Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Miasta Szkła Krosno pokonali na swoim parkiecie...

Koszykarze Miasta Szkła Krosno wygrali z Energa Kotwicą Kołobrzeg 98:91 w meczu 1 ligi [ZDJĘCIA, RELACJA]

Koszykarze Miasta Szkła Krosno pokonali na swoim parkiecie Energa Kotwicę Kołobrzeg 98:91. Gospodarze w końcówce odrobili kilkunastopunktową stratę.

W pewnym momencie zrobiło się nieciekawie, a nawet dramatycznie. W połowie trzeciej kwarty bowiem Kotwica osiągnęła 14-punktową przewagę (65:51), jej liderzy, czyli Jakub Dłoniak i Bartosz Wróbel praktycznie każdą akcję skutecznie finalizowali rzutami z rożnych miejsc boiska, zaś nasi notowali stratę za stratą, pudłując często w prostych sytuacjach. Biorąc pod uwagę, że do końca meczu pozostawało półtorej kwarty, perspektywa wynikowa rysowała się raczej w ponurych barwach.

Metamorfoza gospodarzy przyszła pod koniec trzeciej odsłony. Dariusz Oczkowicz trafił za 3, następnie, po nieudanej akcji Kotwicy, 2 punkty dołożył Mateusz Kasiński. Odpowiedział na to trójką Wróbel, lecz natychmiast zareagowali Kasiński i Paweł Śpica, rzucając w krótkim odstępie czasu dwie trójki. W efekcie krośnianie zredukowali straty do zaledwie 3 punktów (69:72), a na początku ostatniej kwarty rozpoczęła się ostra wymiana ciosów.

Wróbel, Dłoniak i Nick Madray ponownie wyśrubowali prowadzenie do 10 „oczek” (85:75), a do końca spotkania pozostawało 7. minut. Do akcji wkroczył w końcu Marcin Dymała, któremu średnio się dotąd wiodło w tym meczu. Trafił za 3, później za 2, wsparli go Kasiński, Śpica, Maciej Żmudzki i zrobiło się 88:89. I teraz nastąpił przełom. Goście stracili dwa razy z rzędu piłkę przy wyprowadzaniu ataku i Miasto Szkła w ciągu dosłownie kilku sekund wyszło na prowadzenie 92:89.

Na samym finiszu przewagę krośnian powiększył celny rzut za 3 Dariusza Oczkowicza, a także pewne osobiste Dymały. Kotwica natomiast całkowicie pogubiła się w grze obronnej, zaliczając kolejną, trzecią już w ostatnich minutach potyczki, stratę przy wyprowadzaniu akcji. I trzecią miejscowi wykorzystali, pieczętując ciężko wywalczone zwycięstwo. Jak zwykle po wielkich emocjach.

- Stracone 91 punktów nie wystawia nam dobrej opinii o grze obronnej. Nie mogę być zatem w pełni zadowolony z tego meczu – podsumował trener Marcin Radomski.

Miasto Szkła Krosno - Energa Kotwica Kołobrzeg 98:91
Kwarty
: 26:21, 16:30, 27:23, 29:17

Miasto Szkła: Spała 11 (1x3), Dymała 16 (1x3), Czujkowski 6, Śpica 19 (3x3), Żmudzki 10 oraz Ciesielski 2, Oczkowicz 12 (2x3), Kasiński 22 (1x3), Walciszewski 0, Smarzy 0. Trener Marcin Radomski.

Energa Kotwica: Stanios 12 (2x3), Madray 18, Dłoniak 23 (3x3), Wróbel 20 (3x3), Bodych 9 (1x3) oraz Kruszczyński 5 (1x3), Janczak 2, Grudziński 2. Trener Mariusz Karol.

Widzów: 1000.

SEBASTIAN CZECH

Polecamy

Magda Linette walczy dziś z Sabalenką. Hubert Hurkacz wkracza do gry!

Świątek zagra o wielką stawkę! Aż 2,4 mln euro dla mistrzyni Rolanda Garrosa 2024