Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut bardzo pewnie pokonał zespół Zetkama Doral Nysę Kłodzko

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut wygrali dziesiąty mecz w sezonie
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut wygrali dziesiąty mecz w sezonie Michał Czajka
Rawlplug Sokół Łańcut miał wygrać z Zetkama Doral Nysą Kłodzko i tak też się stało.

Mecz od samego początku pokazał, że faworyt tego pojedynku jest tylko jeden. Wprawdzie to goście jako pierwsi objęli prowadzenie (2:0), ale potem dominowały już sokoły. Pierwsza kwarta zakończyła się aż 12-punktowym prowadzeniem gospodarzy i wszystko zapowiadało, że w łańcuckiej hali żadnej niespodzianki nie będzie. Nysa przyjechała w zaledwie 8-osobym składzie i nie potrafiła przeciwstawić się gospodarzom. Druga kwarta również została pewnie wygrana przez zawodników Dariusza Kaszowskiego, a w meczu łańcucianie prowadzili 22 punktami.

Druga połowa nie odmieniła losów spotkania - gospodarze całkowicie kontrolowali grę. Sokoły wykorzystały 16 rzutów za trzy punkty, a koszykarze z Kłodzka zaledwie 5... Trener Kaszowski dał pograć wszystkim zawodnikom ze swojego zespołu i ostatecznie Sokół wygrał bardzo pewnie. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Bartłomiej Karolak, zdobywca 19 punktów.

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Zetkama Doral Nysę Kłodzko 102:69

Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Wysoka wygrana Rawlplug ...

Rawlplug Sokół Łańcut - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 102:69

Kwarty: 24:12, 26:16, 30:20, 22:21.

Sokół: Zaguła 16 (2x3), Kulikowski 6, Karolak 19 (5x3), Jankowski 19 (4x3), Klima 8 oraz Fraś 13, Pełka 10 (3x3), Noga 3 (1x3), Majka 1, Czerwonka 7 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Nysa: Weiss 9 (1x3), Kowalski 5, Krajniewski 3, Dawdo 16 (2x3), Nowakowski 15 oraz Rogalewski 7 (1x3), Bernecki 4, Szymański 10 (1x3). Trener Jarosław Krysiewicz.