Koszykówka: Puchar Polski dla AZS-u Koszalin

Tego się raczej nikt nie spodziewał - w rozegranym na warszawskim Torwarze finale Pucharu Polski AZS Koszalin pokonał PGE Turów Zgorzelec 80:75. To pierwszy w historii triumf w PP dla klubu z Koszalina.

Zanim zameldowała się w finale, drużyna z Pomorza ograła mistrza Polski czyli Asseco Prokom Gdynia, a w półfinale wicemistrza czyli PGE Turów Zgorzelec.
W I połowie AZS, zmuszał Turów do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Świetnie w mecz wszedł Vladimir Tica (w 6 minut zdobył 10 punktów), błyszczał Dante Swanson (9 pkt. do przerwy).
W ekipie wicemistrza Polski główne role odgrywali, jak zwykle, Michael Wright i Justin Gray.. Kilka razy koszalinianie prowadzili różnicą kilkunastu "oczek" (w 13. minucie 31:19).
W III kwarcie przewaga AZS wzrosła. Nikt nie umiał zatrzymać Dantego Swansona, który na koniec kwarty popisał się świetnym podaniem do Michael’a Kueblera, po którym AZS prowadził 68:50. W kwarcie nr 4 goście zaczęli mocniej utrudniać życie rozgrywającym AZS-u i zaliczka koszalinian zaczęła topnieć. W ostatniej minucie ich straty wynosiły tylko 4 punkty (75:79), ale AZS nie zmarnował swego wysiłku.

AZS KOSZALIN - PGE TURÓW ZGORZELEC 80:75 (22:19, 23:18, 23:13, 12:25).
AZS: Swanson 20, Stępień 17, Tica 15, Milicić 7, Kuebler 5, Balcerzak 5, Surmacz 4, Arabas 3, Kovać 2, Metelski 2.
TURÓW: Gray 22, Wright 15, Chyliński 11, Wysocki 10, Johnson 8, Wallace 5, Witka 2, Wójcik 2, Loyd 0, Roszyk 0, Bochno 0.