Koszykówka. AZS PWSTE Jarosław wygrał w Tarnowskich Górach. Porażki Politechniki Rzeszowskiej i Stali Stalowa Wola

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
W 2 lidze koszykarzy z wygranej cieszyli się gracze AZS-u PWSTE Jarosław. Gorzej poszło w 3 lidze Politechnice Rzeszowskiej i Stali Stalowa Wola.

2 liga koszykarzy

Jarosławscy koszykarze wygrali drugie spotkanie z rzędu. Zespół Tomasza Fortuny pewnie ograł rywala z Tarnowskich Gór, dla którego to pierwsza przegrana w tym sezonie.

AZS PWSTE od początku spotkania wypracował sobie kilkupunktową przewagę, a po długiej przerwie nie zostawił już miejscowym żadnych złudzeń i ostatecznie efektownie wygrał.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – AZS PWSTE Jarosław 60:82

Kwarty: 13:18, 12:17, 19:27, 16:20.

AZS PWSTE: Krawiec 11 (2x3), Gumiński 10 (2x3), Mikołajko 7 (1x3), Reichert 8 (2x3), Bielecki 8 (1x3) oraz Nabożny 3 (1x3), Majka 15, Argasiński 20 (4x3). Trener Tomasz Fortuna.

3 liga koszykarzy

Nie była to udana kolejka dla podkarpackich zespołów. Politechnika i Stal grały we własnych halach, ale oba nasze zespoły nie miały za wiele do powiedzenia. W obu przypadkach już pierwsze kwarty pokazały, kto będzie na parkiecie rozdawał karty.

AZS Politechnika Rzeszowska – Unia Tarnów 55:83 (11:26, 12:19, 11:17, 21:21)

Politechnika: Leś 0, Federkiewicz 6, Sowa 0, Podracki 6, Dobrzański 11, Kilian 0, Warchoł 0, Misiąg 12, Potocki 0, Ataman 7, J. Szubart 11, Rzeźnik 2.

Stal Stalowa Wola – AGH Korona Kraków 79:100 (22:31, 19:22, 16:20, 22:27)

Stal: Jadaś 16, Tarczyński 2, Buczek 3, Barnuś 6, Pietras 2, Tabor 19, Łabuda 15, Bednarz 0, Ziółkowski 9, Wojtanowicz 0, Godawski 4, Żurek 3.

POZOSTAŁE WYNIKI: Jura Basket Zabierzów – Wikar Nowy Sącz 74:73, Regis Wieliczka – Elekret Limanowa 78:87. Mecz Skawa Wadowice – MKS Gorlice został przełożony.