Koszykówka, 1 liga. Pewna wygrana Sokoła Łańcut w Inowrocławiu - decydująca była trzecia kwarta

Micz
K_kapica_afk
Koszykarze Sokoła Łańcut bardzo przekonująco wygrali w Inowrocławiu. Trzeba jednak dodać, że do połowy mecz był bardzo wyrównany.

Zawodnicy z Łańcuta byli stawiani w roli faworytów przed sobotnim pojedynkiem z Notecią Inowrocław. Pierwsza połowa meczu w Inowrocławiu była jednak niesamowicie wyrównana. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną miejscowych 14:11. W drugiej minimalnie lepszy był Sokół, ale to Noteć prowadziła jednym punktem na półmetku. – Rzeczywiście pierwsza połowa była bardzo trudna i wyrównana – powiedział po meczu trener Sokoła Dariusz Kaszowski. – Trochę źle weszliśmy w to spotkanie, doszło kilka niewykorzystanych rzutów osobistych, a ponadto trafiliśmy chyba tylko dwie „trójki”. To się tak wydaje, ale ziarnko do ziarnka i tak się to właśnie pozbierało.

W drugiej połowie łańcucianie zagrali już jednak zdecydowanie lepiej i w trzeciej kwarcie wypracowali sobie już solidną przewagę. Sokół wygrał ją aż 13 punktami. – Rzeczywiście to był ważny moment spotkania – przyznał Kaszowski. – Wtedy naprawdę dobrze zagraliśmy w obronie i sporo punktów udało nam się zdobyć po dobrych kontrach – dodał.

Jak jednak zauważył trener drużyny z Łańcuta zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. – Może Noteć jest nisko w tabeli, ale to wcale nie oddaje siły tego zespołu – tłumaczy. – Wiadomo, że teraz bardzo zależy im na każdym punkcie i walczą bardzo ambitnie. Ponadto w okresie transferowym ściągnęli czterech zawodników i, moim zdaniem, prezentują się naprawdę nieźle – zakończył Dariusz Kaszowski.

KSK Noteć Inowrocław – Sokół Łańcut 72:91

Kwarty: 14:11, 23:25, 15:28, 20:27.

KSK Noteć: Adamczewski 0, Paul 22, Małecki 22, Żurawski 13, Filipiak 4 oraz Michalski 0, Sroczyński 2, Lisewski 4, Marciniak 0, Maciejewski 0, Szczepanik 5. Trener Marcin Grocki.

Sokół: Kulikowski 17, K. Zywert 17, Karolak 3, Klima 19, M. Zywert 7 oraz Błachowicz-Kiełb 0, Warszawski 11, Parszewski 3, Mroziak 0, Włodarczyk 14. Trener Dariusz Kaszowski.