Koszykówka I liga: Siarka Tarnobrzeg wygrała w Warszawie.

Piotr Szpak
Siarkowcy odnieśli w Warszawie planowe zwycięstwo. Nz. w akcji Tomasz Pisarczyk. Marcin Radzimowski
W rozegranym awansem meczu 28. kolejki Siarka Tarnobrzeg pokonała 88:76 na wyjeździe AZS Politechnike Warszawską.

Pierwsza kwarta to popis Piotra Misia, który w pierwszej "ćwiartce" zdobył 10 punktów, wykazując się stuprocentową skutecznością. W 17 minucie po trafieniu Wojciecha Barycza było już 44:29 dla Siarki. Potem gospodarze odrobili część strat (11 punktów z rzędu) i w 19 minucie przegrywali tylko 40:44.
Po przerwie "Siarkowcy" ponownie "odskoczyli" na kilkanaście punktów i spokojnie prowadzili grę i prowadzili już 68:53 przed kwarta nr 4. Bardzo dobry mecz rozegrał w Warszawie Bartosz Krupa, który zdobył aż 31 punktów, w tym trafiając siedmiokrotnie za trzy punkty.
TEMPCOLD AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA - SIARKA TARNOBRZEG 76:88 (16:29, 24:18, 13:21, 23:20)
AZS: Jankowski 17 (3x3), Nowakowski 11 (1x3), Popiołek 11 (3x3), Michalak 9, Kolowca 4 oraz Ponitka 8 (2x3), Sulima 7, Kret 3, Kucharek 2, Kowalczyk 2, Exner 2, Jaremkiewicz 0.
SIARKA: Krupa 31 (7x3), Miś 18, Barycz 9 (1x3), Szpyrka 7 (1x3), Czerwonka 5 oraz Pisarczyk 9, Baran 7 (1x3), Uriasz 2.