Kosmiczny początek i nerwowa końcówka w Nowotańcu

Przemysław Markocki
Cosmos Nowotaniec (czerwone stroje) podobnie jak w sierpni 2011 roku pokonał Żurawiankę 3-2. Łukasz Pado
Cosmos Nowotaniec wygrał z Żurawianką 3-2 po zaciętym meczu, który początkowo zapowiadał się na jednostronne widowisko.

STO LAT MŁODYM PAROM!

Działacze, zawodnicy i kibice Cosmosu składają najserdeczniejsze życzenia dwóm parom, które wstąpiły w związek małżeński: Katarzynie i Michałowi Szatkowskim oraz Annie i Dariuszowi Koniecznym.

Świetny start miejscowym dał Marcin Szałajko, który wpisał się na listę strzelców już w 30. sekundzie meczu. Gdy po 20 minutach Cosmos prowadził już 3-0 (gole zdobyli Dariusz Jęczkowski i ponownie Szałajko) nic nie wskazywało na nerwową końcówkę.

- W pierwszej połowie graliśmy rewelacyjnie, kontrolowaliśmy spotkanie. Po przerwie coś "siadło", a w końcówce broniliśmy wyniku - podsumował Henryk Majka, kierownika Cosmosu.

Jeszcze w pierwszej połowie kontaktowego gola dla Żurawianki strzelił Łukasz Tyrawski.

W pierwszej odsłonie miejscowi mogli strzelić więcej goli. Piotr Laskowski był sam na sam, a Paweł Majka uderzał głową - w obydwu przypadkach jednak górą był bramkarz gości.

Na początku drugiej połowy okazje mieli Jęczkowski i Marcin Szatkowski, ale obydwa uderzali minimalnie obok bramki.
W 64. minucie "kropkę nad i" postawić mógł Laskowski, ale jego uderzenie z rzutu karnego obronił Maciej Pstrąg.

Kilkanaście minut później do pustej bramki z pięciu metrów nie trafił Szymon Pluskwik. W odpowiedzi Tyrawski uderzał z dystansu, ale Damian Albrycht był na posterunku.

Zamiast gola dla miejscowych padła bramka dla gości. Ponownie znać osobie dał Tyrawski, który uderzył z dystansu po rękach bramkarza.

Żurawianka wyczuła szansę i ostro ruszyła do ataku, ale miejscowi nie dali się zaskoczyć i dowieźli prowadzenie do końca.

COSMOS NOWOTANIEC - ŻURAWIANKA 3-2 (3-1)

1-0 Szałajko (1, po ziemi z ośmiu metrów), 2-0 Jęczkowski (14-rzut wolny, po rykoszecie), 3-0 Szałajko (20, asysta Spalińskiego), 3-1 Tyrawski (39, strzał pomiędzy nogami bramkarza), 3-2 Tyrawski (85, uderzenie z dystansu)