MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Radni apelują do prezydenta Przemyśla w sprawie opłat od przedsiębiorców i miejskich targowisk

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Na Zielonym Rynku w Przemyślu zakupy robią tylko pojedynczy klienci.
Na Zielonym Rynku w Przemyślu zakupy robią tylko pojedynczy klienci. Norbert Ziętal
Przemyscy radni miejscy z klubów Prawo i Sprawiedliwość, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Regii Civitas zaapelowali do prezydenta Przemyśla o rozważenie czasowego zaniechania poboru opłat od przedsiębiorców, oraz o zminimalizowanie zagrożeń na miejskich targowiskach, mogących być wynikiem pandemii koronawirusa.

Przemyscy radni miejscy z opozycyjnych klubów Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Regia Civitas wystosowali dzisiaj do prezydenta Przemyśla dwa apele. Oba związane są z pandemią koronawirusa SARS CoV-2.

Pod apelami w imieniu swoich klubów podpisali się ich szefowie: Maciej Kamiński (PiS), Janusz Zapotocki (SLD) i Robert Bal (Regia).

"Apelujemy do pana o rozważenie możliwości rezygnacji z wszelkich opłat od naszych przedsiębiorców na okres , który obecnie trwa, aż do momentu poprawy tej sytuacji. Należy rozważyć podjęcie działań, które będą wspierać osoby prowadzące działalność gospodarczą

" - piszą radni w apelu.

I dodają:

"Zwróciły się do nas osoby, które płacą opłatę targową, czynsze etc. dlatego warto byłoby się zwrócić do wszystkich przedsiębiorców, aby przedstawili swoje oczekiwania w tej sprawie".

Dzisiaj radni tych samych klubów wystosowali do prezydenta Przemyśla drugi apel.

"W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, powodowanego koronawirusem COVID-19, zwracamy się do pana prezydenta z apelem o podjęcie natychmiastowych działań, mających na celu zminimalizowanie skutków zagrożeń, występujących na terenie miejskich targowisk. Jednocześnie zwracamy uwagę, że na chwilę obecną w naszym mieście funkcjonują targowiska, na których nie podjęto wystarczających działań zabezpieczających tj. brak dezynfekcji (stoły, ławki, ciągi komunikacyjne), brak bieżącej wody przy stoiskach handlowych, co w konsekwencji może doprowadzić do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa" - twierdzą radni w apelu.

I dalej:

"Wobec powyższego, oczekujemy od pana prezydenta natychmiastowych działań i skierowania odpowiednich służb panu podległych, do zminimalizowania zagrożeń tam występujących. Jednocześnie prosimy o zweryfikowanie prowadzonych działalności i ograniczenie handlu w wyżej wymienionych miejscach, do najbardziej niezbędnych artykułów".

Gdy radni otrzymają odpowiedzi na swoje apele, opublikujemy je.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24