Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut tym razem okazał się lepszy od zespołu Decka Pelplin [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sokół nadal pozostaje niepokonany w roku 2021
Sokół nadal pozostaje niepokonany w roku 2021 Michał Czajka
Drużyna Rawlplug Sokoła Łańcut zrewanżowała się ekipie Decki Pelplin za porażkę z I rundy, ale drużyna znad morz postawiła twarde warunki.

Sokół nieźle zaczął, ale zespół z Pelplina starał się nie pozwolić rozkręcić zawodnikom trenera Dariusza Kaszowskiego. Mimo wszystko gospodarze robili wszystko, by już na początku wypracować kilka punktów przewagi i na niespełna trzy minuty przed końcem skutecznymi rzutami za "3" popisali się Bartłomiej Karolak i Wojciech Fraś. Wtedy sokoły prowadziły 27:14. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ich pewną wygraną. W drugiej odsłonie odnalazła się trochę Decka, ale mimo wszystko Sokół utrzymywał cały czas ok. dziesięciu punktów przewagi.

Trzecia kwarta to znowu dobra gra zespołu z Łańcuta i dało to efekt w postaci kolejnego powiększenia przewagi. Skuteczny w ataku był Filip Małgorzaciak, a graczom z Pelplina było ciężko znaleźć na niego sposób. Niezłe zawody rozgrywał również Dawid Zaguła. W czwartej kwarcie do ataku zerwali się przyjezdni i trzeba przyznać, że wychodziło im to naprawdę nieźle. Na niespełna minutę przed końcem meczu zespół Decki był już zaledwie pięć punktów z tyłu. Gdy piłkę stracił Bartosz Czerwonka zrobiło się naprawdę gorąco, ale gracz Sokoła za chwilę naprawił swój błąd, a kolejnym skutecznym rzutem popisał się Małgorzaciak. To ostatecznie przypieczętowało wygraną gospodarzy.

Po raz kolejny zespół z Łańcuta wykazał się dobrą skutecznością w rzutach za "3". W tym elemencie miejscowi mieli wyraźną przewagę nad Decką (47,8%-37,5%).

Warto również dodać, że kolejne niezłe zawody zaliczył kapitan łańcucian, Maciej Klima, który w sobotę świętował 39. urodziny.

Rawlplug Sokół Łańcut - Decka Pelplin 98:91

Kwarty: 33:21, 20:20, 31:27, 14:23.

Sokół: Zaguła 20 (2x3), Kulikowski 5, Karolak 15 (3x3), Małgorzaciak 28 (3x3), Klima 16 (1x3) oraz Inglot 3 (1x3), Fraś 9 (1x3), Pełka 2, Czerwona 0. Trener Dariusz Kaszowski.

Decka: Pietras 4, Dutkiewicz 21 (3x3), Madray 8, Burczyk 2, Majewski 14 (2x3) oraz Szymański 15, Gonzalez 0, Załucki 13 (2x3), Kamiński 3 (1x3), Pawłowski 11 (1x3). Trener Bartosz Sarzało.