Koszykówka. Rawlplug Sokół Łańcut wygrywał we własnej hali koszykarski turniej. Rywalami byli Pogoń Prudnik i SKK Siedlce

Rawplug Sokół Łańcut wygrał turniej, w którym mierzył się z Pogonią Prudnik i SKK Siedlce Dariusz Błoch
Mini turniej w łańcuckiej hali MOSiR-u zakończył się sukcesem miejscowego Rawplug Sokoła. Łańcucianie nie mieli jednak wcale łatwo z rywalami z Prudnika i Siedlec.

Pierwszy mecz sokoły rozegrały z Pogonią Prudnik. Gospodarze w pierwszych minutach dali czadu i na tablicy pojawił się wynik 17:2. W II kwarcie miejscowi mieli już 26 punktów zapasu (45:19) i wydawało się, że jest po emocjach. Łańcucianie wrzucili jednak na luz, goście mozolnie odrabiali straty i w IV odsłonie zbliżyli się do Sokoła na odległość rzutu za trzy. Zza linii 6.75 wycelował jednak Bartłomiej Karolak, gospodarze złapali trochę spokoju i na finiszu mieli już więcej do powiedzenia (80:66).

Pogoń odkuła się na ekipie SKK. Ta druga przyjechała do Łańcuta tylko w ośmioosobowym składzie.

W ostatnim meczu turnieju łańcucianie zmierzyli się z siedlczanami, którzy po kontuzji Sirjatowcza dysponowali tylko siedmioma zawodnikami. Mimo to walka trwała do ostatnich sekund. Po czwartej trójce Pławuckiego (były gracz Sokoła zdobył 25 punktów) było 84:84. Za chwilę za trzy trafił Małgorzaciak, ale to samo zrobił Pabianek. W ostatnich sekundach ręka nie zadrżała Klimie i nasz team wygrał 89:87.

WYNIKI: Rawlplug Sokół - Pogoń 80:66 (34:17, 15:17, 15:19, 16:13), Pogoń - SKK 83:70, Rawlplug Sokół - SKK 89:87 (25:22, 26:25, 19:21, 19:19).

Punkty dla Rawlplug Sokoła: Zaguła 6, 3, Kulikowski 9, 11, Zywert 9, 2, Karolak 11, 6, Małgorzaciak 14, 23, Klima 11, 22, Fiszer 0, 5, Gumiński 0, 3, Sewioł 8, 4, Pruefer 12, 10.