Koszykówka. Polacy lepsi od Chińczyków na mistrzostwach świata 3x3. Czas na Łotyszy

Paweł Wiśniewski
W trzech meczach tegorocznych mistrzostw świata koszykarzy 3x3, Paweł Pawłowski zdobył 11 punktów Paweł Relikowski

W kolejnym spotkaniu grupy C, rywalami Polaków będą Łotysze - aktualni mistrzowie olimpijscy! W wielkim finale Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio, pokonali zespół Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (21:18), grając w składzie: Agnis Cavars, Edgars Krumins, Karlis Lasmanis oraz Naruis Miezis. W Antwerpii, Kruminsa zastępuje Arturs Strelnieks.

Podczas mistrzostw świata, mecze rozgrywane są w historycznym centrum miasta - na placu Groenplaats przed katedrą.

Mecz koszykówki w formule 3x3 wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 (lub więcej) punktów. Spotkanie można wygrać również w momencie, gdy po upłynięciu regulaminowych 10 minut, dany zespół jest na prowadzeniu. Jeśli wynik jest nierostrzygnięty na koniec regulaminowego czasu gry, rozgrywana jest dogrywka. Tutaj aby wygrać, drużyna jako pierwsza musi zdobyć dwa punkty.

Każdy zespół składa się maksymalnie z czterech zawodników, z których trzech bierze udział w rozgrywce. Spotkania rozgrywane są na boisku o wymiarach 15 metrów długości i 11 metrów szerokości. Rzuty oddawane są na... jeden kosz. Nie istnieją rzuty za trzy punkty. Najwyżej „wycenianym” rzutem jest rzut za dwa punkty, zza łuku 6,75 metra. Rzuty z bliższej odległości warte są jeden punkt, podobnie jak rzuty wolne.