Koszykarki AZS-u UR Rzeszów powalczyły w Pabianicach. 22 punkty Anny Wielebnowskiej

pmarkocki
Anna Wielebnowska (z lewej) rzuciła w Pabianicach "22 oczka".
Anna Wielebnowska (z lewej) rzuciła w Pabianicach "22 oczka". Krzysztof Kapica
Koszykarki AZS-u Uniwersytet Rzeszowski przegrały w wyjazdowym meczu z Dekorexem Pabianice 51:59 (15:11, 12:12, 13:22, 11:14). Nie pomogły nawet 22 "oczka" rzucone przez Annę Wielebnowską.

"Akademiczki" dobrze rozpoczęły i po pierwszej kwarcie prowadziły czterema punktami. W kolejnej było remisowo i do przerwy rzeszowianki nadał były na prowadzeniu.

W trzeciej odsłonie uwydatniła się jednak przewaga Dekorexu - po niespełna 3 minutach gry było 30:30, a ostatecznie, po trzeciej kwarcie, miejscowe prowadziły pięcioma oczkami.

Decydujące starcie również wygrały zawodniczki wicelidera, które zwyciężyła w całym meczu 59:51.

Świetny mecz zagrała Anna Wielebnowska, która zdobyła aż 22 punkty (w tym 3/5 rzutów za trzy). To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa w Pabianicach.

DEKOREX PABIANICE - AZS UNIWERSYTET RZESZOWSKI 59:51 (11:15, 12:12, 22:13, 14:11)