MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 21 - 31 maja 2020

redakcja nowiny24.pl
Otwarcie szkół w Rzeszowie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.
Otwarcie szkół w Rzeszowie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Krzysztof Kapica
Koronawirus na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z dni 21 - 31 maja 2020.

17:30

Aż 4 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie podkarpackim. W całym kraju są 104 kolejne przypadki. Nie ma natomiast ofiar śmiertelnych.

12:25

Częściowy powrót urzędów do działalności. Od 1 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie urzędnicy w okienkach będą na nas czekać 3 dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

10:00

W Polsce jest 115 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jeden z nich dotyczy województwa podkarpackiego. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia zmarły 3 osoby (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

7:30

LOT przygotował wytyczne dla pasażerów. Podczas całej podróży wymagane jest noszenie maseczki – zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. W terminalu w Jasionce ustawiony został maseczkomat i miejsce do pomiaru temperatury. Pasażerowie wchodzący i wychodzący nie będą się spotykać. Z rodziną trzeba się pożegnać na zewnątrz.


19:50

- Można się pocieszać, że mamy jedną z lepszych sytuacji w Europie, bo u nas jest tylko 500, a inni mają powyżej tysiąca. Tylko, że inni mają spadki liczby osób chorujących, a u nas nie ma spadków dziennych, a już powinny być. A nawet, w teorii, to powinny one być mniej więcej od połowy kwietnia. To oznacza, że coś nam się w kwietniu popsuło - mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Przeczytajcie cały wywiad:

18:45

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń od 19 czerwca mecze Fortuna 1 Ligi i 2 ligi będą się mogły odbywać z udziałem publiczności. Wprawdzie chodzi o 25% pojemności każdego stadionu, ale dla fanów piłki nożnej to i tak świetna wiadomość. Jakie mecze będą mogli zobaczyć kibice na Podkarpaciu? Sprawdź:

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń od 19 czerwca mecze Fortuna 1 Ligi i 2 ligi będą się mogły odbywać z udziałem publiczności. Wprawdzie chodzi o 25% pojemności każdego stadionu, ale dla fanów piłki nożnej to i tak świetna wiadomość. Jakie mecze będą mogli zobaczyć kibice na Podkarpaciu?

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń kibice na Podka...

17:31

Jest drugi dziś raport Ministerstwa Zdrowia. Tym razem odnotowano 195 nowych zakażeń w Polsce. Niestety są też ofiary śmiertelne - zmarło 10 osób. Nowe przypadki i zgony nie dotyczą Podkarpacia.

12:45

Od 6 czerwca rząd umożliwił organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek, ale zasad i wytycznych związanych z pandemią koronawirusa jest sporo. Zobaczcie, jakie warunki trzeba spełnić przy organizacji wesela.

12:20

Liczba Polaków, którzy chcieliby powrotu niedziel handlowych znacząco rośnie - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. 50 proc. respondentów jest za przywróceniem niedzielnego handlu co najmniej do końca 2020 roku.

11:20

Od dziś (30 maja) można zwiedzać parter i pierwsze piętro łańcuckiej rezydencji. Niedostępne będą jeszcze wnętrza drugiego piętra, Łaźnie Rzymskie, Storczykarnia, ekspozycje historii miasta i sztuki cerkiewnej, a także zespół pałacowo - parkowy w Julinie. Do zamku będziemy wchodzić w niewielkich, bo 5-osobowych grupach.

11:01

W sobotę 30 maja ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie w powiecie jarosławskim, tuż obok autostradowego Węzła Przemyśl. W ofercie: płody rolne, maszyny rolnicze, samochody osobowe, odzież, obuwie, tekstylia, środki do produkcji rolnej, artykuły ogrodnicze i wiele innych. Zobaczcie zdjęcia:

W sobotę 30 maja ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie w powiecie jarosławskim, tuż obok autostradowego Węzła Przemyśl. W ofercie: płody rolne, maszyny rolnicze, samochody osobowe, odzież, obuwie, tekstylia, środki do produkcji rolnej, artykuły ogrodnicze i wiele innych. Giełda będzie czynna w każdą sobotę; dla handlujących od godz. 4 do 15, a dla kupujących od godz. 6 do 14. Organizatorem wydarzenia jest Sawa-Expo.

Ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie. Zobacz, co można było k...

10:05

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia płyną dwie dobre informacje: ostatniej doby nikt nie zmarł z powodu koronawirusa, a na Podkarpaciu nie odnotowano nowych zakażeń. Niestety, wykrywano je w innych rejonach Polski - w sumie 221 nowych przypadków.

9:05

W Rzeszowie rozpoczęło się odmrażanie kultury. Pierwszy koncert planowany jest na początku lipca. Jeżeli nadal będą obostrzenia co do limitu 150 osób na koncertach na świeżym powietrzu, miasto rozważa ogradzanie imprez.

8:35

Zmiany w obowiązku noszenia maseczek, koniec limitów w sklepach i kościołach, dozwolone zgromadzenia do 150 osób. Co jeszcze zmieni się od dzisiaj po tym, jak rząd zapowiedział kolejny etap "odmrażania" gospodarki?


18:21

Koniec kwarantanny w szpitalu w Krośnie. Testy nie wykazały zakażeń koronawirusem.

17:30

- Mamy 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia (rano: 141, w tym dwa przypadki z Podkarpacia). Podano też komunikat o śmierci 8 pacjentów.

13:18

Rząd poluzował kolejne obostrzenia. Od 6 czerwca mogą zostać otwarte m.in. baseny i kąpieliska. Urzędnicy w Rzeszowie zapewniają, że są na to gotowi. Czekają tylko na szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

12:14

PKP Intercity wracają na tory od 31 maja 2020 r. Co powinniśmy wiedzieć zanim wsiądziemy do pociągu? Które kursy wracają do rozkładu?

11:35

Ekstraklasa jest jedną z pierwszych lig piłkarskich na świecie, które wznawiają rozgrywki po ich przymusowym zawieszeniu z powodu epidemii koronawirusa. Rząd we współpracy z PZPN-em postanawiają iść o krok dalej i już 19 czerwca dopuszczą uczestnictwo kibiców w meczach piłkarskich.

10:05

PILNE! Kolejne dwa zakażenia na Podkarpaciu. W Polsce przybyło ogółem 141 nowych przypadków. Zmarło 5 osób.

9:00

Jednym z niewielu pozytywów koronawirusa i przerwy w rozgrywkach ligowych był fakt, że kluby mogły ten czas wykorzystać na poprawę własnych boisk. Wiele z nich prezentuje się rewelacyjnie. Aż chciałoby się na nich zagrać. Zobaczcie zdjęcia:

Piłka nożna. Murawy równe, jak stół. Wiele podkarpackich klu...

8:02

Rzeszowski oddział ZUS-u od 4 maja wznowił przyjmowanie klientów w placówce przy al. Piłsudskiego. Jednak przed budynkiem tworzą się kolejki, w których niecierpliwią się mieszkańcy.

7:15

W bieszczadzkiej turystyce „nikt nic nie wie”. Na najazd turystów tego roku się nie zapowiada. Optymiści liczą na przetrwanie, realiści czekają na rozwój wydarzeń, pesymiści powoli godzą się z upadkiem. Jak będzie?


20:35

Znane są już wyniki testów pod kątem koronawirusa pacjentów i personelu kolejnego objętego kwarantanną oddziału krośnieńskiego szpitala. Nie wykazały zakażeń. Od piątku oddział kardiologiczny będzie mógł normalnie funkcjonować.

19:34

Otwarta rok temu Kopalnia Siarki "Basznia II" w Baszni Górnej koło Lubaczowa czasowo, całkowicie wstrzymuje wydobycie. Powód? Spadek cen na światowym rynku surowców, w tym siarki oraz popytu na nią. Pracę straci około połowy załogi.

19:18

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako jeden z pierwszych w Polsce wznawia loty wewnątrzkrajowe. Od 1 czerwca pasażerowie będą mogli wybrać się do Warszawy. Nie obejdzie się jednak bez pewnych ograniczeń.

18:38

Województwo podkarpackie mocno gospodarczo mocno odczuwa ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa powodującego COVID-19. Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w kwietniu obecnego roku produkcja sprzedana przemysłu była aż o ok. 35 proc. niższa niż w kwietniu 2019 roku.

18:09

Poinformowano o 225 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło osiem kolejnych osób.

11:16

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

Przedstawiciele coraz to nowych zawodów powracają do pracy, a rząd poluzowuje obostrzenia. Od 30 maja nie trzeba nosić maseczek, a w czerwcu będzie można pójść na koncert, do kina czy na basen. Sprawdź, co będzie czynne i o czym trzeba pamiętać.

Oni niebawem wrócą do pracy. Zobacz, kiedy pójdziesz do kina...

10:05

Ministerstwo Zdrowia informuje: w Polsce zmarły kolejne 2 zakażone koronawirusem osoby. Jest też 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Żaden z nich nie dotyczy Podkarpacia.

9:27

Stal Mielec nie sprostała Lechowi Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. To był pierwszy na Podkarpaciu oficjalny mecz piłkarski od czasu pandemii. Zobaczcie zdjęcia:

Lech Poznań pokonał Stal Mielec 3:1Zobacz też: Rafał Augustyn, olimpijczyk z Mielca: Miałem problemy oddechowe. Czy to był wirus? Nie wiem

Totolotek Puchar Polski. Piłka nożna wróciła na Podkarpacie!...

7:54

Fontanny w Rzeszowie uruchamiano zwykle w okolicach kwietnia. nie stało. W tym roku tak się nie stało. - Czekamy na wytyczne sanepidu - tłumacza urzędnicy.


20:02

Rzeszów należy do nielicznych miast wojewódzkich, w których od kilku tygodni nie odnotowano żadnego przypadku zachorowań na COVID-19. Od 22 kwietnia liczba zakażeń koronawirusem cały czas wynosi 28, z czego 27 osób uznano za ozdrowieńców.

19:08

Od środy, 27 maja, Szpital Miejski w Rzeszowie przyjmuje już wszystkie rodzące kobiety. Zniesiono wcześniejsze obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

17:30

Drugi dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia to 170 nowych zakażeń i 3 ofiary śmiertelne. Zakażonych i zmarłych nie ma w województwie podkarpackim.

16:42

Po długim czasie przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa wracają imprezy plenerowe. W czerwcu do Rzeszowa przyjedzie kino samochodowe i rowerowe. Prezes Rady Ministrów obostrzenia luzuje, ale jak to się ma do zakazu wydanego w lutym przez prezydenta Tadeusza Ferenca?

13:46

- Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że z dniem 1 czerwca br. zostaje przywrócone kursowanie autobusów sprzed wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego tj. do rozkładu powszedniego wolnego od nauki szkolnej - czytamy w informacji na stronie internetowej ZTM Rzeszów. Choć jest wyjątek. Zobaczcie:

11:55

To się zmieni od 6 czerwca:

  • Wracają kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo-rekreacyjne, baseny, siłownie, salony masażu, kluby fitness - przy zachowaniu zasad sanitarnych. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby.
  • Będzie możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób przy spełnieniu wytycznych sanitarnych.

11:50

To się zmieni od 30 maja:

  • Zmiany dotyczące obowiązku noszenia maseczek: W przestrzeni publicznej, jeśli zachowanie dystansu 2 metrów jest możliwe, nie trzeba mieć maseczki. Ta zasada dotyczy też przestrzeni zamkniętych - przy zachowaniu dystansu. Natomiast w sklepie, środkach komunikacji, kościołach, kinach - nadal będą obowiązkowe.
  • Koniec ograniczeń w handlu - nie będzie już limitów osób, podobnie w gastronomii oraz w kościołach.
  • Zgromadzenia do 150 osób będą ponownie możliwe.

11:10

Na dziś zaplanowano ogłoszenie zniesienia kolejnych obostrzeń. Zmiany mają dotyczyć m.in. obowiązku noszenia maseczek.

11:00

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Gen. bryg. Dariusz Lewandowski wręczył odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym żołnierzom oraz przyznał zaszczytny tytuł Honorowego Podhalańczyka. Zobaczcie zdjęcia:

Obchody święta 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyły się za zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Udział wzięli m.in. dowódca 21 BSP gen. bryg. Dariusz Lewandowski, dowódca 18 Dywizji  gen. dyw. Jarosław Gromadziński, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart i marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wręc...

10:05

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport. W Polsce jest 229 nowych przypadków koronawirusa i 1 ofiara śmiertelna. Na Podkarpaciu nie ma nowych zakażeń ani zgonów.

7:25

Osoby, które myślą o złożeniu wniosku o emeryturę w czerwcu bieżącego roku, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek mającej wpływ na wysokość świadczenia. Dzięki Tarczy Antykryzysowej 3.0.


20:38

Wideorozmowa z Wiktorią Nogą z Fundacji Klub Młodych Liderów, organizatorką akcji Kino Samochodowe, któras ruszyła w czasach pandemii. - Kino zostanie zorganizowane na dużych parkingach, które będą w stanie pomieścić ponad 100 aut - wyjaśnia. - Na ekranie o powierzchni 100 m2 wyświetlony zostanie film, który wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Facebooku. Dźwięk będzie przesyłany falami radiowymi, prosto do samochodów.

17:30

W Polsce jest 209 nowych zakażeń koronawirusem (nowych przypadków nie odnotowano na Podkarpaciu) i 11 ofiar śmiertelnych - czytamy w drugim komunikacie opublikowanym dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Ofiary to (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-K Nysa, 88-K Bolesławiec, 88-M Wałbrzych, 79-K Wrocław, 73-M Kędzierzyn-Koźle, 88-K Poznań, 81-K Racibórz, 66-M Racibórz, 60-K Radom, 92-K Kozienice, 83-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.

14:00

To będzie pierwszy mecz na Podkarpaciu w czasach pandemii. Już w najbliższą środę PGE Stal Mielec podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. - Lech musi, a my możemy, my chcemy. Wszyscy chcemy - zawodnicy, sztab, działacze, kibice - jest to pewna część historii, żebyśmy wrócili do tych dobrych czasów i zaszli jak najdalej w Pucharze Polski - mówi Dariusz Marzec, trener piłkarzy Stali Mielec.

13:20

To może być zupełnie inne Boże Ciało niż zwykle. Co roku wierni w całej Polsce obchodzą Święto Bożego Ciała, wędrując w procesjach ulicami swoich miejscowości. W tym roku pandemia koronawirusa może pokrzyżować im plany. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że Boże Ciało to zagadnienie, które jest szeroko analizowane przez stronę rządzącą. Na oficjalne wytyczne trzeba jeszcze poczekać.

12:18

Od czwartku, 28 maja, wracają międzynarodowe połączenia autobusowe FlixBusa z Medyki, Przemyśla i Rzeszowa do Hamburga, Bremy, Drezna i Amsterdamu. Bilety można już zamawiać w systemie rezerwacyjnym.

11:10

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wczoraj, że dziś przekaże najnowsze informacje na ten temat. Do mediów przeciekają jednak informacje, co do tego - w jakich okolicznościach zakrywanie nosa i ust przestanie być obowiązkowe.

10:05

Jak informuje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia, w Polsce jest 236 nowych zakażeń koronawirusem. Odnotowano też 6 kolejnych zgonów. Wspomniane zakażenia i ofiary nie dotyczą Podkarpacia.

9:10

W jaki sposób odbywa się obecnie bezpośrednia obsługa w sziedziebie Narodowego Funduszu Zdrowia? Przeczytaj nasza rozmowę z Rafałem Śliżem, rzecznikiem NFZ w Rzeszowie.

8:05

- Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa, a rosnący popyt oznacza wyższe ceny – komentują sytuację na rynku paliwowym analitycy.

7:30

Od czerwca ponownie będą organizowane większe uroczystości weselne. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje imprezy do 50 osób. Większość nowożeńców i restauratorów odetchnęła z ulgą. Są też i tacy, którym to rozwiązanie do końca nie odpowiada.


20:48

Podobnie, jak wcześniej w żłobkach, czy przedszkolach, także do szkół podstawowych rodzice przyprowadzili mniej dzieci z klas 1-3, niż wstępnie zadeklarowali. Dyrektorzy placówek spodziewają się jednak, że z dnia na dzień frekwencja będzie rosła.

ceny paliw na podkarpackich stacjach. Niestety podwyżki w hurcie przekładają się już na ceny detaliczne. Gdzie jest najtaniej?[/rel]

Aktualne ceny paliw w regionie (notowanie z 25.05). Podane ceny to kolejno: benzyna Pb95, diesel i gaz LPG.• Auchan, Krasne | 3,89 zł | 3,86 zł | 1,49 zł• Leclerc, al. Rejtana | 3,92 zł | 3,89 zł | 1,50 zł

Ceny paliw na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy ile kosztuje benzyn...

17:30

Po godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych przypadkach zakażenia (rano 148) oraz 11 kolejnych zgonach.

16:03

Co dalej z kwarantanną w szpitalu w Krośnie? Oddziały paliatywny i dermatologiczny będą mogły od wtorku funkcjonować normalnie. Za kilka dni będą znane wyniki pacjentów i personelu oddziału kardiologicznego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, którzy byli badani pod kątem koronawirusa.

11:43

- Sytuacja branży gastronomicznej jest dramatyczna - mówią właściciele rzeszowskich restauracji. - Na jeden dzień mieliśmy zarezerwowanych po kilka komunii. Teraz liczymy straty.

11:15

Żwirownia - popularny akwen wypoczynkowy w Rzeszowie - w niedzielny wieczór przyciągnęła całe rodziny. Było dużo spacerowiczów i rowerzystów. Część osób zrezygnowała już z maseczek.

Rzeszowska Żwirownia w niedzielny wieczór przyciągnęła space...

10:05

Ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19 - zaczyna się pierwszy z dzisiejszych komunikatów Ministerstwa Zdrowia. W Polsce potwierdzono 148 nowych zakażeń. Nie ma przypadków z województwa podkarpackiego.

9:07

Każdy członek personelu medycznego, idąc do pracy, ma świadomość, że może sam wkrótce zostanie pacjentem - pracownicy medyczni stanowią duży procent zakażonych SARS-Cov-2 - mówi Jadwiga Małek, naczelna pielęgniarka w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. W zawodzie od 35 lat, a najtrudniejszy w nim czas jest dla niej właśnie teraz, w trakcie pandemii koronawirusa.

7:00

Od dzisiaj wszystkie urzędy administracji publicznej powinny już przywrócić bezpośrednią obsługę petentów. Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów, muszą to jednak robić z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

6:30

Sprawdziliśmy ilu uczniów wróci dziś do szkół w podkarpackich miastach i jak wyglądają obostrzenia.


19:20

Sezon na truskawki wkrótce - rolnicy martwią się o brak rąk do pracy. Co ciekawe, Ukraińcy mogą u nas pracować nawet na kwarantannie.

17:31

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 90 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (razem z porannymi: 395) i kolejnym zgonie (w sumie dziś trzy). Wśród chorych jest jedna osoba z Podkarpacia.

13:20

Kolejny przypadek zakażenia SARS COV-2 odnotowano w powiecie dębickim. Taką informację na swoim profilu FB przekazał dziś Piotr Chęciek, starosta powiatu dębickiego.

10:25

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych koronawirusem. Jest ponad 300 nowych chorych, poinformowano też o kolejnych zgonach.

9:20

Rząd dał zielone światło na otwarcie w poniedziałek szkół podstawowych dla uczniów z klas 1-3. Głównie z myślą o tych dzieciach, których rodzice muszą pracować i nie mogą dłużej pozostawać w domach.

Rząd dał zielone światło na otwarcie w poniedziałek szkół podstawowych dla uczniów z klas 1-3. Głównie z myślą o tych dzieciach, których rodzice muszą pracować i nie mogą dłużej pozostawać w domach. Do rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 16 zgłosiło się aż 116 dzieci: 73 z pierwszych klas, 71 z drugich i 58 z trzecich. Zostaną one podzielone na 10 grup. W szkole dzieci nie muszą nosić maseczek. Pracownicy odbierający uczniów od rodziców i mierzący temperaturę będą w przyłbicach. Dzieci nie mogą przynosić swoich ulubionych zabawek, a jedynie przybory szkolne i podręczniki.

Koronawirus. Uczniowie wracają do szkół. Tak wyglądały przyg...


20:13

Według danych, przygotowanych przez serwis e-petrol.pl, ceny niektórych paliw poszybują nieco w górę. Kończy się czas najniższych cen z apogeum epidemii koronawirusa.

Według danych, przygotowanych przez serwis e-petrol.pl, ceny niektórych paliw poszybują nieco w górę. Kończy się czas najniższych cen z apogeum epidemii koronawirusa. Ile zapłacimy za paliwa w najbliższych dniach? Zobacz na kolejnych stronach --->

Koniec z tanim paliwem? Ceny na stacjach pójdą w górę!

19:10

„Inspektor sanitarny z Leżajska powinien podać się do dymisji” – takie słowa padły na konferencji zorganizowanej w Rzeszowie przez katolickie stowarzyszenia. Wszystko przez to, że sanepid napisał przypomnienie dotyczące sposobu podawania komunii. Oprócz tego krytyce poddano kary za przekroczenie dozwolonej liczby wiernych w kościołach.

Protestują przeciwko bezprawnym obostrzeniom w praktykach religijnych.

Podkarpackie stowarzyszenia katolickie protestują przeciwko ...

18:30

Cztery oddziały szpitala w Krośnie wstrzymały przyjęcia. Personel został z pacjentami, nie opuszcza lecznicy. To po tym, jak test u jednej z pracownic wykazał zakażenie koronawirusem.

17:40

Jest nowe zakażenie na Podkarpaciu - to mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W Polsce przybyło 97 nowych przypadków. Zmarły kolejne 3 osoby.

14:51

Choć od dawna nie zdiagnozowano na terenie powiatu jasielskiego nowych przypadków koronawirusa, a 25 osób, które zachorowało na COVID-19 cieszy cieszy już zdrowiem, mieszkańcy nie zapominają o pomocy dla pracowników szpitala. Facebookowa grupa Wsparcie dla Szpitala - Jasło wciąż aktywnie działa i na bieżąco informuje o potrzebach oraz dziękuje darczyńcom. Zobacz kto i co w ostatnim czasie ofiarował szpitalowi.

11:58

W pierwszej połowie czerwca po trzymiesięcznej przerwie mają zostać otwarte siłownie, kluby fitness oraz baseny - zarówno te kryte, jak i na wolnym powietrzu. Dokładny termin ma przedstawić w przyszłym tygodniu minister zdrowia. Jak będzie wyglądało korzystanie z pływalni? Czy konieczne będzie zasłanianie ust i nosa? Ile osób będzie mogło być jednocześnie w basenie? Czy z basenów będą mogli korzystać seniorzy? I przede wszystkim - czy w wodzie wirus może się rozprzestrzeniać? Zobaczcie szczegóły:

6 czerwca po trzymiesięcznej przerwie mają zostać otwarte siłownie, kluby fitness oraz baseny - zarówno te kryte, jak i na wolnym powietrzu. Rząd nie ogłosił jednak dotąd wytycznych w tym zakresie. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do wstępnego opracowania zasad,  jakie mają obowiązywać na basenach po ich otwarciu. Jak będzie wyglądało korzystanie z pływalni? Czy konieczne będzie zasłanianie ust i nosa? Ile osób będzie mogło być jednocześnie w basenie? Czy z basenów będą mogli korzystać seniorzy? I przede wszystkim - czy w wodzie wirus może się rozprzestrzeniać? Zobacz na kolejnych slajdach szczegóły z przygotowanego na zlecenie ministerstwa zdrowia specjalnego opracowania dotyczącego działalności basenów w czasie epidemii. Posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.[b]Polecamy także:Przymusowe urlopy, niższe pensje - nowa tarcza dotknie zwłaszcza pracowników

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jak będzie wyglądało pływanie? ...

10:01

Ministerstwo Zdrowia w swoim pierwszym raporcie o stanie epidemii w Polsce poinformowało o śmierci 84-letniego pacjenta szpitala w Łańcucie. W naszym regionie nie ma nowych przypadków zakażeń. W Polsce przybyło ich 219. Zmarło 8 osób.

8:40

25 maja ruszy w Urzędzie Miejskim w Przemyślu bezpośrednia obsługa interesantów przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich rygorów sanitarnych.

8:15

Na rynkach i targowiskach można już kupić truskawki. Cena owoców wielu klientów zaskakuje. Za dwukilogramowy koszyk trzeba zapłacić ok. 35 złotych. Czy możemy liczyć, że za kilka tygodni, gdy owoców będzie więcej, cena nieco spadnie?


21:10

W piątkowy wieczór The Freeborn Brothers z Rzeszowa zagrał koncert w hangarze firmy LINETECH Aircraft Maintenance. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności i pracowników, było natomiast transmitowane w mediach społecznościowych.

19:20

Horała zapowiedział 142 mln zł na pomoc polskim lotniskom. "To dotacja z funduszy przeznaczonych na zwalczanie koronawirusa"

17:30

O 240 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem i 9 zgonach poinformowało dziś po południu Ministerstwo Zdrowia. Pojawiło się też kolejne zachorowanie na Podkarpaciu.

14:49

24 funkcjonariuszy, pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oddało honorowo krew. Łącznie 10,8 litra. Do akcji przyłączyły się także rodziny funkcjonariuszy i pracowników. To już tradycja, że w okolicach święta Straży Granicznej w BiOSG honorowo oddawana jest krew, jednak w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, akcja miała podwójny wymiar.

24 funkcjonariuszy, pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oddało honorowo krew. Łącznie 10,8 litra. Do akcji przyłączyły się także rodziny funkcjonariuszy i pracowników. To już tradycja, że w okolicach święta Straży Granicznej w BiOSG honorowo oddawana jest krew, jednak w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, akcja miała podwójny wymiar.Zbiórkę krwi w BiOSG prowadzono w bardzo dobrej atmosferze przy drobiazgowym zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Przed wejściem do ambulansu została wdrożona specjalna procedura m.in. prowadzono dezynfekcję rąk i mierzono temperaturę.

Ruszyli z pomocą w czasie epidemii. Funkcjonariusze Bieszcza...

13:02

Najczęściej występującą chorobą zakaźną w województwie podkarpackim wciąż jest grypa. Jednak w ostatnim okresie najgroźniejszą chorobą zakaźną, ze względu na duży procent śmiertelności, jest COVID-19.

10:00

Jest pierwszy komunikat Ministerstwa Zdrowia. Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (nie ma wśród nich osób z Podkarpacia). Zmarła jedna osoba - pacjent ze szpitala w Tychach.

8:00

Z analiz wykonanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie wynika, że z powodu pandemii w marcu tego roku, w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednich latach, znacznie spadła ilość turystów odwiedzających Podkarpacie.

Z analiz wykonanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie wynika, że w marcu tego roku, w porównaniu z tym samym miesiącem w poprzednich latach, znacznie spadła ilość turystów odwiedzających Podkarpacie.SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH SLAJDACH

Drastycznie spadła liczba turystów w województwie podkarpack...

6:30

KORWIR - pod tą nazwą kryje się preparat roślinny. Czy może okazać się skutecznym lekiem na koronawirusa? O niezwykłej mocy preparatu przekonany jest jego wynalazca, Henryk Pelc, 86-letni emerytowany inżynier chemik z Przeworska.


21:05

Kobiałka & Majewski w Niezłej Sztuce w Rzeszowie - pierwszy na Podkarpaciu koncert plenerowy po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa. Można było usłyszeć akustyczne wykonania utworów polskich i zagranicznych z różnych gatunków. Zobaczcie zdjęcia!

Kobiałka & Majewski w Niezłej Sztuce w Rzeszowie - pierwszy na Podkarpaciu koncert plenerowy po przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa. Mozna było usłyszeć akustyczne wykonania utworów polskich i zagranicznych z różnych gatunków.

Kobiałka & Majewski w Niezłej Sztuce w Rzeszowie. Pierwszy k...

20:43

Mały Wawel, czyli szesnastowieczny zamek w Baranowie Sandomierskim po przerwie w czasie pandemii znów otworzył się na turystów. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce zachwyca renesansową architekturą, przyrodą i trasą muzealną. Wielką atrakcją są pawie, które przechadzają się przy zamkowym hotelu. Nowością jest wystawa ćmielowskiej porcelany. Zobaczcie zdjęcia!

Zamek w Baranowie Sandomierskim znów ożył. Piękny park, paw...

18:48

Polregio stopniowo przywraca kolejne połączenia kolejowe wstrzymane okresowo w związku ze stanem epidemii. W podróż trzeba zabrać osłonę na usta i nos.

17:35

Koronawirus przekroczył w Polsce kolejną barierę - jest już ponad 20 tys. wykrytych zakażeń. W popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 160 nowych przypadkach. Jeden z nich dotyczy Podkarpacia. Tym samym skończyła się kilkudniowa passa bez zakażeń w naszym regionie.

16:18

Od 25 maja Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie przywraca bezpośrednią obsługę klienta. Przy jednym stanowisku ma przebywać tylko jedna osoba. Będzie musiała mieć założoną maseczkę lub przyłbicę i zdezynfekowane ręce.

15:52

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa radni Tarnobrzega zebrali się w środę na zdalnej sesji. Pierwszą uchwałą, jaką podjęli była decyzja o przedłużeniu terminu płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii COVID-19.

Z powodu pandemii koronawirusa 21 maja Rada Miasta Tarnobrzega pierwszy raz w historii obradowała zdalnie, z wykorzystaniem systemu informatycznego e-sesja, który miasto zakupiło za 37,7 tysiąca złotych. Radni otrzymali tablety, ale mimo możliwości głosowania z domu zdecydowana większość z nich przyszła do magistratu.

Radni Tarnobrzega odroczyli termin płatności podatku od nier...

14:38

Od 1 czerwca znów będziemy latać do i z Warszawy. Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają połączenia z Rzeszowa do dwóch razy dziennie. Ryanair chce wznowić loty od 1 lipca. Lufthansa także stopniowo ma przywracać kursy. Lotnisko w Jasionce przygotowuje się do odprawiania i przyjmowania pasażerów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Montowane są m.in. osłony antywirusowe z pleksi.

12:08

Kolejki oczekujących i zapisy sięgające kilku tygodni. Za usługi trzeba też zapłacić więcej. Właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych tłumaczą co wpłynęło na wzrost cen.

10:00

Czwartek to kolejny dzień bez zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z porannego komunikatu Ministerstwa Zdrowia. W kraju potwierdzono 245 nowych przypadków koronawirusa, zmarły 3 osoby.

8:53

Tylko 109 na 1473 wszystkich uczniów w klasach I - III po spowodowanej koronawirusem kwarantannie ma wrócić do przemyskich szkół podstawowych.

8:15

Zestaw lunchowy kosztuje teraz 25 zł zamiast 15. Spodziewane są podwyżki cen piwa pod parasolami. Klienci jednak cieszą się, że wreszcie mogą zasiąść w ogródku na Rynku.

7:30

Ile kosztują działki w Bieszczadach i czy w okresie pandemii zakup nieruchomości położonej z dala od miejskiego zgiełku cieszy się zainteresowaniem? Sprawdziliśmy.

6:00

Sanatoria mają niespełna miesiąc na przygotowania do przyjęcia kuracjuszy. Minister zdrowia zapowiedział, że od połowy czerwca uzdrowiska będą mogły wznowić działalność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24