Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w końcu wygrali

Miłosz Bieniaszewski
Były gracz Siarki Tarnobrzeg Zach Robbins razem z kolegami jako pierwsi w sezonie przegrali z drużyną Zbigniewa Pyszniaka Grzegorz Lipiec
Siarka Tarnobrzeg w końcu wygrała pierwsze spotkanie. Bohaterem drużyny Zbigniewa Pyszniaka był Krzysztof Jakóbczyk.

King Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 76:84

Kwarty: 17:24, 29:18, 16:18, 14:24.

King: Nowakowski 4 (5 zb.), Robinson 11 (1x3, 7 as., 4 str.), Kikowski 14 (2x3, 4 zb.), Garbacz 0, Robbins 10 (7 zb.) oraz T. Brown 11 (2x3), Dutkiewicz 4, Majcherek 5 (1x3, 4 as.), Kulon 5 (1x3), Łukasik 2, Sword. Trener Łukasz Biela.

Siarka: Malczyk 8 (2x3, 4 str.), B. Brown 12 (2x3, 4 zb., 7 as.), Wojdyła 7 (1x3, 9 zb.), Welsh 17 (1x3, 7 zb.), Releford 3 (4 as.) oraz Jakóbczyk 21 (4x3), Knowles 16 (7 zb.). Trener Zbigniew Pyszniak.

Siarka dobrze ten mecz zaczęła i po pierwszej kwarcie prowadziła siedmioma punktami. Kolejna ćwiartka należała jednak do miejscowych i zanosiło się na powtórkę z rozrywki. Że znów jednak słabsza kwarta spowoduje, że drużyna Zbigniewa Pyszniaka obejdzie się tylko smakiem.

Tym bardziej, że po słabszym początku III kwarty w wykonaniu przyjezdnych miejscowi wygrywali 51:42.

Na szczęście goście szybko się poprawili i m.in. po dwóch trójkach Jakóbczyka przed ostatnią ćwiartką tracili do rywala zaledwie 2 oczka (60:62).

Decydująca odsłona była bardzo wyrównana, ale długo 2-4 punktami prowadzili szczecinianie. Swój dzień miał jednak Jakóbczyk, który najpierw celną trójką doprowadził do remisu 74:74, a po chwili o jego rzucie to goście mieli trzy punkty zapasu. Po celnym rzucie Knowlesa było natomiast 79:74 dla Siarki. Po rzucie Robbinsa, byłego gracza tarnobrzeżan, znów miejscowi tracili trzy oczka, ale szybko odpowiedział celnymi osobistymi Welsh, a dzieło zwieńczył Jakóbczyk. Pierwsza wygrana Siarki stała się więc faktem.