Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut pokonał we własnej hali TBS Śląsk II Wrocław [RELACJA, ZDJĘCIA]

Po emocjonującym meczu Rawlplug Sokół Łańcut pokonał u siebie drużynę TBS Śląska II Wrocław Michał Czajka
Choć TBS Śląsk II Wrocław grał bardzo ambitnie i do samego końca walczył o wygraną, to jednak Rawlplug Sokół Łańcut zdołał zwyciężyć we własnej hali.

Rawlplug Sokół Łańcut zaczął bardzo dobrze mecz z rezerwami Śląska. Goście grali trochę chaotycznie, a podopieczni Dariusza Kaszowskiego skutecznie potrafili wykorzystać ich błędy. Dało to efekt w postaci prowadzenia po pierwszej kwarcie 9 punktami. W drugiej kwarcie zobaczyliśmy już jednak zupełnie inną drużynę z Wrocławia, która była coraz groźniejsza pod koszem. W rezultacie goście tuż przed przerwą zbliżyli się na 6 punktów.

Na początku kolejnej odsłony gospodarze ponownie zaczęli odskakiwać (nawet na 12 punktów), ale tym razem wrocławianie nie pozwalali Sokołowi na zbudowanie dużej przewagi. Tuż przed końcem trzeciej kwarty udało im się zbliżyć na 5 punktów, ale celny rzut Macieja Jankowskiego za trzy punkty pozwolił miejscowym powiększyć przewagę przed decydującą odsłoną. Na samym początku czwartej kwarty Śląsk mocniej przycisnął, a sokołom brakowało trochę skuteczności pod koszem. W efekcie goście na siedem minut przed końcem meczu po raz pierwszy doprowadzili do remisu. Wtedy znów jednak miejscowym pomógł Jankowski, którzy trafił za trzy. Nie zniechęciło to jednak Śląska i na niespełna cztery minuty przed końcem ponownie był remis (80:80). Na tym jednak licznik punktowy gości się zatrzymał i do końca meczu trafiali już tylko gracze Sokoła.

Rawlplug Sokół Łańcut - TBS Śląsk II Wrocław 87:80

Kwarty: 27:18, 23:26, 19:17, 18:19.

Sokół: Zaguła 13, Kulikowski 14, Karolak 7 (2x3), Małgorzaciak 10 (1x3), Klima 4 oraz Fraś 7, Jankowski 16 (2x3), Pełka 2, Majka 8 (1x3), Czerwonka 6 (2x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Śląsk: Wójcik 12 (2x3), Walski 0, Żeleźniak 5 (1x3), Bożenko 4 (1x3), Leńczuk 14 (1x3) oraz Strzępek 6, Gordon 15 (3x3), Goreńczyk 2, Tomczak 22. Trener Dusan Stojkov.