MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus na Podkarpaciu. Szpitale w regionie odwołują wizyty i zabiegi, zamknięto je dla odwiedzających

Agata Flak
Agata Flak
Z powodu zagrożenia koronawirusem szpitale na Podkarpaciu odwołują wizyty w poradniach, ograniczane lub wstrzymywane są planowane zabiegi. Placówki zamknięto dla odwiedzających.

Od piątku Szpital Miejski w Rzeszowie wstrzymuje wszystkie planowe przyjęcia. Tym samym poza pilnymi w placówce nie będą wykonywane żadne zabiegi. Szpital zamknięto także dla odwiedzających.

Z przyczyn epidemiologicznych obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin

- taki komunikat powieszono na drzwiach szpitala.

Planowe zabiegi planuje wstrzymać także Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie.

- W terminie od 16 do 30 marca planowe zabiegi operacyjne zostaną wstrzymane na oddziałach: chirurgii, ortopedii, urologii, ginekologii i laryngologii - czytamy na Facebooku Pro-Familii.

Wizyty w poradniach ginekologicznych i innych odbywają się bez zmian. Kobiety w ciąży dopytują co z poradami?

- Zarówno kobiety w ciąży jak i kobiety rodzące są przyjmowane i mają zapewnianą opiekę. Jednocześnie zaznaczamy, że na teren szpitala nie są wpuszczane osoby towarzyszące. Niestety porody rodzinne nie są możliwe - informuje ośrodek.

W związku z epidemią koronawirusa przyjęcia ograniczył szpital przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. W tej sprawie pacjenci proszeni są o kontakt z sekretariatem poszczególnych klinik. Od czwartku szpital przyjmuje pacjentów, którym zagraża utrata zdrowia i życia. Oprócz tego w ośrodku odwoływane są wizyty w poradniach.

- Lekarze specjaliści będą udzielali konsultacji telefonicznych. Bezpośrednie numery telefonów są dostępne na stronie internetowej szpitala lub poprzez centralę telefoniczną: 17 86 64 000 - czytamy na stronie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Szpital w Mielcu wydał całkowity zakaz wstępu na teren szpitala. Dotyczy to osób odwiedzających oraz innych „których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu“.

Odwiedziny wstrzymano także w innych podkarpackich szpitalach m.in. w: KSW nr 1 w Rzeszowie, MSWiA w Rzeszowie, w szpitalu w Krośnie, Przemyślu, Kolbuszowej, Jaśle czy Leżajsku. W tym ostatnim całkowicie wstrzymano także przyjęcia na oddziały: intensywnej opieki medycznej i anestezjologicznej, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczny, ginekologiczno-położniczy, chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Pacjenci z koronawirusem będą odsyłani do szpitala w Łańcucie

- Szpital w Łańcucie stanie się dedykowany dla osób, u których zostanie stwierdzony wirus

- poinformowała na konferencji Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Pacjenci, którzy obecnie przebywają w ośrodku, a nie potwierdzono u nich koronawirusa, zostaną przewiezieni do innych szpitali w regionie.

- Będziemy realizować to systematycznie w uzgodnieniu z dyrekcją szpitala. Musimy wziąć pod uwagę stan zdrowia wszystkich chorych. Nie będziemy robić czegoś, co mogłoby się wiązać z zagrożeniem ich życia. Nie będzie konkretnej godziny i dnia, w którym pacjenci będą ewakuowani. Będziemy to robić rozważnie - tłumaczyła wojewoda.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szpital w Łańcucie w całości stanie się zakaźny od poniedziałku.

Pacjenci z koronawirusem, którzy będą potrzebowali specjalistycznej pomocy kardiochirurgicznej będą przewożeni do szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

- To nie będzie szpital dla osób z podejrzeniem koronawirusa tylko wydzielona część, która będzie służyła do zabezpieczenia pacjentów z wirusem w zakresie kardiochirurgicznym - informuje Ewa Leniart.

Obecnie w tej placówce nie ma żadnego przypadku osoby zarażonej wirusem.


WIDEO: Strach przed koronawirusem Leżajsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24