Koszykówka I liga kobiet: AZS Rzeszów przegrał w Żyrardowie

Olga Włodarz trafiła w Żyrardowie 5 trójek.
Olga Włodarz trafiła w Żyrardowie 5 trójek. Krzysztof Kapica
W 8. kolejce koszykarki AZS-u Rzeszów uległy w Żyrardowie miejscowej Żyradowiance 70:83. Głównymi aktorami meczu byli...sędziowie.

Pozostałe wyniki

Korona Kraków - MKS PWSZ KON-BET Konin 68:84, Arcus SMS PZKosz Łomianki - AZS AWF Katowice 79:72, Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - VBW Gdynia 81:54, BS PA-CO Bank Pabianice - KS Piaseczno 85:77, Widzew Łódź - Ostrovia 67:53.

Zaczęło się obiecującą, AZS punktował, nieźle bronił i wygrał I kwartę. Potem inicjatywę przejęli sędziowie, a tym samym miejscowe zawodniczki.

- Obiektywni byli przez 10 minut. Potem zaczęli robić jaja i nie pozwalali nam grać - mówi Grzegorz Wiśniowski.

Słowa trenera trenera AZS-u najlepiej potwierdza liczba rzutów wolnych - Żyrardowianka wykonała ich aż 57, nasz team 15.

- Po meczu przepraszał mnie trener Żyrardowianki, nawet komisarz. Fajnie, tylko co nam z tego - dodał coach "akademiczek".

ŻYRARDOWIANKA - AZS MOSTOSTAL RES-DROB RZESZÓW 83:70 (16:21, 22:9, 23:17, 22:23)
ŻYRARDOWIANKA: K. Furdak 32 (1x3), Madej 8 (1x3), Banaszkiewicz 12, Doga 14, Pietrzak 2, Mordecka 13, Dobrosz 0, Siczek, 2.
AZS: Kieszkowska-Komar 7, Arodź 10 (2x3), Nieć 5 (1x3), Czerwonka 5, Rosochacka 7, Włodarz 15 (5x3), Miszczuk 8, Łodygowska 2, Wiśniowska 3 (1x3), I. Furdak 0 , Kowal 1. Marcinik 7 (1x3).