Koszykówka, 1 liga. Sokół Łańcut wysoko wygrał u siebie z Księżakiem Łowicz

tor
Zespół z Łańcuta wygrał zgodnie z przewidywaniami
Zespół z Łańcuta wygrał zgodnie z przewidywaniami Łukasz Pado
W meczu 18. kolejki koszykarskiej 1 ligi Sokół Łańcut wysoko pokonał przed własną publicznością rywala z Łowicza.

Sokół Łańcut - Księżak Łowicz 86:68 (19:20, 27:11, 19:24, 21:13)

Rawlplug Sokół: Szymański 4, Zaguła 12 (1x3, 13 as.), Pruefer 11 (10 zb.), Małgorzaciak 10 (2x3), Karolak 6 (2x3) oraz Sewioł 15 (1x3, 12 zb.), Zywert 9 (1x3, 5 as., 4 str., 2 prz.), Kulikowski 13 (1x3), Klima 6, Błachowicz-Kiełb 0, Inglot 0, Mroziak 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Księżak Syntex: Kobus 18 (2x3, 10 zb., 3 str.), Stopierzyński 14, Motel 11 (3x3), Grzeliński 10 (1x3, 6 as., 5 str.), Ratajczak 8 (10 zb.) oraz Kwiatkowski 5 (1x3), Świderski 2, Gładki 0, Nieporęcki 0, Włuczyński 0. Trener Mikołaj Czaja.

W I rundzie łańcucianie zaaplikowali beniaminkowi „setkę” (109:85) i w rewanżu też nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.

W naszej drużynie po blisko czterotygodniowej pauzie, wywołanej kontuzją kostki, pokazał się Maciej Klima. Po drugiej stronie brakło Marcina Salamonika, niegdyś koszykarza Sokoła. Trener miejscowych postanowił nieco zmienić pierwszą piątkę i wystawił w niej Szymona Szymańskiego oraz Filipa Pruefera.

W I kwarcie wynik bez przerwy był na styku. Początek II to dominacja miejscowej drużyny. Pierwsze 3 minuty nasz team wygrał 8:1 i nie zamierzał się zatrzymywać (46:31 po 20 minutach). Punktowali głównie Wiktor Sewioł, Dawid Zaguła i Kamil Zywert. Goście po dużej przerwie ambitnie zmniejszali straty i trzy razy byli o 6 punktów od remisu.

Finisz kwarty należał do łańcucian, którzy przed ćwiartką nr 4 wypracowali 10 punktów zapasu (65:55). Taka przewaga w 10 minut może stopnieć, ale sokoły dawały czadu w ataku i w 36. minucie wszystko było już jasne, ponieważ wynik brzmiał... 80:57. (tor)

POZOSTAŁE WYNIKI: Polfarmex Kutno - SKK Siedlce 100:80, Jamalex Polonia 1912 Leszno - Futurenet Śląsk Wrocław 88:102, WKK Wrocław - AZS AGH Kraków 84:81, Czarni Słupsk - Biofarm Basket Poznań 87:71, Energa Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Prudnik 87:81, Elektrobud-Investment ZB Pruszków - GKS Tychy 67:65.