Koszykówka, 2 liga. AZS PWSTE Jarosław pewnie pokonał MCKiS Jaworzno

Tor
Wojciech Barczyński
Koszykarz AZS PWSTE Jarosław odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. Pewne problemy mieli jedynie w pierwszej kwarcie.

AZS PWSTE Jarosław - MCKiS Jaworzno 78:62

Kwarty: 21:22, 19:13, 23:11, 15:11.

AZS PWSTE: Fortuna 4 (4 as.), Mikołajko 25 (8 zb.), Buszta 14 (4x3), Reichert 2, Bielecki 8 (1x3, 11 as., 3 str.) oraz Krawiec 20 (3x3), Strzępek 2, Argasiński 1, Kuśmierz 2. Trener Tomasz Fortuna.

Początek meczu nie był łatwy dla nadsańskiej ekipy. Ślązacy prowadzili przez większą część pierwszej i szczególnie drugiej kwarty. Jeszcze w 18. minucie było 33:28 dla gości. Finisz odsłony należał jednak do naszych; za 3 i 2 trafił Patryk Buszta, wolne wykorzystał Tomasz Fortuna, za 2 wycelował Artur Mikołajko, podobnie Łukasz Karawiec i tablica pokazywała w czasie dużej przerwy wynik 40:35.

Po zmianie stron gospodarze najpierw powoli, a potem coraz szybciej uciekali przeciwnikowi. Po 30. minutach mogli być już pewni swego (63:46). W IV kwarcie goście zeszli na 11 punktów, ale po 5 minutach jarosławianie zaczęli wreszcie trafiać i opanowali sytuację.

Najwięcej puktów dla gości zdobył Paweł Bogdanowicz, były koszykarz Sokoła Łańcut. 11 “oczek” uzbierał Sebastian Dusiło, swego czasu gracz śp. Znicza Jarosław i AZS-u PWSW Przemyśl.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Platinium Kraków- UR Bozza Kraków 83:50, MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 75:83, Pogoń Ruda Śląska Polonia Bytom 107:64, AZS Częstochowa - MUKS 1811 Unia Tarnów 112:61.