MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 11 - 20 maja 2020

red
Andrzej Banas/Polska Press
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 11 - 20 maja 2020.

19:30

Na ten moment mieszkańcy Mielca czekali kilkanaście lat. Od dziś mogą korzystać z drugiego mostu na Wisłoce. Uroczystość odbyła się z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Złotniki. Otwarto nowy most na Wisłoce. Na ten moment Mielec...

17:49

Po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych przypadków zakażenia (razem z porannymi: 471).

16:05

1000 złotych na wakacje w Polsce to nowy projekt, który chce wprowadzić rząd. Jednorazowe wsparcie ma być wypłacane w postaci bonu. Powody do zadowolenia mają rodziny, których ten program będzie dotyczył. Jednak nowy pomysł rządu budzi wiele pytań wśród przedstawicieli branży turystycznej.

12:08

Na 5681 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych w Rzeszowie, na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi rodzice zgłosili 1006 pociech.

10:00

Podkarpacie znów bez zakażeń. W Polsce potwierdzono 301 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 5 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące.

8:43

W Krośnie na około 1200 dzieci w klasach 1-3, do szkoły 25 maja może wrócić 378. Takie deklaracje złożyli rodzice. W Rzeszowie w środę ostatecznie będzie wiadomo, jakie jest zainteresowanie posłaniem najmłodszych uczniów do podstawówek. W Przemyślu także zbierane są takie informacje.

7:40

Odkryty basen Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego w Rzeszowie na razie jest osuszony. Kiedy będzie otwarcie? To zależy od rządu, ale zarząd ROSIR-u twierdzi, że u nich wszystko jest gotowe. A jak się ma sytuacja z krytymi pływalniami?

7:00

Mimo epidemii koronawirusa już za kilkanaście dni w kościołach na Podkarpaciu rozpoczną się I Komunie Święte. Będą one inne niż dotychczas, m.in. dzieci na twarzach będą miały maseczki uszyte specjalnie na tę okazję. W internecie kwitnie już biznes maseczek komunijnych, a rodzice zastanawiają się, czy rzeczywiście będą one potrzebne.


prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu jest ogromne. W ciągu zaledwie tygodnia do egzaminu przystąpiło ok. 500 osób. Także spoza województwa podkarpackiego. W środę (20 maja) egzaminy wznawia WORD w Tarnobrzegu, wcześniej ruszyły one, na niektóre kategorie, w rzeszowskim WORD.[/rel]

19:10

Minister edukacji Dariusz Piontowski przedstawił szczegółowe wytyczne dotyczące terminów i sposobu przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, w tym matur i egzaminu ósmoklasisty. Szef MEN wyjawił również, kiedy zdający mogą spodziewać się wyników egzaminów.

18:12

Podkarpaccy terytorialsi szkolą się z medycyny taktycznej pod okiem byłych operatorów Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalistów medycyny pola walki, absolwentów elitarnych kursów medyków sił specjalnych w USA. Instruktorzy w od wtorku do piątku przeszkolą 12 żołnierzy – medyków z Podkarpacia.

Podkarpaccy terytorialsi uczą się medycyny taktycznej od był...

17:31

Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym komunikacie podało, że w Polsce zmarło 7 kolejnych osób, u których wykryto koronawirusa. Przybyło też 188 nowych zakażeń. Żaden z tych przypadków, ani żadna z ofiar nie dotyczy Podkarpacia.

16:00

Dyrektorzy rzeszowskich szkół podstawowych wysłali do rodziców uczniów z klas 1 - 3 pytania, ilu z nich byłoby zainteresowanych przyprowadzeniem dzieci. Zapytaliśmy, jak szkoły zamierzają zorganizować opiekę oraz, czy te dzieci, które przyjdą do placówek będą się też uczyć, jak ich koledzy w domach, zdalnie.

15:01

1 czerwca rząd ma wprowadzić nowy etap łagodzeni obostrzeń w Polsce. Jak zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, chodzi m.in. o złagodzenie obowiązku noszenia maseczek oraz otwarcie uzdrowisk. Może zapaść także decyzja o zgodzie na organizację kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży.

14:41

Jeśli nie będzie dużego przyrostu chorych na koronawirusa w Polsce, to możliwe, że od 1 czerwca otwarte zostaną siłownie i kluby fitness. Tak wynika z zapowiedzi wicepremier, Jadwigi Emilewicz.

13:09

1000 plus na wakacje w postaci bonów turystycznych – to nowy pomysł rządu na ratowanie po pandemii koronawirusa gospodarki, a konkretnie – branży turystycznej. Dla kogo rząd chce tysiąc złotych na urlop? Kto za to zapłaci? Jakie mają być warunki otrzymania bonu wakacyjnego i czy o pieniądze na wakacje można już złożyć wniosek? Zobacz, co już wiadomo o planowanym nowym świadczeniu.

11:30

Michał Dworczyk: 28 czerwca to ostateczny termin wyborów. - Mam nadzieję, że termin wyborów 28 czerwca zostanie dochowany. Wierzę, że propaństwowa postawa zwycięży, senatorowie PO nie ulegną pokusie politycznego rozgrywania sytuacji – mówił w Polskim Radiu szef KPRM.

10:12

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy komunikat dot. liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce - jest 195 nowych przypadków i 5 zgonów.

7:52

Najnowsze dane nt. liczby osób zakażonych koronawirusem podamy po godz. 10.

Made with Flourish

21:21

PILNE! - Dobre wieści płyną z Warszawy. Od pierwszego czerwca startują lotnicze połączenia krajowe z Warszawą. Na początek do dwóch razy dziennie - poinformował na facebooku Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka.

19:53

Już trzy duże firmy działające w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro Park Mielec zgłosiły zamiar zwolnienia 1050 pracowników. Pierwszym osobom już wręczono wypowiedzenia, a proces zwolnień ma się zakończyć w listopadzie br. Na domiar złego od czerwca ub.r., mielecki PUP zarejestrował już o tysiąc więcej osób bezrobotnych.

19:10

Fryzjerka pracująca w przyłbicy, pracownicy restauracji rozstawiający stoliki na zewnątrz, czy mężczyźni pijący beztrosko piwo na zewnątrz lokalu. Tak wyglądał pierwszy dzień pracy restauracji, pubów, czy salonów fryzjerskich w Rzeszowie i innych podkarpackich miastach. Klientów nie było zbyt wielu, ale jednak niektórzy już odważyli się wyjść z domów.

17:38

W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 139 nowych zakażeniach w Polsce. Nie ma wśród nich przypadków z Podkarpacia. Jest za to kolejna ofiara śmiertelna - w szpitalu w Łańcucie zmarł zakażony koronawirusem 68-latek. W sumie w kraju zmarło kolejnych 7 osób.

16:30

Wszystkie zamówione przez władze województwa podkarpackiego karetki transportowe dla Stacji Pogotowia Ratunkowego już są na Podkarpaciu. W sumie jest ich pięć. Zostały kupione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Będą służyć w walce z koronawirusem w Stacjach Pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu. - Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wszystkie zamówione przez władze województwa podkarpackiego karetki transportowe dla Stacji Pogotowia Ratunkowego już są na Podkarpaciu. W sumie jest ich pięć. Zostały kupione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Będą służyć w walce z koronawirusem w Stacjach Pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu. Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to to samochody Fiat Doblo Multijet. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych.Karetki kosztowały ponad 150 tys. zł każdy i zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Pięć nowych karetek transportowych dla pogotowia. Trafią do ...

15:20

Na konferencji prasowej online PSL w Rzeszowie, poseł Mieczysław Kasprzak mówił o tym, jak trzeba pomagać przedsiębiorcom w dobie kryzysu spowodowanego epidemią. - Rząd nieustannie ogłasza nam, jakie to dziesiątki, setki miliardów kieruje dla przedsiębiorców, z tym że te pieniądze trafiają do dużych firm, dużych korporacji – podkreślał. Zaznaczał, że giną małe firmy.

14:32

W przyłbicach, maseczkach, białych fartuchach, z termometrami w ręce, ale przede wszystkim z uśmiechem witali w poniedziałek dzieci i rodziców pracownicy tarnobrzeskich przedszkoli i żłobków. Po dwumiesięcznej przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa 18 maja pracę wznowiły prawie wszystkie miejskie placówki.

Otworzyły się żłobki i przedszkola w Tarnobrzegu. Pomiar tem...

12:24

Kierowcy na Podkarpaciu masowo tracą prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Zdaniem policji, przypadków jest ostatnio więcej ze względu na mniejszy ruch na drogach, który zachęca do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu. Mimo pandemii koronawirusa patrole drogówki nie mają jednak wolnego i surowo karzą piratów drogowych.

10:05

W szpitalu w Łańcucie zmarł 88-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, na Podkarpaciu nie ma natomiast nowych przypadków zakażeń - czytamy w pierwszym poniedziałkowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. W Polsce stwierdzono 217 nowych przypadków, zmarły 4 osoby.

9:52

Od 18 maja zwiększone są limity pasażerów podróżujących autobusami MPK - informuje ZTM Rzeszów.

8:15

Od poniedziałku wreszcie będziemy mogli się ostrzyc i zrobić zabiegi kosmetyczne. Salony fryzjerskie i kosmetyczne przygotowały się do otwarcia swoich gabinetów z myślą o bezpieczeństwie pracowników i klientów. Ograniczeń jest dużo, ale zainteresowania usługami nie brakuje.

7:00

Po otwarciu sklepów w galeriach handlowych klienci nie ruszyli do nich tak tłumnie, jak przewidywano. Dlaczego? Koronawirus wymusił robienie zakupów przez Internet. Klienci polubili je na tyle, że spora część z nich nie robić zakupów w sklepach stacjonarnych. Takie wnioski płyną z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej.


18:33

Prawie 20 litrów krwi udało się zebrać podczas IV akcji "Majowa Kropla Życia" w Baranowie Sandomierskim. Niedzielna zbiórka okazała się rekordowa na tle poprzednich. Cennym darem podzieliły się 44 osoby.

Prawie 20 litrów krwi udało się zebrać 17 maja podczas IV akcji "Majowa Kropla Życia" w Baranowie Sandomierskim. Cennym darem podzieliły się 44 osoby.

Rekordowa zbiórka krwi w Baranowie Sandomierskim. Podczas pa...

17:34

W drugim dziś komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 135 nowych zakażeniach koronawirusem. I tym razem nie ma wśród nich przypadków z Podkarpacia. MZ informuje też o 6 kolejnych ofiarach. One także są spoza naszego regionu.

16:00

- Salony fryzjerskie i kosmetyczne przygotowały się do otwarcia w poniedziałek 18 maja swoich gabinetów z myślą o bezpieczeństwie pracowników i klientów - zapewniają Magdalena Dąbrowska, kosmetyczka i właścicielka Gabinetu Kosmetycznego Natural Beauty w Rzeszowie oraz Małgorzata Borowiec, właścicielka salonu fryzjerskiego Claudia w Rzeszowie.

- Salony fryzjerskie i kosmetyczne przygotowały się do otwarcia w poniedziałek 18 maja swoich gabinetów z myślą o bezpieczeństwie pracowników i klientów - zapewniają Magdalena Dąbrowska, kosmetyczka i właścicielka Gabinetu Kosmetycznego Natural Beauty w Rzeszowie oraz Małgorzata Borowiec, właścicielka salonu fryzjerskiego Claudia w Rzeszowie.

Tak fryzjerzy i kosmetyczki przygotowują się na ponowne otwa...

15:10

Zobaczcie naszą wideorozmowę z Magdaleną Louis, autorką sześciu książek: "Ślady hamowania", "Pola", "Kilka przypadków szczęśliwych", "Zaginione", „Chcę wierzyć w Waszą niewinność” i „Sonia”.

14:42

Od 18 maja wznawia pracę Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Bezpośrednią obsługę wznawia także tarnobrzeska delegatura Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz placówka terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

13:41

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w poniedziałek 18 maja wznowi działalność Samorządowe Przedszkole w Gorzycach, a dzień później Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni.

12:48

16 maja po dłuższej przerwie otwarto piesze polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. Do miejscowości pod Przemyślem zjeżdżają Ukraińcy z różnych stron Polski. Ci, którzy wchodzą do Polski, muszą się liczyć z 14-dniową kwarantanną.

16 maja po dłuższej przerwie otwarto piesze polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce. Do miejscowości pod Przemyślem zjeżdżają Ukraińcy z różnych stron Polski. Ci, którzy wchodzą do Polski, muszą się liczyć z 14-dniową kwarantanną.

Ukraińcy korzystają z otwartego pieszego przejścia graniczne...

10:05

Jak informuje Ministerzstwo Zdrowia w porannym komunikacie, w Polsce przybyło 137 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejne 4 osoby. Wśród nowych przypadków i ofiar nie ma osób z Podkarpacia.

9:00

Wiadomo już, jak mają wyglądać matury 2020 przełożone z powodu pandemii na czerwiec. Ogłosiła to Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wchodząc do szkoły i sali egzaminacyjnej zdający będą musieli mieć zakryte usta i nos, ale po zajęciu miejsca, na czas egzaminów mogą zdjąć maseczki, czy przyłbice. Odstępy między piszącymi mają wynosić 1,5 metra.

8:30

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie kolejnego, trzeciego etapu znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Co się zmieni od poniedziałku 18 maja? Sprawdź:

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 18 maja rozpocznie się kolejny, trzeci etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.Co się zmieni. Szczegóły na kolejnych slajdach ->

Koronawirus na Podkarpaciu. Rząd znosi kolejne ograniczenia....


20:26

Z Agnieszką Bereś, właścicielką salonów fryzjerskich The Stylist w Rzeszowie, rozmawiamy o odmrażaniu branży, którą zastopował koronawirus. Posłuchajcie, a dowiecie się m.in. jak teraz będzie wyglądała wizyta u fryzjera, czyli co wolno, a czego nie wolno, jakim doświadczeniem było przymusowe zamknięcie salonów na kilka tygodni i czy z optymizmem patrzy na przyszłość biznesu?

19:44

- Ciężko się oddycha, ale nie ma rady - wzdychają tarnobrzeżanie, ale przyznają, że maseczki lub przyłbice zakładają głównie w obawie przed mandatem. 16 maja minął już dokładnie miesiąc od wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Wszyscy narzekają na niewygodę i z niecierpliwością czekają na poluzowanie nakazu. Nadzieję na to dał właśnie wiceminister zdrowia.

18:51

Kto kocha kwiaty, krzewy, drzewa, śpiew ptaków, spokój, wodę i sielską atmosferę, będzie zachwycony. Arboretum w Bolestraszycach jest już otwarte dla turystów. Ze względu na pandemię trzeba liczyć się z niewielkimi obostrzeniami.

17:30

W drugim, sobotnim komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia. Zmarły 3 osoby (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 85-K Wolica, 69-M Warszawa. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

14:29

Kolbuszowski skansen jest gotowy, by otworzyć się dla turystów, ale czeka tylko na zgodę sanepidu. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku już przyjmuje zwiedzających, ale ich liczba jest ograniczona. Podobnie, jak w otwartym od wtorku Arboretum w Bolestraszycach.

12:26

Burmistrz miasta Chivasso we Włoszech Claudio Castello, podziękował władzom i mieszkańcom Przemyśla za pomoc. Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, przy wsparciu największych przemyskim firm, wysłał do Chivasso maseczki ochronne, płyny dezynfekujące i inne środki ochrony osobistej.

10:05

W Polsce jest 168 nowych zakażeń koronawirusem, jeden z przypadków potwierdzono na Podkarpaciu. Zmarło 5 kolejnych osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M, 68-M Kraków, 92-M Zgierz, 71-K Tychy, 81-M Kędzierzyn Koźle (mieszkaniec woj. śląskiego).

9:18

Od dzisiaj przywrócono funkcjonowanie przejścia pieszego w Medyce. Aktualnie jest to jedyne przejście na granicy z Ukrainą, gdzie można przekroczyć granicę pieszo. Nadal nie można tutaj przekraczać granicy pojazdami. Taka możliwość, w podkarpackim, istnieje tylko w Korczowej.

8:30

Agencja Rezerw Materiałowych zainteresowała się materiałem SANMED, który powstaje w fabryce Sanwil w Przemyślu. Jest skuteczną barierą dla wirusów. Dzięki umowie podpisanej pomiędzy ARM i Sanwilem, z materiału SANMED-u będą szyte kombinezony dla szpitali w Polsce.

8:00

Na Politechnice Rzeszowskiej system internetowej rekrutacji wystartuje 1 lipca. Rekrutacja będzie przedłużona do końca września, a nawet do początku października. Z kolei na Uniwersytecie Rzeszowskim nabór na studia rozpocznie się już 18 maja, czyli tak, jak planowano przed epidemią koronawirusa, ale rekrutacja będzie przedłużona.


23:06

W kwietniu i maju do placówek ZUS na Podkarpaciu wpłynęło łącznie 30 117 wniosków o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Niektórzy rodzice są zaniepokojeni, bo nie dostali jeszcze pieniędzy. ZUS wyjaśnia, że sporym problemem jest niekompletność wniosków.

18:50

Stowarzyszenie Speedway Fans Stal Rzeszów poinformowało, że w związku z panującą sytuacją w tym roku nie odbędzie się akcja "Oddajemy Krew Bez Hamulców".

18:18

Do 12 czerwca została przedłużona kontrola na wewnętrznych granicach Polski z innymi państwami Unii Europejskiej, czyli Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą. W podkarpackim dotyczy to granicy ze Słowacją, którą przekraczać można tylko w wyznaczonych punktach.

17:47

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 166 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawiruem w Polsce. Nie ma nowych przypadków na Podkarpaciu.

15:05

16 maja, zgodnie z tradycją, obchodzone jest Święto Straży Granicznej. Jest to już 29. rocznica powołania formacji. W tym roku, z powodu pandemii obchody będą miały odmienną niż zazwyczaj formułę.

14:00

- Wyobrażałam sobie, że to będzie z zespołem z kibicami, bo przecież ten medal jest też dla nich i że będzie świętowanie – mówi Gabriela Polańska, która wspólnie z Jeleną Blagojević odbierała srebrne medale Ligi Siatkówki Kobiet w imieniu całego zespołu Developresu Rzeszów.

13:02

W Barwinku, w trakcie kontroli 28-letniego Polaka wjeżdżającego do Polski ze Słowacji, strażnicy graniczni zwrócili uwagę na podejrzane ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna przyznał, że oszustwo miało na celu ominięcie obowiązkowej kwarantanny, a dokument kupił na Ukrainie przez Internet.

12:01

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek poinformował w piątek oficjalnie, że 18 maja wznawiają pracę miejskie żłobki oraz prawie wszystkie przedszkola. Zaapelował do rodziców o przemyślaną decyzję.

11:27

Ponad 62 procent nauczycieli otrzymało niższe wynagrodzenie w czasie zdalnego kształcenia - tak wynika z ankiet przeprowadzonych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

10:11

MInisterstwo Zdrowia informuje: w Polsce jest 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie ma wśród nich przypadków z Podkarpacia. Jest za to kolejna ofiara śmiertelna w naszym województwie - w szpitalu w Łańcucie zmarła 80-latka. W sumie w Polsce zmarło kolejnych 10 osób.

9:00

Znany komentator sportowy Mateusz Borek zorganizuje 20 czerwca w Arłamowie galę boksu zawodowego MB Boxing Night 7. W walce wieczoru mają wystąpić Kamil Łaszczyk i Piotr Gudel. To jedna z pierwszych gal bokserskich, jakie odbędą się w Polsce od czasu, gdy przez pandemię koronawirusa zakazano organizowania wszelkich wydarzeń sportowych.

8:03

Od połowy kwietnia kobiety odbywające karę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie przygotowywały maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy i Miasta Nisko. Dzięki inicjatywie wiceministra Marcina Warchoła, w ramach programu, w Zakładzie Karnym w Rzeszowie powstanie ponad 20 tysięcy maseczek ochronnych na potrzeby Niska. Materiał i maszyny do produkcji dostarczyły władze Niska, a program readaptacyjny opracowali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie.

7:30

Chciałbym zmotywować wszystkich tych, którzy pokonali koronawirusa i wyzdrowieli, do pospieszenia innym z pomocą - mówi Robert Kornaga, pierwszy ozdrowieniec na Podkarpaciu, który już drugi raz zdecydował się oddać osocze, by ratować chorych. To, co przeżył w szpitalu jest dla niego największą motywacją do pomagania innym.


19:40

W Bieszczadach ruch turystyczny wraca do łask. Turystów na szlakach jest coraz więcej, nie brakuje też chętnych do zwiedzania ośrodków kulturalnych i wynajmu pokoi. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorcy mogą liczyć zyski.

17:30

Jedna osoba z województwa podkarpackiego jest wśród 146 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, o których właśnie poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarła też 90-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie. Nowych ofiar koronawirusa jest 14.

16:29

Dyrektorzy przedszkoli i żłobków w Tarnobrzegu przygotowują się na ponowne przyjęcie dzieci. Z informacji przekazywanych rodzicom wynika, że placówki rozpoczynają swoją działalność w najbliższy poniedziałek.

16:02

Fajne babeczki szyją maseczki – tak jednym zdaniem można określić około 20-osobową grupę kobiet, działającą na terenie Sanoka, Krosna i okolic, która bezinteresownie zaangażowała się w bezpłatne szycie maseczek.

13:05

Obowiązek zakrywania ust i nosa od 16 kwietnia wielu z nas daje się we znaki. Nie jest tajemnicą, że noszenie maseczek nie każdemu się podoba – na ulicach widać wiele osób, które maseczkę noszą na brodzie, zakładając ją na twarz tylko sporadycznie. Być może już niedługo nie będziemy musieli stwarzać pozorów, że nosimy maseczki. Wiceminister zdrowia zapowiedział, że obowiązek zakrywania nosa i ust może zostać złagodzony. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki?

11:51

Epidemia koronawirusa winduje ceny żywności, w tym owoców i warzyw. Eksperci wskazują, że wpływ na ich wzrost ma także susza.

10:05

Jest 265 nowych zakażeń w Polsce - informuje Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Wsród nich znów jest przypadek z Podkarpacia - mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego przebywający w izolacji.

8:12

Epidemia koronawirusa zamroziła rynek nieruchomości. Dotyczy to także wynajmu mieszkań. Dla jednych lokatorów prawie nic się nie zmieniło, drugim obcięto część zarobków, a inni całkiem stracili pracę. Dlatego wiele osób nie stać na opłaty za lokal na dotychczasowym poziomie. W tej sytuacji próbują więc negocjować obniżki cen lub odroczenie czynszów. Właściciele mieszkań nie chcą na ten temat mówić.

7:30

Przez epidemię koronawirusa salony fryzjerskie i kosmetyczne przez kilkanaście tygodni były zamknięte. Już w poniedziałek, 18 maja zostaną otwarte ponownie. To trzeci etap zniesienia ograniczeń związanych z pandemią. Jednak wizyty u fryzjerów i kosmetyczek będą wyglądały zupełnie inaczej niż kiedyś. Będą ograniczenia w przyjmowaniu liczby klientów i ścisły reżim sanitarny.


19:47

Podopieczni Domu dla dzieci i młodzieży "Maciek" w Przemyślu otrzymali maseczki ochronne uszyte przez osadzonych z Zakładu Karnego w Medyce. Maseczki zostały uszyte na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy dyrektorem Zakładu Karnego w Medyce i prezydentem Przemyśla.

18:22

Pomimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących ograniczeń, wykonawcy nie przerywają robót na budowie drogi ekspresowej S19. Zobacz, na jakim etapie są prace na pięciu odcinkach. Realizacja prac budowlanych odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych.

Pomimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących ograniczeń, wykonawcy nie przerywają robót na budowie drogi ekspresowej S19. Zobacz, na jakim etapie są prace na pięciu odcinkach. Realizacja prac budowlanych odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych.S19 odcinek Nisko Płd. – Podgórze o długości 11,5 kmWykonawca (Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construcciones S.A.) w ramach robót drogowych kontynuuje prace na trasie głównej S19 w zakresie odhumusowania, profilowania i zagęszczania podłoża. Wykonywane są prace ziemne pod drogi serwisowe i technologiczne oraz podbudowa z mieszanki niezwiązanej stabilizowanej mechanicznie na drodze technologicznej. Rozpoczęto budowę nasypu pod objazd drogi krajowej nr 19. Na przejściach dla zwierząt małych trwa montaż zbrojenia ustroju nośnego (płyty dennej, fundamentu skrzydeł) oraz wykonywanie ustroju nośnego z betonu konstrukcyjnego dla fundamentu skrzydeł.

Tygodniowy raport z budowy pięciu odcinków drogi ekspresowej...

17:30

Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Wśród zakażonych nie ma osób z Podkarpacia. Zmarło 15 osób (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-K, 93-K, 77-M, 82-M Poznań, 83-K Grudziądz, 82-M, 67-K Warszawa, 60-M Siedlce, 73-M Wrocław, 52-M Zawiercie, 70-K Racibórz, 94-K, 84-K, 90-M, 90-K Wolica.

16:50

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w popularnym wyzwaniu #Hot16Challenge2. Sprzed Pałacu Prezydenckiego rapował, by wspomóc walkę z koronawirusem. I nominował do tego samego m.in. zespół Pectus, który karierę muzyczną rozpoczynał w Rzeszowie. Dodając, że to jego i żony ulubiona grupa.

13:26

Premier ogłosił wprowadzenie trzeciego etapu łagodzenia ograniczeń i odmrażania gospodarki w Polsce. Otwarte będą szkoły, restauracje, salony fryzjerskie i boiska. Znacznie zwiększony zostanie także limit liczby pasażerów w komunikacji miejskiej.

13:07

Pan Robert chorował na koronawirusa. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie kolejny raz oddał cenne osocze. Jak twierdzi chce to robić dopóki będzie mógł, ponieważ z czasem z osocza wyzdrowiałych osób znikają przeciwciała potrzebne w walce z wirusem.

12:07

W rzeszowskich żłobkach było wczoraj 209 maluszków, a w przedszkolach 624 dzieci. To znacznie więcej, niż w pierwszych dniach po ponownym otwarciu placówek. W regionie kolejne miasta zapewniają opiekę dzieciom rodziców, którzy muszą już wrócić do normalnego trybu pracy.

11:42

Jak pandemia koronawirusa zmieni rynek pracy? Poznaj TOP 10 "wirusoodpornych" kierunków studiów. Te zawody będą pożądane.

Jak globalna pandemia koronawirusa zmieni rynek pracy? Eksperci Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” stworzyli listę „wirusoodpornych” kierunków studiów.

TOP 10 "wirusoodpornych" kierunków studiów: jak pandemia kor...

10:18

- 180 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Kolejny dzień bez nowych zakażeń na Podkarpaciu.

9:19

W czasie epidemii kina są zamknięte. W Przemyślu ruszy kino samochodowe. Pierwszy seans być może odbędzie się jeszcze w maju. To inicjatywa społecznej organizacji Forum Rozwoju Przemyśla.

7:38

Dyrektorzy liceów i techników czekają na wytyczne, jak mają wyglądać matury w czasie epidemii. Sami przygotowują się do różnych możliwych wariantów.


18:46

W pracowni krawieckiej Elżbiety Jastrzębskiej w Jarosławiu powstają maseczki ślubne i dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Zainteresowanie jest spore, a zamówienia spływają nawet z Warszawy. Ceny maseczek zaczynają się od 15 zł.

W pracowni krawieckiej Elżbiety Jastrzębskiej w Jarosławiu powstają maseczki ślubne i dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Zainteresowanie jest spore, a zamówienia spływają nawet z Warszawy. Ceny maseczek zaczynają się od 15 zł.

W Jarosławiu szyją maseczki ślubne i dla dzieci przystępując...

17:30

Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia to aż 360 zakażeń koronawirusem i 12 ofiar śmiertelnych. Wśród zmarłych i zakażonych nie ma osób z Podkarpacia.

17:14

Nowa linia nr 14, wydłużenie linii nr 1 oraz opóźnienie ostatniego kursu z Auchan Krasne linii nr 4. Takie zmiany zaszły w MPK Rzeszów w poniedziałek. Oprócz tego ZTM ponownie otworzył dwa punkty obsługi klienta.

14:07

Od poniedziałku 11 maja zdecydowana większość jarosławskich przedszkoli została otwarta. Zainteresowanie rodziców okazało się jednak znikome. Do przedszkoli zgłosiło się łącznie 15 z 864 dzieci. Jeśli chodzi o żłobki i oddziały żłobkowe, to zgłosiło się do nich łącznie 9 ze 118 dzieci.

13:13

Co raz więcej osób, szczególnie w ciepłe dni, rezygnuje z zakrywania nosa i ust, mimo że rządowy nakaz wciąż obowiązuje. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że rząd nie planuje na razie jego zniesienia. Maseczki trzeba będzie nosić także w lecie, np. na plażach.

12:07

Tradycyjny jarmark z okazji Święta Paniagi został odwołany przez epidemię koronawirusa. - Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnej ulicy 3 Maja i obejrzenia oferowanych produktów, a także wsparcia lokalnych wytwórców poprzez zakupy ich towarów. Na hasło "Święto Paniagi" na klientów czeka 5% rabatu! - zachęca Estrada Rzeszowska. Wśród 30 stoisk m.in. ceramiczne cuda, drewniana finezja, biżuteria, pasieka Stefanek, unikaty Małgorzaty, rękodzieło.

11:11

Program Czyste Powietrze jest aktywny pomimo pandemii koronawirusa i wbrew pogłoskom o zawieszeniu rozpatrywania wniosków. Zatem zwykły Kowalski chcąc ocieplić dom lub wymienić starego „kopciucha” na nowoczesne źródło ciepła, może składać wniosek i otrzymać całkiem spore pieniądze na proekologiczne inwestycje w swoim domu.

10:08

Jest pierwszy dziś raport Ministerstwa Zdrowia. Wśród 235 nowych zakażeń koronawirusa w Polsce znów nie ma przypadków z Podkarpacia. Dotyczą one województw: śląskiego (204), dolnośląskiego (7), wielkopolskiego (6), pomorskiego (4), lubelskiego (3), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), opolskiego (2), małopolskiego (1). MZ informuje też o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 90-K Wolica, 96-K, 90-K, 93-K Poznań, 74-K Starachowice, 67-K, 68-M Tarnowskie Góry, 82-K Racibórz, 71-M, 76-K Tychy, 51-K, 98-K Grudziądz, 93-K, 87-K, 79-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 16 561. Zmarło 827 osób.

9:03

W tym roku, ze względu na stan epidemii koronawirusa, juwenalia Politechniki Rzeszowskiej zostały przeniesione na jesień. A jak było rok temu? Wspaniałe przebrania i zabawa na całego. Powspominajmy. Zobaczcie zdjęcia:

8:01

- 12 maja Dzień Pielęgniarki, wesprzyjmy nasze pielęgniarki, podziękujmy im za codzienną pracę i poświęcenie – apeluje Jerzy Cypryś, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

7:45

W Iwoniczu-Zdroju gości nie przyjmuje żadne sanatorium. W Rymanowie-Zdroju działalność mogło rozpocząć jedynie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej Polonia. Uzdrowiskowe gminy szacują straty. Podkarpackie kurorty, które w maju zaczynały tętnić życiem, dziś świecą pustkami.


21:24

Od wtorku, 12 maja 2020 r., można odwiedzać arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla. Z powodu pandemii koronawirusa wprowadzono obostrzenia sanitarne.

19:44

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu w poniedziałek ruszyły teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy. Chętnych jest wielu, zapisują się osoby z różnych miast regionu, ale także spoza województwa podkarpackiego.

17:30

W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia ponownie nie ma nowych zakażeń z Podkarpacia. W poniedziałek po południu mamy 120 nowych potwierdzonych zachorowań i 8 przypadków śmierci (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-K Poznań, 65-M Gdańsk, 77-K Kędzierzyn-Koźle, 89-K Kędzierzyn-Koźle (mieszkanka woj. śląskiego), 86-K Bolesławiec, 72-M, 87-K, 73-M Nowogrodziec.

13:01

W poniedziałek uruchomiono na Podkarpaciu 5 mobilnych punktów pobrań wymazów do badań pod kątem zakażenia koronawirusem. Punkty "drive thru" zlokalizowane są przy szpitalach w Przemyślu, Jarosławiu, Mielcu, Jaśle oraz przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 Rzeszowie.

W poniedziałek uruchomiono na Podkarpaciu 5 mobilnych punktów pobrań wymazów do badań pod kątem zakażenia koronawirusem. Punkty "drive thru" zlokalizowane są przy szpitalach w Przemyślu, Jarosławiu, Mielcu, Jaśle oraz przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 Rzeszowie.Badanie można wykonać w 12. dniu kwarantanny pod warunkiem, że osoba ma własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się do punktu pobrań bez kontaktu z innymi osobami. O tym, kiedy dokładnie należy udać się do "drive thru" dowiadujemy się poprzez wiadomość SMS od Ministerstwa Zdrowia. Więcej informacji na www.pacjent.gov.pl/punkty-pobran.

Ruszyło mobilne pobieranie wymazów do badań drive-thru przy ...

12:00

Piękna pogoda wręcz zachęcała do wyjścia z domu. Ludzi na rzeszowskim deptaku było w niedzielę niemal tak wielu, jak przed epidemią koronawirusa. Czuć tęsknotę za normalnością. Zobaczcie zdjęcia:

Piękna pogoda wręcz zachęcała do wyjścia z domu. Ludzi na rzeszowskim deptaku było w niedzielę niemal tak wielu, jak przed epidemią koronawirusa. Czuć tęsknotę za normalnością

Słoneczna niedziela na rzeszowskim deptaku [ZDJĘCIA]

11:15

W poniedziałek 11 maja Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wznowił pracę niektórych oddziałów i poradni. Kolejne uruchomi w najbliższy czwartek.

10:05

Jest pierwszy dziś raport Ministerstwa Zdowia. W szpitalu w Łańcucie zmarła 68-latka. Nie ma potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W Polsce jest 210 nowych zakażeń. Wliczając pacjentkę z Łańcuta, zmarło 3 osoby. Wszystkie miały choroby współistniejące. Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 16 206. Zmarły 803 osoby.

9:00

W niedzielę na regionalnych giełdach były tłumy. Piękne pogoda sprawiła, że mieszkańcy Rzeszowa i okolic najwyraźniej chcieli już wyjść z domów. Sprzedający jak i kupujący mieli na twarzach maseczki lub przyłbice i starali się zachować środki ostrożności. Jeśli ktoś nie przestrzegał obostrzeń sanitarnych był upominani przez służby porządkowe giełdy przy ul. Spichlerzowej oraz targowiska przy ul. Dworaka w Rzeszowie.

8:10

Ministerstwo edukacji nie wyklucza powrotu uczniów do szkół końcem maja. Czy wszystkich, czy tylko z klas 1-3 szkół podstawowych? Różne warianty są brane pod uwagę. Rodzice są podzieleni. Jedni mówią: absolutnie za wcześnie, za dużo zachorowań, więc nie poślemy dzieci. Inni: Czekamy z niecierpliwością na tę decyzję, bo musimy wracać do pracy.

7:29

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z InfoSoftware Polska udowodnili, że respirator nie musi być urządzeniem drogim i skomplikowanym. Ich urządzenie w większości składa się z elementów drukowanych na drukarce 3D. Niewykluczone, że już niedługo respiratory pomogą osobom chorym na COVID19.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24