Koszykówka | 2 liga mężczyzn. AZS PWSTE Jarosław ograł AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice, czym sprawił dużą niespodziankę

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
AZS PWSTE Jarosław rok 2021 zaczął od sprawienia miłej niespodzianki swoim kibicom. Drużyna Tomasza Fortuny pokonała bowiem wysoko notowany AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był oczywiście zespół AZS-u AWF Mickiewicz Romus Katowice, co potwierdziła pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez gości.

Taki obrót wydarzeń nie podłamał jednak miejscowych, którzy w drugiej odsłonie zagrali kapitalnie i odrobili większość strat.

W kolejnej części toczyła się wyrównana walka, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na niespełna pięć minut przed końcem w końcu na plusie znaleźli się gospodarze (56:55).

Wtedy jednak znów do głosu doszli katowiczanie i szybko odskoczyli na 9 punktów (65:56). Wydawało się więc, że z niespodzianki nic nie będzie.

Jarosławian stać znów jednak było na kolejny zryw i przed decydującą ćwiartką było tylko 68:65 dla przyjezdnych.

Czwarta kwarta dostarczyła wielu emocji, a więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Tomasza Fortuny, którzy w końcówce przechylili szalę na swoją korzyść, a tym samym sprawili dużą niespodziankę.

AZS PWSTE Jarosław – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:79

Kwarty: 17:32, 24:14, 24:22, 19:11.

AZS PWSTE: Krawiec 5 (1x3), Gumiński 14, Mikołajko 20, Reichert 12 (1x3), Bielecki 7 (1x3) oraz Argasiński 0, Fortuna 3, Suliba 3, Majka 9, Buszta 11 (3x3). Trener Tomasz Fortuna.