Koronawirus na Podkarpaciu. Raport w sprawie koronawirusa [AKTUALIZACJA 13-16 III]

red.
K.Kapica
Udostępnij:
Śledź na bieżąco informacje zw. z pandemią koronawirusa na Podkarpaciu.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 16 MARCA

23:12

Na stronie internetowej Centrum Medycznego w Łańcucie i szpitalnym profilu na FB pojawił się następujący komunikat w sprawie śmierci 1 na Podkarpaciu osoby zakażonej koronawirusem: "67 letni chory zakażony SARS-CoV2, od 10 marca leczony początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku, a następnie z powodu niewydolności oddechowej z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego w Oddziale Intensywnej Terapii tamtejszego Szpitala. Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO. W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji."

21:25

PILNE! Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. Ofiarą jest 67-latek hospitalizowany w szpitalu w Łańcucie. Na Podkarpaciu jest już 11 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W całej Polsce w taliczba wzrosła do 177. Razem z 67-latkiem z Podkarpacia zmarły 4 osoby.

20:11

Jeśli w sytuacji zagrożenia koronawirusem, w jakiej się wszyscy znajdujemy, szukać pozytywów to jest nim na pewno powszechna i spontaniczna chęć niesienia sobie nawzajem pomocy. Oto kilka przykładów z Podkarpacia:

19:35

Mieliśmy zakażonego generała, mamy zakażonego ministra. Koronowirusa ma szef resortu środowiska Michał Woś.

18:12

Stabilizuje się sytuacja przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Korczowej. W kolejce stoją tylko samochody ciężarowe, wczesnym popołudniem orientacyjny czas oczekiwania na odprawę wynosił 22 godziny. Samochody osobowe i autobusy były odprawiane na bieżąco.

17:50

Tak wygląda oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. To m.in. tu trafiają na badania osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

W Przemyślu znajduje się jeden z siedmiu oddziałów zakaźnych na Podkarpaciu. Zlokalizowany jest na ul. Focha. Przemyski oddział zakaźny przynależy do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

Koronawirus na Podkarpaciu. Tak wygląda oddział zakaźny Woje...

16:27

Na forach internetowych hejtowani są mieszkańcy Leżajska, którzy zarazili się koronawirusem. Zarzuca się im nieodpowiedzialność, ukrywanie kontaktów z obcokrajowcami. Pada wiele niewybrednych komentarzy.

16:20

Najnowszy komunikat służb wojewody: "Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotychczas 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2."

16:13

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o 6 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nich nie ma kolejnych przypadków z Podkarpacia. Tym samym w Polsce liczba zarażonych koronawirusem wzrosła do 156 (3 osoby zmarły). Na Podkarpaciu jest 10 takich przypadków.

15:33

- Student, który w ubiegłym tygodniu zgłosił służbom medycznym niepokojące objawy związane ze złym samopoczuciem, nie jest zarażony koronawirusem - mówi Anna Karwacka, rzecznik PRz. - Student trafił do szpitala na obserwację i został poddany testom medycznym. Testy wykluczyły zarażenie koronawirusem. Złe samopoczucie wynikało z objawów grypopodobnych.

14:08

Zgodnie z decyzją premiera, wszystkie granice kraju pozostają zamknięte. Na Podkarpaciu otwarte jest przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej oraz ze Słowacją w Barwinku. Sprawdziliśmy, jak wygląda blokada granicy ze Słowacją w Ożennej.

13:20

W Przemyślu wzorem innych miast w Polsce organizowana jest samopomoc mieszkańców. Oferta pomocy głównie skierowana jest do osób starszych, najbardziej narażonych z powodu pandemii koronawirusa. Podobną akcję rozpoczynają kibice Stali Mielec.

12:27

- Spakowaliśmy się i wyjeżdżamy. Moja ulica już opustoszała. Boimy się, że jak zaczną do nas zwozić wszystkich ludzi z regionu zarażonych koronawirusem to i my zachorujemy, bo te wirusy będą latać w powietrzu - takie głosy przestraszonych mieszkańców do nas docierają. Oburzają się, dlaczego właśnie w Łańcucie powstał szpital zakaźny.

11:52

Tak w niedzielne popołudnie wyglądał Jarosław.

10:33

W poniedziałek terytorialsi będą wykonywać zadania na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Działania wspierające będą prowadzone w trzech lokalizacjach urzędu przy al. Cieplińskiego, ul. Towarnickiego i Lubelskiej w Rzeszowie.

10:14

Intergrupa AA Most informuje, że w związku z utrudnieniami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym rozszerzyła działanie telefonu kontaktowego rzeszowskiego Punktu Informacyjno-Kontaktowego Anonimowych Alkoholików.

9:30

W Polsce mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Dwa przypadki dotyczą mieszkańców Podkarpacia.

8:48

Lucyna Czech z Błażkowej od 16 lat pracuje w Madrycie. Do domu lata regularnie, 4 razy w roku. Zawsze na święta. W Wielkanoc, niestety, nie spotka się z rodziną. Tak będzie bezpieczniej dla niej i dla nich. Opowiedziała i pokazała nam, jak żyje ponad 3-milionowe miasto w "czasach" zarazy.

8:15

Czytelniczka zaalarmowała nas, że pod bankiem w Rzeszowie ustawiła się kolejka, bo ludzie wolą mieć pieniądze wybrane w domu. Boją się, że po wprowadzeniu stanu wyjątkowego ich konta zostaną zablokowane.

7:10

Koronawirus wywołuje zbiorową panikę. Jakie mogą być społeczne konsekwencje i jak radzić sobie ze strachem. W rozmowie z Nowinami tłumaczy psycholog społeczny dr Henryk Pietrzak, dyrektor Instytutu Psychologii Kolegium Humanum w Rzeszowie. Tymczasem na sklepowych półkach i w aptekach nie znajdziemy raczej żeli antybakteryjnych. Ze sklepów zaczął znikać także spirytus. – Po rozcieńczeniu można nim odkażać ręce oraz powierzchnie – słyszymy od ekspedientki monopolowego. Studenci Politechniki Rzeszowskiej podpowiadają, jak w łatwy sposób w domu przygotować płyn dezynfekujący.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 15 MARCA

21:43

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:15

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 123. Trzy osoby zmarły.

17:55

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej - wynika z komunikatu Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, rzecznika prasowego ​wojewody podkarpackiego, który otrzymaliśmy przed chwilą. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 sanepid w Rzeszowie wykonał 393 testy. Potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

17:20

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło przed chwilą dzienny raport dotyczący koronawirusa w Polsce. Oto aktualne liczby: 768 - liczba hospitalizowanych, 7535 - liczba osób objętych kwarantanną, 25816 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

17:05

Przed granicą w Korczowej, na autostradzie A4, ustawiła kilkukilometrowa kolejka. Setki aut i tysiące ludzi czeka na wyjazd z Polski. W nocy z 14 na 15 marca Polska zamknęła granicę z Ukrainą w Medyce, Krościenku i Budomierzu. Cały ruch graniczny skierowano do Korczowej.

W nocy z 14 na 15 marca Polska zamknęła granicę z Ukrainą w Medyce, Krościenku i Budomierzu. Cały ruch graniczny skierowano do Korczowej. Przed granicą w Korczowej, na autostradzie A4 ustawiła kilkukilometrowa kolejka.Zobacz też: - Koronawirus na Podkarpaciu. Zamknięte polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce [ZDJĘCIA]- Koronawirus Przemyśl. Zamknięte sklepy w Galerii Sanowa w Przemyślu [ZDJĘCIA]- Przemyśl. Ze sklepowych półek znikają środki czystości i żywność [ZDJĘCIA]

Koronawirus na granicy. Setki samochodów i tysiące ludzi cze...

15:10

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 119.

14:30

Mieszkańcy Rzeszowa wzięli sobie do serca apele, aby pozostać w domach, bo tylko w ten sposób możemy ograniczać epidemię koronawirusa. Puste ulice, skwery, deptaki... Rzeszów wygląda jak opuszczone miasto.

13:05

Od 16 marca, od godz. 0:00, do 3 kwietnia 2020 r. Ukraina zamyka swoje granice dla cudzoziemców i bezpaństwowców. Będą wyjątki od tej zasady. Powodem restrykcji jest walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ukraińskie władze zastrzegają, że w zależności od rozwoju sytuacji, okres zamknięcia granic może zostać wydłużony.

12:30

Od 16 marca Punkty Obsługi Podróżnego w Rzeszowie przy ul. Targowej 1 oraz ul. Grottgera 22 będą nieczynne do odwołania - taki komunikat wydał dziś Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Bilety można kupić w biletomatach stacjonarnych oraz mobilnych, poprzez aplikację SkyCash, mPay, moBILET, GoPay, poprzez system zbiletem.pl, poprzez sklep internetowy E-Bilet.

12:00

Od dnia 16 marca do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz jednostki organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem - poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Urzędnicy pracować będą, ale rzecznik zaleca kontakt telefoniczny, e-mailowy oraz poprzez platformę ePUAP. Rzecznik zaznacza, że jedynie w sytuacjach wyjątkowo ważnych, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu, będzie możliwy osobisty kontakt w urzędzie.

09:20

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. W kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium sanepidu w Rzeszowie wykonano 393 testów. Potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatni 8 przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Jej stan jest dobry.

09:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Przypadki dotyczą Leżajska, Warszawy, Kielc, Ostródy, Wrocławia oraz osoby z woj. lubuskiego. Łącznie zakażonych zostało 111 osób.

08:10

Od dziś zamknięte są na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele, znajdujący się teraz poza granicami, mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszone są także międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać do Polski bez zakłóceń.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 14 MARCA

23:06

Uzdrowiska w Rymanowie-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju, Polańczyku i Horyńcu-Zdroju wstrzymują od dzisiaj działalność leczniczą

22:40

104 w Polsce przypadek zakażenia koronawirusem. Chodzi o osobę z woj. opolskiego.

20:30

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny - 13 zarażonych koronawirusem wyzdrowiało

19:55

obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 298 testów. Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:32

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, który miał styczność z Covid-19, stan dobry. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:36

Od poniedziałku, 16 marca, zmienią się zasady przyjmowania stron i załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. W związku z wyznaczeniem w budynkach magistratu stref dla urzędników i klientów, wszystkie wnioski, pisma, zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w biurze podawczym, znajdującym się na parterze budynku UM przy Rynek 1.

17:21

- Pacjencie, nie przychodź do przychodni bez powodu. W razie wątpliwości dotyczących infekcji, na wizytę umów się przez telefon - mówi Marek Krupowczyk, lekarz rodzinny i przedstawiciel Porozumienia Podkarpackiego.

16:55

Zgodnie z zapowiedzią premiera od dzisiaj nieczynne są galerie handlowe, restauracje, puby i knajpy. Sprawdziliśmy, jak wygląda życie na ulicach Jasła w sobotnie popołudnie. Na ulicach jest praktycznie pusto.

16:38

W przyszłym tygodniu płyn dezynfekcyjny wyprodukowany w Jedliczu, w powiecie krośnieńskim, ma być już dostępny na stacjach Orlenu. Będą go mogły zamawiać także firmy.

16:04

- Podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele począwszy od soboty, 14 marca od godz. 12, do odwołania - poinformowali Bracia Dominikanie z Rzeszowa.

15:52

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia br. nie mają już tego obowiązku - informuje Izabela Janas z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19.

15:16

W związku z występującymi na terenie kraju przypadkami zarażeń koronawirusem obowiązuje zakaz wywozu z Polski leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych oraz wyrobów medycznych takich jak maseczki ochronne. Ograniczenie to ma charakter prewencyjny.

14:41

Nie mogło być inaczej - podkarpackie kluby i sportowcy włączyli się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu. Niestety, w związku z zagrożeniem koronawirusem coraz więcej meczów jest odwoływanych, wstrzymywana jest sprzedaż biletów. Te informacje aktualizujemy na bieżąco.

14:03

Od poniedziałku szpital zakaźny w Łańcucie dedykowany będzie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Klasyfikowani oni będą w specjalnym namiocie.

Przed szpitalem zakaźnym w Łańcucie strażacy rozstawili dziś specjalny namiot. Jest to tzw. pierwsza izba przyjęć, gdzie będą klasyfikowani pacjenci. Od poniedziałku 16 marca szpital w Łańcucie dedykowany będzie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W ramach tego szpitala wojewoda przewiduje 289 miejsc oraz zabezpieczenie 30 miejsc intensywnej terapii. Rozważane jest uruchomienie dodatkowych 100 miejsc w razie potrzeby.Jak bronić się przed koronawirusem

Przed szpitalem zakaźnym w Łańcucie rozstawiono namiot - pol...

13:41

Noclegowe należące do Bieszczadzkiego Parku Narodowego zostają zamknięte, a rezerwacje poczynione na okres stanu zagrożenia zostają odwołane.

13:18

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, który przez kilka dni przebywał w Norwegii, poinformował na swoim facebooku, że nie ma żadnych objawów choroby spowodowanej koronawirusem, ale mimo to poddał się domowej kwarantannie.

12:10

Od soboty, 14 marca, nie kupimy w najbliższym czasie ubrania ani butów, mebli, a nawet telewizora czy telefonu komórkowego - na razie tylko w dużych obiektach powyżej 2 tys. mkw, a więc w galeriach handlowych. Otwarte są apteki, drogerie i sklepy z żywnością. Zobaczcie zdjęcia z Galerii Sanowa w Przemyślu.

11:28

W Sądzie Rejonowym w Rzeszowie do 27 marca odwołano wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne. Budynek jest zamknięty dla wszystkich osób, które nie są pracownikami sądu. Decyzja ta spowodowana jest zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

11:08

Od niedzieli, od godz. 0.00, Polska wprowadza ograniczenia w przekraczaniu granic. Na Podkarpaciu dotyczy to granicy zewnętrznej z Ukrainą, wewnętrznej ze Słowacją oraz lotniska w Jasionce. Ograniczenie wjazdu do Polski będzie dotyczyć cudzoziemców, poza nielicznymi wyjątkami.

9:51

Szalejący koronawirus wywraca do góry nogami również świat futbolu. W czwartek PZPN postanowił zawiesić rozgrywki od 3 ligi w dół (i młodzieżowe). Odwołano również mecze 2 ligi, Fortuna 1 Ligi oraz PKO Ekstraklasy. Sprawdziliśmy, jakie wyniki otrzymalibyśmy po minionym weekendzie - kto zostałby mistrzem, kto spadł do 1 ligi, kto awansował do ekstraklasy i tak dalej... Część kibiców będzie wniebowzięta, ale inni zawiedzeni. Zobaczcie, co wyszło.

9:37

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali w sobotę skierowani na lotnisko Rzeszów-Jasionka do udzielenia wsparcia służbom portu lotniczego. Do zadań terytorialsów będzie należało wykonywanie pomiaru temperatury oraz gromadzenie i segregowanie kart lokalizacyjnych wszystkich pasażerów przylatujących do Polski.

8:30

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę mitów na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Zamieściła wyjaśnienia do nich. Oto one.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę mitów na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Zamieściła wyjaśnienia do nich.

Czosnkiem w koronawirusa? Światowa Organizacja Zdrowia WHO p...

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 13 MARCA

20:15

Henryk Kasperczak, były piłkarz reprezentacji Polski oraz selekcjoner kilku reprezentacji, podzielił się z nami wrażeniami na temat pandemii koronawirusa z perspektywy Francji, gdzie obecnie mieszka.

19:29

Zamknięte przednie drzwi, brak możliwości kupienia biletów u kierowcy i odgrodzony taśmą obszar, do którego nie mogą podchodzić pasażerowie - w ten sposób MPK Rzeszów chce chronić kierowców miejskich autobusów przed zarażeniem koronawirusem.

MPK Rzeszów walczy z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Tak wygląda dezynfekcja autobusów miejskich.PRZECZYTAJ TEŻ: MPK Rzeszów odgradza kierowców od pasażerów. Dezynfekcje w autobusach PKS i pociągach

Dezynfekcja autobusów miejskich w Rzeszowie. Walka z koronaw...

18:34

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się nadzwyczajne zebranie Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Pojawiła się na nim wojewoda Ewa Leniart, która podsumowała dotychczasowe działania, podjęte w ramach walki z koronawirusem. - Musimy zmierzyć się z przeciwnikiem, który jest sprytny, działa znienacka, nie stosuje zasad fair play, w pierwszej kolejności atakuje najsłabszych - mówiła.

18:07

Komunikat Wojewody Podkarpackiego: obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1139 osób, dla 398 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowane są 42 osoby. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 208 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

17:03

Dodatkowa dezynfekcja klamek i wózków sklepowych, przycisków w windach i poręczy przy schodach. Częstsze sprzątanie łazienek i strefy z jedzeniem. Tak sytuacja wygląda w centrach handlowych w Rzeszowie. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w galeriach handlowych, na bazarze przy Dworaka i co z niedzielną giełdą samochodową.

16:07

Rzeszowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odwołał piątkowe egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy. Przez „ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa” – głosi komunikat. Egzaminatorzy podają inne uzasadnienie.

15:46

W piątek zapadła decyzja o przełożeniu inauguracyjnej kolejki 1 i 2 ligi żużlowej. W pierwotnym terminie nie odbędą się również eliminacje Złotego Kasku, które miały zostać rozegrane w Rzeszowie.

15:19

Urząd Miasta w Rzeszowie apeluje o ograniczenie wizyt, obostrzenia wprowadza rzeszowska prokuratura, starosta jasielski wyznacza w urzędzie specjalną strefę, a w Urzędzie Miasta Jarosławia obowiązkowa jest obowiązkowa dezynfekcja dłoni i mierzenie temperatury

14:28

Dyspensa od mszy św. także w archidiecezji przemyskiej

13:40

PILNE! Jest 6 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu - w Nisku

W sumie w Polsce potwierdzono już 64 przypadki. 1 osoba zmarła.

13:15

PZPN zmienił zdanie. Nie odbędą się weekendowe mecze 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. Nie zagrają również drużyny z 2 ligi.

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.55

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 61. Wśród trzech ogłoszonych przed chwilą przez Ministerstwo Zdrowia przypadków nie ma chorych z Podkarpacia.

Tu znajdziesz bieżący raport o koronowirusie w Polsce i na świecie

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.26

Od 13 do 27 marca, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadzone zostało ograniczenie w dostępie do urzędów skarbowych w województwie podkarpackim. KAS zachęca do elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu ze skarbówkami.

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.20

Od poniedziałku 16 marca do odwołania, Urząd Miejski w Mielcu będzie przyjmować interesantów wyłącznie w sprawach pilnych, w budynku głównym (ul. Żeromskiego 26), w godzinach od 8.00 do 11.00.

Budynki Urzędu Miejskiego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 23 oraz Chopina 2, a także Biuro Obsługi Mieszkańca w Galerii Navigator od 16 marca zostają zamknięte do odwołania.

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.09

Aktualizacja - 13 marca, godz. 09.36

- KOMUNIKAT WOJEWODY
"Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. Chodzi o dwie kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego (są w stanie dobrym, przebywały do tej pory w kwarantannie).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem."

Aktualizacja - 13 marca, godz. 08.24 - KOLEJNE ZAKAŻENIA NA PODKARPACIU

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o kolejnych 7 zakażeniach koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą Podkarpacia. Liczba potwierdzonych przypadków w naszym województwie wzrosła 5.

Jak informują słuzby wojewody, chodzi o dwie kobiety z powiatu leżajskiego. Obie są w dobrym stanie. Przebywały dotąd w kwarantannie.

- Lekarz na izbie przyjęć oddziału pediatrycznego postąpił zgodnie z procedurami stosowanymi w przypadku podejrzenia koronawirusa - powiadomiono służby sanitarne i zdecydowano o przetransportowaniu szesnastoletniej pacjentki na oddział zakaźny szpitala w Mielcu

- informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu Krzysztof Stolarski.

Na obserwację trafiła tam także jej matka, która przyprowadziła córkę do lekarza.

Na piętrze, gdzie znajduje się izba przyjęć oddziału pediatrycznego w Tarnobrzegu przeprowadzono dezynfekcję.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie