MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korupcja polityczna w Przemyślu? Stronnicy radnego Bartłomieja Barczaka odbijają piłeczkę

Norbert Ziętal
Konferencja prasowa w Przemyślu ośmiorga radnych Regii Civitas, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i radnej niezależnej.
Konferencja prasowa w Przemyślu ośmiorga radnych Regii Civitas, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i radnej niezależnej. Norbert Ziętal
Czy w Przemyślu dochodzi do prób korupcji politycznej, szantażu itp.? W poniedziałek na konferencji prasowej mówił o nich prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i zapowiedział złożenie do prokuratury doniesienia na radnego Regii Civitas Bartłomieja Barczaka. W czwartek na konferencji prasowej stronnicy radnego "odbili piłeczkę" w drugą stronę, zarzucając szantaż przeciwnikom politycznym.

We wtorek, podczas konferencji prasowej, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun zapowiedział złożenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez miejskiego radnego Regii Civitas Bartłomieja Barczaka.

- Radny Barczak, wykorzystując swoją pozycję, próbował załatwić komuś pracę

- oznajmił Bakun.

Według niego, a także towarzyszącej mu podczas konferencji Grety Ostrowskiej, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, radny Barczak uzależniał swoje poparcie dla jednej z uchwał - bardzo ważnej dla POSiR - od zatrudnienia jednej osoby w POSiR i jednej w Urzędzie Miejskim w Przemyślu.

Podczas nadzwyczajnej sesji w poniedziałek uchwała została odrzucona, m.in., głosem radnego Barczaka. Dzień później prezydent zwołał konferencję, na której mówił o próbie korupcji.

W odpowiedzi dzisiaj ośmioro radnych z klubów Regia Civitas, Prawo i Sprawiedliwość, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz radna niezależna zorganizowali konferencję prasową, na której odnieśli się do prezydenckich zarzutów. Brał w niej udział również radny Barczak.

- Od poniedziałkowej sesji w przestrzeni publicznej krążą pojęcia szantażu, korupcji politycznej i tego typu oskarżeń. Zdecydowanie je potwierdzamy. Miały one miejsce na przełomie maja i czerwca przed sesją, na której odwołane zostało prezydium Rady Miejskiej oraz przewodniczący większości komisji

- podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił Robert Bal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu oraz przewodniczący klubu radnych Regii Civitas.

5 czerwca doszło do "przewrotu" w przemyskiej radzie. W ciągu zaledwie jednej sesji prawie całą władzę w radzie przejęli radni klubów opozycyjnych wobec prezydenta. Od tego dnia obrady w Przemyślu zawsze są bardzo gorące.

Jakie pojęcia "szantażu, korupcji politycznej" miał na myśli Bal?

- Wyrażane były w różnoraki sposób np. przez radnego Kowalskiego w rozmowie z Robertem Chomą (były prezydent Przemyśla-przyp. red), gdzie radny przestrzegał, że zmiany w radzie odbiją się na pracownikach UM i jego jednostek, związanych z przeciwną opcją. Podczas sesji 5 czerwca doszło do szantażu i próby wymuszenia na nas radnych określonego głosowania - twierdzi Bal.

Wtedy miał paść nazwiska dwóch osób, pracownika POSiR i Urzędu Miejskiego, które faktycznie niedługo po tym straciły pracę.

- W zaciekłości pan radny Kowalski groził, że sprawi, iż zwolnionych zostanie kolejnych 50 osób - dodaje Bal.

Chodzi o Marcina Kowalskiego, radnego proprezydenckiego klubu Wspólnie dla Przemyśla. W rozmowie z "Nowinami" radny Kowalski zdecydowanie zaprzeczył informacjom Bala i zapowiedział złożenie zawiadomienia o zniesławienie.

Jak do zarzutów prezydenta Bakuna z poniedziałku odniósł się radny Barczak?

- Zawsze będę stawał w obronie zwalnianych ze względów politycznych pracowników. Jestem pewny, że stosowne organy państwa wyjaśnią tę kwestię bezspornie,a do tego czasu nie będę udzielał informacji i komentarzy na ten temat

- oświadczył Barczak.


ZOBACZ TEŻ: Pijany kierowca chryslera jechał po Przemyślu "wężykiem" [WIDEO INTERNAUTY]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24