Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno minimalnie przegrało na wyjeździe z KS Księżakiem Łowicz

Jakub Czech
Koszykarze Miasta Szkła Krosno wracają z Łowicza na tarczy. Mimo ambitnej postawy nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy meczu.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana - wprawdzie gospodarze jako pierwsi wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale "Szklany Team" po pięciu minutach zdołał wszystko odrobić. Końcówka jednak ponownie należała do Księżaka i to koszykarze tego zespołu mieli 5 punktów przewagi. Potem jednak wydarzył się dramat krośnian - w drugiej odsłonie meczu miejscowi byli już jednak znacznie lepsi, a w zespole z Krosna zdecydowanie za dużo było strat i brakowało również skuteczności. Ta kwarta w efekcie została wyraźnie przegrana przez podopiecznych trenera Marcina Radomskiego.

Trzecia kwarta ponownie była bardzo wyrównana, ale krośnianom nie udało się w ogóle odrobić strat. Dopiero w ostatniej odsłonie meczu Maisto Szkła potrafiło znaleźć sposób na łowiczan i zaczął się wyścig z czasem. "Szklany Team" wreszcie grał skutecznie i do szczęścia zabrakło naprawdę bardzo niewiele, bo tylko 3 punktów.

KS Księżak Łowicz - Miasto Szkła Krosno 86:83

Kwarty: 27:22, 26:14, 16:14, 17:33.

Księżak: Stopierzyński 12 (1x3), Grod 5, Bodych 17 (4x3), Kucharek 14 (3x3), Leszczyński 7 (1x3) oraz Jakubiak 16 (4x3), Kobus 9 (1x3), Fatz 6. Trener Michał Spychała.

Miasto Szkła: Szczypiński 20 (3x3), Czujkowski 17 (2x3), Ciechociński 9 (1x3), Żmudzki 6, Wieloch 11 (1x3) oraz Oczkowicz 6, Ciesielski 4, Krzywdziński 10. Trener Marcin Radomski.