Koszykarki AZS Rzeszów wystawiły kibiców na ciężką próbę

Tomasz Szeliga
Koszykarki z Rzeszowa (białe stroje) wygrały, ale mecz stał na słabym poziomie
Koszykarki z Rzeszowa (białe stroje) wygrały, ale mecz stał na słabym poziomie Paweł Bialic
Grające pierwszy raz we własnej hali koszykarki AZS OPTeam Rzeszów pokonały wysoko rezerwy Wisły Kraków, choć do przerwy przegrywały. Bohaterką wieczoru została skrzydłowa gospodyń Paulina Misiek, która zdobyła 29 z 63 punktów drużyny!

Anna Soszyńska i Paulina Gajdosz - tylko te dwie zawodniczki z szerokiej kadry bijącej się o medale mistrzostw Polski Wisły pojawiły się w sobotni wieczór w hali ROSiR. Mimo tego ambitne, choć słabiutkie krakowianki do przerwy napędziły stracha mierzącym wysoko koszykarkom AZS-u.

W pierwszej kwarcie kompromitacji nie było tylko dzięki Paulinie Misiek. W drugiej skrzydłowa gospodyń wpadła w lekki dołek, a znerwicowane koleżanki rzuciły ledwie 5 punktów! Żal było patrzeć, jak dziewczęta raz za razem nie trafiały spod samego kosza.

Szatnia "akademiczek" w przerwie nie była najspokojniejszym miejscem na ziemi, bo trener Grzegorz Wiśniowski musiał wstrząsnąć zespołem. W III kwarcie do niesamowitej tego dnia Misiek (zdobyła niemal połowę punktów drużyny!) dołączyła na krótko Olga Włodarz, w czwartej przebudziła się Magdalena Bibrzycka (dwie "trójki"), ale po zakończeniu meczu rzeszowski obóz cieszył się tylko z wyniku.

AZS OPTeam Rzeszów - Wisła II Kraków 63-36 (13-8, 5-11, 21-7, 24-10)

AZS: Rafałowicz 3, Włodarz 7 (1x3), Misiek 29, Bibrzycka 13 (3x3), Łodygowska 9 oraz Miszczuk 9, Arodź 2, Furdak 0.

WISŁA II: Soszyńska 14 (3x3), Fiejdasz 2, Gajdosz 5 (1x3), Ćwięk 3, Pasek 0 oraz Wnęk 9, Homoncik 1, Kucharczyk 2, Wójtowicz 0.

SĘDZIOWALI Marcin Wajgiel i Tomasz Trybalski. WIDZÓW 100.