Koronawirus na Podkarpaciu. Raport: 21 - 31 marca 2021

online@nowiny24.pl

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Koronawirus na Podkarpaciu, w Polsce i na świecie. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące pandemii. Raport z okresu 21 - 31 marca 2021.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 31 MARCA]

21:12

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowanła raport dotyczący pochodzenia koronawirusa. Za najbardziej prawdopodobną hipotezę pochodzenia międzynarodowi eksperci uznali pośrednie przeniesienie się wirusa z nietoperza na inne zwierzę i w następnej kolejności na człowieka.

20:09

Rada Dialogu Społecznego dyskutuje nad nową wersją Kodeksu Pracy. Niebawem mogą wejść w życie regulacje dotyczące zasad home office. Czy pracodawca nadal będzie mógł polecić pracę zdalną? Zapytaliśmy ekspertów, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze.

19:00

Wiele kontrowersji budzi zachowanie posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który w przestrzeni publicznej nie stosuje się do obowiązujących norm i nie zakłada maseczki ochronnej. Zapytaliśmy go zatem, dlaczego łamie obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa.

18:02

Znane są już wyniki drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Są pieniądze m.in. na modernizację Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, czy budowę węzła autostradowego w Ostrowie.

17:20

Ogromne przedsięwzięcie logistyczne do wykonania przed nami. Przygotowujemy się, aby po 19 kwietnia przystąpić do prowadzenia szczepień na dużo większą skalę, aniżeli dotychczas. Chcemy, aby w każdym większym mieście do 50 tys. mieszkańców powstał przynajmniej jeden masowy punkt szczepień, gdzie dziennie dawki będzie mogło przyjąć 200 osób - mówi Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

16:01

178 zajętych łóżek covidowych, kilkanaście dzieci z koronawirusem w dębickim szpitalu, 21 przypadków śmiertelnych w ciągu czterech dni. Sytuacja w Szpitalu Powiatowym staje się z dnia na dzień coraz bardziej dramatyczna.

15:40

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna sprawiła, że szpital wojewódzki w Tarnobrzegu przygotowuje kolejne miejsca dla pacjentów z COVID-19. Zapewnienie opieki coraz większej liczbie zakażonych wymaga przenosin pacjentów z innymi schorzeniami w inne części szpitala. Lokalizację całkowicie zmieniła neurologia. Niektóre oddziały ograniczyły zabiegi do pilnych.

14:30

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że decyzja co do przedłużenia panujących obostrzeń zapodanie po Wielkanocy. Dodał, że dziś w Polsce będzie więcej zakażeń niż w poprzednich dniach.

11:35

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna sprawiła, że szpital wojewódzki w Tarnobrzegu przygotowuje kolejne miejsca dla pacjentów z COVID-19. Zapewnienie opieki coraz większej liczbie zakażonych wymaga przenosin pacjentów z innymi schorzeniami w inne części szpitala. Lokalizację całkowicie zmieniła neurologia. Niektóre oddziały ograniczyły zabiegi do pilnych.

10:41

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 32 874 nowych zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu. Na Podkarpaciu mamy 1286 przypadków. W kraju zmarły aż 653 osoby, z czego 36 w naszym regionie - 3 osoby nie miały chorób współistniejących.

9:23

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono do tej pory 5,9 mln osób, z czego drugą dawką blisko 4 mln. Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 5405 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Od 22 do 29 marca na Podkarpaciu zgłoszono 12 NOP-ów. Niestety, jedna osoba zmarła po podaniu szczepionki.

8:34

Ruszyły badania kliniczne nad skutecznością amantadyny w walce z COVID-19. W jednym z zespołów badawczych jest Włodzimierz Bodnar, lekarz pulmunolog z Przemyśla, który już od ponad roku stosuje amantadynę w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 30 MARCA]

19:20

Francuskie szpitale zbliżają się do kresu możliwości. Stąd apel do prezydenta Macrona, by worowadził w kraju całkowity lockdown.

18:07

U pacjentów, w przypadku których stwierdzono zakażenie brytyjską odmianą koronawirusa, często pojawia się kaszel, ból gardła i mięśni oraz zmęczenie. Rzadziej występuje utrata węchu i smaku, która jeszcze jakiś czas temu była jednym z najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia groźnym wirusem. Jakie jeszcze objawy daje brytyjska odmiana? Sprawdź w galerii.

Nowe objawy koronawirusa. W mutacji brytyjskiej już nie utra...

17:06

Od kilku dni w mediach społecznościowych pojawiają się grafiki z napisami: „Kto się zaszczepi, ten nie będzie zbawiony” i „Jestem zaszczepiona krwią Chrystusa i to mi wystarczy”. Organizatorzy kampanii i jej uczestnicy nawołują do licznego uczestnictwa w mszach świętych, twierdząc, że dla osoby wierzącej wirus nie stanowi zagrożenia.

16:05

- 12 kwietnia startują zapisy na szczepienia dla rocznika 1962 roku. Każdy kolejny dzień to otwarcie zapisów dla następnego rocznika – mówił podczas konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

15:10

Paszport covidowy to dokument, który ma umożliwiać swobodne podróżowanie, które zostało w dobie pandemii koronawirusa wystawione na poważną próbę. Turystyka, podobnie, jak inne branże, czeka na koniec epidemii koronawirusa lub chociaż względną poprawę sytuacji. Wszystkim, którzy marzą o wyjazdach życie ma ułatwić paszport covidowy, nazywany też paszportem szczepionkowym. Kiedy wejdzie w życie i czy jego posiadanie będzie obowiązkowe?

sekcja zwłok. Prokuratura poinformowała portal TVN24, że kobieta przyjechała do placówki by zrobić test na COVID-19.[/rel]

13:47

Od wtorku, 30 marca, zmieniły się zasady przekraczania zewnętrznych granic Polski (Unii Europejskiej). Na Podkarpaciu dotyczy to granicy ukraińsko-polskiej.

12:35

Już blisko 6 mln Polaków zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Tymczasem firma Meissa Vaccines poinformowała o rozpoczęciu pierwszej fazy badań klinicznych zupełnie nowego preparatu ochronnego przeciwko COVID-19 - co ciekawe, ma być on w formie sprayu. Preparat jest oparty na mechanizmie wektorowym i będzie podawany bezpośrednio do nosa.

12:07

W związku z lockdownem wprowadzonym przez rząd w kościołach może przebywać jedna osoba na 20 mkw. jego powierzchni, a to oznacza, że znaczna część wiernych nie będzie mogła uczestniczyć w liturgii Wielkiego Tygodnie. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przygotowała w związku z tym poradnik, jak przeżyć ten czas w domu.

10:45

Jak informuje dziś Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mamy prawie 21 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 461 osób. Na Podkarpaciu mamy kolejny wzrost zachorowań - 919 nowych, potwierdzonych zakażeń. Zmarło 18 osób.

8:40

Narzekasz na pensję? Na Śląsku zarobki są wysokie - wynika z raportu firmy Antal na rok 2021. Tak dobrze zarabia się jeszcze tylko w Warszawie i na Dolnym Śląsku. Eksperci zebrali wynagrodzenia z roku pandemii 2020 i 2021. Oto wypłaty i konkretne stanowiska - aż ponad 200 przykładów pensji. Już nie w IT pensje rosną najszybciej, choć to wciąż najbardziej lukratywna branża. Najbardziej skoczyły zarobki prawników. Największy spadek - finanse i księgowość. Sprawdźcie, czy zarabiacie właśnie tyle. Oto raport firmy Antal, która zajmuje się rekrutacją specjalistów i menedżerów oraz doradztwem HR.

8:14

- Termin obowiązywania aktualnych obostrzeń, do 9 kwietnia, jest umowny- przyznał w poniedziałek wieczorem w radiu TOK FM główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban i stwierdził, że jego zdaniem obostrzenia będą trwały dłużej.

6:55

Zgodnie z opublikowanym jeszcze w poniedziałek rozporządzeniem, od wtorku, wszyscy podróżujący do Polski podlegać będą obowiązkowej kwarantannie. Ponadto na granicach Polski stanowiących wewnętrzne granice UE będą prowadzone kontrole sanitarne.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 29 MARCA]

21:01

Sytuacja covidowa jest bardzo poważna, a to jeszcze nie koniec. Prognozy są takie, że chorych, wymagających opieki szpitalnej, wciąż będzie przybywać. Dziś w podkarpackich szpitalach jest 2009 pacjentów zakażonych koronawirusem na 2461 wygospodarowanych dla nich łóżek. Zajęte są 204 respiratory na 247 urządzeń w placówkach medycznych w regionie.

20:26

Wojciech Grzesiak, ratownik medyczny z Jastrzębia, na co dzień wozi pacjentów do szpitali całego Śląska. Zobaczcie, jak wygląda jeden dzień jego pracy. W ostatnich dniach brakuje miejsc w szpitalach, jest tyle zachorowań. Z pacjentami jeździ się nawet do Opola! Tak wygląda rzeczywistość.

19:00

- Musimy spodziewać się nadal złych scenariuszy, wzrostu zakażeń i co za tym idzie liczby zgonów - mówił podczas briefingu prasowego rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

18:07

Tylko w weekend 300 mieszkańców regionu, którzy zlekceważyli obowiązek zakrywania ust i nosa dostało mandaty, a 92 ich nie przyjęło i tym zajmie się sąd. Media nie zostawiły suchej nitki na Marcinie Warchole, kandydacie na prezydenta Rzeszowa, przyłapanym, że nie zawsze nosi maseczkę, za co skrytykował go rzecznik rządu i postraszył mandatem sekretarz stanu z MSWiA. - Biorąc pod uwagę ciężką sytuację covidową i obostrzenia będę prowadził kampanię wyłącznie w maseczce - obiecał wiceminister sprawiedliwości

17:20

Doda po raz kolejny postanowiła zabrać głos w sprawie pandemii koronawirusa. Artystka jest znana ze swoich kontrowersyjnych poglądów. "Nie rozumiem dlaczego wszyscy demonizują przechorowaną przez gwiazdy właśnie te chorobę , bardziej od innych , znacznie poważniejszych" - napisała w mediach społecznościowych.

16:01

- Rząd zdecydował o tym aby ujednolicić i zmodyfikować zasady kwarantanny- zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyjaśnił, zmiany będą dotyczyć transportu lądowego oraz lotniczego. Podróżni przybywający spoza Strefy Schengen będą skierowani na obowiązkową kwarantannę. Nie pomoże nawet negatywny test na koronawirusa.

15:13

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

14:22

Trzecia fala pandemii atakuje Niemcy. Dominuje brytyjski wariant koronawirusa. Zdaniem specjalistów może on doproewadzić nawet do stu tysięcy nowych zakażeń Covid-19 dziennie.

13:58

Od najbliższej środy, czyli od 31 marca, ze względu na sytuację epidemiczną wprowadzone zostają ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa - informuje Artur Gernand z biura prasowego UM w Rzeszowie.

13:32

100 euro łapówki oferował strażnikowi granicznemu Bułgar. Chciał, aby funkcjonariusz zaniechał kontroli, gdy okazało się czterech Bułgarów podróżujących samochodem, miało fałszywe zaświadczenia o negatywnych wynikach testów na COVID-19, a dodatkowo kierowca miał podrobione prawo jazdy.

12:27

- W weekend podkarpaccy policjanci interweniowali 427 razy w związku z nieprzestrzeganiem obowiązkowego zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej - mówi podkomisarz Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie. 300 osób ukaranych zostało mandatami.

11:14

Kolejny pomysł rządu zakłada, że zastrzyk dostaniemy nie tylko w aptece, lecz także w miejscu zatrudnienia - poinformowała w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 16 965 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i 48 zgonach. Na Podkarpaciu przybyło 614 przypadków. Nie żyją 3 osoby - wszystkie miały choroby współistniejące.

8:30

Pandemia koronawirusa nie ustępuję, dlatego matura 2021 będzie się różnić od dotychczasowych egzaminów dojrzałości. Sprawdź w naszym artykule, jakie zmiany czekają tegorocznych maturzystów.

8:00

"Pod wpływem impulsu i niegasnącej dyskusji na temat otwarcia / zamknięcia kościołów, chciałabym podzielić się z Redakcją własnym doświadczeniem, osoby wierzącej i - do marca ub. roku - praktykującej - pisze w obszernym liście do redakcji Nowin mieszkanka Rzeszowa. Jej poglądy, opinie zostały poddane analizie socjologicznej. Odniósł się do nich również rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Powstał ciekawy obraz współczesnego Kościoła, który na Podkarpaciu, postrzegany jest jako dominant tradycyjnego katolicyzmu ludowego.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 28 MARCA]

19:24

Emocje to stan naszego umysłu, rozumu. Mamy na początku umysł, który w kontaktach międzyludzkich reaguje. Reaguje na dźwięki, zachowania. Na to, czy się poznaliśmy na ulicy, czy nie, czy potrafimy do siebie powiedzieć milej i serdecznej. Powiedzieć „O, witam pana!”, a nie tylko „Dzień dobry”. To „O, witam pana!” jest bardziej indywidualne, jakbyśmy kogoś znali. Tak mi zresztą sąsiad powiedział – „O, dziękuję panu bardzo, nareszcie mnie ktoś poznał”. Przyznam szczerze, że go nie poznałem, ale chcę być życzliwy, żeby komuś było miło – mówi Andrzej Komorowski, doradca rodzinny, terapeuta, seksuolog.

17:20

Coraz dramatyczniejsza staje się sytuacja w podkarpackich szpitalach, które dwoją się i troją, by zwiększyć liczbę łóżek dla chorych na Covid-19. Zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji i tlenoterapii przybywa z dnia na dzień. W Centrum Medycznym w Łańcucie zużywają aż 4 tony tlenu na dobę! Pacjenci ciężej przechodzą Covid-19. Chorują coraz młodsi.

15:53

Konsultacja z lekarzem przez telefon, odebranie e-recepty czy uzyskanie dostępu do informacji medycznych dziecka lub osoby, której jesteśmy opiekunem. To załatwimy bez wychodzenia z domu.

14:40

Przez kilkanaście miesięcy dochodziły sprzeczne informacje na temat koronawirusa u zwierząt. Dziś wiemy już znacznie więcej. Od jakich zwierząt na pewno się nie zarazimy?

13:50

Limity wiernych w kościołach, spowiedź poza konfesjonałem, czy msza przez internet – m.in. tego spodziewać możemy się w nadchodzących dniach, poprzedzających Święta Wielkanocne.

12:29

Polska zmaga się z trzecią falą pandemii koronawirusa. Od kilku dni padają kolejne rekordy zakażeń, dlatego rząd zadecydował o ponownym wprowadzeniu lockdownu na terenie całego kraju. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od najbliższej soboty. Osoby, które nie będą ich przestrzegać muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Policja przestrzega przed mandatami nawet do 1000 złotych.

11:49

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu.

10:47

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, dziś w Polsce mamy ponad 29 tys. nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Odnotowano 131 zgonów. Na Podkarpaciu sytuacja nie wygląda dobrze. Potwierdzono 1333 nowe zakażenia, 20 osób zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim.

9:24

Co robić w weekend, gdy prawie wszystko zamknięte z powodu pandemii koronawirusa? Przedstawiamy dziesięć propozycji bezpiecznych, bezpłatnych wycieczek na świeżym powietrzu.

7:40

Czwartkowe dane mówiące o ponad 34 tys. nowych przypadków COVID-19 w Polsce oznaczają, że nasz kraj znalazł się w ścisłej czołówce państw na świecie, gdzie notuje się najwięcej nowych zakażeń. Polska jest także jednym z krajów, gdzie najwięcej osób umiera z powodu koronawirusa. Zobacz ranking państw, gdzie 25 marca odnotowano najwięcej nowych zakażeń.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 27 MARCA]

20:00

Wojskowe i cywilne śmigłowce, a także samoloty, mogą transportować pacjentów covidowych z województwa śląskiego do sąsiednich regionów. Sytuacja epidemiczna jest fatalna, a szpitale pękają w szwach.

19:03

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono do tej pory 5,5 mln osób, z czego 3,6 mln drugą dawką. Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 5297 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 4529 miało charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Sprawdziliśmy, jakie objawy mieli mieszkańcy Podkarpacia, którzy po szczepieniu trafili do szpitala.

Ci mieszkańcy Podkarpacia trafili do szpitala po zaszczepien...

18:01

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym przy ulicy Polnej w Poznaniu przebywa noworodek, który zakaził się koronawirusem. Dziewczynka ma obecnie 3 tygodnie i była wcześniakiem. Lekarzom trudno wytłumaczyć jak doszło do zakażenia, są jednak przekonani, że było to w okresie około porodowym.

17:10

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał na sobotniej konferencji prasowej, że trzecia fala koronawirusa przewyższy drugą falę pandemii. Wyjaśnił, że rząd na razie nie planuje wprowadzania dodatkowych ogólnokrajowych obostrzeń. Odniósł się także, do zarzutów Koalicji Obywatelskiej dotyczących rządowej walki z pandemią.

16:00

Czy prywatna służba zdrowia, wobec której mam najwyższy szacunek, ratuje zdrowie i życie pacjentów z Covid-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na takie dla pacjentów covidowych? Otóż nie - między innymi te słowa premiera Mateusza Morawickiego wypowiedziane pod adresem prywatnej służby zdrowia na konferencji 25 marca, wywołały prawdziwą burzę. - Jestem zdruzgotany. Jakby pan premier uderzył nas w twarz - mówi Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prywatnych Szpitali.

15:15

Wskaźnik R mówi nam ile osób może zarazić jeden zakażony. Według danych z dnia 26 marca przekazanych przez portal Medonet.pl na podstawie informacji od Ministerstwa Zdrowia wskaźnik R dla całej Polski wynosi obecnie średnio 1,189. Sprawdź w których województwach zakaźność koronawirusem jest największa.

Wskaźnik R w Polsce. W tych województwach zakaźność koronawi...

14:00

Co poszło nie tak w naszym kraju w walce z pandemią? - Przez rok nie uwolniliśmy zarządzania kryzysowego od politykierstwa. Nie polityki - politykierstwa. Przykładem tego są słowa marszałka Karczewskiego, który tłumaczył, dlaczego nie testowano osób przylatujących z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie w grudniu ub. roku ("rząd bał się hejtu" - red.). To jest klucz. Nie mówiąc już o żenujących słowach premiera Morawieckiego na niedawnej konferencji - mówi Marcin Samsel, ekspert zarządzania kryzysowego, wykładowca akademicki.

13:03

Platforma Obywatelska zaproponowała w sobotę plan reformy ochrony zdrowia zatytułowany „Uzdrowimy Polskę”. Zakłada on. m.in. masowe testy a koronawirusa, stworzenie sieci 100 bezlimitowych szpitali oraz pozyskania środków z UE na walkę z pandemią i cięcie „absurdalnych kosztów”.

11:16

O to, żeby ludzie się szczepili, przestrzegali reżimu sanitarnego oraz o działanie ponad podziałami politycznymi zaapelował znany śląski lekarz dr Michał Zembala po tym, jak liczba stwierdzonych nowych przypadków koronawirusa przekroczyła 30 tysięcy dziennie. W apelu doktora słowo: błagam pada aż trzy razy, bo - jak wynika z jego wpisu na portalu społecznościowym - sytuacja jest skrajnie trudna.

10:33

Według najnowszych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 31 757 zakażeń, z tego 1480 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 448 osób. 38 z nich w naszym regionie.

9:30

Ostatniej dobry stwierdzono ponad 31 000 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. - Trzeba się spodziewać, że apogeum trzeciej fali będzie w okresie okołoświątecznym - dodawał. Szczegółowe dane dotyczące zakażeń poznamy po godz. 10:30.

9:01

Polska zmaga się z trzecią falą koronawirusem. Drastycznie przybywa zakażeń. Sprawdziliśmy, jak działają obecnie punkty wymazów drive-thru na Podkarpaciu. Kilka miesięcy temu nasi Czytelnicy skarżyli się na długie kolejki, jak jest teraz?

8:15

Policjanci zapowiadają, że w związku z coraz trudniejsza sytuacją epidemiologiczną będą jeszcze baczniej kontrolować, czy mieszkańcy regionu przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Brak maseczki na ustach i nosie będzie surowo karany.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 26 MARCA]

21:35

Koronawirus może trwać kilka tygodni, kilka miesięcy a są też objawy, które nie znikną nigdy.

Lekarze ostrzegają. Te objawy COVID-19 mogą nigdy nie ustąpi...

21:04

- Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze – przekazał szef MSWiA Mariusz Kamiński. Z kolei Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk podkreślił, że "będzie zdecydowana represja" dla osób lekceważących obostrzenia.

20:15

Mimo trzeciej fali pandemii COVID-19 i krytycznej sytuacji w systemie ochrony zdrowia kościoły pozostaną otwarte na czas Wielkanocy. Policja będzie sprawdzała, czy w kościołach przestrzegane są obostrzenia? - Liczymy na odpowiedzialność duchownych - mówi gen. insp. Jarosław Szymczyk i dodaje, że nie będzie taryfy ulgowej.

19:01

W szpitalu wojewódzkim w Tarnobrzegu zajęte są wszystkie miejsca intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19, nie ma wolnych respiratorów.

18:00

W piątek na Rynku rozpoczął się trzydniowy Przemyski Jarmark Wielkanocny. Czekają na was pisanki, stroiki, koszyki, palmy wielkanocne, wyroby ceramiczne, biżuteria, świąteczne serwetki i obrusy, kartki wielkanocne, dekoracje i kwiaty oraz wszystkie inne - również kulinarne - atrybuty wiosny i świąt Wielkiej Nocy. Zobaczcie zdjęcia:

Mimo lockdownu w Przemyślu rozpoczął się trzydniowy Przemysk...

17:09

Od soboty, 27. marca w Polsce będą obowiązywały bardzo surowe obostrzenia. Niemal wszystko w kraju będzie zamknięte. Tymczasem prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19 zapowiada, że być może to nie koniec restrykcji. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" mówi, że być może na dniach będzie trzeba całkowicie zamknąć kraj. Jego zdaniem powinna w Polsce obowiązywać godzina policyjna.

16:01

Chorują coraz młodsze osoby, głównie w przedziale wiekowym 30 - 60 lat - mówi Łukasz Wais, prezes Centrum Medycznego w Łańcucie. - Przebieg jest dużo cięższy, niż przy pierwszej i drugiej fali pandemii. Mamy też wśród pacjentów dzieci.

15:05

Prawdopodobnie zbliżamy się do tej granicy, kiedy większość Polaków zakazi się koronawirusem, bo nie wszyscy go przechorują. Część osób, niestety, umrze, a część się zaszczepi. I tak dojdziemy do owej odporności populacyjnej. A rząd powie, że świetnie dał sobie radę z pandemią - mówi Andrzej Sośnierz, lekarz, poseł, polityk Porozumienia Jarosława Gowina, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

13:31

- 4 sztuki maseczek jednorazowych trafią do każdego mieszkańca Podkarpacia - ogłosiła Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki. Na Podkarpaciu starcie z koronawirusem jest coraz trudniejsze, szpitale zaczynają pękać w szwach. W najbliższych dniach spodziewane wzrost chorych, którzy trafią do szpitala.

12:55

W mieleckim Szpitalu Specjalistycznym będzie teraz 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, 135 dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz 11 łóżek intensywnej terapii. Placówka będzie też mogła leczyć na Oddziale Dziecięcym 5 małych pacjentów z COVID-19.

11:35

Kurie Diecezjalne w Rzeszowie i Przemyślu oraz kurie tarnowska i sandomierska poinformowały proboszczów o zaleceniach dotyczących obchodów wielkiego tygodnia. W większości kościołów na Podkarpaciu święcenie pokarmów ma się odbywać przed świątynią.

10:50

W piątek Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnym wzroście zakażeń koronawirusem. W Polsce ponad 35 tys. nowych przypadków, zmarły 443 osoby. Spory wzrost zakażonych na Podkarpaciu - ponad 1700 nowych przypadków i 35 zgonów.

9:40

Trzecia fala zachorowań na COVID-19 dotarła na Podkarpacie. Z dnia na dzień obserwujemy zwiększoną liczbę zakażonych koronawirusem. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę, na której znajdziecie spis wszystkich punktów poboru wymazów drive-thru na Podkarpaciu. Obecnie takich miejsc jest w naszym województwie 30, najwięcej w Rzeszowie i pow. rzeszowskim.

Punkty poboru wymazów drive-thru na Podkarpaciu. Sprawdź, gd...

8:20

W poniedziałek lub wtorek mają wreszcie ruszyć badania kliniczne nad skutecznością amantadyny w walce z koronawirusem. Tego leku, w walce z COVID-19, od ponad roku używa lek. Włodzimierz Bodnar z Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu.

6:55

"Apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach" - napisali we wspólnym apelu minister zdrowia i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Minister zdrowia wprowadza od 27 marca 2021 r. nowe obostrzenia - 1 osoba w kościele na 20 m kw.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 25 MARCA]

15:34

W czwartek na Podkarpaciu rozpoczął się proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych przeciw COVID-19. Szczepionkę przyjęli podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Zaszczepieni zostali także przedstawiciele policji.

15:18

- Zamknąłem oddział ortopedii, ostatni możliwy do przekształcenia w covidowy - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor dębickiego szpitala. Wojewoda zdecydowała, że szpital MSWiA w Rzeszowie ma być w całości covidowy, z wyjątkiem kardiologii i hemodynamiki. W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie przenoszą ginekologię na inne piętro, by wygospodarować więcej miejsca dla pacjentów z koronawirusem.

11:30

W czwartek odnotowaliśmy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest koniecznie”. - Myślę, że ludzie to rozumieją – mówił. Z klei minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że znacznie ograniczony zostanie handel, zamknięte zostaną tez usługi fryzjerskie i kosmetyczne. W domu zostaną również podopieczni żłobków i przedszkoli.

11:10

W godzinach popołudniowych 3 druhów z OSP Rzeszów-Słocina przeprowadziło dezynfekcję i ozonowanie kościoła oraz budynków parafia pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Zobaczcie zdjęcia!

10:50

Nie jest dobrze. Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o ponad 34 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu kolejny dzień odnotowano prawie 1500 nowych przypadków, zmarło 30 osób. Najtrudniejsza sytuacja jest w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim.

9:05

Wczoraj w Polsce było prawie 30 tysięcy nowych zakażeń, w tym prawie 1,5 tys. na Podkarpaciu! Szpitale w regionie zapełniają się chorymi, wojewoda podkarpacka zdecydowała o przekształceniu szpitalu MSWiA w szpital covidowy. Cały czas brakuje lekarzy, a personel medyczny jest przemęczony. W punktach pobierania wymazów tworzą się kolejki. Dziś rano sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja przy szpitalu MSW w Rzeszowie.

Kolejki do punktu pobrań wymazów COVID-19 przy szpitalu MSW ...

7:25

Nauczycielka zmarła kilkanaście dni po przyjęciu szczepionki. Po doniesieniach medialnych prokuratura w Lubartowie wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Kluczowe będą wyniki sekcji zwłok.

6:50

Dlaczego niektórzy ludzie ukrywają, że domownicy są zakażeni koronawirusem i jak gdyby nigdy nic chodzą do pracy, na zakupy, do kościoła? Dlaczego mimo objawów chorobowych, jak np. katar, kaszel, gorączka niektórzy maszerują do firmy nie bacząc na to, że to może być Covid-19 i zarażą innych? Przyczyn jest wiele. Nasza mentalność, brak odpowiedzialności i szerszego myślenia, negowanie pandemii, ale też niestety ekonomia, strach przed pracodawcą i utratą zatrudnienia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 24 MARCA]

20:03

- Tu jest jak na wojnie - coraz więcej takich głosów dociera od lekarzy pracujących w szpitalach i ratujących życie chorym z Covid-19. A zakażonych koronawirusem z dnia na dzień coraz gwałtowniej przybywa. Dziś w Polsce było to już niemal 30 tysięcy, w tym blisko 1,5 tys. na Podkarpaciu!

19:10

Parafie co roku apelują, by nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed Wielkanocą, podejść do konfesjonału z wyprzedzeniem. Kiedyś była to kwestia generalnie czasu spędzonego w kolejce, teraz, podczas kolejnej fali koronawirusa, chodzi o zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa chcącym się wyspowiadać.

Spowiedź w czasie pandemii. Jak bezpiecznie się spowiadać? Z...

17:20

Kiedy zaszczepieni przeciwko COVID-19 zostaną 40-latkowie i młodsze osoby? Czy będziemy mogli bezpiecznie pojechać na wakacje po przyjęciu szczepionki? Te pytania zadaje sobie większość Polaków urodzonych w latach 70. i 80.

16:40

Jak poinformował portal niezależna.pl, dziennikarz i publicysta Piotr Semka jest w ciężkim stanie w szpitalu.

15:47

Jak się przygotować do szczepienia przeciw COVID-19? Poradnik przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Prezentujemy w skrócie ich rady.

Czego nie wolno robić przed szczepieniem na Covid? UWAGA! Za...

13:34

Dramatyczna sytuacja w Brazylii, gdzie padł rekord ponad 3 tysięcy śmiertelnych ofiar Covid-19 w ciągu doby. Brakuje tlenu, ludzie duszą się, ciała zmarłych leżą na szpitalnych korytarzach.

12:52

Problemy ze słuchem to coraz częściej obserwowany objaw zaburzeń neurologicznych spowodowanych przez infekcję koronawirusem SARS-CoV-2. Jak wynika z najnowszej analizy badań, zaburzenia słyszenia i równowagi związane z uchem wewnętrznym dotyczą sporego odsetka byłych pacjentów.

12:19

Targ żywności w chińskim mieście Wuhan, na którym sprzedawano również żywe dzikie zwierzęta, przeszedł do historii jako miejsce w którym zaczęła się pandemia COVID-19. Po ponad roku, od kiedy świat walczy z koronawirusem, naukowcy przedstawiają nowe dowody, jakoby SARS-CoV-2 był z nami już wcześniej. Według badaczy początku pandemii należy upatrywać w innym miejscu niż targowisko w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

11:42

W Polsce wykonano dotąd ponad 4,5 mln szczepień, z czego ponad 1,6 mln drugą dawką. Przeciwko koronawirusowi zaszczepisz się w jednej z dedykowanej ku temu placówek. Jak wygląda kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19? Zobacz, na jakie pytania trzeba odpowiedzieć tuż przed szczepieniem.

11:28

Podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jutro rano zostanie przekazana informacja o nowych obostrzeniach w Polsce. - Najtrudniejszy czas jest jeszcze przed nami – podkreślił.

10:35

Dziś kolejne rekordy. W Polsce mamy 29 978 nowych zakażeń, na Podkarpaciu - 1 451. Zmarło 575 osób, 53 to mieszkańcy naszego województwa.

10:07

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przekazał na antenie Polsat News, że prawdopodobnie w tegoroczne Święta Wielkanocne obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. Dodał także, że w środę liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 przekroczy 29 tysięcy.

9:04

Najpóźniej w czwartek ma zapaść decyzja o ogłoszeniu w Polsce całkowitego lockdownu. Wprowadzenie kolejnych obostrzeń na Wielkanoc zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

8:48

Rzecznik Kremla powiedział, że Władimir Putin zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Nie odbyło się to jednak w świetle kamer i nie wiadomo, jaką szczepionkę podano prezydentowi.

6:15

- Szpital MSWiA w Rzeszowie będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem - zdecydowała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Co to oznacza w praktyce? - Szpital będzie przyjmował głównie pacjentów z Covid-19, wyłączając jednak oddział kardiologiczny z pracownią hemodynamiki, które będą funkcjonowały jak dotychczas - tłumaczy Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 23 MARCA]

21:30

- Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie - zapowiedział podczas konferencji w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki.

21:00

Wyjątkowe podziękowanie pojawiło się na portalu społecznościowym Szpitali Pomorskich. Prosząca o anonimowość para z wdzięcznością napisała o umożliwieniu zawarcia ślubu na oddziale obserwacyjnym szpitala zakaźnego w Gdańsku. Nowożeńcem jest chory na covid pacjent w poważnym stanie. Panna młoda, ksiądz i świadkowie wystąpili w ochronnych kombinezonach.

20:08

Szef KRPM Michał Dworczyk zapowiedział, że prawdopodobnie w piątek rząd przedstawi nowe zasady, na których w drugim kwartale będą odbywały się szczepienia. Dodał także, że wraca zaufanie do szczepionki AstraZeneca, a kościoły nie będą na razie zamykane.

19:30

Do zaparkowanego samochodu podszedł policjant. Jego zastrzeżenia wzbudzili dwaj młodzi mężczyźni znajdujący się w środku auta: żaden z nich nie miał na twarzy obwiązującej rozporządzeniem maseczki. Policjant maseczki również nie posiadał, co widać na nagraniu. Finał interwencji jest taki: sprawa obywateli trafiła do sądu, a policjantem zajmuje się prokuratura.

18:27

Co musisz zrobić, by wjechać z Polski na Ukrainę w warunkach pandemii COVID-19? Kto jest wyłączony z obowiązku odbywania kwarantanny? O tym w artykule poniżej. Nowe prawo wchodzi w życie w środę 24 marca 2021 r.

17:20

Na dzień 22 marca w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono 5 mln 77 tys. 928 osób, z czego 3 mln 289 tys. 482 drugą dawką. Na Podkarpaciu zaszczepiono aktualnie 2 tys. 257 osób. Sprawdźcie, jak dane prezentują się w powiatach i miastach naszego regionu.

Szczepienie przeciwko COVID-19 na Podkarpaciu. Oto dane z 22...

16:00

Jak już informowaliśmy, jest prawdopodobieństwo, że mimo lockdownu niższe ligi jednak zagrają w weekend. Decyzje muszą zostać podjęte do czwartku.

15:05

W "ciemnej" sieci kwitnie handel szczepionkami i sfałszowanymi wynikami testów na obecność koronawirusa. Poza pieniędzmi można stracić wrażliwe dane, co drogo nabywców kosztuje.

13:44

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że 12 kwietnia dzieci wrócą do szkół, pod warunkiem, iż będzie to możliwe z uwagi na uwarunkowania pandemiczne.

13:01

Jasielski punkt pobrań wymazów przy szpitalu przeżywa prawdziwe oblężenie. W związku z tym władze placówki zdecydowały, że od wczoraj punkt pobrań "Drive-thru" będzie czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, w soboty w godzinach 08 - 11, natomiast niedziele oraz dni świąteczne w godzinach 8 - 10.

12:39

Z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u kilku duchownych z parafii p.w. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie kościół jest zamknięty.

11:15

Jeśli masz objawy koronawirusa, powinieneś skontaktować się z lekarzem - tak radzi Ministerstwo Zdrowia. Dowiedz się, jak postępować w takiej sytuacji krok po kroku:

Masz objawy koronawirusa. Sprawdź, co musisz zrobić krok po ...

10:45

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w Polsce mamy dziś 16 741 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło prawie 400 osób. Na Podkarpaciu odnotowano 721 nowych przypadków, zmarły 22 osoby, 21 z nich miało choroby współistniejące. Najwięcej zakażeń jest w Rzeszowie.

8:25

Jakie są NOP po szczepieniu przeciw Covid-19? Rządowy raport na temat szczepień. 22 zgony po szczepieniu przeciw COVID-19? Kobiety z pow. brzezińskiego i zgierskiego ofiarami niepożądanego odczynu poszczepiennego? Szczegółowy raport rządowy na temat niepożądanych odczynach poszczepiennych. W rządowym raporcie o występowaniu tzw. niepożądanego odczynu poszczepiennego po szczepionce przeciw COVID-19 pojawiła się informacja o śmierci mieszkanki powiatu zgierskiego. Do zgonu doszło 22 lutego, niedługo po iniekcji. To jeden z 22 przypadków w kraju i drugi na terenie województwa, który wiąże się ze szczepieniami przeciw koronawirusowi. Czy słusznie? Co dokładnie zawiera raport?

8:04

Choć dla Polaków nadal najważniejsza jest cena i jakość produktów, to coraz więcej z nas zwraca uwagę na to, czy towar pochodzi z Polski. Badania firmy konsultingowej Deloitte pokazują, że pandemia koronawirusa sprawiła, że częściej niż poprzednio zwracamy uwagę na kraj pochodzenia produktów.

6:56

W niedzielę 28 marca wypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Niestety, epidemia koronawirusa znowu krzyżuje nam plany. Jak będą wyglądały obrzędy wielkanocne w tym również świecenie pokarmów? Tego niestety, jeszcze nie wiemy. Jedno jest pewne, w kościołach nadal obowiązuje reżim sanitarny m.in. limit osób i maseczki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 22 MARCA]

21:40

Profesor Andrzej Horban powiedział w "Gościu Wydarzeń" w Polsacie, że realny może stać się scenariusz całkowitego zamknięcia kraju, jeśli liczba zakażeń w ciągu dnia przekroczy 30 tysięcy. - Zaczynamy poważnie o tym rozmawiać - powiedział zapytany, czy rząd przygotowuje się do zamknięcia Polski.

21:00

Lockdown 3.0? Jak to, to poprzedni kiedy się skończył? - pytają internauci w MEMACH, podsumowujących nowe decyzje rządu ogłoszone w środę przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wątpliwości budzi też data końca lockdownu wyznaczona na 9 kwietnia. Czy to efekt prognoz wirusologów, czy też przez przypadek ma coś wspólnego z zaplanowanymi dzień później obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej? Zobaczcie najlepsze memy o kolejnych obostrzeniach.

Nowy lockdown, nowe MEMY. Trzecia fala koronawirusa omija ty...

20:20

Spora grupa nauczycieli, ale też medyków nie zdecydowała się na szczepienie preparatem AstraZeneca, wokół którego narosło ostatnio sporo wątpliwości. Mało tego, niektórzy rezygnowali w ostatniej chwili nie zgłaszając tego w punktach szczepień. Dziś lekarze obserwowali już ponowny wzrost zainteresowania i zaufania do AstryZeneki. Za sprawą seniorów, którzy uznali, że skoro szczepionka jest dopuszczona do użytku, to skorzystają.

19:10

Polska jest już uznawana za kraj wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym Czechy i Niemcy wprowadziły ograniczenia w przekraczaniu granic. Co to dla nas oznacza?

18:10

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że we wtorek zaszczepi się przeciwko Covid-19. W ten sposób chce zachęcić Rosjan do szczepień.

17:20

- W związku z tym, że liczba chorych w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim jest zdecydowanie największa, podjęłam decyzję, że szpital MSWiA, który spełnia rolę placówki patronackiej dla szpitala tymczasowego, będzie w całości dedykowany pacjentom z koronawirusem - zdecydowała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

17:01

Wyniki najnowszych badań szczepionki AstraZeneca w USA są wyśmienite. Między innymi w stu procentach chroni pacjentów przed ciężkim przebiegiem choroby.

16:00

Michał Dworczyk, szef KPRM poinformował o kolejnych etapach szczepień Polaków. Podkreślił, przy tym, że polski rząd nie uległ panice i nie wstrzymał szczepień preparatem AstraZeneca. Przyznał jednak, że w ostatnich dniach na szczepienie AstraZeneką mogło nie stawić się nawet 70 proc. osób.

15:15

Andrzej Piaseczny zamieścił długi list do swoich fanów, w którym wyjaśnia, jak zaraził się koronawirusem i jak obecnie się czuje. W szpitalu z powodu Covid-19 przebywa od kilku dni. W środę opublikował film, na którym z trudem łapie oddech i przeprasza fanów za odwołane koncerty. W niedzielę wyznał, że jest zaskoczony medialnym rozgłosem o swojej chorobie. - Podanie informacji o moim stanie zdrowia miało być prośbą o wybaczenie nieobecności na planowanych koncertach - podkreśla.

14:15

Sebastian Białach z Onet.pl rozmawiał z Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki min. na temat możliwości powrotu dzieci do szkół po świętach.

10:35

Poniedziałek to 14 578 nowych zakażeń w Polsce i 669 na Podkarpaciu. Ostatniej doby potwierdzono śmierć 65 osób, które miały koronawirusa. Nie ma wśród nich mieszkańców naszego regionu.

9:43

Jest szansa, że kluby seniorskie od 4 ligi w dół mogą wrócić do gry już w najbliższy weekend, mimo wprowadzonego w całym kraju lockdownu. Działacze muszą być jednak jednogłośni!

8:53

Duńskie badania wykazały, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo zakażenia się ponownie Covid 19 osób powyżej 65 lat mimo, że przeszły już chorobę.

8:14

Od poniedziałku 22 marca szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjąć mogą osoby w wieku 69 lat. Tego samego dla rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla osób w wieku 65 i 66 lat i starszych, które dotąd tego nie zrobiły.

7:00

W wielu europejskich miastach odbyły się protesty. Ludzie domagali się zniesienia ograniczeń z powodu pandemii. Wznoszono też hasła przeciwko szczepieniom przeciwko koronawirusowi.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 21 MARCA]

19:44

Zmieniają się objawy, z którymi dziś do lekarzy pierwszego kontaktu przychodzą zakażeni koronawirusem. - Sam wirus zrobił jakby bardziej zjadliwy, ludzie się szybciej zakażają. Częściej trafiają do szpitala. Choć przeważnie to są krótkie pobyty na kilka dni. Częściej chorują też dzieci – mówi nam doktor Marta Owczarek z przychodni Twój lekarz w Kobierzycach pod Wrocławiem. Powiat wrocławski od kilku dni jest miejscem z jednym z najwyższych współczynników zakażeń w Polsce.

18:52

Celebrytka Viola Kołakowska zarzuca Andrzejowi Piasecznemu, że udaje chorego na Covid-19. Artysta przebywa w szpitalu, przyjmuje leki, podawany jest mu tlen. Na domysły modelki odpowiedziała menadżerka piosenkarza a także pochodzący z Kielc tancerz, Michał Piróg.

15:45

Zgodnie z nowymi przepisami, lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty w wielu przypadkach. Od 16 marca br. obowiązują nowe zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Sprawdź, co się zmieniło.

14:18

Od 22 marca do 9 kwietnia wprowadzam obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, tj. w formie zdalnej na wszystkich kierunkach, niezależnie od formy i trybu kształcenia - czytamy w komunikacie prof. Sylwestra Czopka, rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. - Z wyłączeniem zajęć kształtujących umiejętności praktyczne na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, dietetyce, elektroradiologii, fizjoterapii, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

13:44

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o danych dotyczących brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce. - Jej udział w kolejnych badaniach genomu osiąga już wartość 80 procent - przekazał.

12:38

Pierwszy dzień wiosny, ładna pogoda, słońce - idealny klimat na wycieczkę w Bieszczady. Tymczasem Solina i zapora, czyli jedne z najbardziej obleganych miejsc, w weekend świeca pustkami. - Większość z nas ma zamknięte stragany, bo ludzi nie ma. Ludzie nie przyjeżdżają nawet na spacery. Widać, że wzięli sobie do serca obostrzenia - mówi jedna z właścicielek straganu przy solińskiej zaporze.

Lockdown nad Soliną: "Takich pustek już dawno nie mieliśmy. ...

11:56

Sobotnie rozdawanie sadzonek drzew przez Marcina Warchoła, kandydata na prezydenta Rzeszowa, odbiło się echem w całym kraju. Wideo, gdzie poseł zaprasza na spotkanie, zostało skrytykowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

10:45

Prawie 22 tys. nowych zakażeń w Polsce i 140 zgonów. Sytuacja na Podkarpaciu też nie wygląda dobrze - Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 1211 nowych przypadkach oraz 7 osobach, które zmarły. Najgorzej sytuacja wygląda w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim.

9:20

- Sytuacja jest bardzo poważna - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podsumowując kolejny wzrost zakażeń koronawirusem. Jednocześnie przedstawiciele rządu poinformowali, że przyspieszy rejestracja następnych roczników na szczepienia przeciw COVID-19.

7:33

W związku z gwałtownym wzrostem zachorowań, od poniedziałku, 22 marca, uczniowie klas 1-3 przechodzą znowu na nauczanie zdalne. Rodziców nurtuje wiele pytań. Zastanawiają się co mają zrobić z dziećmi jeśli szkoły są pozamykane, a świetlice są czynne, ale nie dla wszystkich.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie