Koronawirus na Podkarpaciu. W tych miastach zaparkujesz...

  Koronawirus na Podkarpaciu. W tych miastach zaparkujesz teraz za darmo

  af

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Koronawirus na Podkarpaciu. W tych miastach zaparkujesz teraz za darmo

  ©Archiwum

  Rzeszów, Łańcut, Kolbuszowa – te miasta na Podkarpaciu zrezygnowały z opłat za parkowanie w strefie. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w obliczu koronawirusa.
  Koronawirus na Podkarpaciu. W tych miastach zaparkujesz teraz za darmo

  ©Archiwum

  - Rzeszów do odwołania rezygnuje z opłat w strefie płatnego parkowania – poinformował we wtorek Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

  – Chcemy w ten sposób ograniczyć liczbę pasażerów w autobusach. Jak wiadomo jednym pojazdem może podróżować wiele osób, co stwarza ryzyko zachorowania. Chcemy, aby osoby, które muszą dostać się do centrum, wybrali samochód – tłumaczy rzecznik.

  W Łańcucie za darmo parkować można do końca marca.

  - Z uwagi na nadzwyczajne okoliczności stanu zagrożenia epidemicznego, jako burmistrz miasta podjąłem decyzję o zawieszeniu od dziś, od godz.10.00, obowiązku wnoszenia opłat za postój pojazdów w strefie płatnego parkowania. Zniesienie obowiązku opłat obowiązuje do 31 marca br. – napisał na Facebooku Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta. - Mam nadzieję, że decyzja ta pozwoli lepiej funkcjonować mieszkańcom podczas tych trudnych dla nas wszystkich chwil oraz ograniczy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów kierowców pojazdów przy parkomatach – czytamy dalej na profilu miasta Łańcut.  ZAKAŻENIE WIRUSAMI I BAKTERIAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE? >> Sprawdź w naszym sklepie <<

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY