Koszykówka | 2 liga mężczyzn. Porażka Niedźwiadków Chemart Przemyśl na koniec fazy zasadniczej

Niedźwiadki Chemart w I fazie play off czeka "misja niemożliwe"
Niedźwiadki Chemart w I fazie play off czeka "misja niemożliwe" nowiny24
Niedźwiadki Chemart Przemyśl zajęły 8. miejsce po fazie zasadniczej. W fazie play off przemyślanie trafią na mistrza. Pierwszy mecz w środę.

W ostatnim pojedynku fazy zasadniczej przemyślanie wystąpili bez Bartosza Bala (kontuzja w meczu z Mickiewiczem wyklucza go z gry na dłuższy czas). Bez swego pierwszego strzelca gospodarze źle weszli w mecz (5:14). W II kwarcie Ślązacy odskoczyli na 14 „oczek” (31:17).

Po dużej pauzie nadsańska drużyna ruszyła w pościg i w 28. minucie była już blisko (45:48, 48:51 po 30 minutach). W IV ćwiartce Niedźwiadki były ciągle w grze, ale z czasem gospodarze odjeżdżali (52:60, 57:66, 61:71).

Niedźwiadki zajęły 8. miejsce i zagrają w fazie play off. W I rundzie trafią na Polonię Bytom, czyli mistrza fazy zasadniczej. Gra się systemem mecz i rewanż. Pierwszy mecz u drużyny z niższej lokaty. Przemyślanie podejmą bytomian już w środę (godz. 19). Pozostałe pary: Cracovia – Mickiewicz, MKS II – Basket Hills, Bozza – Ragor.

Miejski Czeladzki Klub Sportowy - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 74:67 (22:12, 17:16, 12:20, 23:19)

MCKS: Wiśniewski 8 (1x3), Donerstag 6, Balcerzak 19 (5x3, 8 zb., 4 str.), Ściegienny 13 (1x3, 5 as., 6 str.), Sapiński 10 (1x3, 11 zb., 3 prz.) oraz Wiliński 11 (1x3), Krawczyk 2, Najman 3 (1x3), Palacz 0, Adamus 2. Trener Krzysztof Wałek.

Niedźwiadki Chemart: Serwański 18 (4x3, 8 zb., 5 str.), Majka 11 (11x3), Kucharski 3 (1x3, 4 as.), Kowalik 2, Strzępek 21 (10 zb.) oraz Complak 9 (1x3), Kindlik 3 (1x3, 4 str.), Puchalski 0. Trener Daniel Puchalski.

Pozostałe wyniki:
Wisła Kraków - Oknoplast Korona Kraków 81:59, Polonia Bytom - GTK Sordrew AZS II Gliwice 108:52, Cracovia Yabimo MG13 Kraków - UR Bozza Kraków 77:83, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MUKS 1811 Tarnów 117:50, Ragor Tarnowskie Góry - AZS Częstochowa 124:64, Iskra Częstochowa - Basket Hills Bielsko-Biała 57:87, MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 67:60.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani