Koszykówka I liga kobiet: AZS Rzeszów wygrał w Gdyni

Urszula Rosochacka w IV kwarcie trafiała prawie wszystko.
Urszula Rosochacka w IV kwarcie trafiała prawie wszystko. Krzysztof Kapica
AZS pokonał na wyjeździe VBW Gdynia 79:46. Nasz zespół wygrał drugi raz w sezonie na wyjeździe (pierwszy w drugiej fazie), choć, wystąpił bez 3 podstawowych zawodniczek (Arodź, Nieć, Włodarz) i zagrał krótko po 16-godzinnej podróży pociągiem.

Rzeszowianki od II kwarty budowały przewagę, a całkowicie zdominowały przeciwnika w odsłonie nr 4.
Dobra robotę wykonały m. in. zawodniczki, zwykle wchodzące do gry z ławki: Urszula Rosochacka w zaledwie 17 minut uzyskała swój rekord strzelecki sezonu (90 procent za 2), podobnie Katarzyna Marcinik. Na rozegraniu punktowała i rozdawała asysty Iwona Furdak.

- Po drugiej stronie nie pojawiły się zawodniczki z ekstraklasy, ale nie był to przez trzy kwarty spacerek - mówi Grzegorz Wiśniowski, coach AZS-u. - Na wynik wpłynęły trzy kontuzje w zespole z Gdyni. Dzięki temu tak wyraźnie wygraliśmy czwartą kwartę. Jakby nie patrzeć wygrana bardzo cieszy. Wyjazdowe fatum wreszcie się skończyło.

VBW GDYNIA - AZS MOSTOSTAL RES-DROB RZESZÓW 46:79 (12:14, 10:17, 12:18, 12:30)
VBW: Witkowska 6 (1x3, 5 as.), Dobrowolska 11 (1x3), Tarnanchowicz 4 (10 zb.), Miazga 2, Krzysztofik 4, Kowalewska 0, Bogucka 11 (1x3), Baryło 4, Bolda 4, Nawrot 0.
AZS RZESZÓW: Rosochacka 24, Czerwonka 15 (10 zb., 5 as.), Wiśniowska 4 (1x3), Miszczuk 2, Kieszkowska-Komar 2, Furdak 9 (4 as.), Marcinik 12, Kowal 5 (1x3), Łodygowska 4, Hogendorf 2.