MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 1 - 15 lipca 2020

Redakcja Online
Raport dotyczący pandemii koronawirusa na Podkarpaciu.
Raport dotyczący pandemii koronawirusa na Podkarpaciu. Fot. Malgorzata Genca / Polska Press
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 1 - 15 lipca 2020.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 15 LIPCA]

20:00

Decyzją sanepidu w środę o północy kończy się kwarantanna w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

14:58

Kontynuowane są kolejne badania przesiewowe pracowników Zakładów Mięsnych w Jarosławiu. Nie odnotowano nowych wyników dodatnich w parafii w Ostrowie pod Przemyślem.

12:57

"Niezrozumiałe jest dla nas podwyższanie opłat w czasie trwania pandemii koronawirusa..." Porozumienie Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie skierowało do urzędu miasta pismo z prośbą o rozwiązanie sprawy podwyżek cen za ogrzewanie. Tadeusz Ferenc postanowił wysłać oficjalne pismo w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

10:30

Tylko 9 nowych zakażeń potwierdzono ostatniej doby na Podkarpaciu. W Polsce mamy 264 nowe przypadki koronawirusa, zmarło 6 osób.

6:30

Pacjenci narzekają na brak możliwości skorzystania z tradycyjnych wizyt u lekarza. Mają już dosyć teleporad i chcą by przychodnie działały normalnie. Zmęczeni są też lekarze, którzy podkreślają, że wizyty ułatwiają leczenie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 14 LIPCA]

18:40

Mimo spadku liczby pasażerów autobusy MPK kursują już bez ograniczeń. Kierowcy wciąż obawiają się jednak o utratę pracy, co może być efektem spadku przychodów z biletów.

14:55

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu koronawirusem zaraziło się już ponad 130 pracowników. Czy konsumenci mają się czego obawiać?

12:38

Zainteresowanie kupnem mieszkania ponownie w Rzeszowie zaczęło rosnąć. Pośrednicy i deweloperzy odetchnęli z ulgą, bo epidemia koronawirusa zamroziła na wiosnę rynek nieruchomości, a liczba transakcji gwałtownie spadła.

10:30

W kraju jest 267 nowych zakażeń koronawirusem, na Podkarpaciu mamy 12 przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 12 zakażonych osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Tomaszów Mazowiecki, 80-M Zgierz, 87-K Kędzierzyn Koźle, 70-K Poznań, 94-K Bytom, 78-M, 84-K, 81-M, 84-M Racibórz, 69-M Tychy, 60-M Wrocław, 76-M Kraków.

7:00

Chociaż w czerwcu liczba sprzedanych nowych samochodów w salonach nieco wzrosła, wciąż jest daleka od poziomu z ubiegłego roku. Eksperci nie maja wątpliwości, że krach na rynku jest wynikiem epidemii. Co to oznacza dla klientów?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 13 LIPCA]

14:23

Mamy poniedziałkowy komunikat sanepidu dotyczący ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Przybywa zakażonych powiązanych z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu. Wyniki dodatnie potwierdzono też u mieszkańców powiatu mieleckiego, którzy mieli kontakt z członkami komisji wyborczej.

10:30

Na Podkarpaciu potwierdzono 62 nowe zakażenia koronawirusem. W kraju ostatniej doby wykryto w sumie 299 przypadków. Więcej zakażeń niż u nas jest tylko w województwach mazowieckim (72) i śląskim (65). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o 5 ofiarach śmiertelnych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 12 LIPCA]

16:40

Aktualna sytuacja dotycząca ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. Dane sanepidu z niedzieli, 12 lipca.

11:00

370 zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 46 przypadków potwierdzono na Podkarpaciu - to dane z niedzielnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. Ostatniej doby zmarły 3 osoby.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 11 LIPCA]

14:31

Każdego dnia ciężko jest kontrolować to czego dotykamy, a także kto wcześniej ruszał danego przedmiotu i jakie zarazki się na nim znajdują. Możemy natomiast zadbać o prawidłową, częstą i skuteczną higienę dłoni! Mycie rąk ma ogromną moc i należy z niej korzystać.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 11 lipca o 305 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 kolejnych osób. Na Podkarpaciu mamy 9 kolejnych przypadków.

9:00

500 plus na wakacje to nowy projekt rządu. Tylko jednorazowe wsparcie ma być wypłacane w postaci bonu na każde dziecko. Pojawił się pomysł, aby bon turystyczny otrzymali również emeryci i renciści.

8:37

Nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa może słono kosztować. Sanepid nałożył ponad 4 tysiące kar administracyjnych, a ich wysokość wynosi już łącznie 20,3 mln zł.

8:05

O godz. 10:30 poznamy nowe dane epidemiologiczne w Polsce i na Podkarpaciu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 10 LIPCA]

18:46

Meble, pościele i zabawki ze sklepu IKEA Kraków trafiły na Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Centrum Medycznego w Łańcucie. To efekt ogólnopolskiej akcji #PomagamyRazem zorganizowanej przez we współpracy m.in. z rzecznikiem praw dziecka.

15:12

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w zakładach mięsnych w Jarosławiu. Sanepid podał w piątek 10 lipca nowe dane.

12:10

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się w niedzielę, 12 lipca. Tegoroczne głosowanie jest zupełnie inne niż te w ubiegłych latach, m.in. z powodu epidemii koronawirusa. W związku z tym, w lokalach wyborczych będą obowiązywać specjalne zasady. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, które tłumaczy ile osób może przebywać w lokalu oraz jak będzie wyglądała praca członków komisji wyborczej.

10:35

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: W Polsce jest 265 nowych przypadków koronawirusa, z czego 16 zakażeń dotyczy Podkarpacia. Zmarło kolejnych 11 osób.

8:05

Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa w zakładzie Federal-Mogul w Gorzycach. Kilka dni po tym jak wynik pozytywny otrzymał pracownik fabryki, patogen wykryto u pracownicy - ustaliliśmy nieoficjalnie. Obie osoby przebywają w izolacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 9 LIPCA]

15:37

Kolejne duże ognisko koronawirusa na Podkarpaciu. W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu zakażenie potwierdzono u 44 pracowników.

13:40

W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach dwie osoby zakaziły się koronawirusem. To pracownicy DPS-u.

12:25

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski zapewniał na antenie Polsat News, że jeśli druga fala nadejdzie, to Polska będzie na nią przygotowana. Szef resortu zdrowia dodał także, że w przypadku drugiej fali wrócimy do obowiązków w czasie epidemii, w tym do zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. W Polsce 262 nowe zakażenia. 7 z nich na Podkarpaciu. Zmarło kolejnych 9 osób.

9:05

Planujecie wakacyjny wyjazd do Finlandii? To musicie poczekać, albo zmienić plany. Fińskie władze przedstawiły pełną listę krajów, których obywatele będą mogli od poniedziałku bez problemów przekraczać granice Finlandii. Na tej liście nie ma Polski.

7:57

Dlaczego również w dobie pandemii Covid 19 tak istotne znaczenie mają szczepienia przeciwko meningokokom, pneumokokom, grypie, krztuścowi czy odrze? Kiedy możemy spodziewać się szczepionkowej ochrony przed zakażeniem koronawirusem? Odpowiedzi na te pytania udzieliła dr hab. Ewa Augustynowicz z Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 8 LIPCA]

15:58

- W tej chwili klerycy i księża - łącznie ze mną - są na wakacjach. Kilka osób, które przebywają na tzw. dyżurze zostały objęte kwarantanną. Postępujemy zgodnie z zaleceniami sanepidu - poinformował w środę portal nowiny24.pl ks. Konrad Dyrda, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

15:33

Liczba zakażeń koronawirusem w Przemyślu i powiecie przemyskim przekroczyła 100. Sanepid potwierdził nowe zakażenia. Do 7 lipca 9 przypadków koronawirusa wykryto u pracowników dwóch sklepów Lidl, wirusa ma też ksiądz z parafii w Ostrowie i 13 osób, które się z nim kontaktowały.

11:45

Nieprzestrzeganie obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa może słono kosztować. Sanepid nałożył ponad 4 tysiące kar administracyjnych, a ich wysokość wynosi już łącznie 20,3 mln zł.

10:35

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Aż 27 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 277 nowych przypadków i 15 kolejnych zgonów.

8:20

W związku z nadal obowiązującym stanem epidemii SARS-COV-2 zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę w sprawie przyjęcia wytycznych i zaleceń dotyczących rozgrywek 4 ligi i niższych klas rozgrywkowych na sezon 2020/2021.

7:30

Wreszcie lepsze wieści ekonomiczne, bo podkarpacka gospodarka odnotowała lepsze wyniki. W maju 2020 r. zwiększyła się wartość produkcji sprzedanej przemysłu. Więcej też mieszkań przekazano do użytkowania i wzrosła sprzedaż hurtowa – informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 7 LIPCA]

17:50

Nowe badania pokazują występowanie u dzieci zakażonych koronawirusem poważnych uszkodzeń mózgu.

13:10

Pozytywny wynik dały testy na koronawirusa przeprowadzone u dwóch pacjentów, którzy w niedzielę zgłosili się do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

11:52

Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek przebywa na kwarantannie. Miał kontakt z osobą, która była w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach (gm. Fredropol), gdzie z kolei potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem.

10:33

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia: Aż 17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce 257 nowych przypadków i 7 kolejnych zgonów.

9:00

Zobaczcie ile testów na koronawirusa wykonano na Podkarpaciu, a ile w innych województwach. Są spore różnice.

7:45

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 6 LIPCA]

19:10

Koronawirus uległ nowej mutacji, przez którą szybciej infekuje i namnaża się w komórkach człowieka. Szczep ten dominuje aktualnie w Europie i może utrudnić opracowanie środków farmaceutycznych do walki z COVID-19. Badacze widzą też jednak pozytywny aspekt zmiany w genach wirusa.

15:48

Od kilku dni proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle oraz dwóch wikariuszy przebywają w kwarantannie. Sanepid pobrał od nich próbki na obecność COVID-19. Czekają na wyniki.

15:28

W ostatnich dniach Czytelnicy informują nas o długiej kolejce osób, czekających na wejście na baseny ROSIRu. Chętnych jest więcej, niż miejsc. - Limit wejść to ustalony przez sanepid 500 osób i my nic nie możemy z tym zrobić - rozkłada ręce Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Miasta Rzeszowa.

10:40

Na Podkarpaciu zmarło aż 3 osoby zakażone koronawirusem. Wszyscy to pacjenci szpitala w Łańcucie. W regionie potwierdzono 13 nowych zakażeń. W Polsce w sumie 205 nowych przypadków i 4 zgony.

7:50

Suszarka do włosów? Zakazana! To tylko jeden z przykładów rzeczy, które podczas epidemii musisz zabrać na urlop w domu. A co z pościelą, ręcznikami, naczyniami, zabawkami, parawanem? Sprawdź!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 5 LIPCA]

14:38

Londyn znosi 10 lipca obowiązek kwarantanny po przylocie do tego kraju dla obywateli prawie 60 krajów. Wśród nich są też Polacy.

10:30

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dot. liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu. Jest 231 nowych przypadków i 5 zgonów. Nie żyje pacjent z Łańcuta.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 4 LIPCA]

20:08

Rodzice się denerwują. Złożyli wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy, a jeszcze nie dostali żadnych pieniędzy. ZUS wyjaśnia, że sporym problemem jest niekompletność wniosków.

16:31

Pracownik Federal - Mogul, największego zakładu produkcyjnego w Gorzycach, jest zakażony koronawirusem. To nowy, już 58 potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim.

10:35

W sobotę rano na Podkarpaciu mamy 40 nowych przypadków koronawirusa. To rekord zakażeń w regionie. Najwięcej, aż 19 chorych osób, jest z powiatu jarosławskiego.

9:48

- Mimo epidemii chętnych do pielgrzymowania było więcej niż mogliśmy zapisać. To nas zaskoczyło - powiedział ks. Krzysztof Szybiak z Przemyśla.

Wyruszyła jubileuszowa 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza...

7:30

Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili w Rzeszowie 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 3 LIPCA]

20:09

U księdza z parafii św. Jadwigi w Dębicy wykryto koronawirusa. Pozostali kapłani zostali objęci kwarantanną. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dębicy apeluje do osób, które uczestniczyły w nabożeństwach w kościele św. Jadwigi, o zgłaszanie się w celu przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

11:24

Od piątku (3 lipca) obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, zwolnieni zostają z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii. W województwie podkarpackim dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. Od 6 lipca pracę wznawia polsko-ukraińskie przejście w Budomierzu.

10:40

Koronawirus nie odpuszcza. W Polsce jest 259 nowych zakażeń, w województwie podkarpackim - 12. Zmarło 15 kolejnych osób.

8:30

Kierowcy narzekają na wydłużony czas obsługi w wydziale komunikacji starostwa powiatowego w Rzeszowie. Wielu z nich do urzędu przychodzi już przed godz. 7 rano, aby ustawić się w kolejce po bilet z numerkiem do kolejnej kolejki. - - Rozumiem że świat się zmienił przez pandemię koronawirusa, ale to co się dzieje w ty wydziale to jakaś kpina... - pisze w mailu do redakcji nasza Czytelniczka.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 2 LIPCA]

19:38

Pandemia koronawirusa ujawniła cztery główne typy klientów: zachowawczy cynik, ostrożny optymista, obojętny pesymista oraz rozluźniony marzyciel. Jakim typem klienta jesteś ty - sprawdź!

15:27

Pierwsza w Polsce poradnia dla ozdrowieńców powstała w Rzeszowie. Ma pomoć w walce z COVID-19.

15:01

W ognisku w miejscowości Piwoda sanepid potwierdził wynik dodatni już u 40 osób. Nie tylko wśród rodziny, ale także u osób z kontaktu. W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu - u 109.

12:54

- Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Część osób nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami.

10:35

W Polsce jest 371 nowych zakażeń koronawirusem, 13 z nich dotyczy województwa podkarpackiego. W regionie zmarła 75-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 1 LIPCA]

17:40

- Umieramy, prosimy rząd, żeby zobaczył, że jeszcze żyjemy, ale to koniec naszego życia - apeluje Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych. W środę, 1 lipca, na ulice 8 polskich miast wyjechały dziesiątki autokarów. To forma protestu i wołania o pomoc. W Rzeszowie autokarów było około 100. Przewoźnicy chcą, by rząd pomógł im w kryzysie.

13:05

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała we wtorek o aktualnej sytuacji epidemicznej na Podkarpaciu.

12:05

Około 50 autokarów przejedzie dziś przez centrum Rzeszowa. Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę rządu na swoją kryzysową sytuację. - Chcemy pokazać, że branża umiera i jeśli nic się nie zmieni, to nie będzie nas za 2 – 3 miesiące - wyjaśnia Rafał Jańczuk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych koronawirusem w kraju i na Podkarpaciu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24