Koszykówka, Suzuki 1 liga mężczyzn. Rawlplug Sokół Łańcut wygrał pierwsze w tym sezonie spotkanie u siebie [RELACJA, ZDJĘCIA]

Koszykarze Sokoła pokonali Dziki Warszawa
Koszykarze Sokoła pokonali Dziki Warszawa Krzysztof Łokaj
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut pokonali we własnej hali Dziki Warszawa, ale nie był to łatwy mecz dla podopiecznych trenera Dariusza Kaszowskiego.

Sokół do treningów w pełnym składzie wrócił dopiero dzień przed meczem z Dzikami Warszawa czyli w piątek i to widać było podczas meczu.

- Nie mówiłem o tym głośno, ale przed tym meczem byliśmy mocno porozbijani - epidemia, jakieś przeziębienia - to musiało się odbić na naszej grze - nie ukrywał trener łańcucian, Dariusz Kaszowski.

Dziki bardzo mocno rozpoczęły spotkanie, bo w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 10 punktów przewagi.

-Nie była to dla mnie niespodzianka, bo zespół z Warszawy we wszystkich meczach tak robi i uczulałem na to moich zawodników

- mówił po meczu Dariusz Kaszowski.

Druga kwarta była już trochę lepsza w wykonaniu miejscowego zespołu, ale to też jeszcze nie było to i w połowie spotkania to drużyna z Warszawy miała 7 punktów przewagi. Trener Sokoła nie ukrywał, że pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu jego zespołu.

W trzeciej kwarcie jednak zdecydowanie przebudziły się sokoły i zawodnicy z Łańcuta dali prawdziwy koncert skutecznej gry trafiając raz po raz za 3 punkty.

- To nie były przypadkowe rzuty tylko wypracowane pozycje - zauważał trener Kaszowski. - Niestety mimo dobrej gry nie ustrzegliśmy się też błędów, po których Dziki znowu zmniejszały prowadzenie - dodał.

Mimo wszystko goście nie zdołali już dogonić ekipy z Łańcuta i podopieczni Dariusza Kaszowskiego wygrali pierwszy mecz we własnej hali.

- Szkoda, że zabrakło kibiców, bo zawsze byli naszym "szóstym" zawodnikiem, ale niestety nic na to nie poradzimy - podsumował trener sokołów.

Rawlplug Sokół Łańcut - Dziki Warszwa 93:86

Kwarty: 15:25, 17:14, 34:17, 27:30.

Sokół: Zaguła 15 (3x3), Fraś 10, Małgorzaciak 16 (1x3), Jankowski 24 (5x3), Pełka 10 (1x3) oraz Kulikowski 6, Karolak 0, Klima 5, Majka 4, Czerwonka 3 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Dziki: Krefft 12 (1x3), Pamuła 17 (3x3), Gospodarek 27 (5x3), Dębski 17 (3x3), Koźluk 5 (1x3) oraz Wojtyński 0, Piliszczuk 2, Marchoff 0, Kucharski 0, Tokarski 2, Zozuń 4. Trener Piotr Bakun.