Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 21 - 30 czerwca 2020

REDAKCJA ONLINE
Wybory prezydenckie w czasach koronawirusa.
Wybory prezydenckie w czasach koronawirusa. Łukasz Gdak
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 21 - 30 czerwca 2020.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 30 CZERWCA]

19:58

Ksiądz z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ostrowie koło Przemyśla został zakażony koronawirusem. - Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w parafii św. Marii Magdaleny w Ostrowie koło Przemyśla od 20 do 27 czerwca, proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia - czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu.

16:17

W ostatnich dniach nieznacznie zmalały obawy Polaków dotyczące wyjścia do restauracji czy sklepu. Podobnie mniejsze ryzyko zauważalne jest w korzystaniu z hoteli czy usług fryzjerów. Ponadto poprawiają się nastroje dotyczące sytuacji finansowej. Wciąż tym, co najbardziej niepokoi Polaków w związku z Covid-19 jest zdrowie członków rodziny. - Okres letni jak i czas jaki upłynął od momentu rozpoczęcia restrykcyjnej kwarantanny powoduje, że jesteśmy już zmęczeni ograniczeniami i obawami, które towarzyszą nam od miesięcy i chcemy wrócić do dawnego życia - tłumaczą eksperci.

12:22

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego analizują, dlaczego województwo śląskie określa się mianem epicentrum epidemii koronawirusa w Polsce. Wnioski opublikowali w artykule, który ukazał się w czasopiśmie „Eurasian Geography and Economics”.

10:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport. dot. liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 29 CZERWCA]

16:30

W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z członków zarządu województwa, sanepid przeprowadził postępowanie epidemiologiczne. - Badaniom na obecność wirusa poddano 25 osób. Wszystkie dały wynik negatywny - informuje rzecznik prasowy marszałka Tomasz Leyko.

14:13

Oddział ginekologiczno-położniczy i poradnia dla kobiet w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie znów przyjmują pacjentki.

13:57

Podlasie Nadbużańskie, Puszcza Knyszyńska, Północna Suwalszczyzna, Beskid Niski, Pasmo Policy, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie, Pogórze Przemyskie oraz Puszcza Augustowska - oto nasze propozycje nieco mniej obleganych miejsc na tegoroczne wakacje w Polsce. Tam odpocznesz od tłumów i koronawirusa.

10:45

12 nowych zakażeń na Podarpaciu. W Polsce 247 nowych przypadków 6 zgonów.

10:12

Prawdziwy obraz epidemii koronawirusa na świecie jest przerażający. Liczba śmiertelnych ofiar osiągnęła pół miliona, zarejestrowano już 10 milionów zakażeń. To informacja zwłaszcza dla tych, którzy tak ochoczo powtarzają, że koronawirus to ściema.

8:50

Naukowcy stale uzupełniają listę symptomów, wskazujących na zakażenie koronawirusem. Warto o nich pamiętać, by wcześniej szukać lekarskiej pomocy. Specjaliści ostrzegają: do objawów zakażenia koronawirusem trzeba dopisać teraz kolejne. To katar, nudności oraz biegunka. Taka jest opinia naukowców z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

7:50

Do wrocławskich autobusów i tramwajów miejskich weszła policja, władze Katowic poprosiły komendy policji o podobne działania, tak samo jest w Krakowie. W podkarpackich miastach nie ma specjalnych kontroli, czy pasażerowie w pojazdach miejskich używają obowiązkowych maseczek.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 28 CZERWCA]

16:47

Od soboty czynny jest basen kąpielowy GOSiR we Frysztaku. Można z niego korzystać codziennie od godziny 9 do 19.

Basen kąpielowy GOSiR we Frysztaku już czynny. To nie tylko ...

15:03

Zobaczcie jak wyglądają wybory w czasie epidemii w Tarnobrzegu.

Zakończyły się Wybory prezydenckie 2020 w Tarnobrzegu. Były ...

13:25

Trwają wybory prezydencie 2020. Zobaczcie zdjęcia naszego fotoreportera z lokali wyborczych w Rzeszowie.

Wybory prezydenckie 2020. Mamy zdjęcia z Rzeszowa [GALERIA]

12:40

Trwają wybory prezydenckie 2020 w reżimie sanitarnym. Zobaczcie zdjęcia z lokali wyborczych w Przemyślu.

Wybory prezydenckie 2020. Zdjęcia z lokali wyborczych w Prze...

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielnym komunikacje o 193 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu to 14 nowych zakażeń.

8:22

O godz. 10:30 podamy informacje o nowych zakażeniach koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 27 CZERWCA]

19:50

Rośnie liczba zakażonych Covid-19 na Podkarpaciu. Najwięcej takich osób jest w Jarosławiu. Koronawrus dał znać o sobie również w Piwodzie, Rzeszowie, Birczy, Sanoku i Kolbuszowej. - Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testów są hospitalizowane lub przebywają w izolacji - informuje Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

14:50

Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, jest zarażona koronawirusem. Przeprowadzono testy u wszystkich pozostałych członków zarządu. Władysław Ortyl, Ewa Draus, Piotr Pilch i Stanisław Kruczek mają wynik negatywny.

12:18

Kiedy powstanie lek na koronawirusa? - Mamy unikalną szansę, żeby polska firma jako pierwsza na świecie wyprodukowała lek z osocza ozdrowieńców - przekonuje Piotr Fic, członek zarządu ds. operacyjnych Biomed Lublin S.A. Specjaliści z Lublina pracują nad stworzeniem preparatu na bazie osocza ozdrowieńców. Spółka ma opatentowaną technologię izolowania z niego przeciwciał i pieniądze państwowe na stworzenie pionierskiego leku. Jest już gotowa do rozpoczęcia produkcji. - Jeszcze w lipcu powinniśmy dostać pierwszą partię osocza - zapowiada Fic. Firma na początek będzie w stanie wytwarzać 30-35 tys. dawek rocznie. Od otrzymania osocza do dopuszczenia leku do sprzedaży jednak jeszcze długa droga.

10:40

Gwałtownie przybywa zakażeń na Podkarpaciu. Dziś aż 18 nowych przypadków. W Polsce 319 nowych zakażeń i 6 kolejnych zgonów.

9:02

Po godz. 10:30 podamy najnowszy raport o sytuacji epidemiologicznej na Podkarpaciu


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 26 CZERWCA]

12:23

Czy uczestniczenie w niedzielnych wyborach wiąże się ze zwiększonym ryzykiem? Jakie zasady bezpieczeństwa wprowadzono w lokalach wyborczych i czy wystarczą one, by ustrzec nas przed zachorowaniem? - Radzę zastosować się do zaleceń. Jeśli się nie zastosujemy, mogą nas nie wpuścić do lokalu wyborczego - przestrzega dr Marek Prusakowski, lekarz chorób zakaźnych. - Nie można przy tym wpadać w panikę i dać się zastraszyć. Głosowanie jest o wiele mniej groźne, niż pójście do restauracji. Tam już nikt nie nakłada masek - mówi. CZYTAJ WIĘCEJ:

10:35

Dziś na Podkarpaciu aż 14 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba osób w naszym regionie, które się od początku epidemii zakaziły przekroczyła 600 przypadków (dokładnie jest ich 603). W Polsce 285 nowych zakażeń. Zmarło kolejnych 17 osób.

7:44

Nieważne, czy w te wakacje jedziecie w góry, czy nad morze. Czy spędzacie je na wsi, czy w mieście. Gdziekolwiek będziecie, miejcie przy sobie aplikację ProteGOSafe - zachęcają Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Cyfryzacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 25 CZERWCA]

20:11

Szpital psychiatryczny SPZOZ w Jarosławiu wstrzymał dzisiaj przyjęcia i konsultacje przez zagrożenie epidemiologiczne.

16:27

Anna Huk, wicemarszałek podkarpacki, zarażona koronawirusem. Z kim miała kontakt zarażona?

15:51

Aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Przybywa nowych zakażeń.

12:43

Przemyślanie lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, w tym również w autobusach. Koniec pobłażania.

10:45

Na Podkarpaciu jest 12 nowych zakażeń koronawirusa - to informacje z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Polsce przybyło 298 przypadków. Zmarło kolejnych 16 osób.

8:15

Coraz więcej klientów przychodzi do sklepów bez maseczek, ignorując obecne przepisy sanitarne. To powoduje, że szczególnie osoby starsze czują się zagrożone. Niektórzy seniorzy rezygnują z zakupów. W tej sprawie zainterweniował Rzecznik Praw Obywatelskich.

7:25

Świadczenie w kwocie 500 złotych na sfinansowanie wypoczynku letniego dostaną wszyscy, na których aktualnie przysługuje comiesięczne świadczenie 500 plus. Rodziny bezdzietne i single są oburzeni: czujemy się pokrzywdzeni, bo kolejny raz nic nie dostaniemy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 24 CZERWCA]

20:10

Już 82 wyniki dodatnie potwierdzono w ognisku w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Zakazony jest też duchowny z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych księży. Wczoraj przeprowadzono dezynfekcję kościoła. Świątynia będzie otwarta, ale obsługiwana przez osobę z innej parafii. Zobaczcie najnowsze informacje o ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu:

19:25

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała nieodpłatnie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie 10 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu. To największa partia alkoholu dotychczas przekazana przez KAS w województwie podkarpackim do celów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem.

16:20

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy nauka zdalna będzie realizowana również od września? Rodzice, uczniowie i nauczyciele zastanawiają się, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęło w tej sprawie stanowisko.

15:43

Zadar, Saloniki, Barcelona i Burgas – do tych słonecznych destynacji będzie można polecieć w lipcu i sierpniu bezpośrednio z Rzeszowa na pokładzie samolotów PLL LOT. Narodowy przewoźnik ogłosił dziś letnią siatkę połączeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy chcą spędzić tegoroczne wakacje poza granicami Polski. - Po wznowieniu w czerwcu lotów krajowych, z początkiem przyszłego miesiąca wchodzimy w kolejny etap „odmrażania” transportu lotniczego - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

14:10

Lekarze zakaźnicy: Mamy kłamać, by móc leczyć inne dzieci niż z COVID-19? To absurd!

10:40

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 nowych przypadków, 2 zgony. Mamy najnowszy raport podkarpackiego Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia.

8:30

Najświeższe dane z Podkarpacia dot. liczby zakażeń opublikujemy po godz. 10.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 23 CZERWCA]

19:18

Trwa właśnie nabór wniosków na dodatek solidarnościowy. Z nowego świadczenia w wysokości 1400 złotych mogą skorzystać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie pandemii koronawirusa, straciły pracę lub ich umowa uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta.

17:24

Mieczysław Kasprzak, poseł PSL z Podkarpacia, miał dziś przywieźć do Jasła wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL-Koalicja Polska), ale przyjechał sam. Na płycie Rynku mówił m.in. o tym, dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować na Władysława Kosiniaka-Kamysza i o sytuacji zdrowotnej.

16:27

W regionie coraz więcej przypadków koronawirusa, a tymczasem wiele osób lekceważy sanitarne zalecenia obowiązujące w urzędach i budynkach użyteczności publicznej. Stąd reakcja prezydenta Tarnobrzega, który zaapelował o odpowiedzialność i ostrożność: utrzymywanie dystansu, dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie nosa i ust.

10:35

Na Podkarpaciu odnotowano 8 nowych zakażeń koronawirusem. Nie żyje 93-letnia pacjentka szpitala w Łańcucie - to informacje płynące z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W Polsce przybyło łacznie 300 przypadków, a 16 osób zmarło.

8:59

Mamy smutną wiadomość dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że koronawirus to ściema. Zaraza nie tylko istnieje, a ponadto nie słabnie. Przeciwnie, coraz bardzie zalewa świat. Naukowcy zwracają uwagę, że do miliona pierwszych zakażeń świat potrzebował trzy miesiące. Ostatni milion zanotowano zaledwie w ciągu ośmiu dni!

7:25

Duża część pasażerów miejskich autobusów w Rzeszowie nie nosi podczas jazdy maseczek ochronnych. Nie podoba się to pozostałym klientom, którzy wyładowują złość na kierowcach i pracownikach firmy przewozowej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 22 CZERWCA]

17:18

Nadal najgorzej sytuacja wygląda w ognisku w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Sanepid potwierdził tu 77 wyników dodatnich, w tym u 43 pacjentów z powiatów: jarosławskiego, łańcuckiego, leżajskiego, przeworskiego, stalowowolskiego, u 10 osób z personelu medycznego oraz u 24 z kontaktu.

10:40

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia - 8 nowych zakażeń koronawirusemna Podkarpaciu. W Polsce jest 296 nowych przypadków. Trzy osoby zmarły.

8:40

- Druga fala epidemii koronawirusa przyjdzie na jesieni, razem z sezonem grypowym. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Szumowski dodał, że prawdopodobnie powróci obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych, choć drugiego lockdownu nie będzie.

obniżki wynagrodzeń itp. Badania przeprowadził Instytut Badawczy Randstad.[/rel]

7:50

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegają: ostatniej doby zanotowano ponad 183 tysiące nowych zakażeń koronawirusem! To rekord od początku pandemii!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 21 CZERWCA]

18:02

- Chirurgią piersi zajmujemy się od kilku lat. Miesięcznie wykonujemy średnio 30 zabiegów. Stworzenie Centrum Chorób Piersi to kolejny krok, który robimy z myślą o kobietach. Aby z podejrzeniem raka piersi w ciągu kilku tygodni mogły otrzymać diagnozę i ustalony plan leczenia. To ważne szczególnie teraz – gdy w dobie pandemii COVID-19 dostęp do diagnostyki jest utrudniony – mówi Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

14:57

Na Rynek w Rzeszowie wróciło nocne życie. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy tydzień temu. Podczas tego weekendu wybraliśmy się na rzeszowskie bulwary.

13:30

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa przemyscy pasjonaci przedmiotów z duszą przepięknych staroci znowu będą mogli sprzedać, wymienić, kupić coś do swojej kolekcji. 21 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się Przemyska Giełda Staroci.

12:43

W tym tygodniu wznowiono przyjmowanie podań do Straży Granicznej. Kilkutygodniowa przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

10:30

Niedziela to 311 nowych zakażeń koronawirusem, 13 osób jest z Podkarpacia. Ministerstwo Zdrowia informuje też o 10 kolejnych ofiarach. Wśród nich jest 61-letni pacjent szpitala w Łańcucie.

9:13

Osoby wybierające się załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Przemyślu muszą się liczyć z tym, że zostanie im zmierzona temperatura. To decyzja sanepidu na wniosek starosty.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie