Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. W Przemyślu odkażanych jest więcej miejsc, m.in. przejścia dla pieszych. Specjalny płyn przekazała firma Sanwil [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu oprócz przystanków komunikacji miejskiej odkażają także najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych, główne chodniki w centrum miasta, a także ławki, donice, pomniki, poręcze i kosze na śmieci.
Ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu oprócz przystanków komunikacji miejskiej odkażają także najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych, główne chodniki w centrum miasta, a także ławki, donice, pomniki, poręcze i kosze na śmieci. Maciej Wolański/UM Przemyśl
Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców władze Przemyśla rozpoczęły odkażanie najbardziej uczęszczanych chodników oraz przejść dla pieszych. Podobne działania Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi na miejskich targowiskach. Już wcześniej rozpoczęto odkażania autobusów miejskich i przystanków.

Władze Przemyśla rozszerzyły obszary, w których przeprowadzana jest dezynfekcja. W tym mieście taka akcja prowadzona jest na najszerszą w regionie skalę. Specjalistyczne ekipy pojawiły się na najbardziej uczęszczanych chodnikach i przejściach dla pieszych.

- W naszym mieście sukcesywnie i systematycznie dezynfekowane są miejsca publiczne, w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Zaczęliśmy od przystanków autobusowych, które odkażają ekipy Przemyskiej Gospodarki Komunalnej, pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji dezynfekują nasze miejskie autobusy przed ich wyruszeniem na trasy w Przemyślu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców rozpoczęliśmy także odkażanie najbardziej uczęszczanych chodników oraz przejść dla pieszych. Podobne działania prowadzi także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na miejskich targowiskach

— informuje Witold Wołczyk z Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Wkrótce pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz PGK w tych działaniach wesprą także pracownicy Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dezynfekcja tak sporych terenów w Przemyślu jest możliwa dzięki współpracy nawiązanej przez Urząd Miejski w Przemyślu z zarządem przemyskiej spółki Sanwil Polska, który nieodpłatnie przekazał atestowane płyny odkażające na potrzeby miasta.

Czyszczone są m.in. ławki, poręcze, kosze na śmieci, donice z kwiatami i pomniki w ścisłym centrum Przemyśla. Chodzi o Rynek oraz ulice Franciszkańską i Kazimierza Wielkiego.

Dezynfekcja prowadzona jest również na miejskich targowiskach. Prowadzi je Przemyska Gospodarka Komunalna jako ich zarządca. Będzie się odbywać regularnie, w cyklu dwutygodniowym.

- Kupcom handlujący na targowiskach, szczególnie tym osobom, które prowadzą sprzedaż artykułów spożywczych, zaleca się jednocześnie codzienną dezynfekcję swojego stanowiska handlowego środkami przeznaczonymi i dopuszczonymi do kontaktu z żywnością — informują przemyscy urzędnicy.

Ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu oprócz przystanków komunikacji miejskiej odkażają także najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych, główne chodniki w centrum miasta, a także ławki, donice, pomniki, poręcze i kosze na śmieci.

Koronawirus. W Przemyślu odkażanych jest więcej miejsc, m.in...

W największych sklepach w mieście regularnie czyszczone są wózki, koszyki, poręcze i miejsce wokół kas. Większość sklepów przy wejściu umieściła pojemniki z płynem odkażającym dla wchodzących klientów.

Dezynfekcje prowadzone są również w innych miastach regionu. W Rzeszowie codziennie taka akcja prowadzona jest na autobusowym dworcu podmiejskim. Wieczorem miała być poszerzona również o miejskie przystanki. Codziennie dezynfekowane są miejskie autobusy.

W Miejskim Zakładzie Komunikacji w Jarosławiu autobusy przed każdym kursem są odkażane przez kierowców. Dezynfekcję prowadzą również pracownicy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24