Koronawirus na Podkarpaciu. Raport w sprawie koronawirusa [AKTUALIZACJA 13-16 III]

red.
K.Kapica
Śledź na bieżąco informacje zw. z pandemią koronawirusa na Podkarpaciu.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 16 MARCA

23:12

Na stronie internetowej Centrum Medycznego w Łańcucie i szpitalnym profilu na FB pojawił się następujący komunikat w sprawie śmierci 1 na Podkarpaciu osoby zakażonej koronawirusem: "67 letni chory zakażony SARS-CoV2, od 10 marca leczony początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku, a następnie z powodu niewydolności oddechowej z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego w Oddziale Intensywnej Terapii tamtejszego Szpitala. Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO. W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji."21:25

PILNE! Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. Ofiarą jest 67-latek hospitalizowany w szpitalu w Łańcucie. Na Podkarpaciu jest już 11 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W całej Polsce w taliczba wzrosła do 177. Razem z 67-latkiem z Podkarpacia zmarły 4 osoby.

Czytaj także

20:11

Jeśli w sytuacji zagrożenia koronawirusem, w jakiej się wszyscy znajdujemy, szukać pozytywów to jest nim na pewno powszechna i spontaniczna chęć niesienia sobie nawzajem pomocy. Oto kilka przykładów z Podkarpacia:

19:35

Mieliśmy zakażonego generała, mamy zakażonego ministra. Koronowirusa ma szef resortu środowiska Michał Woś.

samochody ciężarowe, wczesnym popołudniem orientacyjny czas oczekiwania na odprawę wynosił 22 godziny. Samochody osobowe i autobusy były odprawiane na bieżąco.[/rel]

17:50

Tak wygląda oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. To m.in. tu trafiają na badania osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Koronawirus na Podkarpaciu. Tak wygląda oddział zakaźny Woje...

Czytaj także

16:27

Na forach internetowych hejtowani są mieszkańcy Leżajska, którzy zarazili się koronawirusem. Zarzuca się im nieodpowiedzialność, ukrywanie kontaktów z obcokrajowcami. Pada wiele niewybrednych komentarzy.

Czytaj także

16:20

Najnowszy komunikat służb wojewody: "Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotychczas 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2."

16:13

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o 6 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nich nie ma kolejnych przypadków z Podkarpacia. Tym samym w Polsce liczba zarażonych koronawirusem wzrosła do 156 (3 osoby zmarły). Na Podkarpaciu jest 10 takich przypadków.

15:33

- Student, który w ubiegłym tygodniu zgłosił służbom medycznym niepokojące objawy związane ze złym samopoczuciem, nie jest zarażony koronawirusem - mówi Anna Karwacka, rzecznik PRz. - Student trafił do szpitala na obserwację i został poddany testom medycznym. Testy wykluczyły zarażenie koronawirusem. Złe samopoczucie wynikało z objawów grypopodobnych.

14:08

Zgodnie z decyzją premiera, wszystkie granice kraju pozostają zamknięte. Na Podkarpaciu otwarte jest przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej oraz ze Słowacją w Barwinku. Sprawdziliśmy, jak wygląda blokada granicy ze Słowacją w Ożennej.

Czytaj także

13:20

W Przemyślu wzorem innych miast w Polsce organizowana jest samopomoc mieszkańców. Oferta pomocy głównie skierowana jest do osób starszych, najbardziej narażonych z powodu pandemii koronawirusa. Podobną akcję rozpoczynają kibice Stali Mielec.

12:27

- Spakowaliśmy się i wyjeżdżamy. Moja ulica już opustoszała. Boimy się, że jak zaczną do nas zwozić wszystkich ludzi z regionu zarażonych koronawirusem to i my zachorujemy, bo te wirusy będą latać w powietrzu - takie głosy przestraszonych mieszkańców do nas docierają. Oburzają się, dlaczego właśnie w Łańcucie powstał szpital zakaźny.

11:52

Tak w niedzielne popołudnie wyglądał Jarosław.

Czytaj także

10:33

W poniedziałek terytorialsi będą wykonywać zadania na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Działania wspierające będą prowadzone w trzech lokalizacjach urzędu przy al. Cieplińskiego, ul. Towarnickiego i Lubelskiej w Rzeszowie.

10:14

Intergrupa AA Most informuje, że w związku z utrudnieniami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym rozszerzyła działanie telefonu kontaktowego rzeszowskiego Punktu Informacyjno-Kontaktowego Anonimowych Alkoholików.

9:30

W Polsce mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Dwa przypadki dotyczą mieszkańców Podkarpacia.

Czytaj także8:48

Lucyna Czech z Błażkowej od 16 lat pracuje w Madrycie. Do domu lata regularnie, 4 razy w roku. Zawsze na święta. W Wielkanoc, niestety, nie spotka się z rodziną. Tak będzie bezpieczniej dla niej i dla nich. Opowiedziała i pokazała nam, jak żyje ponad 3-milionowe miasto w "czasach" zarazy.

Czytaj także

8:15

Czytelniczka zaalarmowała nas, że pod bankiem w Rzeszowie ustawiła się kolejka, bo ludzie wolą mieć pieniądze wybrane w domu. Boją się, że po wprowadzeniu stanu wyjątkowego ich konta zostaną zablokowane.

7:10

Koronawirus wywołuje zbiorową panikę. Jakie mogą być społeczne konsekwencje i jak radzić sobie ze strachem. W rozmowie z Nowinami tłumaczy psycholog społeczny dr Henryk Pietrzak, dyrektor Instytutu Psychologii Kolegium Humanum w Rzeszowie. Tymczasem na sklepowych półkach i w aptekach nie znajdziemy raczej żeli antybakteryjnych. Ze sklepów zaczął znikać także spirytus. – Po rozcieńczeniu można nim odkażać ręce oraz powierzchnie – słyszymy od ekspedientki monopolowego. Studenci Politechniki Rzeszowskiej podpowiadają, jak w łatwy sposób w domu przygotować płyn dezynfekujący.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 15 MARCA

21:43

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:15

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 123. Trzy osoby zmarły.

17:55

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej - wynika z komunikatu Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, rzecznika prasowego ​wojewody podkarpackiego, który otrzymaliśmy przed chwilą. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 sanepid w Rzeszowie wykonał 393 testy. Potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

17:20

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło przed chwilą dzienny raport dotyczący koronawirusa w Polsce. Oto aktualne liczby: 768 - liczba hospitalizowanych, 7535 - liczba osób objętych kwarantanną, 25816 - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

17:05

Przed granicą w Korczowej, na autostradzie A4, ustawiła kilkukilometrowa kolejka. Setki aut i tysiące ludzi czeka na wyjazd z Polski. W nocy z 14 na 15 marca Polska zamknęła granicę z Ukrainą w Medyce, Krościenku i Budomierzu. Cały ruch graniczny skierowano do Korczowej.

Koronawirus na granicy. Setki samochodów i tysiące ludzi cze...

15:10

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 119.

14:30

Mieszkańcy Rzeszowa wzięli sobie do serca apele, aby pozostać w domach, bo tylko w ten sposób możemy ograniczać epidemię koronawirusa. Puste ulice, skwery, deptaki... Rzeszów wygląda jak opuszczone miasto.

13:05

Od 16 marca, od godz. 0:00, do 3 kwietnia 2020 r. Ukraina zamyka swoje granice dla cudzoziemców i bezpaństwowców. Będą wyjątki od tej zasady. Powodem restrykcji jest walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ukraińskie władze zastrzegają, że w zależności od rozwoju sytuacji, okres zamknięcia granic może zostać wydłużony.

Czytaj także

12:30

Od 16 marca Punkty Obsługi Podróżnego w Rzeszowie przy ul. Targowej 1 oraz ul. Grottgera 22 będą nieczynne do odwołania - taki komunikat wydał dziś Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Bilety można kupić w biletomatach stacjonarnych oraz mobilnych, poprzez aplikację SkyCash, mPay, moBILET, GoPay, poprzez system zbiletem.pl, poprzez sklep internetowy E-Bilet.

Czytaj także

12:00

Od dnia 16 marca do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz jednostki organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem - poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Urzędnicy pracować będą, ale rzecznik zaleca kontakt telefoniczny, e-mailowy oraz poprzez platformę ePUAP. Rzecznik zaznacza, że jedynie w sytuacjach wyjątkowo ważnych, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu, będzie możliwy osobisty kontakt w urzędzie.

Czytaj także

09:20

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. W kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium sanepidu w Rzeszowie wykonano 393 testów. Potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatni 8 przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Jej stan jest dobry.

Czytaj także

09:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Przypadki dotyczą Leżajska, Warszawy, Kielc, Ostródy, Wrocławia oraz osoby z woj. lubuskiego. Łącznie zakażonych zostało 111 osób.

08:10

Od dziś zamknięte są na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele, znajdujący się teraz poza granicami, mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszone są także międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać do Polski bez zakłóceń.

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 14 MARCA

23:06

Uzdrowiska w Rymanowie-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju, Polańczyku i Horyńcu-Zdroju wstrzymują od dzisiaj działalność leczniczą

Czytaj także

22:40

104 w Polsce przypadek zakażenia koronawirusem. Chodzi o osobę z woj. opolskiego.

20:30

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny - 13 zarażonych koronawirusem wyzdrowiało

19:55

obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1475 osób, dla 837 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 298 testów. Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:32

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. To starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, który miał styczność z Covid-19, stan dobry. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czytaj także

17:36

Od poniedziałku, 16 marca, zmienią się zasady przyjmowania stron i załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. W związku z wyznaczeniem w budynkach magistratu stref dla urzędników i klientów, wszystkie wnioski, pisma, zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w biurze podawczym, znajdującym się na parterze budynku UM przy Rynek 1.

17:21

- Pacjencie, nie przychodź do przychodni bez powodu. W razie wątpliwości dotyczących infekcji, na wizytę umów się przez telefon - mówi Marek Krupowczyk, lekarz rodzinny i przedstawiciel Porozumienia Podkarpackiego.

16:55

Zgodnie z zapowiedzią premiera od dzisiaj nieczynne są galerie handlowe, restauracje, puby i knajpy. Sprawdziliśmy, jak wygląda życie na ulicach Jasła w sobotnie popołudnie. Na ulicach jest praktycznie pusto.

Czytaj także

16:38

W przyszłym tygodniu płyn dezynfekcyjny wyprodukowany w Jedliczu, w powiecie krośnieńskim, ma być już dostępny na stacjach Orlenu. Będą go mogły zamawiać także firmy.

16:04

- Podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele począwszy od soboty, 14 marca od godz. 12, do odwołania - poinformowali Bracia Dominikanie z Rzeszowa.

15:52

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia br. nie mają już tego obowiązku - informuje Izabela Janas z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19.

Czytaj także

15:16

W związku z występującymi na terenie kraju przypadkami zarażeń koronawirusem obowiązuje zakaz wywozu z Polski leków przeciwgorączkowych i przeciwwirusowych oraz wyrobów medycznych takich jak maseczki ochronne. Ograniczenie to ma charakter prewencyjny.

14:41

Nie mogło być inaczej - podkarpackie kluby i sportowcy włączyli się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu. Niestety, w związku z zagrożeniem koronawirusem coraz więcej meczów jest odwoływanych, wstrzymywana jest sprzedaż biletów. Te informacje aktualizujemy na bieżąco.

14:03

Od poniedziałku szpital zakaźny w Łańcucie dedykowany będzie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Klasyfikowani oni będą w specjalnym namiocie.

Przed szpitalem zakaźnym w Łańcucie rozstawiono namiot - pol...

13:41

Noclegowe należące do Bieszczadzkiego Parku Narodowego zostają zamknięte, a rezerwacje poczynione na okres stanu zagrożenia zostają odwołane.

Czytaj także

13:18

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia, który przez kilka dni przebywał w Norwegii, poinformował na swoim facebooku, że nie ma żadnych objawów choroby spowodowanej koronawirusem, ale mimo to poddał się domowej kwarantannie.

12:10

Od soboty, 14 marca, nie kupimy w najbliższym czasie ubrania ani butów, mebli, a nawet telewizora czy telefonu komórkowego - na razie tylko w dużych obiektach powyżej 2 tys. mkw, a więc w galeriach handlowych. Otwarte są apteki, drogerie i sklepy z żywnością. Zobaczcie zdjęcia z Galerii Sanowa w Przemyślu.

Czytaj także

11:28

W Sądzie Rejonowym w Rzeszowie do 27 marca odwołano wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne. Budynek jest zamknięty dla wszystkich osób, które nie są pracownikami sądu. Decyzja ta spowodowana jest zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

11:08

Od niedzieli, od godz. 0.00, Polska wprowadza ograniczenia w przekraczaniu granic. Na Podkarpaciu dotyczy to granicy zewnętrznej z Ukrainą, wewnętrznej ze Słowacją oraz lotniska w Jasionce. Ograniczenie wjazdu do Polski będzie dotyczyć cudzoziemców, poza nielicznymi wyjątkami.

9:51

Szalejący koronawirus wywraca do góry nogami również świat futbolu. W czwartek PZPN postanowił zawiesić rozgrywki od 3 ligi w dół (i młodzieżowe). Odwołano również mecze 2 ligi, Fortuna 1 Ligi oraz PKO Ekstraklasy. Sprawdziliśmy, jakie wyniki otrzymalibyśmy po minionym weekendzie - kto zostałby mistrzem, kto spadł do 1 ligi, kto awansował do ekstraklasy i tak dalej... Część kibiców będzie wniebowzięta, ale inni zawiedzeni. Zobaczcie, co wyszło.

9:37

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali w sobotę skierowani na lotnisko Rzeszów-Jasionka do udzielenia wsparcia służbom portu lotniczego. Do zadań terytorialsów będzie należało wykonywanie pomiaru temperatury oraz gromadzenie i segregowanie kart lokalizacyjnych wszystkich pasażerów przylatujących do Polski.

Czytaj także

8:30

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opublikowała listę mitów na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Zamieściła wyjaśnienia do nich. Oto one.

Czosnkiem w koronawirusa? Światowa Organizacja Zdrowia WHO p...

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z 13 MARCA

20:15

Henryk Kasperczak, były piłkarz reprezentacji Polski oraz selekcjoner kilku reprezentacji, podzielił się z nami wrażeniami na temat pandemii koronawirusa z perspektywy Francji, gdzie obecnie mieszka.

Czytaj także

19:29

Zamknięte przednie drzwi, brak możliwości kupienia biletów u kierowcy i odgrodzony taśmą obszar, do którego nie mogą podchodzić pasażerowie - w ten sposób MPK Rzeszów chce chronić kierowców miejskich autobusów przed zarażeniem koronawirusem.

Dezynfekcja autobusów miejskich w Rzeszowie. Walka z koronaw...

18:34

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się nadzwyczajne zebranie Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Pojawiła się na nim wojewoda Ewa Leniart, która podsumowała dotychczasowe działania, podjęte w ramach walki z koronawirusem. - Musimy zmierzyć się z przeciwnikiem, który jest sprytny, działa znienacka, nie stosuje zasad fair play, w pierwszej kolejności atakuje najsłabszych - mówiła.

Czytaj także

18:07

Komunikat Wojewody Podkarpackiego: obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1139 osób, dla 398 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowane są 42 osoby. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 208 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

17:03

Dodatkowa dezynfekcja klamek i wózków sklepowych, przycisków w windach i poręczy przy schodach. Częstsze sprzątanie łazienek i strefy z jedzeniem. Tak sytuacja wygląda w centrach handlowych w Rzeszowie. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w galeriach handlowych, na bazarze przy Dworaka i co z niedzielną giełdą samochodową.

16:07

Rzeszowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odwołał piątkowe egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy. Przez „ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa” – głosi komunikat. Egzaminatorzy podają inne uzasadnienie.

15:46

W piątek zapadła decyzja o przełożeniu inauguracyjnej kolejki 1 i 2 ligi żużlowej. W pierwotnym terminie nie odbędą się również eliminacje Złotego Kasku, które miały zostać rozegrane w Rzeszowie.

15:19

Urząd Miasta w Rzeszowie apeluje o ograniczenie wizyt, obostrzenia wprowadza rzeszowska prokuratura, starosta jasielski wyznacza w urzędzie specjalną strefę, a w Urzędzie Miasta Jarosławia obowiązkowa jest obowiązkowa dezynfekcja dłoni i mierzenie temperatury

14:28

Dyspensa od mszy św. także w archidiecezji przemyskiej

13:40

PILNE! Jest 6 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu - w Nisku

Czytaj także

W sumie w Polsce potwierdzono już 64 przypadki. 1 osoba zmarła.

13:15

PZPN zmienił zdanie. Nie odbędą się weekendowe mecze 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. Nie zagrają również drużyny z 2 ligi.

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.55

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 61. Wśród trzech ogłoszonych przed chwilą przez Ministerstwo Zdrowia przypadków nie ma chorych z Podkarpacia.

Tu znajdziesz bieżący raport o koronowirusie w Polsce i na świecie

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.26

Od 13 do 27 marca, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadzone zostało ograniczenie w dostępie do urzędów skarbowych w województwie podkarpackim. KAS zachęca do elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu ze skarbówkami.

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.20

Od poniedziałku 16 marca do odwołania, Urząd Miejski w Mielcu będzie przyjmować interesantów wyłącznie w sprawach pilnych, w budynku głównym (ul. Żeromskiego 26), w godzinach od 8.00 do 11.00.

Budynki Urzędu Miejskiego w Mielcu przy ul. Żeromskiego 23 oraz Chopina 2, a także Biuro Obsługi Mieszkańca w Galerii Navigator od 16 marca zostają zamknięte do odwołania.

Aktualizacja - 13 marca, godz. 10.09Aktualizacja - 13 marca, godz. 09.36

- KOMUNIKAT WOJEWODY
"Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. Chodzi o dwie kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego (są w stanie dobrym, przebywały do tej pory w kwarantannie).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem."

Aktualizacja - 13 marca, godz. 08.24 - KOLEJNE ZAKAŻENIA NA PODKARPACIU

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed chwilą o kolejnych 7 zakażeniach koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą Podkarpacia. Liczba potwierdzonych przypadków w naszym województwie wzrosła 5.

Jak informują słuzby wojewody, chodzi o dwie kobiety z powiatu leżajskiego. Obie są w dobrym stanie. Przebywały dotąd w kwarantannie.

Czytaj także

- Lekarz na izbie przyjęć oddziału pediatrycznego postąpił zgodnie z procedurami stosowanymi w przypadku podejrzenia koronawirusa - powiadomiono służby sanitarne i zdecydowano o przetransportowaniu szesnastoletniej pacjentki na oddział zakaźny szpitala w Mielcu

- informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu Krzysztof Stolarski.

Na obserwację trafiła tam także jej matka, która przyprowadziła córkę do lekarza.

Na piętrze, gdzie znajduje się izba przyjęć oddziału pediatrycznego w Tarnobrzegu przeprowadzono dezynfekcję.

Czytaj także

FLESZ: Od 1 kwietnia do sklepu wejdziesz tylko w rękawiczkach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3