Koszykówka I liga mężczyzn: Siarka Tarnobrzeg w ekstraklasie!

Siarkowcy fetują pierwszy w historii klubu awans do ekstraklasy.
Siarkowcy fetują pierwszy w historii klubu awans do ekstraklasy. Marcin Radzimowski
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg uzyskali dziś pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy. Nasz zespół pokonał MKS Dąbrowę Górniczą 68:64 i wygrał serię II rundy play-off 2:1.

Podobnie jak dwa poprzednie spotkania (każda z drużyn wygrywała tylko 3 punktami) mecz nr 3 był również niezwykle zacięty. Po 20 minutach tablica pokazywała remis 34:34. W trzeciej kwarcie siarkowcy wypracowali sobie 5 "oczek" zaliczki, ale w kwarcie nr 4 MKS nie pasował i do ostatnich minut miał szanse na sukces. W przedostatniej minucie znów było po równo (61:61). W finiszowych sekundach Marek Piechowicz trafił za 2, Michał Baran zachował zimna krew na linii rzutów wolnych i awans Siarki stał się faktem.

SIARKA TARNOBRZEG - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 68:64 (13:17, 21:17, 19:14, 15:16)
SIARKA: Czerwonka 14, Krupa 19 (5x3), Miś 10, Barycz 10 (1x3), Szpyrka 6 oraz Pisarczyk 0, Baran 9, Uriasz 0.
MKS: Szczypka 8 (1x3), Bogdanowicz 6, Basiński 11 (1x3), Zmarlak 4, Zieliński 12 oraz Piechowicz 14 (2x3), Lewicki 0, Szybowicz 2, Koziński 2, Lisewski 5, .