Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: 13-latek i 19-latek wśród ofiar śmiertelnych. Rząd wysyła wojsko do walki z epidemią

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
PA POOL/Associated Press/East News
13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab i 19-latek, to kolejne ofiary koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Do walki z epidemią brytyjski rząd wysyła wojsko.

Brytyjczycy są w szoku, zmarł na koronawirusa 13-letni chłopiec. Nie żalił się wcześniej na żadne dolegliwości.

To Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton, który jest najmłodszą ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii. Jego zrozpaczona rodzina ujawniła, jak zmarł samotnie w King's College Hospital. Członkowie rodziny nie mogli go odwiedzić w obawie przed zakażeniem śmiertelnym wirusem. Trwa w tej chwili zbiórka na pogrzeb nastolatka.

ZOBACZ TEŻ:

Rodzina chłopca, który niedawno stracił ojca, który chorował na raka, powiedziała, że są „ kompletnie zdruzgotani”.

Jak mówili jego bliscy Ismail zaczął wykazywać objawy koronawirusa i miał trudności z oddychaniem. Został wtedy natychmiast przyjęty do szpitala. Umieszczono go od razu pod respiratorem, a następnie medycy wprowadzili go w stan śpiączki i już się niestety z niej nie wybudził.

Jego szkoła utworzyła stronę Go Fund Me, aby zebrać pieniądze na pogrzeb nastolatka. - Miał zaledwie 13 lat bez żadnych wcześniejszych chorób, dolegliwości i niestety zmarł. Apelujemy o datki, aby pomóc zebrać 4000 funtów na koszty jego pogrzebu, napisano w oświadczeniu.

Kolejna młoda ofiara koronawirusa na Wyspach to 19-letni Luka Di Nicoli. On też nie cierpiał wcześniej na żadne choroby przewlekłe. Trafił do jednego z londyńskich szpitali we wtorek, zmarł niemal natychmiast.

Śmierć Ismaila nastąpiła zaledwie kilka godzin po śmierci 12-letniej dziewczynki zakażonej koronawirusem w Belgii. To najmłodsza ofiara epidemii na naszym kontynencie.

Jak mówiła rzeczniczka rządu belgijskiego Steven Van Gucht, dziewczynka miała wysoką gorączkę i mimo wysiłków lekarzy zmarła. Nie podano żadnych szczegółów na jej temat, nie ujawniono, czy wcześniej nie przechodziła innych chorób.

Była to zarazem pierwsza śmierć dziecka podczas obecnej epidemii w Belgii.

Przed jej śmiercią najmłodszym Europejczykiem, który umarł na śmiertelnego wirusa, był czternastoletni Vitor Godhino, z portugalskiego Porto.

EPIDEMIA KORONAWIRUSA MINUTA PO MINUCIE. RELACJE NA ŻYWO:

Zmarł on w niedzielę po zakażeniu koronawirusem.

Przed nim najmłodsza ofiara epidemii Vito 16-letnia francuska uczennica Julie Alliot z Paryża. Zmarła w szpitalu w stolicy Francji 25 marca.

Te przypadki pokazują to, przed czym młodych ludzi przestrzegają lekarze na całym świecie: nie jesteście nieśmiertelni! Koronawirus was też może zabić. I zabija.

Młodzi jednak bardzo często bagatelizują groźbę zakażenia, nie przestrzegają zakazów spotkań, udziału w imprezach prywatnych. Stwarzają w ten sposób zagrożenie dla siebie i dla ludzi starszych, którzy po różnych chorobowych przejściach nie mają dużej odporności i koronawirus jest dla nich zabójczy.

Sytuacja w Wielkiej Brytanii pogarsza się z dnia na dzień. Przybywa zakażeń i śmiertelnych ofiar wirusa. Początkowa taktyka rządu Borisa Johnsona polegająca na braku niemal jakichkolwiek restrykcji nie sprawdziła.

Miasta-widma w widmie pandemii: tak opustoszały miejsca zaws...

Kiedy wprowadzono ograniczenia było już za późno, zaraza rozlała się po kraju. Do akcji trzeba było włączyć wojsko.

- To jest nasza bitwa nad Sommą - mówią mundurowi, którzy obecny kryzys porównują do krwawej bitwy sprzed kilkudziesięciu lat, a których posyła się do walki z zarazą.

Żołnierze kończą właśnie budowę szpitala Nightingale na cztery tysiące łóżek w Londynie. Pierwsi pacjenci mają tam być już w czwartek.

Pułkownik Ashleigh Boreham, który odbył już dwie misje w Iraku, powiedział, że jest to najważniejsza operacja, w jakiej brał udział.

Wybudowany w ciągu dziesięciu dni szpital we wschodnim Londynie będzie miał 4000 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, zostaną oni tu przeniesieni z oddziałów intensywnej opieki medycznej z całego Londynu.

Boreham, jako dowódca 256 szpitala polowego City of London odpowiada za personel wojskowy pracujący przy tym obiekcie. Na początek przyjmie on 500 chorych z koronawirusem, docelowo będzie miał 4 tysiące łóżek.

ZOBACZ TEŻ INNE INFORMACJE O EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-CoV-2:

Podobne szpitale powstają w błyskawicznym tempie w Manchesterze, Birmingham i Glasgow, aby odciążyć działające już lecznice, które zaczynaja się korkować z powodu lawiny zakazonych.

Pułkownik Boreham, który pomagał tworzyć szpitale polowe na całym świecie, mówi, że ratuje w ten sposób życie wielu ludzi i, że jest to jego najważniejsza misja.

- Mój dziadek walczył pod Sommą, ja teraz uczestniczę w innej bitwie. Jestem z Londynu, mam przyjaciół i rodzinę w tym mieście. Wielu moich żołnierzy tu pracujących, też pochodzi z Londynu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus w Wielkiej Brytanii: 13-latek i 19-latek wśród ofiar śmiertelnych. Rząd wysyła wojsko do walki z epidemią - Portal i.pl

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24