Koszykówka I liga: Siarka Tarnobrzeg nie dała szans Startowi

Piotr Szpak
Siarkowcy zgodnie z planem pewnie pokonali Start. Nz. wsad w wykonaniu Piotra Misia. Marcin Radzimowski
Po widowiskowej grze koszykarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 89:68 z lubelskim Startem zaległe spotkanie.

Początek to wyrównana gra obu ekip. Zdeterminowani lublinianie za wszelką cenę starali się dotrzymać kroku "Siarkowcom".
W trzeciej minucie po "trójce" Karola Szpyrki było 5:2, ale w to przyjezdni prowadzili 10:9. Gospodarze dopiero w drugiej części kwarty osiągnęli większą przewagę, kiedy to w siódmej minucie zza linii 6,25 trafił Wojciech Barycz i było 17:10. Kwartę zakończył celnym rzutem za trzy Piotr Ucinek. Była to pierwsza "trójka" tego zawodnika w tym sezonie. W drugiej kwarcie do odrabiania strat zabrali się goście, którzy odważnie zaatakowali od pierwszych minut drugiej odsłony. Jednak doświadczeni i rutynowi gracze Siarki cały czas mieli sytuacje na parkiecie pod kontrolą i nadal utrzymywała się kilkopunktowa przewaga miejscowych. W 15 minucie po trafieniu Wojciecha Barycza było już 38:26.
Goście jednak zdołali w końcówce odrobić część start. W 20 minucie po dwóch celnych rzutach wolnych Artura Bidyńskiego było tylko 48:43, a w 23 min po trafieniu Michalą Sikory było tylko 51:50. Taki wynik dawał jeszcze gościom nadzieje . Jednak nie potrafili oni sprostać gospodarzom. W 32 minucie, kiedy to za dwa trafił Tomasz Pisarczyk na tablicy widniał wynik 73:57 i stało się jasne, że zwycięstwo i dwa punkty zostaną w Tarnobrzegu.
Siarkowcy imponowali skutecznością w rzutach za trzy punkty trafiając zza łuku 18 razy na 34 próby, co dało 53 procentową skuteczność.

Siarka Tarnobrzeg - Start Lublin 89:68 (28:14, 20:29, 20:13, 21:12).
Siarka: Barycz 21 (5x3), Szpyrka 11 (3x3), Krupa 8 (2x3), Czerwonka 7 (1x3), Miś 5 - Baran 18 (4x3), Pisarczyk 10, Ucinek 9 (3x3), Woźniak, Uriasz.
Start : Celej 18 (1x3), Kowalski 16 (1x3), Król 7, Kwiatkowski 6, Jagoda 5 (1x3) - Bidyński 8, Sikora 6, Myśliwiec 2, Prażmo.