12), opolskiego (6), dolnośląskiego (3), małopolskiego (2), zachodniopomorskiego (1). MZ informuje też o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 70-M Gliwice, 53-M Wrocław, 86-M, 44 -M Koszalin, 76-K, 77-M Szczecin, 71-M Tychy, 73-M Radom, 59-M, 88-K, 67-M Warszawa, 87-K Kalisz, 87-K Gdańsk, 79-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba wszystkich wykrytych w Polsce zakażonych koronawirusem: 14 006. Zmarło 698 osób.

16:54

Około 25 procent rodziców chce posłać dzieci do miejskich przedszkoli w Rzeszowie, a 15 procent do żłobków - wynika z ankiet. Miasto już w środę uruchamia placówki. Przemyśl przesunął otwarcie na 11 maja. Wtedy też najprawdopodobniej ruszą stalowowolskie przedszkola. Tarnobrzeg jeszcze nie podjął decyzji co do daty. Podobnie, jak Krosno, choć tu na pewno nie będzie to 6 maja.

15:56

4 maja ponownie otwarta dla klientów została Galeria Rzeszów. Zakupy wyglądały jednak zupełnie inaczej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa. Klimat też inny. Zobaczcie zdjęcia:

4 maja ponownie otwarta dla klientów została Galeria Rzeszów. Zakupy wyglądały jednak zupełnie inaczej niż przed wybuchem epidemii koronawirusa. Klimat też inny.

Shopping w maseczkach, czyli Galeria Rzeszów znów otwarta dl...

15:40

- W związku z przedłużającym się stanem pandemii koronawirusa i zakazem zgromadzeń CKiP w Jarosławiu odwołuje organizację wszystkich wydarzeń kulturalnych, planowanych do realizacji do 31 lipca - informuje Iga Kmiecik, rzeczniczka jarosławskiego urzędu miasta.

15:36

Każdy rodzic musi zorganizować dziecku zarówno opiekę jak i zająć czas. Jak to zrobić, by nie usłyszeć słynnego „nudzi mi się” Rodzice z Podkarpacia dzielą się swoimi propozycjami spędzenia wolnego czasu z dziećmi.

1. WSPÓLNE PRZYGOTOWANIE POSIŁKÓW- Czas na pracę w kuchni i moi niezastąpieni mali pomocnicy - napisała Mariola Otręba.Każdy rodzic musi zorganizować dziecku zarówno opiekę jak i zająć czas. Jak to zrobić, by nie usłyszeć słynnego „nudzi mi się” Rodzice z Podkarpacia dzielą  się swoimi propozycjami spędzenia wolnego czasu z dziećmi.

Pomysły na spędzenie czasu z dziećmi. Jak radzą sobie rodzice [ZOBACZ]

12:38

Otwarto sklepy w Galerii Sanowa w Przemyślu. Wprowadzono specjalne procedury czyszczenia i dezynfekcji.

4 maja otwarto sklepy w Galerii Sanowa w Przemyślu. Wprowadz...

12:03

Galeria Jasło już otwarta dla klientów. Zobacz, czy mieszkańcy miasta i powiatu przyszli na zakupy.

11:40

Rzeszów zdecydował o otwarciu miejskich żłobków i przedszkoli. Przemyśl także. Od środy.

11:36

Caritas nie przestała pomagać w czasach koronawirusa.

10:10

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych koronawirusem. Liczba chorych na Podkarpaciu wzrosła do 356.

7:29

Pierwsze dane dot. liczby zakażeń koronawirusem w kraju i na Podkarpaciu podamy po godz. 10.

7:00

Teleporada online to najnowsze rozwiązanie uruchomione przez Ministerstwo Zdrowia, które pozwala pacjentom na łatwy i szybki kontakt z pracownikiem medycznym za pomocą wideorozmowy, chatu lub telekonferencji, bez konieczności wychodzenia z domu. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które podejrzewają, że mogły zakazić się koronawirusem lub są na kwarantannie, a ich stan zdrowia wyraźnie się pogorszył.


Główny Urząd Statystyczny zbadał, jakie są nastroje przedsiębiorców w województwie podkarpackim.SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH SLAJDACHZobacz też: Będą zwolnienia grupowe na Podkarpaciu

Koronawirus. Dramatyczny spadek nastrojów wśród przedsiębior...

16:41

Odzieżowe, obuwnicze, z elektroniką, biżuterią, wyposażeniem wnętrz, artykułami dla dzieci, punkty usługowe... Rząd dał zielone światło, by od 4 maja mogły być otwarte te sklepy w galeriach handlowych

15:48

Od środy żłobki i przedszkola mogą być otwarte, choć nie jest to nakaz. Podkarpackie miasta na razie robią rozeznanie wśród rodziców, ilu zdecydowałoby się posłać pociechy do tych placówek. Zalecenia ministra zdrowia są takie, by w grupach nie było więcej, niż 12 osób. W pierwszej kolejności miałyby być przyjmowane te dzieci, których rodzice muszą pracować.

13:07

Jest pierwszy i zarazem jedyny dzis komunikat Ministerstwa Zdrowia. W Polsce jest 318 nowych zakażeń koronawirusem. 9 z nich dotyczy Podkarpacia. Pozostałe dotycza województw: śląskiego (130), łódzkiego (43), mazowieckiego (31), dolnośląskiego (25), wielkopolskiego (24), opolskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (1), podlaskiego (1). MZ informuje tez o kolejnych przypadkach śmiertelnych. Jeden z nich dotyczy Podkarpacia - w szpitalu w Łańcucie zmarł 86-latek. Pozostałe ofiary to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K, 65-K, 72-M Tychy, 87-K Tomaszów Lubelski, 79-K Grudziądz, 65-K, 83-K Bolesławiec, 63-M Wrocław, 49-M, 88-K, 77-K Poznań, 79-M Racibórz, 71-M Gdańsk, 62-M Kędzierzyn Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. MZ informuje, że ze względu na zdublowany wczoraj zgon z Bydgoszczy, zostaje on usunięty z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 13 693. Zmarło 678 osób.

11:40

Tegoroczne święto Konstytucji 3 Maja przebiega w cieniu pandemii koronawirusa. W Przemyślu kwiaty złożono pod kamieniem upamiętniającym uchwalanie konstytucji na Wzgórzu Zamkowym. Zobaczcie zdjęcia:

Tegoroczne święto Konstytucji 3 Maja przebiega w cieniu pandemii koronawirusa. W Przemyślu kwiaty złożono pod kamieniem upamiętniającym uchwalanie konstytucji na Wzgórzu Zamkowym. O godz. 9:30 przybyli włodarze miasta, a także członkowie PiS-u: poseł Marek Kuchciński, wicemarszałek Piotr Pilch oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński oraz żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. O godz. 11 pod kamień podeszli członkowie i sympatycy PO oraz Koalicji Obywatelskiej w tym poseł Marek Rząsa.

Święto Konstytucji 3 Maja w cieniu pandemii koronawirusa. Ta...

10:02

Dziś pierwszego i zarazem jedynego raportu Ministerstwa Zdrowia o nowych zakażeniach koronawirusem możemy spodziewać się po godz. 13. Takie zmiany w informowaniu o epidemii wprowadzono na majowy weekend.

8:16

Od poniedziałku, 4 maja czynne będą placówki ZUS na Podkarpaciu. Będzie w nich można osobiście m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).


21:02

Czy można zagrać w piłkę na orliku? Od kiedy można korzystać z boisk sportowych? Gdzie można uprawiać sport?

20:06

Centra i galerie handlowe od poniedziałku, 4 maja 2020 r., ponownie będą otwarte. Co się zmieni? Jak będą wyglądać zakupy w galeriach? Czy będą otwarte restauracje i bary?

17:31

W majowy weekend bulwary i deptaki w Rzeszowie zaroiły się od ludzi w... maseczkach. Mieszkańcy miasta, korzystając z pogody, czas spędzali mniej lub bardziej aktywnie. Zobaczcie zdjęcia.

16:12

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że tegoroczny weekend majowy będzie zupełnie inny niż wszystkie. Zamiast wypadów w góry, nad morze czy do jednej z europejskich stolic, pozostaje nam wyprawa na... balkon albo kanapę.

Majówka 2021 MEMY: Spacer po salonie i grill... na balkonie? Tegoroczny weekend majowy znów upłynie nieco inaczej. Zobaczcie jak majówkę w obliczu koronawirusa komentują internauci.

Majówka 2021 MEMY: Grill na balkonie i spacer po salonie? In...

14:25

Wiemy już kiedy będzie otwarta giełda samochodowa przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie.

13:34

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 270 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu potwierdzono 4 nowe zakażenia.

13:21

Akcja sprzedaży maseczek-cegiełek pokazała, że kibice Wisłoki Dębica nie zapominają o swoim klubie w trudnym czasie. Wyniki przerosły oczekiwania prezesa Radosława Garlewskiego.

8:38

Urząd Miasta Rzeszowa zapowiadał, że do końca ubiegłego tygodnia w mieście pojawi się 10 maseczkomatów. Mija kolejny tydzień i do tej pory stoi tylko 4. Dlaczego?

8:06

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja w dobie pandemii koronawirusa. Wspólnej patriotycznej majówki w Rzeszowie nie będzie.


20:35

Z Martą Półtorak, właścicielką centrum Kulturalno - Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie rozmawiamy o odmrażaniu gospodarki, powrocie do "nowej normalności" od poniedziałku, o tym jak bardzo branża została dotknięta ekonomicznie i czy sądzi, że gospodarka podźwignie się po pandemii.

16:10

"Zamaskowany" 1 Maja. Tak świętowano dziś w Rzeszowie.

Kwiaty pod Pomnikiem Walk Rewolucyjnych, maseczki i garstka ludzi. Dziś 1 Maja. Tak Święto Pracy obchodzono w Rzeszowie w czasie pandemii. ZOBACZ TEŻ: To już 46 lat! Unikalne zdjęcia słynnego rzeszowskiego pomnika

Pierwszy Maja przed Pomnikiem Walk Rewolucyjnych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

14:58

Ponad 40 sklepów Empik w galeriach handlowych w Polsce nie zostanie otwartych 4 maja. Sieć wypowiedziała galeriom umowy najmu. Zamyka salony z powodu strat spowodowanych epidemią koronawirusa. Empik nie zdradził, których konkretnie sklepów dotyczy ta decyzja. Swoją decyzję o rezygnacji z najmu blisko 30 procent swoich powierzchni w galeriach ogłosiła firma LPP, do której należą takie marki jak Reserved, House, Sinsay, Cropp czy Mohito.

13:05

228 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - w tym 8 na Podkarpaciu. Zmarło 6 pacjentów.

11:44

Co powinniśmy wiedzieć planując jednorazowy przyjazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego? Nie ma warunków do dłuższego pobytu w górach, gdyż schroniska, hotele i gastronomia jeszcze nie mogą pracować. Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego czynne są tylko dwa małe sklepy z artykułami spożywczymi. Wasza wizyta będzie ograniczona wyłącznie do pieszej wędrówki.

Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że wszystkie obiekty administracyjne służące edukacji przyrodniczej czy schroniska pozostają w dalszym ciągu zamknięte. Zamknięta będzie m.in. pokazowa zagroda żubrów w Mucznem (CZYTAJ WIĘCEJ)

Co powinniśmy wiedzieć planując jednorazowy przyjazd do Bies...

10:11

Dane dot. liczby osób zakażonych koronawirusem opublikujemy po godz. 13.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24