Koszykówka | 2 liga mężczyzn. Bezcenna wygrana AZS-u PWSTE Jarosław

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
Bardzo dobrą I kwartą AZS PWSTE Jarosław ustawił sobie mecz z AZS-em Częstochowa.

Sezon zasadniczy zbliża się już wielkimi krokami do końca, a więc każde spotkanie ma duże znaczenie. Tym bardziej takie, w którym rywalem jest również zespół mocno zaangażowany w walkę o awans do fazy play off.

Jarosławianie do tego starcia podeszli mocno skoncentrowani i w pierwszej kwarcie dali niezły popis. Drużyna Tomasza Fortuny wypracowała sobie solidną przewagę, co pozwoliło kontrolować wydarzenia na parkiecie. W kolejnych odsłonach było kilka słabszych momentów, ale w gruncie rzeczy zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone, a tym samym pierwsza ósemka jest już na wyciągnięcie ręki.

AZS PWSTE Jarosław - AZS Częstochowa 84:70

Kwarty: 29:16, 17:13, 21:20, 17:21.

AZS PWSTE: Krawiec 14 (3x3), Gumiński 22, Mikołajko 11, Reichert 7 (1x3), Bielecki 7 (2x3) oraz Stopyra 0, Argasiński 0, Fortuna 2, Suliba 0, Majka 7 (1x3), Buszta 14 (4x3). Trener Tomasz Fortuna.

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 96:79, Daas BH Bielsko-Biała - MKKS Rybnik 85:74, BS Polonia Bytom - Ragor Tarnowskie Góry 68:66. Mecze: KK UR Bozza Kraków - GTK Sordrew Gliwice i MKS II Dąbrowa Górnicza - AZS AGH Kraków zostały przełożone na środę. Pauzował AZS Politechnika Śląska.

Łukasz Góra, obrońca Stali Rzeszów: Wszystko jest do odrobienia. Ja w to wierzę [STADION]