Koszykówka I liga mężczyzn: Siarka przegrała w Gdyni

Piotr Szpak
Tomasz Pisarczyk zagrał dobry mecz w gdyńskiej hali.
Tomasz Pisarczyk zagrał dobry mecz w gdyńskiej hali. Marcin Radzimowski
W ostatnim meczu fazy zasadniczej Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Asseco II Gdynia 93:98. Mecz był "tylko" o prestiż. Wcześniej wiadomo było, że na pierwsze miejsce nie ma szans, a drugiego nikt naszej drużynie nie odbierze.

W szeregach gospodarzy pojawili się koszykarze występujący, na co dzień na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki (Seweryn, Kostrzewski, Zamojski).
W 29 minucie po "trójce" Łukasza Seweryna było 74:63. Siarkowcy nie dawali za wygraną i niespełna pół minuty przed końcem po trafieniu Tomasza Pisaryczka było 96:93. Jednak akcja Przemysława Zamojskiego przypieczętowały zwycięstwo ekipy z nad morza.

- Dla nas by to taki mocniejszy sparing - mówi Zbigniew Pyszniak, coach Siarki. - Nie znaczy to, że odpuściliśmy, ale najważniejsze było to, by nie odnieść kontuzji. Tak jak się spodziewałem rywale grali ostro, efektem rozwalony łuk brwiowy u Michała Rabki.
ASSECO PROKOM II GDYNIA - SIARKA TARNOBRZEG 98:93 (24:22, 26:25, 28:22, 20:24)
PROKOM II: Łopatka 26 (2x3), Mordzak 9, Seweryn 8 (2x3), Bach 7, Kostrzewski 3 oraz Zamojski 16 (1x3), Sikora 12 (1x3), Kobus 11 (1x3), Wojdyr 4, Konsek 2, Krajniewski.
SIARKA: Barycz 19 (4x3), Miś 12, Szpyrka 11 (1x3), Czerwonka 6 , Krupa 3 (1x3) oraz Pisarczyk 22, Baran 9 (1x3), Rabka 7 (1x3), Ucinek 3 (1x3), Woźniak 1.